Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1590. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35.050
Cevap
332
Favori
2.218.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15881589159015911592
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son birkaç gündür özel mesajla bana ulaşıp servislerin kendi motor yağınızı getirmeniz durumunda aracınızın motoru garantidışı kalır şeklinde bilgi verdiklerini ve bunun son zamanda merkezden gelen yazı neticesinde olduğunu söylediklerini belirttiler. Tam olarak detayı nedir bilmiyorum ancak yaklaşık 2.5 hafta önce bende bakım yaptırdım ve hiçbir sorun yaşamadım. 0w20 yağ kullandığım için kendim götürüyorum, haricinde motor hava filtresi ve polen filtresinide kendim teslim edip değişimini yapmalarını sağlıyorum. Benim tavsiyem yağı satın aldığınız yerden mutlaka fatura alın(yağın adı vs vs yazsın) bu fatura olası bir sorunda sizin garantiniz olur. Servis yağ kaynaklı der ise ihtiyacınız olur çünkü. Haricinde motor yağ değişimi kitapçıkta zaten kendimizin yapabileceği bakım olarak görünmesinin yanısıra önemli olan nokta bakımlarda 10-20-30 vs bakımın işçilik olarak sisteme girilmesi. Yani düzenli bakımı yetkili serviste yapılan, haricinde kullanılan malzemelerin faturası mevcut olan ürünler(uygun olması önemli) sorun yaşatmaz.

• Arkadaslar konuda aradim ama cok fazla sayfa oldugu icin bulamadim.
    1.4d dizel
    Motor icin hangi yagi almaliyim
    Yardimci olursaniz sevinirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aracına 90 bin km bakımı yaptıran oldu mu?

bakimda hangi parcalari değiştiriyorlar ya da bakim yapıyorlar.

Benim daha önceki bakimlarda sadece yağ ve filtre bakımı yaptilar. fren balatalari ve akü gibi parçaları kontrol ettiler gerek olmadığını söylediler hep..

Arac 1.33 modeli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetuEs -- 15 Nisan 2018; 13:27:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zepal Z kullanıcısına yanıt
    Temel bilgilerin çoğu ilk sayfada mevcut, yağ için dizelde fabrikasyon 0w30 dolum yapılıyor. Ancak 5w30 kullanılıyor genellikle. Tercih sizin o noktada.
  • MetuEs kullanıcısına yanıt
    Bakım prosedürü ilk sayfada mevcut, 90000 bakımına kadar yağ ve filtre haricinde bir şey yapılmaması çok olası değil. Zira 2 yaşını geçti ise araç en basiti fren hidroliği değişir. İlk sayfayı incelerseniz daha net olur.
  • arkadaşlar aracımın bakımını artık servisten değil dışarıdan özel servisten yaptıracağım. neleri yaptırmam gerekiyor. hangi marka yağ kullanmalıyım. bu konuda yardımcı olur musnuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kombici_Olduk

arkadaşlar aracımın bakımını artık servisten değil dışarıdan özel servisten yaptıracağım. neleri yaptırmam gerekiyor. hangi marka yağ kullanmalıyım. bu konuda yardımcı olur musnuz?
    Aracınız kac bin km'de dizel mi benzinli mi ? Kaç yaşında ?

1 adet motor yağı

1 adet engine clean

1 adet karter tapa contası

1 adet yağ filtresi

1 adet hava filtresi

1 adet polen filtresi

Eğer iki yıldır veya 20 bin kmdir fren hidroliği değişimi olmadıysa fren hidroliği değişimi

• quote:

Orijinalden alıntı: MetuEs

Aracına 90 bin km bakımı yaptıran oldu mu?

bakimda hangi parcalari değiştiriyorlar ya da bakim yapıyorlar.

Benim daha önceki bakimlarda sadece yağ ve filtre bakımı yaptilar. fren balatalari ve akü gibi parçaları kontrol ettiler gerek olmadığını söylediler hep..

Arac 1.33 modeli..
    Lpg mevcutsa buji değişimi de gerekiyor

• Geçenlerde corolla 1.6 life alan birisi dosemecioglundan koltuk kılıfı sparisi vermişti nasıl olduğunu yazacaktı. Henüz kullanım deneyimini yazmadi bir hatırlatayım dedim Bazıları önceden kılıfın alttaki kumaşa zarar verdiğini, lekelerin vs kumaşa çıktığını sonradan farkedildigini yazmıştı. Kılıf tavsiyesi olan varmı?

• tuerkraider kullanıcısına yanıt
    araçım benzinli ve 30 bin bakımı yapılacak şuan için zaten 700-800 km kadar geçti ben bakıma götürünceye kadar biraz daha geçer
    bu arada ben artık özel servise gitmeyi düşünüyorum kendi servisi çok pahalı çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: oasis99

Geçenlerde corolla 1.6 life alan birisi dosemecioglundan koltuk kılıfı sparisi vermişti nasıl olduğunu yazacaktı. Henüz kullanım deneyimini yazmadi bir hatırlatayım dedim Bazıları önceden kılıfın alttaki kumaşa zarar verdiğini, lekelerin vs kumaşa çıktığını sonradan farkedildigini yazmıştı. Kılıf tavsiyesi olan varmı?

Aldım, kendim taktım, kumaş güzel duruyor airbag dikişler i var. Kiri çabuk belli ediyor. Su bile leke bırakıyor. Su geçirmez değil. Çok leke alta geçer.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kombici_Olduk

araçım benzinli ve 30 bin bakımı yapılacak şuan için zaten 700-800 km kadar geçti ben bakıma götürünceye kadar biraz daha geçer
    bu arada ben artık özel servise gitmeyi düşünüyorum kendi servisi çok pahalı çünkü
    Dediğim ürünleri alın würth motor iç temizleyici yağ değişimi öncesi kullanmanız gereken eneos yağ polen ve hava filtresi karter tapa contası bir de fren hidroliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuerkraider -- 18 Nisan 2018; 16:40:14 >
  • MertMeteAlp kullanıcısına yanıt
    Geçen 2017 1.6 touch otomatik kullanan birine rastladım biraz konuştuk İstanbulda şehiriçi 11lt yaktığını söyledi. Fazla bir tüketim. Benzinin litresi 6.11 istanbulda. Benim dizel arac ortalama 6.2-5lt yakıyor sehirici. Sizde lpgli tüketim sehirici ne kadar?

• quote:

Geçen 2017 1.6 touch otomatik kullanan birine rastladım biraz konuştuk İstanbulda şehiriçi 11lt yaktığını söyledi. Fazla bir tüketim. Benzinin litresi 6.11 istanbulda. Benim dizel arac ortalama 6.2-5lt yakıyor sehirici. Sizde lpgli tüketim sehirici ne kadar?

Net bir ölçüm yapmadım. Uzun yol ve küçük bir şehirde ortalama avg 6.2 gösteriyor.
    Tam dolu lpg deposu şuan 340km de olması lazım, daha bitmedi. Depo stepne yerinde. Araç 1150km de.

• quote:

Teşekkürler. Kılıf geçirmesen koltuklar kirlenecek, gecirsen yine kılıftan kumaşa leke geçiyor. Kılıf yerine kilim.vs mi atsak acaba bende sasirdim. Kendi aracımda kilim.kullaniyirum arka koltuklarda tabiki. Hem.terletmiyir sağlıklı. Kılıfların çoğu polyester yazın iyi terletiyor. Yinede belki dosemecioglunda siyah gri kılıf itaktirabilirim.

Kesinlikle kilim gibi birşey mantıklı.
    Bej renk çok ferah duruyor ama havadan nem kapar gibi hemen kirleniyor.

Bu arada çinden aldığım cc taktım.
    Cc çalışıyor fakat cc ışığı yanmıyor.
    Cc maliyeti 20 tl, amelelik benden. 😀

• 6.0 lt civarı uzun ve biraz şehir içi normal. LPG 3 TL den şehir için 25 krş civarı yakıyor. Daha düşüren de biraz daha yakan da mevcut kullanımına göre.

Benzin 11 lt tüketim çok tabi ortalama şehir içinde 8-9 lt yakar. Biraz sert kullanıyor veya çok fazla dur kalkı olan yokuşlu şehir içi orası.
    Serviste 1.6 Corolla life'a CC takmadıklarini söylediler. Çok uzun yol yapanlar için iyi birşey. Fiyatıda çok uygun.

Bu arada 1.6 Corolla life 78.500den aşağı veren bayi yok hatta nisan ayı araçları da bitmiş galiba. 1 ay önce 71-72biine alanlar fırsatı iyi değerlendirdi.

• quote:

Serviste 1.6 Corolla life'a CC takmadıklarini söylediler. Çok uzun yol yapanlar için iyi birşey. Fiyatıda çok uygun.

Bu arada 1.6 Corolla life 78.500den aşağı veren bayi yok hatta nisan ayı araçları da bitmiş galiba. 1 ay önce 71-72biine alanlar fırsatı iyi değerlendirdi.

Mersin de servis 250 ye takmış diye duydum. Adana da olabilir. Yarın 1000 bakımına gideceğim.

Servisler kafalarına göre takılıyor kimi servis LPG'li aracı servise bile almıyoruz diyor, kimi bizzat LPG takıyor dışardan daha pahalı ücrete ve garanti bozulmaz diyor aslında garanti bozuluyor başka servise gitseler yapmazlar. CC de öyle. Aslında bizde taktirmak istiyoruz ama isik vs problemi var işte.

• tenekekutu kullanıcısına yanıt
    İstanbul'da 8lt zor yakar. Fabrika herzaman en az 1-2 lt düşük gösteriyor. 9lt olabilir ama. Benim araç için şehiriçi 4.9lt yazıyor alakası yok, 6, 6.5lt yakıyor. Trafik olunca 7.5-8 rahat oluyor. 1 33 bile 8.5lt yakıyordu ki bu rahat 9lt yakar. Tem E5 gibi ana artellerde güzergah varsa 7lt bile yakabilir

• 
Sayfa: önceki 15881589159015911592
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.