Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1574. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35.050
Cevap
332
Favori
2.218.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15721573157415751576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Anlattıklarınız bundan 12 yıl önce nissan almerayla bmw 318i yediğim daha doğrusu yediğimi düşündüğüm günü getirdi. Ben adamı ezdiğimi düşünürken aslında adamın benimle dalga geçtiğini bir kaç km ileride fark etmiştim. Hatta bir kaç ay sonra 1.6 civicle de kapışmış yenmiştim. İçindeki hatun kişi üzilmiyim diye gazı bıraktığını sonra itiraf etmişti. Hey gidi hey 1.5 almerayı ferrari zannediyorduk.

Üstteki arkadaşa dediğim gibi aynısını sana iletiyorum tekirdağ merkezde yaşıyorum al bir c180 gel yanıma o zaman nasıl bir boy fark ile geçiyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuerkraider

quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Corolla 1.33 lt aracı bende test ettim söylenildiği gibi gitmeyen bir motor değil.Ama mantığı performanslı kullanım için günümüz motorlarına göre farklı. Bu motor devir seviyor,maksimum torkunu 4 bin devir civarında veriyor. Bunun anlamı spor kullanım ve dik yokuş çıkmaya başladığınız zaman bu devrin altına fazla düşmemeniz lazım. Dur kalk yaparsanız da bu devre yakın şekilde araç yüklü iken kaldırmak gerekli.Yani gaza basacaksınız devri yükselteceksiniz ondan sonra kontrollü şekilde ayağınızı debriyajdan çekip iyice devir aldıktan sonra 2.vitese atmanız lazım.

Zor şartlar altında ben klasik 1.vitese atayım aheste aheste aracı kaldırayım derseniz kalkmaz ,rezil eder. Araçta zaten ASR var, patinaja düşme korkusu yaşamazsınız. Yine yokuş kalkış desteği de mevcut olmasa bile el freni var. Eskiden bir de bu dert vardı,dik yokuşta araç kaldırmak ustalık isterdi,hiçbir elektronik yardımcı destek yoktu.

1. Viteste 1.500 2.000 devirlerde çok rahat bir şekilde kalkış sağlıyorum sizin dediğiniz kadar 4000 devirlere çıkmaya gerek yok

4 bin devirde kalktığım nerede yazıyor ki? Dik yokuşun ortasında araç dolu halde de çok rahat dediğiniz devirde de kalkılmaz ayrıca.

• tuerkraider kullanıcısına yanıt
    quote:

Demek ki o senin şoförsüzlüğün benim burada size iddialaşamam. O turbolu araç dediğiniz 4000 devirden sonra turbosunu keser araba gitmez ;)

şunu yazıyorsun ve benim söförsüzlüğüm öyle mi? hem matematiğin zayıf hem türkçen. belliki araba kullanmışlığın yok. o yüzden bu tartışma burada biter senin ciddiye alınacak tarafın yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

quote:

Demek ki o senin şoförsüzlüğün benim burada size iddialaşamam. O turbolu araç dediğiniz 4000 devirden sonra turbosunu keser araba gitmez ;)

şunu yazıyorsun ve benim söförsüzlüğüm öyle mi? hem matematiğin zayıf hem türkçen. belliki araba kullanmışlığın yok. o yüzden bu tartışma burada biter senin ciddiye alınacak tarafın yok.

Çok doğru söz ettin kendin için hayırlı geceler

• Arkadaşlar 1.6 life için 71500 TL fiyat aldım opak renk için yani kar beyazı metalik renkte 1000 TL daha fazla istiyorlar fikriniz nedir 2015 1.33 aracım vardı doğuda görev yapmam sebebi ile ihtiyacım olmadığından 2 ay önce satmıştım ancak şimdi fiyat cazip geliyor ne önerirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: abu55

Arkadaşlar 1.6 life için 71500 TL fiyat aldım opak renk için yani kar beyazı metalik renkte 1000 TL daha fazla istiyorlar fikriniz nedir 2015 1.33 aracım vardı doğuda görev yapmam sebebi ile ihtiyacım olmadığından 2 ay önce satmıştım ancak şimdi fiyat cazip geliyor ne önerirsiniz

bugün 2010 avensisi 60bin liraya aldık.Bence corolla için verilebilir tabiki neden olmasın.Piyasa uçmuş resmen,fiyat uygun gibi geldi
  • medizinischen Labor kullanıcısına yanıt
    Fiyattan dolayı banada mantıklı geliyor ama bakalim hayırlısı.

• abu55 A kullanıcısına yanıt
    1.33 için olan fiyatla karıştırmadılar değil mi? İyice mantıklı olmaya başladı bu araç yahu. Polo düşünürken, nereden nereye.
  • silversmith S kullanıcısına yanıt
    Yok hocam daha kimse 1.33 almaz zaten 1.33 2017 modele 65000 fiyat vermişler facebook ta grupta gördüm ellerindeki araçları anca öyle büyük indirimle satarlar 1.6 varken kimse yanaşmaz eğer düşünüyorsanız ben tavsiye ederim 1.33 kullandım 1.6 si çok daha mantıklı hemde fiyat olarak avantajlı

Kimse 1.33 almaz hakikaten. Tabii ileride fiyat politikası değişmezse. Örneğin; sıfır 1.33 life donanımını, 65'lere çeker, 1.6 life'lar 75 olursa, sadece seçenekler çoğalmış olur.

1.33 olarak, yeni ve makyajlı kasayı mı kullandınız?

Ekleme: MTV olarakta aynı olunca, 1.33'ler şimdilik mantık dışı gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silversmith -- 3 Mart 2018; 17:19:17 >
  • silversmith S kullanıcısına yanıt
    Yok hocam 2015 model eski kasaydı

• quote:

Yok hocam 2015 model eski kasaydı

1.6 alırsanız, bir karşılaştırma beklerim öyleyse.
    hocam bayi ismi verirmisiniz ben de düşünmeye başladım

şimdiden hayırlı olsun
    İyi fiyat. Buradan birkaç kişi bir olup filo indirimlide alınabilir. Hangi bayi o fiyatı verdi?

• oasis99 O kullanıcısına yanıt
    aynen ben o fiyatlarla dahil olmak isterim,

lastikler bridgestone fabrika çıkışında biraz ses yaparlar ama yol tutuşları iyidir, onları michelin primacy 4 lerle değiştirmek iyi olabilir
  • quote:

Arkadaşlar 1.6 life için 71500 TL fiyat aldım opak renk için yani kar beyazı metalik renkte 1000 TL daha fazla istiyorlar fikriniz nedir 2015 1.33 aracım vardı doğuda görev yapmam sebebi ile ihtiyacım olmadığından 2 ay önce satmıştım ancak şimdi fiyat cazip geliyor ne önerirsiniz

hangi bayi? İstanbul dışından 75000 TL teklife göre baya iyi. Şüphelendim 1.33 le karışmış olmasın ;)
  • korayu K kullanıcısına yanıt
    Şu an iki kişiyiz. Gördüğüm kadarıyla almaya niyetli olanlar var. Sayıyı 5e çıkarırsak iyi bir filo indirimi alabiliriz. Daha once 2015 model 1.33 life Corolla kullandım. Aracin motoru hariç herşeyi güzeldi ozellikle konforuna hayran kalmıştım.

• oasis99 O kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar Istanbul ALJ Toyotadan songül hanımdan aldım fiyatı samsun 73500 dedi aksaray 72 demiş birçok bayi 71500 ile 74000 arası fiyat veriyor sizlerde sorun isterseniz bir gelişme olursa haberleşelim

• 71500 TL 1.33 lt'nin liste satış fiyatı, 1.6 lt'nin 75 bin TL. Emin misiniz 71500 TL direk indirim verdiklerine 1.6 lt için? Eğer böyle ise hemen alın derim. Biz veremeyiz örneğin o fiyata,alış fiyatı bile değil.
  • tenekekutu kullanıcısına yanıt
    Evet veren bayi var bende açtım sordum 2018 1.6 life. 1.33 değil. Alışi bile değil diyorsunuz ama demekki alışlari daha düşük kar payı az.

• 
Sayfa: önceki 15721573157415751576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.