Şimdi Ara

Touran, Golf, Jetta, Qashqai, Verso' dan birisini alacağım sizce hangisi ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bütün arabaları değerlendirmem sonucunda şu 5 modelde karar kıldım. Fiyatları ve özellikleri aşagıda. Sizce hangisini almalı ?

MARKA....................VW...............................VW.................................VW..............................NİSSAN..............................TOYOTA
    MODEL..................TOURAN........................GOLF..............................JETTA............................QASHQAİ.............................VERSO
    MOTOR HP ..........1.6 102 HP...............1.4 TSİ 122 HP................1.4 TSİ 122 HP...................1.6 115 HP..........................1,6 110 HP
    DONANIM............FUNCTİON.....................TRENDLİNE....................TRENDLİNE.............................VİSİA...............................COMFORT

.............................ABS..............................ABS................................ABS................................ABS....................................ABS
    .............................EDL..............................EDL..................................EDL.................................................................................
    .............................EBD..............................EBD................................EBD................................EBD....................................EBD
    .............................MSR..............................MSR................................MSR...............................TCS....................................TRC
    .............................ASR..............................ASR................................ASR...............................................................................
    .............................ASP....................................................................................................................................................VSC

......................................................................................................................................BREAK ASSİST.......................BREAK ASSİST

...................HIZ SABİTLEYİCİ.........................................................................................................................................................

.........................6 HAVA YAS..................7 HAVA YAS.....................6 HAVA YAS...................6 HAVA YAS..........................7 HAVA YAS

.........................................................OT. YANAN FAR.........................................................................................................................

KLİMA................ YARI OT.......................YARI OT.............................TAM OT.........................YARI OT..............................YARI OT.

...................................................................................................................................... .BLUETOT TLF. KİTİ....................................

.........................................................................................................................................PARK SENSÖRÜ................PARK SENSÖRÜ

......................................................................................................................................SOĞUTMALI TORPİDO...................................

....................................................................................................................................................................................ÖN SİS FARI

.............................................................................................................................................................................ANAHTARSIZ SİSTEM

................................................................................................................................................................................7 KOLTUK SİSTEMİ

CANTLAR................16"...............................15"..................................16".................................16"........................................16"

AĞIRLIK................1427.............................1215................................1308...............................1297......................................1410

YAKIT ŞEHİR İÇİ.....11 lt..............................8,2 lt...............................8,4 lt...............................8,4 lt.....................................9,5 lt

YAKIT ŞEHİR DIŞI...6,5 lt.............................5,1 lt...............................5,3 lt...............................5,7 lt................................. 6,4 lt

100 KM HIZLANMA..12,9 sn..........................9,5 sn..............................9,8 sn............................12,0 sn..................................12,7 sn

TORK......................148..................................200.................................200.................................156.....................................150

FİYAT..................41.750............................43.520.................................44.920............................43.990...............................42.550

• Golf kompakt hb
    Jetta c sınıfı sedan
    Qasqai tam olarak anlayamadığım değişik bir sınıf
    Verso, Touran MPV

Kısacası önce ne beklediğinize, ne istediğinize karar vermelisiniz ki bizde yardımcı olabilelim..
  • Qashqaı compact SUV sınıfındadır
  • quote:

Orjinalden alıntı: levent--

Golf kompakt hb
    Jetta c sınıfı sedan
    Verso, Touran MPV

Kısacası önce ne beklediğinize, ne istediğinize karar vermelisiniz ki bizde yardımcı olabilelim..

Katılıyorum.

O kadar uğraşmışsınız etmişsiniz de bahsettiğiniz araçların ortak yanları sadece fiyatlarının yakın olması.

Kriterlerinizi belirlemenizde fayda var.

quote:

Orjinalden alıntı: Tukkuru

Qashqaı compact SUV sınıfındadır

4x2 araç nasıl Suv oluyor

• Suv olması için 4 cekermi olması lazım........SUV ne demek 4 çeker mi demek ?
    SUV Sport Utility Vehicle - Spor Kullanıma Uygun Araç demektir
    Small SUV
    MEdıum SUV
    Large SUV
    Premıum SUV sınıfları vardır

Sport utility vehicle ya da SUV (Türkçe: spor amaçlı taşıt) hem çekme kapasitesi hem de kamyonet özelliğine sahip yolcu taşıma aracıdır. Araç hem minivan hem de station wagon özelliklerini bir arada barındırır. Bunun yanında asfalt harici arazilerde hareket edebilir.

Bazı ülkelerde bu araçlara "arazi aracı" , "dört çeker",ya da "4WD" ("dört çarpı dört") denir. Ancak tüm SUV araçları dört tekerlekten çekme özelliğine sahip olmadığı gibi her 4WD yolcu aracıda SUV değildir. Off-road araçları ise tamamıyla farklı bir sınıf olup sadece asfalt veya döşenmiş yol haricindeki yollar için tasarlanmıştır. Her ne kadar bazı SUV araçları off-road özelliğine sahip olsa da bu, araçlar için ikinci sırada bir özelliktir. Birçoğunun 2WD, 4WD yüksek çekiş ve 4WD düşük çekişten birinden diğerine geçme özelliği bulunmamaktadır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tukkuru -- 18 Şubat 2009; 2:04:21 >

• belli ki kararsızsınız. araçların çoğu değişik kategorilerden ama bence sizin aradığınız bu araçlar içinden Verso.
  • aslında böyle bir eleştiri bekliyordum bunlar farklı sınıf araçlar diye. Böyle olmakla birlikte ben bu eleştiriye katılmıyorum şöyleki;
    bir insan bir araba almaya karar verirken ben kendime c sınıfı bir araba alayım öyleyse c sınıfı arabaları bir araştırayım bakayım neler varmış mı der.
    yoksa o güne kadar görüp de begendiği araçlarımı kıyaslar (farklı sınıflar da olsada)
    bir modelin HB'ini diğer bir modelinde Sedanını beğenemezmi. Yani illa ben hb araba mı alacağım der.
    Ben sedan arabalardan hoşlanma ma rağmen Opel astra sedanın tipini iğrenç buldum astra alsam hb alırım.
    sonuçta bu arabaların hepsi normal bir aile için yetecek arabalar. (belki içlerinden golf biraz genç işi kalır aile için ama biliyorum ki bir çok çoçuklu aile dahil golf kullanıyor)
    benim kıyaslama ölçüm, tipinin hoşuma gitmesi, fiyat ve donanım olarak fiyat kazanç oranının yüksek olması (yani verdiğim paraya donanım, güvenlik, performans vb olarak değip değmeyeceği)
    tabiki başka subjektif değerler de var ikinci el değer kaybı, araçta olabilecek kronik arızalar, kullanıcı memnuniyeti, servis durumu vb
    zevkler ve renkler tartışılmaz ise benim sizden aslında beklentim şu yönde idi
    özellikle bu araçları bir şekilde kullanmış kişilerin olumlu veya olumsuz yönde ki fikirleri, işte bütün bunlardan sonra daha iyi bir fikir ortaya çıkabilir.

teşekkürler.

quote:

Orjinalden alıntı: levent--

Golf kompakt hb
    Jetta c sınıfı sedan
    Verso, Touran MPV

• quote:

Suv olması için 4 cekermi olması lazım........SUV ne demek 4 çeker mi demek ?
    Small SUV
    MEdıum SUV
    Large SUV

Sport utility vehicle ya da SUV (Türkçe: spor amaçlı taşıt) hem çekme kapasitesi hem de kamyonet özelliğine sahip yolcu taşıma aracıdır. Araç hem minivan hem de station wagon özelliklerini bir arada barındırır. Bunun yanında asfalt harici arazilerde hareket edebilir.

Bazı ülkelerde bu araçlara "arazi aracı" , "dört çeker",ya da "4WD" ("dört çarpı dört") denir. Ancak tüm SUV araçları dört tekerlekten çekme özelliğine sahip olmadığı gibi her 4WD yolcu aracıda SUV değildir. Off-road araçları ise tamamıyla farklı bir sınıf olup sadece asfalt veya döşenmiş yol haricindeki yollar için tasarlanmıştır. Her ne kadar bazı SUV araçları off-road özelliğine sahip olsa da bu, araçlar için ikinci sırada bir özelliktir. Birçoğunun 2WD, 4WD yüksek çekiş ve 4WD düşük çekişten birinden diğerine geçme özelliği bulunmamaktadır

Vikipedyadan kopyala-yapıştır yapmana gerek yok bunları ben de biliyorum.

Adı üstünde spor amaçlı yani on ya da offroad olarak kullanılabilen araçlardır bunlar. 4x2 araç bunlara uygun değildir. Kaşkai'nin de 4x4 seçeneği ayrıca mevcuttur dikkat edersen.

Son olarak bana Suv sınıfında olup da 4x2 olan başka bir araç örnek göster.

Konuyu dağıtmış gibi olduk, konu sahibi kusurumabakmasın.

• Araba tasiyesi istiyen

Yaşını
    İşini
    Eşini
    Cocugunu
    Aile durumunu
    Araba alma sebebini
    Ewdeki kacıncı araba oldugunu
    İş-Ew uzaklıgını
    Arabayı kaç kişinin kullanıcagını
    Arabanın yılda yapacagı tahmini km yi
    Arabayı kullanıcagı yolun vasfını (sehir içi dışı trafikte otobanda rush-hour da sakin saatte vs)
    Arabadan beklentileri
    Bugune kadar surdugu arabaları
    Bundan sonra arabadan ne istediğini
    Onceki surdugu arabalarde memnun olmadıkları yonleri
    Onceki surduğu arabalarda memnun oldugu yonleri
    İlk aracımı olucak
    İlk değilse şimdiki araçı nedir
    Şimdiki aracını neden değiştmek gereği duyuyor

Bunları açıklarsanız daha iyi yardım alırsınız gibime geliyor, bunları yazın, rengine kadar soylesin forumdakiler

• Legend10 == vw Tiguan da 4*2 VE 4*4 model olarak satılıyor aynı QQ gibi

drahte 1905 == hocam ne yaptın ya valla bide muhtardan ikametgah senedi alalım mı diye düşünmedim değil =))
  • Ben bu seçeneklerden verso ve touran arasında kalırdım. Ve sonra touranın çok fazla caddy i andırdığını farkedip versoda karar kılardım.Listedeki en işlevsel, Alındığında her aile bireyinin oh be iyiki mpv almışız diyeceği, Uzun yolda başka araçlara mel mel bakmayı engelleyen hatta diğer araç yolcularına acıma hissini tadabilceğin bir cihazdır kendisi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Legend10

abd de navigator'ından escalade'ine, ford explorer da excursion 'a, toyota sequoia'dan highlander'ına tüm suv lerin 4x2 leri satılıyor.

zaten suv gibi zamanının yüzde 99 asfaltta geçirecek bir araç için 4x4 sistemi tümden gereksiz bana göre.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Legend10

quote:

Suv olması için 4 cekermi olması lazım........SUV ne demek 4 çeker mi demek ?
    Small SUV
    MEdıum SUV
    Large SUV

Vikipedyadan kopyala-yapıştır yapmana gerek yok bunları ben de biliyorum.

Adı üstünde spor amaçlı yani on ya da offroad olarak kullanılabilen araçlardır bunlar. 4x2 araç bunlara uygun değildir. Kaşkai'nin de 4x4 seçeneği ayrıca mevcuttur dikkat edersen.

Konuyu dağıtmış gibi olduk, konu sahibi kusurumabakmasın.

Avrupa pazarlarında suvların hemen hemen hepsinin 2 çeker versiyonları var. Ülkemizde genelde bole bi 4 çeker hastalığı var o yuzden pekte 2 çeker gelmiyor. Qashqai de zaten crossover diye geçiyo suv da degil aslında qashqai nin 4 çeker olması ekstra ya giren bisey bence. Land Cruiser in 2 çeker opsiyonu olsa absurd olurdu ama qashqai in zaten amacı belli

• Qashqai'lı Mahmut
  • quote:

Orjinalden alıntı: nakreko

aslında böyle bir eleştiri bekliyordum bunlar farklı sınıf araçlar diye. Böyle olmakla birlikte ben bu eleştiriye katılmıyorum şöyleki;
    bir insan bir araba almaya karar verirken ben kendime c sınıfı bir araba alayım öyleyse c sınıfı arabaları bir araştırayım bakayım neler varmış mı der.
    yoksa o güne kadar görüp de begendiği araçlarımı kıyaslar (farklı sınıflar da olsada)
    bir modelin HB'ini diğer bir modelinde Sedanını beğenemezmi. Yani illa ben hb araba mı alacağım der.
    Ben sedan arabalardan hoşlanma ma rağmen Opel astra sedanın tipini iğrenç buldum astra alsam hb alırım.
    sonuçta bu arabaların hepsi normal bir aile için yetecek arabalar. (belki içlerinden golf biraz genç işi kalır aile için ama biliyorum ki bir çok çoçuklu aile dahil golf kullanıyor)
    benim kıyaslama ölçüm, tipinin hoşuma gitmesi, fiyat ve donanım olarak fiyat kazanç oranının yüksek olması (yani verdiğim paraya donanım, güvenlik, performans vb olarak değip değmeyeceği)
    tabiki başka subjektif değerler de var ikinci el değer kaybı, araçta olabilecek kronik arızalar, kullanıcı memnuniyeti, servis durumu vb
    zevkler ve renkler tartışılmaz ise benim sizden aslında beklentim şu yönde idi
    özellikle bu araçları bir şekilde kullanmış kişilerin olumlu veya olumsuz yönde ki fikirleri, işte bütün bunlardan sonra daha iyi bir fikir ortaya çıkabilir.

teşekkürler.

Dediklerinize aynen katılıyorum arkadaşım. Maalesef bu forumlarda böyle bir hastalık var, " ne bu kardeşim sen önce sınıfını belirle, bunların hepsi farklı sınıfta " lafı hemen yapıştırılır. Sanki adam bilmiyor farklı sınıfta olduğunu da cahillikten yazmış gibi. Ya da farklı sınıflardan alternatif oluşturarak düşünmek yasakmış gibi. Burası bir paylaşım sitesi, senin bu konuda bir katkın olacaksa veya katkı yapmak istiyorsan yaz, yoksa kimse senin kafana silah dayamıyor yazma olsun bitsin. Böyle otomobil profesörlüğü yapmaktansa soranlara yardımcı olmaya çalışsak daha çok forumun amacına katkıda bulunmuş olmazmıyız..

Hangisini almalı sorunuza gelince, bence 1.) QASHQAİ 2.) Zevkinize ve ihtiyacınıza göre Golf veya Jetta. Özellikle Golf yeni kasa olması ve TSi motorla öne çıkıyor. Karar sizin, hayırlısı olsun..

• Orjinalden alıntı: Egé

Dediklerinize aynen katılıyorum arkadaşım. Maalesef bu forumlarda böyle bir hastalık var, " ne bu kardeşim sen önce sınıfını belirle, bunların hepsi farklı sınıfta " lafı hemen yapıştırılır. Sanki adam bilmiyor farklı sınıfta olduğunu da cahillikten yazmış gibi. Ya da farklı sınıflardan alternatif oluşturarak düşünmek yasakmış gibi. Burası bir paylaşım sitesi, senin bu konuda bir katkın olacaksa veya katkı yapmak istiyorsan yaz, yoksa kimse senin kafana silah dayamıyor yazma olsun bitsin. Böyle otomobil profesörlüğü yapmaktansa soranlara yardımcı olmaya çalışsak daha çok forumun amacına katkıda bulunmuş olmazmıyız..

Hangisini almalı sorunuza gelince, bence 1.) QASHQAİ 2.) Zevkinize ve ihtiyacınıza göre Golf veya Jetta. Özellikle Golf yeni kasa olması ve TSi motorla öne çıkıyor. Karar sizin, hayırlısı olsun..

Aslında ben bu olayı şuna benzetiyorum : 3 tane sevgilin var (Biri Rus, biri Alman, biri Türk). (Olmaz ya oldu işte :=)
    Arkadaşına sevgililerinin fotografını gösteriyorsun hangisi güzel diye.
    Aldığın cevap : bunları kıyaslayamazsın hepsi ayrı milliyetten, sen önce aynı ırktan sevgili bulda kıyasla.
    kal sağlıcakla :=))

• öncelikle kolay gelsin

bence vw touran diğer araclardan daha kaliteli geniş kullanışlı ve sürüşü vs. rahat gerek uzun yolda gerek hafta sonu gezilerinde gerekse günlük kullanıma cok uygun bir arac yükleme kapasitesi dananımı ve en başta her türli ihtiyaca karşıl verebilecek bir arac tek dez avantaj bence eski teknnoloji motor ancak vw nin en sağlıklı motorlarından biri keşke 1.4tsi secebilseniz ancak anladığım kadarıyla bütceniz maksimum 45.000 tl.

bunların dışında size tavsiye edebileceğim gerek kullanımı gerekse kalite donanım ve yakıt tüketimi avantajı sağlayan ford C-MAX 1.6 tdci 109ps hem az yakıyor hemde sınıfına göre performans acısından cok tatminkar

zaten yol tutuş kalite donanım cok güzel cam tavan vs. de cok şık ayrıntılar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: NİTROUS666

öncelikle kolay gelsin

bence vw touran diğer araclardan daha kaliteli geniş kullanışlı ve sürüşü vs. rahat gerek uzun yolda gerek hafta sonu gezilerinde gerekse günlük kullanıma cok uygun bir arac yükleme kapasitesi dananımı ve en başta her türli ihtiyaca karşıl verebilecek bir arac tek dez avantaj bence eski teknnoloji motor ancak vw nin en sağlıklı motorlarından biri keşke 1.4tsi secebilseniz ancak anladığım kadarıyla bütceniz maksimum 45.000 tl.

bunların dışında size tavsiye edebileceğim gerek kullanımı gerekse kalite donanım ve yakıt tüketimi avantajı sağlayan ford C-MAX 1.6 tdci 109ps hem az yakıyor hemde sınıfına göre performans acısından cok tatminkar

zaten yol tutuş kalite donanım cok güzel cam tavan vs. de cok şık ayrıntılar..

Açıklamaların için teşekkür ederim.
    C-max güzel bir araç ama bence tek dezavantajı modelinin eskimeye başladığı.
    ayrıca internetten fiyatlarına baktımda bayağıda bir fiyat çıkıyor karşımıza.

C-max Titanium 5K 1.6 TDCi...........: 46.465
    Titanium X Pack (Metalik Boya Dahil):6.200
    ESP+TCS.......................................:1.839
    TOPLAM.........................................:54.500

• qashqai al bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikret3968

qashqai al bence

Adam 3 yıl önce son mesajını atıp forumdan koşarak uzaklaşmış siz de kaşkayi mi al diyorsunuz?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.