Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (620. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
12.599
Cevap
222
Favori
1.548.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 618619620621622
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tefal Gourmet Minute tasarımına benzer çok sayıda makine var, ayrıca plaka kaplamasıyla ilgili şikayetler yazılmıştı ...

ben onun yerine yarı fiyatına Arnica Tostit Maxi tercih ederim ...

• Arkadaşlar merhaba,

Güzel bir tost makinesi almaya karar verdim, tost makinesini değiştirmek istememin en büyük sebebi temizliğinden nefret etmem. Eski bir tost makinem var ve ekmeğinden peynirine herşey üstüne yapışıyor ve ben bunların temizliği ile uğraşmaktan nefret ediyorum. Bu nedenle en büyük kriterim kolayca temizleniyor olması, yanmaz yapışmaz olması. Arkadaşımda bir Breville var ızgara tarzı sadece peçeteyle silsen tertemiz oluyor.

İkinci olarak estetik olarak şık gözükmesini önemsiyorum ama çoook da önemli değil bir de tezgah yerim biraz kısıtlı ama sürekli tezgahta tutmak zorunda da değilim. Ara sıra küçük çaplı köfte, tavuk falan da pişerse güzel olur ama birinci önceliğim değil.

Karaca'dan birkaç parça ürün alacağız öyle olunca bu ürün ile kampanyalı olarak birleştirip alabiliyorum. Bu ürün nasıldır sizce, kullanan var mı?

www.karaca.com
    Karaca Perfect Grill 2005 Izgara ve Tost Makinesi 2000W Karaca
    https://www.karaca.com/urun/karaca-perfect-grill-2005-izgara-ve-tost-makinesi-2000w

Bunun dışında da bahsettiğim kriterlere uyan tavsiyeniz var mıdır? Fiyat olarak 3000lere kadar düşünüyorum, bir miktar daha esneyebilirim değer dediğiniz bir model varsa.

Arçelik ve Grundig'in kardeş modellerini gördüm bir de Arnica Tostit gördüm son sayfalarda, bu ürünler temizlik açısından nasıldır? Çok teşekkür ediyorum şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [Zat-ı Muhterem] -- 18 Eylül 2023; 16:44:55 >

• [Zat-ı Muhterem] kullanıcısına yanıt

selam,

Karaca 2004, 2005 ve 2006 modelleri fena değil ...

ayrıca Karaca'da Homend tost makineleri de satılıyor, eğer kampanyaya Homend ürünleri de dahilse Homend 1340, 1342 ve 1344 modellerini inceleyebilirsiniz ...

1340'ın ön paneli Karaca 2005'ten daha şık ... 1342 modelinde plaka avantajı var, çift taraflı kullanılabiliyor ... 1344 modeli ise çalışırken ön çerçeve kenarlarında ışık yanıyor ...

Arçelik ve Grundig plakaları pürüzsüzdür temizliği kolaydır, Arnica'nın plakaları hafif dokulu yapıda olduğundan yıkarken diğerleri kadar kaygan bir yüzeyi olmayabilir ama f/p olarak bence en iyi 2. makinedir ...

• Kenwood hgm80 ile homend 1340'in ayni makine olma ihtimali yuksek. Bu iki modelin diger makinelerden en buyuk farki rezistanslarin plakalarda olmasi.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_kenwood-hgm80-000ss-grill-tost-makinesi-%C4%B1nox-1220087.html

https://www.a101.com.tr/elektronik/homend-grilliant-1340h-inox-tost-ve-izgara-makinesi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eiskent -- 19 Eylül 2023; 7:20:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bayberty kullanıcısına yanıt

Peki Karaca fiyatına değer mi sizce? Karaca yerine Arçelik veya Grundig mi tercih edilmeli?

Ya da şöyle sorayım Homend dahil bu ilk grupta siz olsanız hangisini tercih ederdiniz fiyat dışı faktörler göz önüne alındığında?

Arnica için f/p olarak 2. demişsiniz, 1. hangisi sizce merak ettim? (:

• Verilen linklere bakayım dedim;

x Grill+Tost Makinesi Inox : 6499TL

y Tost Makinesi :4999tl

z Tost Makinesi 2000W:3499TL

bu fiyatlara Alüminyum plakalar,yanmaz yapışmaz kaplama,plastik bakalit gövde/kasa

aslında hiçbir makine diğerinden farklı değil,farkları sadece görüntüsü ama fiyatlar uçmuş,çok şaşırtıcı cidden,ülkem ve tüketiciler adına üzülüyorum.Neden 1 tane üretici de adam gibi,yıllarca kullanılacak taş gibi ürün üretmez, tamamen duygusal olsa gerek,maalesef kapitalizm böyle birşey.

• dökümcübaba kullanıcısına yanıt

Benim gordugum saglam makinelerden biri Rowenta Kg63'tü. Yan plastiklerinzayif olsa da sadece bu degisimle bizim evde 1991-2015 yillari arasinda hizmet verdi. Bu modelle ilk tanismamiz ise 1986 yilinda yutdisindan gelen akrabamin evinde olmustu.

Rowenta artik Tefal altinda uretim yapiyor. Saglam makine icin bufe tarzi maikne de alinir kullanilir. Uzun surr de hizmet eder. Hatta cogu makineden ucuza gelir ama tuketici tercihi kadinlarin agirlikli kullandigi bir urunde, hafif, cabuk temizlenir, pratik ve estetik urunler olarak one cikiyor. Tost makinesini bugun Ostim Sanayisinde de uretirsiniz ama talep taş gibi olmasina dönük degil.

Bu arada ben ornekleri verirken rastgele aldim. Siz fiyat yonunden yaklasmissiniz, ben ise ayni urunun daha ucuz muadili oldugunu dusundugum icin oneri mahiyetinde ekledim.

eğer Karaca 2005'i liste fiyatının yarı fiyatına vereceklerse olabilir ancak büyük bir indirim yoksa değmez ...

Homend ile ilgili en büyük çekince yetkili servis meselesi, bu markanın bildiğimiz anlamda servisleri yok, arıza vb. durumlarda kargoya veriliyor, bunu sorun etmeyecekseniz çift taraflı plaka avantajından dolayı Homend 1342 iyi bir seçenek ...

benim en çok tavsiye ettiğim 2 f/p model vardır;

1 numara; Fayrinoks Dökümix

2. sırada; Arnica Tostit Maxi ...  

• grundig türkiye
    CG 4046 CK | Tost Makinesi | Küçük Ev Aletleri | Grundig Türkiye
    https://www.grundig.com.tr/tost-makinesi/cg-4046-ck-pisirici

grundig türkiye
    TM 4246 K | Tost Makinesi | Küçük Ev Aletleri | Grundig Türkiye
    https://www.grundig.com.tr/tost-makinesi/tm-4246-k-pisirici

Şu iki modelin ne farkı var acaba? Mediamarkt'ta ikincisi 2500 liraydı, 250 lira kupon verdi sınırlı zaman geçerli. Öyle olunca olmadı iade ederim diye aldım 2250 liraya (:

sadece plaka kaplamalarının adı farklı, gerisi aynı ...

• Bayberty kullanıcısına yanıt

Kaplama adları bile farklı değilmiş, gelen ürünün üstünde diğeriyle aynı kaplama ismi yazıyor, Quantcoat. Web sitesindeki bilgi eski kalmış galiba.

Beklentinize uygun tost makinesini edindikten sonra, şu mesajımda değindiğim üzere cihazı sınırları dahilinde kullanmak gerektiğini de baştan kabullenmelisiniz ;

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/156822883

Neden baştan kabullenmelisiniz ? İlk mesajınızda ;

"tost makinesini değiştirmek istememin en büyük sebebi temizliğinden nefret etmem. Eski bir tost makinem var ve ekmeğinden peynirine herşey üstüne yapışıyor ve ben bunların temizliği ile uğraşmaktan nefret ediyorum. Bu nedenle en büyük kriterim kolayca temizleniyor olması, yanmaz yapışmaz olması"

olarak kriterlerinizi belirlemişsiniz.

Kriter belirlemek demek; alacağınız cihazla ilgili "özellik yönünden sınırlar koymak" demektir.

Özellikler yönünden sınırlar koymak demek; cihazın teflon kaplama plakalarının ısıtma derecesi yönünden sınırları olduğunu, baştan kabullenmek demektir.

• Dökümix tost makinem var ve pas tutmuş bunu temizleyebilir miyiz yoksa çöp mü oldu?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • evladiyelik döküm tost makinesi almak istiyorum, bu ürün için ne dersiniz?

trendyol.com
    Dökümix Fayrinoks Elektrikli Döküm 12 Dilim Tost Makinesi Tel Fırça Hediyeli Fiyatı, Yorumları - Trendyol
    https://www.trendyol.com/dokumix/fayrinoks-elektrikli-dokum-12-dilim-tost-makinesi-tel-firca-hediyeli-p-38031630?boutiqueId=61&merchantId=109097

https://www.bizdeneve.com/elektrikli-ev-aletleri/elektrikli-mutfak-aletleri/tost-makinesi/sanayi-tipi-tost-makinasi-bufe-modeli-12-dilim.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ladex -- 7 Ekim 2023; 18:40:46 >

• Sorduğunuz cihaza evladiyelik diyemeyiz.

Müessese 'lik olarak bir tanımlama ile ifade edersek, daha doğru tanımlama olur, kanaatindeyim.

Gerçi evladiyelik tanımlamasını; "dayanımlı ve uzun süre değiştirmeden kullanılır" anlamında kullandığınızı anlıyorum.

Ancak cihazın ticari işletmelere uygun bir cihaz olduğunu hatırlatmak adına, ben de "müesseselik" diye bir tanımlama yapma gereği hissettim. Sürç-i lisan ettiysem affola...

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

Sağolun,, döküm değil ama arçelik 9946 için ne dersiniz, ızgara için kullanılmayacak, sadece tost.

• ladex kullanıcısına yanıt

Bahsettiğiniz modelle ilgili Bayberty hocam bilgi verebilir. Mesajınızı görünce yanıtlayacaktır.

• Arkadaşlar bu işten hiç anlamam. Tek istediğim plakaların çıkartılıp temizlenebilmesi. Şöyle plakaları çıkarılabilen, tostu iyi ezecek, max 2500tl bütçeye ne önerebilirsin?

Bir de mediamarkt da çalışıyorum %10 indirim hakkım var. Tavsiyeye açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fox5578 -- 11 Ekim 2023; 1:36:40 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arçelik TM 6046 CS Resital Siyah 2400 W Tost Makinesi kullanan var mı? Ürün baya şık.

• Burdaki tavsiyelere güvenerek dökümix almıştım. Yaptığım en mantıklı yatırımlardan biri. Dışarda yapılan tostları beğenmiyorum artık. Şahane bir cihaz

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 618619620621622
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.