Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (479. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.525
Cevap
222
Favori
1.543.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Grundig Cg 5040 tost makinesinin teflon plakaları soyuldu.
    Bu plakaları neren satın alabilirim?

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ...

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41F3DB120 -- 9 Şubat 2019; 21:47:30 >
  • arçelik servislerinde satarlar heralde...
  • baltalı-katil kullanıcısına yanıt
    sordum ama bu modelden haberleri bile yok.
    sanırım satışı durmuş.
  • https://www.uygunparca.com/tost-makinesi-izgara-9193024271/grundig?model_id=185571
    154.02TL diye sitede yayınlayan varmış bana pahalı geldi...
  • baltalı-katil kullanıcısına yanıt
    tşkler.
    yeni tost mak alırım daha iyi.
    iki plaka 300tl
  • paraya kıyıp delonghi almaya karar verdim.
    ucuz etin yahnisi olmuyor...
  • yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    Aleykümselam.
    Dökümixin bütün renkleri tamamen aynı. İnoxu ben pek beğenmedim. Fazla parlak geldi bana. Tenekelerin iç yüzeyi gibi. Mutfağı ankastre olanlar düşünebilir. Siyah ve lila renkleri de güzel duruyor. Ben kırmızı ve lila renklerinden aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • s.a

dökumix siparişini verdim.

sorum şu.

kullanmaya başlamadan önce sanırım yağlamak gerekiyor.

yüksek ısıda açtıktan sonra HANGİ YAĞ ile nasıl yağlayacağız. ??

yağlama işlemini ne kadar sürede bir tekrarlayacağız ?

temizlik işlerini nasıl yapacağız ??

saygılarımla.
    selam,

3- *İLK KULLANIM VE TEMİZLİK:

*ilk kullanım;
    -tost makinesini aldıktan sonra hemen tost yapmayın,
    -ilk kullanımdan önce plakaları iyice temizleyin (plakalar sabit ise nemli bir bezle yüzeyleri iyice silin, çıkarılabilir plakalı ise yıkayın),
    -ardından ıslak plakaları kurulayın,
    -makinenin üst kapağını açın (180" açılıyorsa açın ızgara konumunda dursun bu daha iyi olur),
    -makineyi fişe takın ve ısı kademesini son/en üst kademeye getirin, ısınmaya başlayınca bir bez veya kağıt havluya ayçiçek yağı sürün ve plakaları yağlamaya başlayın,
    -bu süreçte duman ve koku olur bu durum normaldir, ara ara plakaları yağlamaya devam edin, plakalar yağa doysun, en iyisi koku ve duman kaybolana ve termostat birkaç kez devreye girene kadar yaklaşık 10-15 dak. çalıştırın, sonra fişi çekin,
    -plakaları kağıt havlu ile silin, işlem tamamdır ...
    -özellikle ilk hafta tost yaparken ekmeklere hafifçe margarin/tereyağ sürün, kuru kuruya yapmayın ki plakalara yapışmasın ...

*temizlik meselesine gelince;
    -özellikle döküm ve sabit plakalı makinelerde tost yaptıktan sonra plakalar tam soğumadan bez veya kağıt havlu ile plakaların kaba kirini alın,
    -makine demir döküm plakalı ise önce plakalar üzerindeki yanık peynir, ekmek kalıntılarını tel fırça, bulaşık teli veya bulaşık süngerinin sert/yeşil kısmı ile çıkarın,
    -ıslattığınız bulaşık süngerine az miktarda bulaşık deterjanı sürüp plakaları temizleyin,
    -nemli bezle iyice durulayın, deterjan kalmasın,
    -kuru bez veya kağıt havlu ile silip kurulayın,
    -makine çıkarılabilir plakaları ise sabunlu süngerle yıkayıp durulayın, çok gerekmedikçe bulaşık makinesi tercih etmeyin (teflon vb. kaplama erken solmaya başlar),
    -makineye takmadan önce plakaların kurumasını bekleyin,
    -tüm makinelerde temizlik sonrası plakaların nemli kalmaması için üst kapak bir süre açık kalsın ...

A.s.
    Sıvı yağ ile plakaları yağa doyurdum. Birkaç kullanımdan sonra hiç yağlamadım. Kullandıkça plakalar adeta teflon oldu. Temizliği kolaylaştı. Islak mendil veya nemli bezle silmek yeterli oluyor.

• @Bayberty

dökumix tost makinem kargoda. sanırım yarına gelir.

dokumix i muhtemelen hafta sonları kullanırım. ( ev kalabalık olunca)

sabahları çocuklarım aralıklı çıkıyorlar. yada şöyle diyeyim yedikleri 1 tost. ama aralıkla çıktıklarından 2 defa çalıştırmak zorunda kalacağız.

bunuda dökumix le yaparsak .. elektrik faturasını düşünemiyorum bile.

tasarruf amaçlı .. en azından 2 tost ekmeği ile tost yapabilen tost makinesi tavsiyesi isteyeceğim sizden.

en azındnan hafta içi bunu kullanırız.

saygılarımla.
    2 tostluk küçük makine;
    - arzum ar-297
    - homend 1317
  • Arkadaşlar 150 ye 30 kodla 155 liraya aldığım dökümix bugün elime ulaştı ilk kullanımda yapılması gerekenleri yaptım sildim yağladım vs. ama makine çalışırken makineden çat çat diye sesler geliyor ateş yanarken çat çat yapar ya ona benziyor bu normal mi rezidansında mı sıkıntı var acaba
  • o plakalar çift olarak satılmıyor mu tek olarak işe yaramazda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oOoSöNMeZoOoO

Arkadaşlar 150 ye 30 kodla 155 liraya aldığım dökümix bugün elime ulaştı ilk kullanımda yapılması gerekenleri yaptım sildim yağladım vs. ama makine çalışırken makineden çat çat diye sesler geliyor ateş yanarken çat çat yapar ya ona benziyor bu normal mi rezidansında mı sıkıntı var acaba
    hayırlı olsun.

Nerden aldınız? 150ye 30 kod ne demek?
  • Ben de birkaç günlük gezinmelerim ve bakınmalarım sonucunda 3 seçenekte yoğunlaştım. Bu konunun çok faydası oldu. Konu sahibine teşekkür ederim.

1. Dökümix, n11'de 200 lira. yüzde 11 kupon var bugunlerde. Gittigidiyorda da benzer fiyatlar var.
    2. Hotpoint Ariston. istereyon diye bir sitede 369 liraya 9 taksit
    3. delonghi cgh1030d, 1511 lira. n11 de yuzde 4 kupon var bu aralar. garantiye de 6 takist imkanı var.

Hem düz ızgarası olsun hem de normal ızgarası olsun, minimum 2000 watt olsun diye tost makinesi ararken bunlarda karar kıldım.

dökümix 1800watt ancak neredeyse fiyat performansı çok yüksek olduğu için aklımı çeliyor. Ağır olması ve ızgaralarının sokulemez olması yuzunden de soru işaretlerim var.

hotpoint ariston aslında tam aradağım makine ancak bu da piyasadan çekilecekmiş. daha sonra yedek parça bulamayabilirim. bunun dışında çok kaliteli gözükmüyor.

delonghi tam aradığım makine.. fiyatı orantısız pahalı diğer tüm modellere göre. almazsam pişman olurum gibi bir hissiyatım var.

son üç gündür her gün bir tanesini almaya karar verdim. Sonra vazgeçtim.. dökümixi alsam kaşıntım geçer veya ertelenir biliyorum. Neyse düşüncelerimi burada paylaşmak istedim.

• Jehu kullanıcısına yanıt
    Sağolun ,gittigidiyor bizdenevee mağazısından aldım gg de 150 lira üstüme 30 tl indirim sağlayan çek vardı 185 liradan 155 liraya düştü sizde forumdan alışveriş çek bölümünden çek alabilirsiniz 2-3 liraya

• @@Bayberty

Tost makinesi ömrü kısa olur diye çok bir para vermek istemediğimden en çok 300 tl civarıda bir ürün almak istiyorum. Ailem 3 kişilik. Yaptığım araştırmalarda almayı düşündüğüm ürünleri aşağıya yazdım. Sizce hangisini almalıyım?? Yoksa daha fazla bir bütçe ayırıp daha kaliteli bir ürün mü almalıyım??

Arzum ar2019

arzum ar2020.

Arnica tostit maxi

• roninturca kullanıcısına yanıt
    hiç düşünmeden 250 lira civarındaki fiyatıyla Arnica tostit maxi diyorum ...
  • 
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.