Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (325. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.575
Cevap
222
Favori
1.544.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Son olarak inox olanı Çıkarılabilir alüminyum döküm ızgara siyah olanı granit plaka diyor varmı farkı hocam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fx1018 kullanıcısına yanıt
    sadece renk farkı, önemli sayılmaz ...
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    İnoxu alıyorum hocam çok teşekkürler

• Selamlar.

Bende her yıl yeni tost makinası almaktan bıktım ve bu sefer iyisi olsun dedim. Homend 1314 siparişi verdim bugün. Umarım anlattığınız kadar iyidir :)

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/homend-grillant-1314-tost-and-grill-tost-makinesi-265040657

• 6500 küsür yorumu okumaya üşeniyorum. Kısaca ve özet olarak maksimum 200tlye bir tost makinesi önerebilir misiniz?
    sadece kısaca yorumları okumaya başlayınca anladım bu konuya bi girersem 2-3 aydan evvel kurtulamam :)
    SCHAFER NOSTALGE WAFFLE TOST MAKİNESİ görünüşü çok hoşuma gitti acaba iyi midir :)

şimdiden yorum yazanlara teşekkürler :)
  • Barracud@ kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun diyeceğim ama fiyat hayli yüksek geldi ...
  • coolfear C kullanıcısına yanıt
    o makine eski nesil, benzer model olarak arnica 3000 ayvalık var ... çok matah makine sayılmaz ...
    200 lira kesin sınır mı ?..
    Teşekkür ederim diyeceğim ama fiyat neye göre kime göre yüksek. Korkmaz marka fırın aldım pişirmiyor, semaver aldım musluğu akıtıyor. Artık o markadan soğudum.

Buda kendi sitesindeki fiyatı :

https://www.homend.com.tr/grilliant-1314-tost-makinesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barracud@ -- 28 Mart 2017; 14:53:6 >
  • Hocam dökümix'in sitesinde sipariş verme gibi bir yeri halen bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

Telefondan veriliyormuş ama ödeme nasıl yapılır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ohol Oula -- 29 Mart 2017; 12:33:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ohol Oula

Hocam dökümix'in sitesinde sipariş verme gibi bir yeri halen bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

sipariş telden veriliyor,
    bence daha da iyi oluyor +90 332 355 03 73
  • quote:

Orijinalden alıntı: akabey_55

quote:

Orijinalden alıntı: Ohol Oula

Hocam dökümix'in sitesinde sipariş verme gibi bir yeri halen bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

sipariş telden veriliyor,
    bence daha da iyi oluyor +90 332 355 03 73

Kaç aydır aval aval bakıyorum ben de

Ee peki ödemeyi nasıl yapacağız telefondan?

Telefona bakan adamın sesi kulağa hiç hoş gelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ohol Oula -- 28 Mart 2017; 12:38:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: doktorhia

n11'de KORKMAZ A328-05 TOSTKOLİK TOST MAKİNESİ 1800WATT 287,00 TL yerine 258,90 TL

http://urun.n11.com/tost-makinesi/korkmaz-a328-05-tostkolik-tost-makinesi-1800watt-P134140368

Bunu alıyorum hayırlısıyla .

2 soru sorulmuş granit mi teflon mu diye, ikisine de granit diye cevap vermiş.

10 lira çek vardı hesapta, 248.90 a gelecek. Olsun. 3 - 5 önemli değil. Sonuçta aldın mı en az 10 yıl gidiyor.

(Korkmaz A328-05, n11 den aldım.)

Hepsiburada'da, başka yerlerde ve hatta sanırım bu forumdaki yorumlarda;

-"ızgara yapmıyor çünkü tam pişirmiyor. herhalde gücü yetmiyor",
    -"Ancak ayar düğmesi biraz sıkıntılı. 4(en yüksek)ten aşağıda pişirmiyor. Düğmeyi tam tur çevirmek lazım. 1,2,3 pek bir işe yaramıyor.",
    -"Kapak kapatıldığında kapaklar makas gibi sıkışarak ekmekleri dışarı atıyor, bastırdığınızda daha hızlı atıyor. Bildiğin dışarı gidiyor ekmekler, tost yapmak için arkadaki menteşenin açılması gerekir, açılmıyor. 4.(son) derecede ekmekleri kızartması 3 dakika değil 3 gün sürüyor.",

gibi yorumları gördüğüm halde "yok canım o kadar da değildir" diyip aldım. Malesef o kadarmış. 1,2 ve 3. kademeler cidden bir işe yaramıyormuş.
    Ben kısaca şöyle özetleyeyim:
    Düğmeyi 4 e getirdiğinizde ısıtmanın durması yaklaşık 7 dakika sürüyor (7 dakika ısıtıyor). Sonra 3 ya da 4 dakika kırmızı yanmıyor (çalışmıyor, yani soğuyor), -işte bunun iyi yapılmadığını düşünüyorum!- sonraki süreçlerde 1 dakika ısıt, 3-4 dakika beklet şeklinde devam ediyor. Bence bu yüzden bir türlü kızarma gerçekleşmiyor. İçindeki kaşarlar eriyip akmaya başlıyor, artık tutamıyorsun içeride. Yani uzun lafın kısası, yüzey sıcaklığı kaşarları eritip tamamen dışarı dökecek kadar sıcak, ama ekmeğin yüzeyini kızartamayacak kadar soğuktur. Durum bundan ibarettir.

Kaşarsız, sadece ekmek koyduğumda ise 12-13 dakika sonra anca ufaktan kızarmaya başlıyor (bu arada kaşarlı tost da 10 dakikada oluyor). Kıtır mıtır da olmuyor, hikaye. Hamur gibi oluyor. Kıtır olması için yüzey sıcaklığı çok daha fazla olmalı.

Izgaraların altındaki yansıtıcı metallerin dışarıdan görünüşü işçiliği hakkında çok güzel bilgi veriyor: Berbat!!. Yer yer makinenin gövdesine temas edip yer yer etmiyor. Sanki vidaları az sıkılmış gibi. Plakalar ön tarafı örttüğünden plaka çıkınca görüyorsunuz. Ama arka tarafındaki o yamukluklar her türlü görünüyor.

Ayakları yere tam basmıyor. Yani terazi değil, sallanıyor.

Üst ızgaranın arka tarafı yerine oturmuş ama bastırınca sallantı oluyor arka taraftan.

Bu da son olsun: Her ne kadar arkası kalkmıyor, ekmeğin yüksekliğine göre ayarlıyorsun denilse de, çok kolay değil. soğukken eğdin eğdin, yoksa benim gibi parmağının ucu ile hem de sıcakken eğmeye çalışırsan parmağının ucu yanabilir. El bezi gibi birşey lazım. Farklı kalınlıkta ekmekler yaptığında devamlı ayar değişmen gerekiyor. Yani başta verdiğim yorumlardan 3. yorum el-hak doğrudur.

Üşenmeden yazayım da sizleri uyarayım istedim. İade işlemine bi bakmam lazım. Allahtan internetten aldık da cayma-iade haklarımız var, Allah bu kanunları tüketici lehine düzenleyenlerden razı olsun.

Kalın sağlıcakla.

• BGR820XL modeleine bakınıyorum turkiyeye henuz gelmemiş..amazon turkiyeye gonderim yapmadı..ama ubuy diye bi site buldum hem cihazla hem siteyle ilgili bilgisi olan varmı?

https://www.ubuy.com.tr/tr/catalog/product/view/id/658631/s/breville-bgr820xl-smart-grill?sku=B003SIN0BC&store=US
  • El_domingo kullanıcısına yanıt
    videosunu izledim plakalar çıkıyor dijital ekran var ama bence 800gr daha oturaklı bir model ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: El_domingo

BGR820XL modeleine bakınıyorum turkiyeye henuz gelmemiş..amazon turkiyeye gonderim yapmadı..ama ubuy diye bi site buldum hem cihazla hem siteyle ilgili bilgisi olan varmı?

https://www.ubuy.com.tr/tr/catalog/product/view/id/658631/s/breville-bgr820xl-smart-grill?sku=B003SIN0BC&store=US

Ben de beğendim. Ubuy da amazona aracılık eden bir girişimmiş. Sıkıntı olacağını sanmıyorum. Fiyat iyi ise sipariş geçelim, yorum pls

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Peki. https://www.homend.com.tr/grilliant-1304-tost-grill-outlet Bu ürün mü
    http://urun.n11.com/tost-makinesi/dokumix-dokum-organik-tost-makinesi-1800w-kirmizi-ev-tpi-P152683691 Bu mu ?
    Ya da pahalı ama evliyadelik bu mu

http://urun.n11.com/tost-makinesi/delonghi-cgh1012d-multigrill-6-pisirme-fonksiyonlu-dijital-izgar-P173875677
    Sanırım homend da döküm ve zaman ayarı ve de yükseklik ayarı bir de dik durması avantajı gibi ne dersin üstad?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lord0909 -- 29 Mart 2017; 1:26:06 >

• El_domingo kullanıcısına yanıt
    Bu ürün gümrüğe takılır sınır 35 dolar takılmasa bile vergi çıkar pahalıya gelir haliyle taksitte yapılamıyor ayrıca

• Bayberty Hocam tost makinası konusunda bilginiz çok o yüzden size danışmak isterim döküm düşünmüyorum granit olarak alabileceğim en iyi makine nedir sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

güncel liste;

*orta seviye;
    -simton 8 dilim (döküm)
    -fayrinoks dökümix dt-30 (döküm)
    -homend 1304
    -homend 1314 (granit)
    -korkmaz a-328
    -korkmaz a-328-05 (granit)
    -hotpoint-ariston cg-200 (çift taraflı)
    -karaca bio granit tost
    -arzum ar-2001 tostçu delux (çift taraflı granit)
    -arnica tostit pro

*alt seviye;
    -korkmaz a-310 formula inox granit
    -fakir camilla (sabit plaka)
    -era sm-24 press granito
    -arzum ar-2006 panini granite
    -arzum ar-271 prego delux
    -arçelik k-2380-tg
    -king p-626 (sabit seramik plaka)
    -arnica tostika 4000 (waffle)

*küçükler;
    -arzum ar-297 panimini (sabit plaka)
    -korkmaz a-309 (waffle)
    -kenwood sm-650 (waffle)
    -homend 1307 (waffle)
    -tefal break time
    -arçelik k-2370
    -korkmaz a-305
    -vestel v-brunch 1000 kırmızı
    -lava döküm (ocak üstü)

her fırsatta döküm tavsiye etmişsiniz. tavsiyelerinize uyarak gittigidiyor dan 164 TL ye dökümix aldım. haydi hayırlısı bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebelpirate -- 29 Mart 2017; 9:2:34 >

• Hocam artık sipariş vereceğim ama kararsızım.

Dökümix dt-30 kendi sitesinden telefonla sipariş veriliyormuş ama bu durumda ödeme nasıl olur?

n11'de satan bir yer var ama sizce ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ohol Oula -- 29 Mart 2017; 13:0:51 >
  • 
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.