Şimdi Ara

Toshiba m70 laptop bios ekranında dondu ACİL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar laptop bölümünde sordum ama kimse ilgilenmeyince buraya açmak istedim konuyu konu linki burada içeriği de aşağıya belirttim.

Konu linkihttp://forum.donanimhaber.com/m_76898318/tm.htm

Dün; 20:24:02
    Arkadaşlar TOSHIBA M70-160 Model laptopumu dün gece içini açtım temizlemek için sırasıyla hiç atlamadan açtım tüm parçalarına kadar ayıkladım işlemci ve gpu soğutucularını kaldırdım termal macun içerisinde erimişti tekrardan alkol ile temizleyip yeni termal macun sürdüm. tek tek düzgün bir şekilde tekrar topladım fakat şu an bilgisayar boot menüsünde yani TOSHIBA yazısında takılıp kalıyor ilerlemiyor. ben şöyle düşündüm ekran kartı çalışıyor çünkü ekrana görüntü veriyor, ram çalışıyor görüntü veriyor, işlemci zaten çalışıyor, fan çalışıyor geriye sadece hdd kaldı ama hdd de geçen sene değiştirmiştim şimdi sizce bunun sorunu nedir bir kaç gün sonra şehir dışına çıkmam gerekiyor ve bunu halletmem lazım yardımlarınızı bekliyorum!!

Dün; 23:03:58
    şu an farkettim laptop ilk açılışta TOSHIBA yazısından önce bir uyarı gibi sanki komut veriyor ama 0.5 sn bile sürmüyor geçmesi okuyamıyorum ardından o yazıda yani bios menüsünde kilitlenip kalıyor. ayrıca ilk bilgisayar tozu üflemek için fanı döndürüyor fakat o bios ekranı geldiğinde fan duruyor çalışmayı ve bazen toshiba yazısı geliyor bazen gelmiyor tüm ışıklar yanıyor fakat hdd ilk başta yanıyor sadece o yazı geldi mi bilgisayar tamamen duruyor.

Bugün; 0:06:39
    hdd 'yi sata kablosundan masaüstü pc ye bağladım ama tık yok hdd'de çalışmıyor görmüyor. ntfs dosya sitemi. pilsiz ve hddsiz olarak ta çalıştırıdm yine aynı o TOSHIBA yazısında takılıp kalıyor ve ilginçtir ki bilgisayardan tık ses çıkmıyor hiçbirşey çalışmıyor sadece ekranda toshiba yazıyor. yani olay hdd de değil. acaba şey düşündüm ben termal macun sürerken fazla elektrostatik yükledim cmos un değerleri mi değişti ne oldu artık paranoyaya bağladım. masaüstü değil ki sürekli açıp deneye deneye bulasın yok şu an kilitlendim kaldım.

• CPU FAN devamlı dönmesi lazım önce çalışıp sonra durması normal değil.
  • tecman kullanıcısına yanıt
    peki sizce ne sorunu olabilir?
  • Maalesef bir şey söylemek güç.Zor ama aynı işlemleri tekrarlayın belki gözden kaçırdığınız bir şeyler olabilir.Açılışta biosa girebilirseniz işlemci ısısına felan bakın.
  • kesinlikle hiçbir tepki vermiyor bilgisayar ilk açılışta kilitlenip kalıyor yani bios'a girebilsem belki sorunları çözebilirim ancak bios a da giremiyorum.. sorun hdd de olsa hdd söktüğümde bios a girebilmeliyim ama anakartta olsa bilgisayar hiç çalışmaz. toshiba yazısı dahi gelmez yanlış mı düşünüyorum
  • Ana kartta sorun olsa bile bilgisayar açılabilir ama sonra sorun çıkartır.Birörnek wifi kartını söküp takarken hata yaptınız veya iki tane ram varken bir tanesini tam takamadınız bilgisayar açar ama test esnasında ikinci ramı tam göremediği için bilgisayarınız kilitlenebilir.Açılışta bios bilgisayarı kontrol eder ve donanımlardan bir tanesi arızalıysa öylece kalabilir bu anakartta bulununan bir ses çipi dahi olabilir.CPU soğutucusunu tam oturtamazsanız bios ekranını gelene kadar işlemci ısınır ve pc açmaz.Bunlar muhtelif nedenlerdir.Yukarıda dediğim gibi tekrar sökün ve he rşeyi takarken iki kez kontrol edin
  • Bilgisayarı tekrar açtım tüm işlemleri kontrol ettim soğutucuları söküp termal macunlarını tekrar temizledim ve yeniden sürdüm düzgünce tam tur vidaladım yerine tekrar hiç bir sorun teşkil etmeyecek şekilde vidaladım ne fazla bir parça ne de fazla vida var elimde şu an için her şey normal görünüyor fakat toshiba libya servisi sanırım modem kartına zarar vermiş şu şekilde anakartı kasadan çıkartabilmem için öncelikle onu arka taraftan söküp ön taraftan anakartı çıkartmam gerekiyor ancak onun vidası yalama olduğu için onu sökemiyorum fakat kasayı biraz esnetmemle anakart yerinden çıkıyor ancak gel gelelim o modem kartının kablosunu takmaya onu bir türlü takamıyorum çünkü tam arka tarafa denk geliyor. acaba onu takmadığım için sistem hata vermiş olabilir mi? ama sanmıyorum o kablo zaten çıkık olması lazımdı ben sökerken öyle bir kablo çıkartmadım.

size resmini şu şekilde gösterebilirim

Sol alttaki mavi işaretli parça

Toshiba m70 laptop bios ekranında dondu ACİL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grafikerdem -- 25 Haziran 2013; 22:18:12 >

• Sorun hdd de hddyi algılayamıyor.
  • şu an toshiba servisine göndermek istemiyorum çünkü biliyorum ki sorun olmasa dahi siz bunu açmışsınız ve anakart arızalı diye yapıştıracaklar. ve eminim ki hatalı bir şey yapmadığıma çünkü toshiba hata yapabileceğiniz seçenek bırakmamış her şey düzgün her şey mühendislik hani yanlış şeyi yanlış yere takma yok efendim takmama gibi bir problem de yoktu içerisinde. gayet düzgün 2 kere söktüm taktım hatta 2 kez macunladım. ancak laptop önceden çalışıyordu ve açıp kapattım çalışmamaya başladı ve bu hatayı verdi. hdd hassas alet 2 kez değiştirdim bu bilgisayarda sanırım şu anlık hdd de sorun gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grafikerdem

Arkadaşlar laptop bölümünde sordum ama kimse ilgilenmeyince buraya açmak istedim konuyu konu linki burada içeriği de aşağıya belirttim.

Konu linkihttp://forum.donanimhaber.com/m_76898318/tm.htm

Dün; 20:24:02
    Arkadaşlar TOSHIBA M70-160 Model laptopumu dün gece içini açtım temizlemek için sırasıyla hiç atlamadan açtım tüm parçalarına kadar ayıkladım işlemci ve gpu soğutucularını kaldırdım termal macun içerisinde erimişti tekrardan alkol ile temizleyip yeni termal macun sürdüm. tek tek düzgün bir şekilde tekrar topladım fakat şu an bilgisayar boot menüsünde yani TOSHIBA yazısında takılıp kalıyor ilerlemiyor. ben şöyle düşündüm ekran kartı çalışıyor çünkü ekrana görüntü veriyor, ram çalışıyor görüntü veriyor, işlemci zaten çalışıyor, fan çalışıyor geriye sadece hdd kaldı ama hdd de geçen sene değiştirmiştim şimdi sizce bunun sorunu nedir bir kaç gün sonra şehir dışına çıkmam gerekiyor ve bunu halletmem lazım yardımlarınızı bekliyorum!!

Dün; 23:03:58
    şu an farkettim laptop ilk açılışta TOSHIBA yazısından önce bir uyarı gibi sanki komut veriyor ama 0.5 sn bile sürmüyor geçmesi okuyamıyorum ardından o yazıda yani bios menüsünde kilitlenip kalıyor. ayrıca ilk bilgisayar tozu üflemek için fanı döndürüyor fakat o bios ekranı geldiğinde fan duruyor çalışmayı ve bazen toshiba yazısı geliyor bazen gelmiyor tüm ışıklar yanıyor fakat hdd ilk başta yanıyor sadece o yazı geldi mi bilgisayar tamamen duruyor.

Bugün; 0:06:39
    hdd 'yi sata kablosundan masaüstü pc ye bağladım ama tık yok hdd'de çalışmıyor görmüyor. ntfs dosya sitemi. pilsiz ve hddsiz olarak ta çalıştırıdm yine aynı o TOSHIBA yazısında takılıp kalıyor ve ilginçtir ki bilgisayardan tık ses çıkmıyor hiçbirşey çalışmıyor sadece ekranda toshiba yazıyor. yani olay hdd de değil. acaba şey düşündüm ben termal macun sürerken fazla elektrostatik yükledim cmos un değerleri mi değişti ne oldu artık paranoyaya bağladım. masaüstü değil ki sürekli açıp deneye deneye bulasın yok şu an kilitlendim kaldım.

Oncelikle soyle yap her seyi tak snra notebook plilni ve elektrigi cek sonra 20 saniye acma kapama tusuna basil tut elini cek 5 sn daha bas ve sonra notebook pilini tak elektrik prizinide tak calistir belki kondastorlerdekinelektrik bosalir calisir boyle cok oldu bana

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• HDD bozuk olsada açması lazım sadece işletim sistemi yok der.Ayrıca biosa da girmesi gerek siz giremedim demiştiniz.Ayrıca şüphelendiğiniz donanımı takmayın(modem wifi kart HDD vs.) o şekilde açmayı deneyin.
  • Bios sifirla ana karttan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.