Şimdi Ara

Topuk dikeni

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Topuk dikeni çok yaygin bir sorundur. Topuk kemigi altinda yani ayak tabaninda bir kemik uzantisi olusur. Bu uzanti ya da diken, sert tabanli ayakkabilarla sert zeminlerde yürüyüp kosma sonucu yada artrozu olan ileri yaslardaki kisilerde siklikla görülür. Ayrica asiri kilolularda, uzun süre ayakta durarak çalisanlarda ve bazi romatizmal hastaliklarda görülür. Ayak tabaninda topuk üzerine bastirildiginda agri vardir. Devamı için tıklayınız...

Bilgilendirme amaçlıdır...

• Sedantal bir hayat yaşadığım halde 3 ay önce sağ ayak topuğumda ağrılar başladı. Ağrılardan bir ay sonra ayak bileğim durup dururken şişti ve şişlik 10 gün geçmeyince önce dahiliye doktoruna göründüm. Tahlillerde birşey çıkmayınca ortopediye gitmemi tavsiye etti. Numune Hastanesi Ortopediye muayen oldum röntgen çekildi. Yeni yetme doktorun biri birşey yok silikon tabanlık al dedi.
    Ama ağrılarımın şiddeti artınca başka bir ortopedi doktoruna gittim. Bana topuk dikeni başlangıcı dedi ve bir tanesi sprey diğeri krem iki adet ağrı kesici verip gönderdi.
    İlaçların hiçbir faydasını görmedim.
    Önceleri sadece sabahları ağrı yapardı. İzin çıkıp 15 gündür evde dinlendiğimden beri artık her yürüdüğümde ağrıyor. Yatıp dinlenmek bu hastalığa kar etmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Sedantal bir hayat yaşadığım halde 3 ay önce sağ ayak topuğumda ağrılar başladı. Ağrılardan bir ay sonra ayak bileğim durup dururken şişti ve şişlik 10 gün geçmeyince önce dahiliye doktoruna göründüm. Tahlillerde birşey çıkmayınca ortopediye gitmemi tavsiye etti. Numune Hastanesi Ortopediye muayen oldum röntgen çekildi. Yeni yetme doktorun biri birşey yok silikon tabanlık al dedi.
    Ama ağrılarımın şiddeti artınca başka bir ortopedi doktoruna gittim. Bana topuk dikeni başlangıcı dedi ve bir tanesi sprey diğeri krem iki adet ağrı kesici verip gönderdi.
    Önceleri sadece sabahları ağrı yapardı. İzin çıkıp 15 gündür evde dinlendiğimden beri artık her yürüdüğümde ağrıyor. Yatıp dinlenmek bu hastalığa kar etmiyor.

lazer tedavisi var diye biliyorum,birara bende olmasından şüphelendiğim için araştırmıştım ama içerik olarak net bilgim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intercorem -- 24 Temmuz 2013; 2:41:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Sedantal bir hayat yaşadığım halde 3 ay önce sağ ayak topuğumda ağrılar başladı. Ağrılardan bir ay sonra ayak bileğim durup dururken şişti ve şişlik 10 gün geçmeyince önce dahiliye doktoruna göründüm. Tahlillerde birşey çıkmayınca ortopediye gitmemi tavsiye etti. Numune Hastanesi Ortopediye muayen oldum röntgen çekildi. Yeni yetme doktorun biri birşey yok silikon tabanlık al dedi.

Hocam ne durumdasiniz simdi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.