Şimdi Ara

Topraksız priz topraklı priz yapılabilir mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
3
Favori
79.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam belki yapilir ama bence biraz daha fazla para verip toprakli almak daha mantikli ugrasmaya degmez..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizim klimanın elektrik kablosunun bağlandığı prizde toprak hattı yok, sadece faz ve nötr olan hatta bağlı.. elektrikçi toprağı paralel yaparak bağladı klima çalıştı ama şimdi artık prizden koku geliyor bakalit kokusu sanırım.. bu olayı nasıl çözerim fikri olan var mı?
  • Doorbay kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, topraklama bilgisi için teşekkür ederim.

Konuyu hortlatacağım kusuruma bakmayın arkadaşlar. Eve doğalgaz çektik. Saati gelip bağladılar. Kontroller yapıldı. Fırına gelip elektrikli kısmını çalıştırdılar. Doğalgazdan fırına gelen sarı kabloyu fırının arkasına çarptıp, kıvılcım çıkıyor evde topraklama yok dediler.

Voltmetre ile kontrol yaptığımızda ölçümler düzgün çıkıyor. Evde topraklama var mı yok mu? Toprak hattı banyoda ve mutfakta var. Diğer odalarda yok.
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• Sorun çözüldü. Binada topraklama var fakat zayıf olduğu için yeni topraklama hattı çekilecek.

Böyle bir sorun ile karşılaşan olabilir, yazayım dedim.

• Evdeki saksılara bağlanılarak topraklama yapılabilir mi?Mümkün ise her odaya 2 tane saksı koyun (uyuduğunuz odalara koymayın) prizlerden bir kablo çekin sokun içerisine.Hem gündüz güneşten faydalanarak oksijen üretir hem fazla elektriği emer.Hatta saksılara kaktüste ekebilirsiniz oksijen üretiyor mu bilmiyorum ama en azından radyasyonu emer.

Dip not : Mesaj tamamen bilgi sahibi olunmadan şaka amacıyla yazılmıştır.Kimse öncesinden tecrübe ve bilgi sahibi olmadan bir uzmandan yardım almadan denemesin.Elektrik şakaya gelmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 8 Kasım 2015; 16:54:20 >
  • topraklama işini ne yaptiniz arkadaslar 2 yil sonunda

• Hırdavatciya toprakli uzatma kablosu yaptirdim. Fotoda isaretledigim delikten kablo ucu cikmis. Tehlikeli degil mi?
     Topraksız priz topraklı priz yapılabilir mi?

• alierr A kullanıcısına yanıt
    yerinden oynamıyorsa, tehlikeli değildir. fazlalığı küçük bir kerpeten veya makasa ile ile alabilirsin.
  • dergul D kullanıcısına yanıt
    Anladim. Parmagimiz oraya temas etse carpma riski yok yani degil mi?

Kablo saglam, takilan erkek ve disi kafalar da saglam. Sadece o delikten teller cikmis. Pense ile keserim artik.

Tesekkurler.

• alierr A kullanıcısına yanıt
    fiş bağlantıları doğru yapıldıysa ve fiş içinde sıfırlama yapılmadıysa, çarpılma olasılığın, sıfıra yakındır. o metal şerit, çamaşır makinesi ve diğer topraklı cihazların gövdesiyle aynı yere bağlıdır.
  • Command.com kullanıcısına yanıt
    Ben toprağı direkt kendime bağladım, şuana kadar hiç sorun yaşamadım

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.