Şimdi Ara

Top Gun: Maverick en yüksek hasılat yapan Tom Cruise filmi oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Top Gun: Maverick en yüksek hasılat yapan Tom Cruise filmi oldu

Top Gun: Maverick ABD'de 422 milyon dolar ve dünya çapında 384 milyon dolar hasılat elde etti. Film yayınlandıktan üç hafta sonra ise 806 milyon doların üzerinde hasılat getirdi.

Ayrıca Bkz.Joker’ın devam filmi duyuruldu: filmin ismi belli oldu

1 milyar dolar hasılat getirebilir

Bu, Top Gun: Maverick'in Tom Cruise'un en çok hasılat yapan filmi olması için yeterliydi. Önceki rekor, ünlü aktörün dünya çapında 791 milyon dolar kazanan Mission: Impossible: Fallout'a aitti. The Hollywood Reporter'a göre Top Gun: Maverick'in 1 milyar doları bulma şansı var.

Top Gun: Maverick en yüksek hasılat yapan Tom Cruise filmi oldu

Sektöre yakın kaynaklar, filmin Rusya ve Çin'deki dağıtım eksikliğini hesaba katarak bile gişede 900 milyon dolar kazanacağından emin. 59 yaşındaki Tom Cruise'un, kırk yıllık kariyerinde ilk kez küresel gişede milyar dolarlık kulübe katılma şansı olan bir filme sahip olduğu ifade ediliyor.

Eleştirmenler uzun zamandır beklenen devam filmini Rotten Tomatoes'da yüzde 96 ile puanladı. Sinemaseverler ise filmi A+ CinemaScore ile ödüllendirdi.

Kaynak:https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/top-gun-maverick-box-office-tom-cruise-milestone-1235167493/

• film çok iyi. özellikle imaxte izlemenizi tavsiye ederim.

• Abartıldığı kadar iyi bir film değil.Ortalama bir film.

• Gidenlerin %90’ı ilk Top Gun hatrına gitti çünkü ben dahil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ortalama üstü bir film. Hatta sırf duygusal sahne koyalım diye konulmuş karakterler var. Ama Tom Cruise üstadın hatrına izledik beğendik. Adam internet platformlarına değil sinemaya özel çektirmiş filmi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gise basarisi yayinlandigi donemlede iliskili olabilir. ukrayna savasiyla dunyada militarizm yeniden yukselise gecti.

• Filmi Emaar avm de 4dx te izledik, bu arada 4 efekt çalışmıyor sadece koltuk hareketleri çalışıyordu, diğer unsurlar pandemi zamanı kapatılmış halen açmamış çakallar koku, sprey ve rüzgar efektlerini. Film çok güzeldi de yeminle filmden çıktığımızda dayak yemiş gibiydik abimle, her uçak sahnesinde koltuklar öyle bir zıplatıyordu ki zevkli ama yorucuydu, Filmle entegre eğim verilmesi güzeldi, mesela uçak burnunu yere çevirince koltuklar aşağı, tam tersi olunca da yukarı kalkıyordu açı olarak, uçakların ısı bombası bıraktığı sahnede pat pat pat pat diye bırakırken koltuklarda aynı aralıkla vuruyordu :D İlk filmi de defalarca izlemiş bir orta yaşlı olarak gerçekten başarılı bir filmdi, ne eksik ne fazla ne de abartı, tadında ve hoştu.

• Film teknik açıdan berbat. Savaş uçakları ile ilgili o kadar kritik hatalar var ki donanmada size brifing veren pilottan bile mi hiçbir şey öğrenmediniz? diyesi geliyor insanın. Lakin uçak sahneleri, Super Hornet'i sevmeyenleri bile sevdirircesine harika idi. Filmde Eski dostun (spoiler olmasın diye detaya girmiyorum) uçuşunun görünmesi vs. harika idi. Teknik gerçeklikleri geri plana atmayı başarıp izlerseniz mükemmel seyir zevki veren bir film. Sinemada izlenmesi gerçekten zevkli. Her ne kadar ilk filmin ekmeğini yese de kendisi de yüksek seyirciyi hak ediyor. Büyük emek var.

• TV filmi olmuş, ilk film hatrına gittim

• artık yaşnladığımdan mıdır nedir bilmiyorum ama pazar gecesi evde izlenebilecek bir filimdi.

• film klasik topgun idi. eski film ile bağlantıları da iyi yapmışlar. ben beğendim.

tom dedenin oscar ödülü var mıydı?

• IMAX de izlemeyen tv de izlesede olur.

• Mutlaka imax sinemada izleyin ve tadına varın. İnanılmazdı.

• mczaga kullanıcısına yanıt
    Adamlar o kadar çok fragman yayınladılar ki. Filmi tam izlemeden izlemiş gibi olduk

• Dolar enflasyonuna da bakmak lazim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Film çoğu açıdan başarılı. Gidip izlenir ben beğendim şahşen. Matrix 4 gibi bir hayal kırıklığı olmadı en azından.

• Yaptığı hasılatı kesinlikle hak etmiş bir devam filmiydi devam filmleri ilk filmin tadını vermez genelde ama bu ilk filmin tadını 30 yıl sonra aratmadı.

• İstiklalFMK kullanıcısına yanıt

Hocam en çok takıldığım sahne flare atmak için kokpitin yanındaki acil stop butonu gibi bir butona basmalarıydı. Bir kaç sahne daha var ama onun dışında çekimler falan çok iyi.

• Filmin kamera arkası çekimlerindeki uçağın film ekininin üstünden geçmesi zaten filmin ne kadar iyi olduğunu gösteriyor.

• strathmorea kullanıcısına yanıt

Hocam 4dx in fiyatı nedir ? Ya da böyle tüm efektleri çalışan onerebileceginiz bir sinema salonu var mı ? Çok güzel deneyim diyorlar. Merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efsanelerölmezunutmayın -- 19 Haziran 2022; 23:27:46 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.