Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.206
Cevap
32
Favori
299.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.hepsiburada.com/liste/brother-hl-2130-laser-yazici/productDetails.aspx?productId=bd730038&categoryId=6
    bu yazıcıyı tavsiye edermisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dresner_42

selam arkadaşlar. şuan hp p1102 kullanıyorum. üzerinde demo toner var ve bitti. yarın toz alıp doldurcam. demo toneri değiştirmeyi düşünüyorum ama karar veremedim. muadil toner ne oluyor. bi de piyasada dolan tonerler var. iki tane tıpası var. hiç toneri parçalamadan birinden boşaltıp diğerinden dolduruyorsun. bu tonerler kullanışlımı? sizce almalımıyım? yoksa muadil toner mi almalıyım? birde muadil ve dolan tonerler tam doldurulduğunda maksimum kaç sayfa çıktı verir.

arkadaşlar bu dolan donerden alıp kullanan var mı? muadil tonerle arasında 30 tl fark var.
  • Merhabalar 10 yıldır toner dolumu yapan bir dolumcuyum bana sorarsanız biraz abartılı gelecek ama şu interneteki dolan tonerlere pek güvenmeyin bu benim kanaatim çokmu cimrisin 10 tl ye toz alacan okadar yerini kirletecen vs 20 25 vey akaçsa verin dolum yapan adamlara en azından sorun çıksa dahi onların sorumuluğu altında olsun ama yok illah ben dolduracam diyorsan brother'in bütün yazıcı modelleri sadece kenardan tıpa açılarak doldurulur al kullan tek hiç bir sıkıntısı olmaz 10bin baskılık drum üniteleri ile satışa sunulur. çok mantıklıdır.
    kalite konusuna gelinirse kaliteyi eğer tonerle ilgili kesin bir bilgiye sahip degilseniz benc bu kalitelil şu kaliteli demeyin gözle görülür kalitesi vardır olabilir toneriniz ilk defa doluyordur çok güzel çıkarır ama şöyle birşey var bir toz tonerin içinde ortalama rivayete göre (30-50 kalitesine göre değişir ) kimyasal madde vardir bununla beraber toner toner tozu saf 0,2 baskıdan sonra 0,5 micron değerindedir toner tozunun içindeki kimyasal maddelerin arasında tabiki üçkağıtçıların plastik partekülleride bulunmaktadır kalite ozaman ortaya çıkıyor işte toz tonerin kalitesi sadece toza bağlı değildir dünyanın en kaliteli samsung tozunu samsung ml-1610 tonerine 2. dolumdan sonra ilk kaliteyi vermez toner tozu değilde toner çıktısının kalitesi manyetik role pcr atık haznesindeki bıçak manyetik roledeki bıçak drum manyetik rulonun üzerindeki elektriği ileten (BAKIR TEL) bunlar çok önemlidir toner tozunun korunma yöntemide kaliteyi değiştirir nem oranıda değiştirir vs ben sadece bilgilendirme amaçlı konustum ukalalık değil sonucta en adi tozuda koysan en kaliteli tozuda koysan eriyen partiküllerinin kokusu dışında hiç birşey normal bir kullanıcı tarafından fark edilemez. son bir not daha (HİÇ BİR ZAMAN MUADİL TONER KULLANMAYIN) sebebi ise 2 yıllık yazıcının ömrunu 1 yıla düşürmesidir
    en belirgin sorunlardan bili yazıcıya akıttığı toner kağıt alma patenini zamanla aşındırdığı ve ortalama yacızı fiyatına göre En düşük 10$ en yükse 45$ zarara uğratır bu ilk belirgin sorun tabi daha cabası. İsteyen herkese özel mesaj yolu ile (BİLGİSAYAR,TONER,YAZICI, AĞ SİSTEMLERİ,VE WİNDOWS İŞLETİM SİSTEMLERİ İLE İLGİLİ DESTEĞE CANI GÖNÜLDEN ELİMDEN GELDİĞİ KADARIYLA YARDIMCI OLMAYA HAZIRIM)

• quote:

Orijinalden alıntı: JanFidelAkay

Merhabalar 10 yıldır toner dolumu yapan bir dolumcuyum bana sorarsanız biraz abartılı gelecek ama şu interneteki dolan tonerlere pek güvenmeyin bu benim kanaatim çokmu cimrisin 10 tl ye toz alacan okadar yerini kirletecen vs 20 25 vey akaçsa verin dolum yapan adamlara en azından sorun çıksa dahi onların sorumuluğu altında olsun ama yok illah ben dolduracam diyorsan brother'in bütün yazıcı modelleri sadece kenardan tıpa açılarak doldurulur al kullan tek hiç bir sıkıntısı olmaz 10bin baskılık drum üniteleri ile satışa sunulur. çok mantıklıdır.
    kalite konusuna gelinirse kaliteyi eğer tonerle ilgili kesin bir bilgiye sahip degilseniz benc bu kalitelil şu kaliteli demeyin gözle görülür kalitesi vardır olabilir toneriniz ilk defa doluyordur çok güzel çıkarır ama şöyle birşey var bir toz tonerin içinde ortalama rivayete göre (30-50 kalitesine göre değişir ) kimyasal madde vardir bununla beraber toner toner tozu saf 0,2 baskıdan sonra 0,5 micron değerindedir toner tozunun içindeki kimyasal maddelerin arasında tabiki üçkağıtçıların plastik partekülleride bulunmaktadır kalite ozaman ortaya çıkıyor işte toz tonerin kalitesi sadece toza bağlı değildir dünyanın en kaliteli samsung tozunu samsung ml-1610 tonerine 2. dolumdan sonra ilk kaliteyi vermez toner tozu değilde toner çıktısının kalitesi manyetik role pcr atık haznesindeki bıçak manyetik roledeki bıçak drum manyetik rulonun üzerindeki elektriği ileten (BAKIR TEL) bunlar çok önemlidir toner tozunun korunma yöntemide kaliteyi değiştirir nem oranıda değiştirir vs ben sadece bilgilendirme amaçlı konustum ukalalık değil sonucta en adi tozuda koysan en kaliteli tozuda koysan eriyen partiküllerinin kokusu dışında hiç birşey normal bir kullanıcı tarafından fark edilemez. son bir not daha (HİÇ BİR ZAMAN MUADİL TONER KULLANMAYIN) sebebi ise 2 yıllık yazıcının ömrunu 1 yıla düşürmesidir
    en belirgin sorunlardan bili yazıcıya akıttığı toner kağıt alma patenini zamanla aşındırdığı ve ortalama yacızı fiyatına göre En düşük 10$ en yükse 45$ zarara uğratır bu ilk belirgin sorun tabi daha cabası. İsteyen herkese özel mesaj yolu ile (BİLGİSAYAR,TONER,YAZICI, AĞ SİSTEMLERİ,VE WİNDOWS İŞLETİM SİSTEMLERİ İLE İLGİLİ DESTEĞE CANI GÖNÜLDEN ELİMDEN GELDİĞİ KADARIYLA YARDIMCI OLMAYA HAZIRIM)

8 yıldır hp yazıcımda muadil toner kullanıyorum ve dolum yapıyorum. hiçbir arıza vermedi. sadece bir kez zamanla eskiyen fuser film değiştirdim. buda zaten normal bir durum. dolumunu güzel yaparsanız hiç problem yaşamazsınız. insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen.

• Milyonda Bir Denk Gelmiş Sağlam Kullanmışsın itina İle dolum yapmışsın ben aslında yanlış yönlendirme değilde bir not düşmeyi unutmuşum bire bir bazen sağlıklı toner buluna bilir oda tabi 100 tonerin 5 tanesi 1-1 dir yoksa normalda pişmanlık vericidir muadil toner bide ben bilgilendirme amaçlı yaptım isterseniz orjinal hiç almayin :) para sizin paranız :)
  • meraktan soruyorum 8 yıldır hangi yazıcıyı veye toneri kullanıyorsun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulcelik

quote:

selam arkadaşlar. şuan hp p1102 kullanıyorum. üzerinde demo toner var ve bitti. yarın toz alıp doldurcam. demo toneri değiştirmeyi düşünüyorum ama karar veremedim. muadil toner ne oluyor. bi de piyasada dolan tonerler var. iki tane tıpası var. hiç toneri parçalamadan birinden boşaltıp diğerinden dolduruyorsun. bu tonerler kullanışlımı? sizce almalımıyım? yoksa muadil toner mi almalıyım? birde muadil ve dolan tonerler tam doldurulduğunda maksimum kaç sayfa çıktı verir.

arkadaşlar bu dolan donerden alıp kullanan var mı? muadil tonerle arasında 30 tl fark var.

arkadaşlar bu dolan toner tıpayı aç doldur devam et saçma bi olay çünkü her seferinde bıçakların ve atık haznesinin sökülüp temizlenmesi dram veya bıçakların özelliğini yitirdiğinde değişmesi gerekir okadar basit olsa bizde deler doldurur sonrada kapatırız. muadil toner 2çeşittir biri %100yeni ithal(çin) muadil birde orjinal boş toplanarak yapılan muadil bizde toner dram değ. dahil tam garanti 25t.l.(yazıcıda test ediyoruz) muadil 35-40t.l. arası istanbul avrupa yakası 70t.l.üstü adrese teslim hazırını getirip boşunuzu alıyoruz isterseniz yedek istediğiniz adette ulaştırabiliriz

ender
    www.endlesskartus.com

• quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

Orijinalden alıntı: bulcelik

quote:

arkadaşlar bu dolan toner tıpayı aç doldur devam et saçma bi olay çünkü her seferinde bıçakların ve atık haznesinin sökülüp temizlenmesi dram veya bıçakların özelliğini yitirdiğinde değişmesi gerekir okadar basit olsa bizde deler doldurur sonrada kapatırız. muadil toner 2çeşittir biri %100yeni ithal(çin) muadil birde orjinal boş toplanarak yapılan muadil bizde toner dram değ. dahil tam garanti 25t.l.(yazıcıda test ediyoruz) muadil 35-40t.l. arası istanbul avrupa yakası 70t.l.üstü adrese teslim hazırını getirip boşunuzu alıyoruz isterseniz yedek istediğiniz adette ulaştırabiliriz

ender
    www.endlesskartus.com

açıklamanız için teşekkürleeer.

• arkadaşlar çok fonksiyonlu mono lazer yazıcı araştırıyorum, OKI MB451DN modeli nasıldır? bilgisi olan var mı toner dolumu nasıldır çipli midir? veya tavsiye edeceğiniz marka model var mıdır?
  • arkadaşlar çıktılarda dikey beyaz çizgiler neden olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool111

xerox ve samsung aynı tozu kullanır. bunlar için bıçakta birikme yapmayan polyester tozlardan daha iyi randıman alırsınız. ayazshoptan aldığınız toz bu özellikleri taşıyor sorunsuz kullanabilirsiniz.

Bende 7 senedir evde kullandığım, 35.000 sayfa çıktı aldığım xerox 6300n var.
    1 sene kadar önce magenta toner dolumu yaptırmıştım. Hep aynı yerden dolum yaptırıyorum. tüm renkli tonerlerimi en az bir kere aynı yerde doldurttum.
    3 ay kadar önce ömrünü doldurup (30.000 sayfa) uyarı verdiği için epey bir masraf yapıp orijinal "imaging unit" değiştirmiştim: video
    1 aydır, ne basarsam basayım (sadece siyah - beyaz metin çıktısı alsam da) kağıdın tümüne magenta toner dağılmaya başladı.
    peş peşe metin çıktısı almaya devam edersem her sayfa daha da kırmızı çıkıyor.

imaging uniti çıkarıp bu kırmızı tozları temizledim, ancak durum düzelmedi. ilk sayfa beyaz sonra kırmızı akıtma devam ediyor.

yazıcı 30 kg olduğu için evden tek başıma çıkaramıyorum. teknik servis çağırsam durum tespit için bile para alacaklar. imaging unit arizalı derlerse yandım zaten. yeni laser almak daha ucuz.

Acaba " bıçakta birikme yapmayan polyester tozlar" ifadesi benim durumu açıklar mı? uygun olmayan bir toner bu soruna sebep olmuş olabilir mi?
    çipe dokunmadan toneri başka bir yerde yeniden doldurtmayı denesem acaba işe yarar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asus535 -- 10 Aralık 2012; 11:16:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dietherbohlen

arkadaşlar çok fonksiyonlu mono lazer yazıcı araştırıyorum, OKI MB451DN modeli nasıldır? bilgisi olan var mı toner dolumu nasıldır çipli midir? veya tavsiye edeceğiniz marka model var mıdır?

fax lazım değilsehp 1132 fax gerekliyse hp 1212 veya canonun 3010 - 4450gibi modellerini tercih edin derim bunların toner dolumları daha ekonomik ve daha sorunsuzdur okiler dolum açısından biraz sıkıntılı

www.endlesskartus.com

ender
  • samsung 3405 hakkında bilgi alabilir miyim?
    http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=6&Productid=bd40009

265 TL uygun geldi dolumu sıkıntılı mı?

ya bunu alacam ya da hp 1132 karar veremedim...
  • samsung 3405modelinin toneri çipli ve çipide pahalıdır yani hp 1132nin tonerinin 2adet dolumu=1samsung dolum+çip oluyo oyüzden hp 1132yi öneririm hem sarfiyatı hemde yazıcı dayanıklılığı açısından daha iyidir.
  • canon lbp 6000 yazıcıma ilk defa dolum yaptım. sanırım biraz fazla toner tozu koymuşum. bir süre sonra drum çizildi.
    benim iki sorum olacak.
    1, toner tozu bitmeden atık haznesini boşaltabilir miyim.
    2, yine toner bitmeden drum ı değiştirebilir miyim
    teşekkür ediyorum.
  • arkadaşlar meraba yardımcı olursanız çok iyi olur: 2 gün önce 75 gr OKI MB470 için toner tozu ve 3500 chip sipariş ettim, bugün bir cesaretle dolum yapayım dedim ama berbat ettim galiba.
    demo toneri değiştirmek için çıkardım (drum güneş ışığına maruz kalmasın diye makina içinde bıraktım), tonerin içini açtım boşalttım 10-20 gr toner tozu çıktı, heralde dibinde kalanlardır diye düşündüm. neyse bu leş gibi kokan toza karşı maskeyle eldivenle falan doldurdum toneri. dolu toneri takıp makinayı çalıştırdım dikey gölgeler geldi 4-5 çıktıda. OKInin kullanma klavuzunda dikey gölgeler görürseniz toneri sallayın yeni toner tozları yerine oturmamış olabilir diyor, hadi tekrar açayım dedim, toneri çıkarırken baktım drumda tozlar falan var, dökülüyor, galiba yanık tozlardır diye boşaltayım, temizleyeyim dedim. bir iki vidayı söküyordum ki bi anda 50-60 gram toz çıktı, battı her yer tabi. sildim ettim derken toneri elime alınca fark ettim: meğerse yeni toneri takınca bu yeni tozlar galiba drum'ın orda bi hazneye dökülüyor. (doğru mu biliyorsanız söyleyin lütfen) yani yeni tozları da boşaltmışım ! neyse ilk seferde olur böyle dedim ama fikir verirseniz çok iyi olur. youtube'da toner dolum videosu var onu izledim, hatta tonerin içindeki yanık hazneyi de boşaltmayı düşünüyordum drum'ın ömrü azalmasın diye, ama tonerde bir tek vida yok. drum'ın orda bir iki vida söktüm ama hiçbir şey yerinden oynamadı. yanık tozlar drum'ın orada bir yere boşalıyor olabilir mi? lütfen biliyorsanız bir yardımcı olun. 1-2 vida söküp baktım ama dediğim gibi bulamadım bir şey. bi toner doluma götüreyim diyorum ama onlar da bana nasıl doldurulacağını göstermezler heralde meslek sırrı vs. diye. ne yapayım bilemedim, yeni toz alacam galiba daha.. neyse hayırlısı.

• quote:

quote:

arkadaşlar çok fonksiyonlu mono lazer yazıcı araştırıyorum, OKI MB451DN modeli nasıldır? bilgisi olan var mı toner dolumu nasıldır çipli midir? veya tavsiye edeceğiniz marka model var mıdır?

fax lazım değilsehp 1132 fax gerekliyse hp 1212 veya canonun 3010 - 4450gibi modellerini tercih edin derim bunların toner dolumları daha ekonomik ve daha sorunsuzdur okiler dolum açısından biraz sıkıntılı

www.endlesskartus.com

ender

cevap için teşekkür ederim. haftasonu vatan bilgisayar'dan indirimle linkteki xerox 3045b 238 TL'ye aldım. henüz elime ulaşmadı ancak umarım doğru bi seçim yapmışımdır. sizce?

http://www.vatanbilgisayar.com/Lazer%20%C3%87ok%20Fonksiyonlu%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/xerox-3045b-workcentre-3045b-yazici,-tarayici,-fotokopi/productdetails.aspx?I_ID=58450

• quote:

quote:

quote:

www.endlesskartus.com

ender

cevap için teşekkür ederim. haftasonu vatan bilgisayar'dan indirimle linkteki xerox 3045b 238 TL'ye aldım. henüz elime ulaşmadı ancak umarım doğru bi seçim yapmışımdır. sizce?

http://www.vatanbilgisayar.com/Lazer%20%C3%87ok%20Fonksiyonlu%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/xerox-3045b-workcentre-3045b-yazici,-tarayici,-fotokopi/productdetails.aspx?I_ID=58450

sanırım yanıtım sizi yönlendirememiş benim önerdğim model toner dolumu açısından sizin aldığınız cihazdan baskı adedine göre %50daha ekonomikti. dolumuda sorusuz idi aldığınız modelin dolumu biraz sıkıntılı hayırlı olsun ne diyelim..

• quote:

quote:

quote:

quote:

www.endlesskartus.com

ender

sanırım yanıtım sizi yönlendirememiş benim önerdğim model toner dolumu açısından sizin aldığınız cihazdan baskı adedine göre %50daha ekonomikti. dolumuda sorusuz idi aldığınız modelin dolumu biraz sıkıntılı hayırlı olsun ne diyelim..

sizin msjınızdan önce pazar günü sabahı siparişi vermiştim, itimatsızlık olarak algılamayın lütfen. fiyat uygun gelince cezbetti xerox. ürün elime ulaşınca yorumlarımı bildiririm. ilginiz için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.