Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.206
Cevap
32
Favori
299.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FreeLander

xerox pe16 yazıcıda sağda dikey çizgiler oluşuyor,
    bugun bıçağı temizledim, değişen birşey olmadı

clear drum dediğimde baskı yaptığında boş sayfada çizgi çıkmıyor,
    ayrıca drumu ince mendille sildim, drum da sorun da yok
    bugune kadar merdaneyi falan sökmedim hiç, sadece tozu doldurdum, bıcağı temizledim.

ama yazı bastığımda, veya faks geldiğinde çizgi çıkartıyor baskı üzerine.

bunu nasıl çözebilirim? dolumları kendim yapıyorum, 2-3 senede 1 kere dolduruyorum, genelde toner bitmeden baskı problemi başlıyor.

deformasyon yok ama nedense sağ kısımda çizgi yapıyor , sinir ediyor beni.
    çözüm önerebileek kimse var mı?

Drum'ı değiştirmen lazım.
  • Arkadaşlar elimizde Sharp AR-5516 fotokopi makinesi var. Kendi imkanlarımızla doldurmayı planlıyoruz, eğer mümkünse. 1 video dışında bir şey bulamadım gerçi.

Toner tozu olarak, illa ki aynı marka ürün mü olması gerekiyor?

Farklı bir toz kullanmamız hâlinde ne sorun yaşarız?
  • selam brother dcp-7055 yazıcım var tonerini degiştirdim icindeki toz bitti yeniden doldurdum sürekli hata veriyor toner degiştir diye sanirim ustalar makina resetmi istiyor reset nasıl atarim lütfen yardım edermisiniz tskler
  • Slm. canon Lbp 5050 laser renkli yazıcımın tonerini arkdaşıma doldurttum. drumında ve diğer yerlerinde sorun yok. ama özellikle pdf dosyalarında silik çıkarıyor ve calibrasyon doğru yapılmadı uyarısı veriyor neden acaba? çözümü nedir. nOT. bu cihaz HP 1215 laser ile aynııdır.
  • merhaba ;
    sizlerden ciddi şekilde yardım rica ediyorum benim samsusung 4521 f var kendi üzerinde gelen orginal kartuşu defalarca dolum yaptım ve yatırdım 3-4 defa drum değişti hatta kendim bile yapmaya başladım neyse bir tane muadıl aldım onu doldurdum bu arada toner tozlarımı microerden aldım sağ olsunlar bana yardımcı oldular sonraları ise orginal ve muadil tonerler silik yazma sorunu baş gösterdi. toner dolumcusuna gönderdim tamir oldu oldu geldi vs vs vs ... olmadı bir türllü son son olarak yaklaşık 2 veya 3 ay once agfa marka bir muadil aldım. kullandım kullandım hatta tahmini 3000 sayfa yakın bir cıktı aldım toner silik yazmaya başladı salladım düzeldi son demlerine geldiği belli oluyordu son sallalamalırm fayda etmedi bende dolum yaptım dolum yaptıktan sonra ilk gün sorunsuz cıktı aldım.. hatta 2.gün akşama kadar normal cıktı almaya devam ettim ve son olarak bu gece yani cafemi kapatmadan son fotokopi geldi onu cekkerken silik cıktığını fark ettim toneri salladım ama sorun düzelmedi. şimdi bu agfa toner de benim gibi sorun yaşayan varmı tonerin ilk dolumunda silik yazması normal mi ve neden silik yazar bu benim 3. tonerim olcak toner konusunda sıkıntılı günler geciyorum bu saat te bile polislere yakalanmadan iş yerimde tonerle uğraşmaktayım sizlerden ricam neden silik yazar .... ve nerden kaliteli simsiyah cıktı verecek toner alabilrim son bişey daha nerden sorunsuz muadil toner alabilirm bu konuda yadımlarınızi ve görüşleriniz bekliyorum

...... saygılarımla arkadaşlar

• Bende hp1005 yazıcı var öğrenciler için haftalık 500 tane arkalı önlü çıktı almam gerekiyor bu yazıcıda toner doldurma işi sıkıntılı dendiği için çıktıları kırtasiyeden fotokopi çektiriyorum yazıcıdan evrak işlerini çıkarıyorum. Kırtasiyede 500 tane arkalı önlü 20 tl tutuyor şimdi kullanan arkadaşlar varsa toneri doldurup çıktıları almak mı daha karlı yoksa böyle mi devam edeyim. 20 tl ye toneri dolduran yerler var ama benim korkum 2-3 dolumdan sonra toneri değiştirmek zorunda kalmayayım. Bi toner yazıcı fiyatına zaten.
  • OKİ B2500 tonerim bitti. İlk defa dolum yaptırdım. Dolumu MİCROER'de yaptırdım. Sıfır götürdüğüm toner bu hale geldi.

Daha ilk dolumda bu kadar hırpalanması normal mi? Yoksa bunlar benim toneri alıp eski bir tonerle mi değiştirdiler?

Toner dolumu ile ilgili herşey

• arkadşlar bende samsung clp 315 var cihazda çip var geçen fark ettim uzun süredir renkli çıktı almıyordum şimdi renkli çıktı almaya kalkınca dikey çizikler oluyor bazı yerlere renkli toner vermiyor. tonerlerde toz vermeyen yerler kağıttaki çizğilere uyuyor bitik galiba dedim ama tonerlerde bitmemiş mavi ve sarıda bu sorunlar var. sizce ne yapmalıyım bunun çözümü var mıdır?
  • ümit1976 arkadaş
    bende samsung4521 kullanıyorum sıfırı olsa inan bir tane daha alırım
    baskısında kağıda sürekli çizik varsa dramdandır derim baskı normal fakat silik çıkarıyor sanki toneri bitmiş gibi oluyor ise kağıda çıktısı o zaman toz haznesinin önünde bıçak var ya hani sol tarafında yay teli olan mac roller mi deniyor o işte bazı tozlar onda tortu yapıyor onu çıkar (içindeki tozu boşalt önce sonra tekrar doldurursun) ve güzelce temizle tekrar tak
    aynı sorun bende oldu o şekilde düzeldi.çok ince ve hassas olduğu için dikkatli yap ben o parçayı havayla önce temizledim fırının cam kapağı varya onu açtım kenarına tortu olan yeri koyup elimle iki geçtim metali eğme gibi korkum olmadı.
    kolay gelsin.
  • Toner ve kartuş dolumuyla ilgili tüm dh dolumcularınının birliği :

DH TONER VE KARTUŞ DOLUMCULARI BİRLİĞİ
    http://forum.donanimhaber.com/m_66758664/mpage_1//tm.htm

Tüm Dolumcuları bekliyorum!
  • quote:

Orijinalden alıntı: umit1976

merhaba ;
    sizlerden ciddi şekilde yardım rica ediyorum benim samsusung 4521 f var kendi üzerinde gelen orginal kartuşu defalarca dolum yaptım ve yatırdım 3-4 defa drum değişti hatta kendim bile yapmaya başladım neyse bir tane muadıl aldım onu doldurdum bu arada toner tozlarımı microerden aldım sağ olsunlar bana yardımcı oldular sonraları ise orginal ve muadil tonerler silik yazma sorunu baş gösterdi. toner dolumcusuna gönderdim tamir oldu oldu geldi vs vs vs ... olmadı bir türllü son son olarak yaklaşık 2 veya 3 ay once agfa marka bir muadil aldım. kullandım kullandım hatta tahmini 3000 sayfa yakın bir cıktı aldım toner silik yazmaya başladı salladım düzeldi son demlerine geldiği belli oluyordu son sallalamalırm fayda etmedi bende dolum yaptım dolum yaptıktan sonra ilk gün sorunsuz cıktı aldım.. hatta 2.gün akşama kadar normal cıktı almaya devam ettim ve son olarak bu gece yani cafemi kapatmadan son fotokopi geldi onu cekkerken silik cıktığını fark ettim toneri salladım ama sorun düzelmedi. şimdi bu agfa toner de benim gibi sorun yaşayan varmı tonerin ilk dolumunda silik yazması normal mi ve neden silik yazar bu benim 3. tonerim olcak toner konusunda sıkıntılı günler geciyorum bu saat te bile polislere yakalanmadan iş yerimde tonerle uğraşmaktayım sizlerden ricam neden silik yazar .... ve nerden kaliteli simsiyah cıktı verecek toner alabilrim son bişey daha nerden sorunsuz muadil toner alabilirm bu konuda yadımlarınızi ve görüşleriniz bekliyorum

dolum yapmadan önce boş tonerin bıçaklarını temizliyormusunuz. tortu yapmış olabilir. her dolumda mutlaka atık haznesini boşaltın.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Akıncı

OKİ B2500 tonerim bitti. İlk defa dolum yaptırdım. Dolumu MİCROER'de yaptırdım. Sıfır götürdüğüm toner bu hale geldi.

Daha ilk dolumda bu kadar hırpalanması normal mi? Yoksa bunlar benim toneri alıp eski bir tonerle mi değiştirdiler?

çıktı alırken sorun yaşanmıyorsa problem yoktur. şekle takılmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ceycey11

arkadşlar bende samsung clp 315 var cihazda çip var geçen fark ettim uzun süredir renkli çıktı almıyordum şimdi renkli çıktı almaya kalkınca dikey çizikler oluyor bazı yerlere renkli toner vermiyor. tonerlerde toz vermeyen yerler kağıttaki çizğilere uyuyor bitik galiba dedim ama tonerlerde bitmemiş mavi ve sarıda bu sorunlar var. sizce ne yapmalıyım bunun çözümü var mıdır?

temizlemeyi deneyin. toner tozu tortu yapmış olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool111

quote:

Orijinalden alıntı: umit1976

merhaba ;

dolum yapmadan önce boş tonerin bıçaklarını temizliyormusunuz. tortu yapmış olabilir. her dolumda mutlaka atık haznesini boşaltın.

evet mutlaka atık kısmı temizler hava tutarım bıcak kısımlarına da hava tutarım daha önce hep böle yapmıştım bir sorun cıkarmamaıştı toneri doldurttum şimdi cok düngun yazmakta bilgin için teşeküer ederim bıcak kısmlarına ayrı özen göstermek gerekli sanıırm saollun

• Merhabalar. Bu samsung 103L olan large(geliştirilmiş olanı) 2500 sayfa çıktı alır diyen siteler var L olmayan düz 103 lerde de bazı sitelerde 2500 çıktı alınır yazıyor. Buna rağmen canon un CRG-719 tonerdinde 2100 sayfa iken CRG719H de 6400 sayfa diyorlar yani geliştirilmiş olan H (high) normalin 3 katlıyor. Marka farkı doğaldır ama Bu Samsung 103 L 2500 den fazla olamaz mı ? Çünkü normal geliştirilmemiş tonerler o civarda alıyor diye biliyorum.
    Alında kaçar gram toner aldığı bilinse bu kıyas daha iyi yapılır. Bilen varsa şimdiden teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar. Okulda Samsung CLP-325 renkli lazer yazıcı var. Siyah toneri bitmişti dolumunu yaptım fakat ciddi bir sorunum var. İlk sayfayı mükemmel yazdı sonra 3-4 sayfa siyah lekeli çizgili yazmaya başladı bikaç sayfa daha yazdırdıktan sonra neredeyse beyaz sayfa üzeri sadece lekeler çıkıyor. Lekeler de hep aynı yerde değil ıslak siyah gibi. Toneri çıkarıp baktım bıçağın altından (ortadan) toz ön kısmına dolmuş yani tozu dışarı atmış toner. Oysaki bıçağı takarken çok hassas davrandığıma eminim. Hatta denemek için tekrar temizledim dişlileri çevirdim elimle dışarı toz atmadığına emin oldum tekrar makinaya taktım. yine 1-2 sayfa normal verdi sonra bozaya başladı 5-6 sayfa bile baskı alamadım düzgün şekilde. Yine çıkardım toneri önü toz dolmuştu :( Arkadaşlar neden böyle bi sorun olur acaba. Tonerin parçaları da satılmıyor ayrı bi şekilde

• HP 3070A yazıcı aldım. Alırken sanırım demo kartuş verdiler. Şu an sorunsuz çalışıyor kartuş ancak demo kartuşların ömrü fazla olmayacağından her an bitebilir. Sorum şu, demo kartuşa dolum yapılabilir mi? Yapılamazsa orijinal HP kartuş mu almak gerek yoksa uygun başka bir kartuş olur mu? Bir de hangi kartuş tipini kullanmalıyım, yardımcı olabilir misiniz?
  • samsung clp-360/365 nasıl reset nasıl atıcam?
  • Vatan kampanyasından 250 tl ye HP LASER JET M1132 yazıcısını aldım. Bunun dolumunu nasıl yapacağız acaba ?

Muadil toner var mı yoksa dolum mu yaptıracağız ? Kullanan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.
  • arkadaşlar hem yazıcı tarayıcı özelliği olan kolay dolum yaptırabileceğimiz bir ürün tavsiyesine ihtiyacım var.belki burası yeri değil ama yazıcı işinden anladığınız için soruyorum.üstteki m1132 yi önerdi ''endlessend''. samsung scx-3200 falan veya scx-3405 nasıl acaba kullanan veya kartuş dolumu yaptıran var mı?
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.