Şimdi Ara

Toner dolumu ile ilgili herşey (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.206
Cevap
32
Favori
299.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CANON MF3010 Lazer yazıcım var içerisinde Canon 725 starter diye bi toner var. Dolumunu yaptırdım fakat kötü yazmaya başladı. kağıdın boş olan kısımlarıda bulanık çıkıyor. Sorun toner kalitesiyle ilgili olabilirmi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lamettrie -- 3 Nisan 2012; 10:04:06 >
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Kızımın sınıfında bulunan Canon MF4010 lazer fonksiyonlu printer var. Printer dan çıktı alırken bir sütun silik çıktığını söyledi öğretmenimiz.
    Bende vaktimi alır diye cihazı işyerime getirdim. Toner'i çıkarıp temizlik yaptım.
    Printer dan çıktı alınca ilk 1-2 çıktı temiz çıkıyor sonrasında bir sütun daha da çıkarttıkça bu sütun genişleyip neredeyse kağıdın yarısı hiç bir baskı çıkmıyor.
    Sanki ısındıkça kağıdın bir bölümüne baskı yapmıyor gibi geliyor.
    Toner sanırım şimdiye kadar orjinal kartuşuna hep dolum yapılmış.
    Sorun nereden kaynaklanıyordur. Toner ömrünümü tamamladı, yeni orjinal bir toner alırsam sorun kesin hallolacak mıdır?
    Yoksa sorun cihazda mıdır?
    Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
  • merhaba,size tavsiye edebilceğim bir adreste ben veriyim gerçekten araştırdım ve gördüm firma olarak kullanmış olduğumuz yazıcı modelleri hp 1215 hp 1415 hp 1025 ve hp 1018,1010 medellerini bu firmaya doldurttuk geçektende söyledikleri gibi bu iş türkiyede sayılı yapan büyük firmalardan bir o kadar çok memnun kaldıkki sorunsuzca dolumunu ve ithal muadil tonerlerini uygun fiyata alıyoruz.Ben bunu gerçektende kendime bir borç bildiğim için sizlerle paylaşmak istedim.Girin ve bakın saygılar.
    http://www.kartustonerplaza.com/HP-CP1215-TONER-DOLUMU-HP-1215-SIYAH-MAVI-SARI-KIRMIZI-TONER-DOLUMU-HP-COLOR-LASERJET-CP1215,PR-7698.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dacter -- 18 Mayıs 2012; 16:37:44 >

• Herkes zaten rahatça reklam yapıyor kendi firmanızı başka yer gibi göstermenize gerek yok.Çünkü kimse iyi toner dolduruyor diye imzasına firma ismi yazmaz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: izzy76

Cool hocam size bir sorum olacak.

Xerox Pe16'miz en son dolumdan beri uzun sure problemsiz gidiyordu ki birkac gun once ciktilarda sol tarafta boydan boya oldukca belirgin bir karalik, sag tarafta nispeten daha az bir iz cikmaya basladi.

Toneri cikarinca drumun ustunde toz kaldigini gordum ve doldurmak icin toneri dolum yaptigim yere verdim.

Dolum yapilan toneri taktiktan sonra bu izler gitti fakat bu sefer her baskida golgelemeler cikmaya basladi. Sayfanin yazi olmayan kisimlarinda silikte olsa yazilar sekiller cikmaya basladi. Bizde aleti komple servise verdik.

Az once servisten aradilar ve sorunun tonerden olmadigini soylediler. Yeni toner takmis gene oluyormus dedi. Komple bakim yapalim dedi..3 saat ugrasicam 80 tl isterim dedi. Bununla sorunun bitebilecegini(kesin demedi) soyledi.

Sizce dolum yapan servis bizi kandiriyor mu ? Bu printer miladini doldurdu mu sizce ?
    Simdiden tesekkurler

Not:Turkce karakter basamiyorum kusura bakmayin laptop yurtdisindan alindi.

Edit: Az önce servisten aradılar ve bakımdan sonra bile gölgelerin gitmediğini söyledi. Sizce bu alet miladını doldurdu mu? Yeni bir multilazer alabiliriz. Renkli olabilir(çok pahalı olmayan) dolumu mümkün olan bir model tavsiye edermisiniz hocam ?

tonerinizin drumu aşındığında bu tip sorunlar yaratır. drumun değişmesi ve her dolumda atık haznesinin boşaltılması gereklidir. toner dolumcusu toner parçalarını toner temizleme sıvısıyla düzgünce temizleyip kaliteli toz kullanırsa drumda değiştiğinde problem kalmayacaktır. bence yazıcıyı verdiğiniz yer sizden para kopartmaya çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mss80

sevgili cool111 sizin tavsiyelerinizle canon mf4140 aldım fx 10 toner kullanıyor dolan kartuş diye biyer var burada fx10 toner yok ama hp q 2612a toner var acaba bu toner benim makina ile uyumlu mudur alsam kullanabilirmiyim

link http://www.dolantoner.com/HP-Q-2612A-DOLAN-UYUMLU-TONER,PR-844.html

eğer olmazsa toz ve yedek drum sipariş edeceğim ayazshop da toz var ama drum bulamadım link verirmisin hocam

teşekür ederim

canon fx10 ve q2612a toner arasında çok küçük bir fark vardır fx10 tonerin yan tarafında küçük bir tırnak vardır o yüzden 2612a toner çalışmaz. yedek drum olarak hp 1010 diye geçer. q2612a drumuyla aynıdır. dolum malzemesi satanlarda microer, ayazshop, oliser, bursa kartuş firmalarını tavsiye ederim. dolan toner bursa kartuşun burası resmi satış sitesidir.

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/CANON-FX-10-UYUMLU-DOLAN-TONER,PR-1519.html

• quote:

Orijinalden alıntı: semihus

CANON MF3010 Lazer yazıcım var içerisinde Canon 725 starter diye bi toner var. Dolumunu yaptırdım fakat kötü yazmaya başladı. kağıdın boş olan kısımlarıda bulanık çıkıyor. Sorun toner kalitesiyle ilgili olabilirmi acaba?

starter kartuşlardan pek randıman alamazsınız. size tavsiyem muadil toner almanız ve boşaldıkça muadilini doldurtmanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulnes

Merhaba Arkadaşlar,
    Kızımın sınıfında bulunan Canon MF4010 lazer fonksiyonlu printer var. Printer dan çıktı alırken bir sütun silik çıktığını söyledi öğretmenimiz.
    Bende vaktimi alır diye cihazı işyerime getirdim. Toner'i çıkarıp temizlik yaptım.
    Printer dan çıktı alınca ilk 1-2 çıktı temiz çıkıyor sonrasında bir sütun daha da çıkarttıkça bu sütun genişleyip neredeyse kağıdın yarısı hiç bir baskı çıkmıyor.
    Sanki ısındıkça kağıdın bir bölümüne baskı yapmıyor gibi geliyor.
    Toner sanırım şimdiye kadar orjinal kartuşuna hep dolum yapılmış.
    Sorun nereden kaynaklanıyordur. Toner ömrünümü tamamladı, yeni orjinal bir toner alırsam sorun kesin hallolacak mıdır?
    Yoksa sorun cihazda mıdır?
    Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

toneriniz bitmiş olabilir toner bitik değilse drum yenileme vakti gelmiş olabilir. ama büyük ihtimalle toneriniz bitmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: cool111

quote:

Orijinalden alıntı: semihus

CANON MF3010 Lazer yazıcım var içerisinde Canon 725 starter diye bi toner var. Dolumunu yaptırdım fakat kötü yazmaya başladı. kağıdın boş olan kısımlarıda bulanık çıkıyor. Sorun toner kalitesiyle ilgili olabilirmi acaba?

starter kartuşlardan pek randıman alamazsınız. size tavsiyem muadil toner almanız ve boşaldıkça muadilini doldurtmanız.

Teşekkürler hem starter kartuşu doldurttum hemde muadil kartuş aldım....
  • HP LaserJet Pro 100 renkli MFP M175nw
    Kartuşları CE310-311-312-313

bunun toner dolumunu ve chip değişimini veya dolu chipteki datayı alıp tekrar dolumdan sonra üstüne yazdırsam olurmu.

Bu yazıcı hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar...
  • BROTHER HL 2130- HL 2040 RESETLEME MUTLAKA OKUYUNUZ....

GÜÇ DÜĞMESİNİ KAPATIP GO DÜĞMESİNE BASILI TUTUNUZ.TONERİN KONULDUĞU ÖN GİRİŞ KAPAĞINI AÇINIZ.Güç düğmesini açın ve tüm ışıklar yandıktan sonra GO düğmesini bırakın.Ardından GO düğmesine 2 kez art arda basıp bırakın.Tüm ışıklar yanıncaya kadar bekleyin.Tüm ışıklar yanınca 6 defa GO düğmesine art arda basın.Bekleyip ön kapağı kapatın.Toneriniz tekrar dolu gösterecektir.ANCAK TOZ BİTMİŞSE dolum için 80gr toz satın alın,2500 sayfaya kadar çıktı alabilirsiniz.YUKARIDAKİ İŞLEMLERİ TONER BİTMEDEN DE YAPABİLİRSİNİZ.HER DURUMDA TONER RESETLENEBİLMEKTEDİR.DEMO TONERE PARÇA SATIN ALMANIZA GEREK YOKTUR.700 SAYFA ÇIKTI ALDIĞINA BAKMAYINIZ.TONER IŞIĞI YANDIKÇA RESETLEYİNİZ.70-80GR. TOZ KOYUNUZ,2500 SAYFA ÇIKTI ALIRSINIZ.TEK SORUN HER 700 SAYFADA BELİRTMİŞ OLDUĞUM RESETLEMEYİ YAPMANIZ.TECRÜBEYLE ÖLÇÜLMÜŞTÜR.

• BROTHER HL 2130- HL 2040 RESETLEME MUTLAKA OKUYUNUZ....

GÜÇ DÜĞMESİNİ KAPATIP GO DÜĞMESİNE BASILI TUTUNUZ.TONERİN KONULDUĞU ÖN GİRİŞ KAPAĞINI AÇINIZ.Güç düğmesini açın ve tüm ışıklar yandıktan sonra GO düğmesini bırakın.Ardından GO düğmesine 2 kez art arda basıp bırakın.Tüm ışıklar yanıncaya kadar bekleyin.Tüm ışıklar yanınca 6 defa GO düğmesine art arda basın.Bekleyip ön kapağı kapatın.Toneriniz tekrar dolu gösterecektir.ANCAK TOZ BİTMİŞSE dolum için 80gr toz satın alın,2500 sayfaya kadar çıktı alabilirsiniz.YUKARIDAKİ İŞLEMLERİ TONER BİTMEDEN DE YAPABİLİRSİNİZ.HER DURUMDA TONER RESETLENEBİLMEKTEDİR.DEMO TONERE PARÇA SATIN ALMANIZA GEREK YOKTUR.700 SAYFA ÇIKTI ALDIĞINA BAKMAYINIZ.TONER IŞIĞI YANDIKÇA RESETLEYİNİZ.70-80GR. TOZ KOYUNUZ,2500 SAYFA ÇIKTI ALIRSINIZ.TEK SORUN HER 700 SAYFADA BELİRTMİŞ OLDUĞUM RESETLEMEYİ YAPMANIZ.TECRÜBEYLE ÖLÇÜLMÜŞTÜR.

• HP CP1215 TONER DOLUMU yazıcı için dolum ve yenilemede oldukça iyi sonuç aldım

http://www.kartustonerplaza.com/HP-1215-TONER-DOLUMU-CP-1215-HP-1215-SIYAH-MAVI-SARI-KIRMIZI-TONER-DOLUMU,PR-7698.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknikci -- 10 Mayıs 2012; 0:14:41 >

• selam arkadaşlar. şuan hp p1102 kullanıyorum. üzerinde demo toner var ve bitti. yarın toz alıp doldurcam. demo toneri değiştirmeyi düşünüyorum ama karar veremedim. muadil toner ne oluyor. bi de piyasada dolan tonerler var. iki tane tıpası var. hiç toneri parçalamadan birinden boşaltıp diğerinden dolduruyorsun. bu tonerler kullanışlımı? sizce almalımıyım? yoksa muadil toner mi almalıyım? birde muadil ve dolan tonerler tam doldurulduğunda maksimum kaç sayfa çıktı verir.
  • S.a arkadaşlar.
    Canon MF 4410 lazer yazıcıda chip var mı?
    Bilgi verir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
  • merhaba arkadaşlar ben hpCP1025model tonerlerim bitti ve bunların dolumlarıyla ilgili size sorunsuz ve zahmetsizce garantili dolum yapan bir firmanın adresini veriyorum ben sadece bu model için değil araştırdığımda bütün modellerin dolumlarını yaptıklarını gördüm kısacası sadece benimkisi bir tavsiye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dacter -- 24 Mayıs 2012; 11:42:41 >
  • samsung scx 4623fn network özellikli yazıcımdan çıktı alamıyorum.Durum ışığı kırmızı yanıyor,toner restleme yazılı lazım
    yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

e-posta : info@teknoservis.gen.tr

Serial No: Z32SBFFBB00210P
    M/C : SCX-4623FN/STS
    model : SCX 4623FN
  • quote:

Orijinalden alıntı: dresner_42

selam arkadaşlar. şuan hp p1102 kullanıyorum. üzerinde demo toner var ve bitti. yarın toz alıp doldurcam. demo toneri değiştirmeyi düşünüyorum ama karar veremedim. muadil toner ne oluyor. bi de piyasada dolan tonerler var. iki tane tıpası var. hiç toneri parçalamadan birinden boşaltıp diğerinden dolduruyorsun. bu tonerler kullanışlımı? sizce almalımıyım? yoksa muadil toner mi almalıyım? birde muadil ve dolan tonerler tam doldurulduğunda maksimum kaç sayfa çıktı verir.

bence muadil alıp toner boşaldıkça ona dolum yap derim. demo tonerin üzerinde dikkat ettiyseniz starter yazar. eskiden üzerinde gelen toneri yarı yarıya dolduruyorlardı fakat bazı modellerin tonerlerinin dolum haznelerini ve atık haznelerini yarı yarıya küçültüyorlar ve yanda dolum tıpası koymuyorlar buda o modellerden biri. muadil toner üzerinde hp yazmayıp başka marka yazan bire bir aynı ve çıktı sayısıyla baski kalitesi aynı tonerlerdir. yazıcı firmaları aslında tonerlerin çoğunu işinin uzmanı firmalara belli kalite standartlarında fason ürettirirler ama kendi markalarını basarlar. böylelikle maliyetlerini daha azaltmış olurlar. tozunu alırken mutlaka modelini belirtin bu serinin tozu farklıdır. orjinal tonerler pahalıdır 1 tane orjinal fiyatına ortalama 4 muadil toner alabilirsiniz. sizin toner modeliniz % 5 yoğunlukta 1400 sayfa çıktı verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 28 Mayıs 2012; 9:44:51 >

• ARKADAŞLAR canon lbp 6000 modelli toner'inizin dolumlarını uygun fiyat ve kaliteli hizmet veren bir firmanın link'ni sizlerle paylaşıyorum.

http://www.kartustonerplaza.com/

• merhaba arkadaşlar size hp cp1025 modeli olan İthal Muadil Toner'ni en uygun fiyata alabileceğiniz bir adres veriyorum aşşağı da bakmanızı tavsiye ederim.Hem Toner Dolum'unuda yaptırabilceğiniz gerçekten uygun bir firma.

http://www.kartustonerplaza.com/

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.