Şimdi Ara

Tomb Raider XBOX 360 ANA KONU (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
701
Cevap
2
Favori
23.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: console-master

arkadaşlar oyun far cry 3 gibi mi?yani ana senaryoyadan devam etmek zorundamıyız yoksa istediğmiz gibi oynayabiliyormuyuz?bide oyunun oynanış süresi ne kadar açıklandı mı?

açıklanmış ya,10-15 saat.Enn fazla 20 saatmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sir Maximus

quote:

Orijinalden alıntı: console-master

arkadaşlar oyun far cry 3 gibi mi?yani ana senaryoyadan devam etmek zorundamıyız yoksa istediğmiz gibi oynayabiliyormuyuz?bide oyunun oynanış süresi ne kadar açıklandı mı?

açıklanmış ya,10-15 saat.Enn fazla 20 saatmiş.

senaryo 20 saat sürüyorsa inanılmazdır
  • Oyunda bulmacalar var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LED ZEPPELIN

quote:

Orijinalden alıntı: ghostliving

quote:

Orijinalden alıntı: LED ZEPPELIN

quote:

Oyun harika arkadaşlar, resmen bir baş yapıt. Grafikler,Oynanış,Animasyonlar,Sesler her şey mükemmel. Ve oyun Uncharted'a çok benziyor yani hani oynarken Uncharted 4'mü oynuyorum diyebilirsiniz.

Yani okadar benziyor ve çok kaliteli. Tıpkı Uncharted'taki gibi karakterimizin animasyonları sürekli dinamik ve değişiyor ve Gene Uncharted 3'teki gibi duvarlara ve nesnelere yaklaştığımızda elini duvara koyuyor fln :D Ama bu durum Tomb Raider'ı çakma bir oyun değil gerçekten harika bir oyun ediyor. 5 Saat oynadım hiç sıkılmadım.

Hocam peki oyun uzun bir oynanis vaat ediyormu tahminen nekadar olur oyun suresi? Ayrica ben etrafta item bulmayi falan cok severim oyun bu konuda tatminkarmi??

Hocam oyunun senaryo'ya baya kasmışlar ama şuan ne kadar sürer hiç kestiremiyorum yani her şey heran değişebilir gibi.

Etrafta item bulmayı seviyorsan oyun senin için biçilmiş kaftan, Çünki oyun sandbox-Open world tarzı görevine doğru giderken bir çok yerde kutular var. Gizli geçitler var. Gizli hazineler var. Bunları yaptıkça para gibi olan Salvage ve XP'in artarak Skill pointleri alıyorsun. Skill point ile skillerini geliştiriyor. Salvage(para) ilede silahlarını geliştiriyorsun.

Ve gene itemler toplayarak. Silahlarınında görünümünü değiştiriyorsun ve bunları bulmak zor oluyor. Örneğin Yay'ın şeklini değiştirmek için 2 tane BOW parçasını bul diyor ama o 2 parçayı bulmak çok zor ve araştırmacı olmalısın her yere girip çıkmalı ve her kutuyu açmalısın. Hatta öldürdüğün adamların üstünü bile aramalısın ben 2.bow parçasını öldürdüğüm adamın üstünden aldım.

Gizli mezarlar var böyle mağara gibi yerlerde vs onlarda ilgini çeker. Mezara ulaşmak için hafif bulmacalar çözüyorsun ve Mezardan sağlam itemler alıyorsun.

Hocam tesekkurler detayli yorumunuz icin, valla ozaman bayagi bir zaman geciricem bu oyunda..5 mart cikisi bende hesabi cok riske atmadan ayin 2-3 u gbi oynamaya baslarim heralde..

Ben biraz bu konuda Darksiders 2'ye benzettim, o yüzden uzun oynanış vaad ediyor bana göre oyun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ryu_hayabusa

quote:

Orijinalden alıntı: SaFaKTR3

Oyun akıyor akıyor resmen. 3 saattir başından kalkmadan ve sıkılmadan oynuyorum. Biraz iddaalı olabilir ama 2013 yılında goty adayı olur. Gta 5 ile kapışırlar. Ama baya sağlam oyun var yine 2013 de İyiki Xboxu satmadan oynuyorum şu oyunu. Xbox360 da oynadığım son oyun olcak. Haftaya satışa çıkarırım artık

gta5 ve tomb raider ilginç doğrusu.başka dahice fikirlerinde varmı hocam ? mesela fifa ile crysis ı karşılaştırma yapsan hangisi döver ?

Arkadaşım 2013 goty adaylığı için kapışırlar dedim. Nerenizle okuyorsunuz anlamıyorumki.

• quote:

quote:

Oyun akıyor akıyor resmen. 3 saattir başından kalkmadan ve sıkılmadan oynuyorum. Biraz iddaalı olabilir ama 2013 yılında goty adayı olur. Gta 5 ile kapışırlar. Ama baya sağlam oyun var yine 2013 de İyiki Xboxu satmadan oynuyorum şu oyunu. Xbox360 da oynadığım son oyun olcak. Haftaya satışa çıkarırım artık

gta5 ve tomb raider ilginç doğrusu.başka dahice fikirlerinde varmı hocam ? mesela fifa ile crysis ı karşılaştırma yapsan hangisi döver ?

Tomb Raider'ın Goty alacağını düşünmüyorum da bu neyin kafası onu merak ettim, senin mantığına göre Goty seçilmemesi lazım hatta oskarda verilmemeli sonuçta dram ve komedi filmleri kıyaslanır mı hiç ?!!

• Sanırım bu oyunda DMC gibi bulmaca işini biraz daha simple seviyeye düşürmüş durumda yorumlara göre. Ayrıca 20 saat çok fazla geldi bana
  • quote:

quote:

Siz de bi alemsiniz hani. GTA 5 denilince hemen bıçaklar çekiliyor! Biz de GTA seviyoruz da her oyundan da üstünmüş gibi de davranmayın. Tomb Raider atmosfer olarak daha çok hoşuna gidiyor olabilir.

• ign 9.1 verdi

Multiplayer kotuymus ondan puan kirmislar.

Gamespot ise 8.5 verdi ki ban agore biraz az olmus 9 luk bir oyun cunku.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MiQelangelo

ign 9.1 verdi

Multiplayer kotuymus ondan puan kirmislar.

Gamespot ise 8.5 verdi ki ban agore biraz az olmus 9 luk bir oyun cunku.

Oyunu bütün olarak değerlendirirsen multi kötüyse bu puan tamam da benim gibiler için önemli olan single. 9.1 multi kötü diye puanıysa demek ki sadece single değerlendirilirse 9.5-9.7 arası mı olacak anlamıyorum bu multi kötü deyip puan kırmaları. Eskiden multi mi vardı? Bence bu tip oyunlar multi için puan kırılmamalı...
  • Ama sonucta oyunda multi yapmislar, haliyle degerlendirmede onu da hesaba katmak zorundalar. Bu tarz oyunlarda multi olmamali desen tamam en fazla bir hafta oynaniyor zaten.

Oyun ciddi anlamda kaliteli, 10 dakka bakayim diyorum basindan kalkamiyorum saatlerce ve oyunda fast travel sistemi var, bir suru detay var eger tum hazineleri bulup tum silahlari upgrade etmek istiyorsaniz oynanis suresi baya baya uzun belki 20-30 saat vardir. Bir de grafik soleni var oyunda, ara videolar oyun motoruyla yapilmis ve inanilmaz guzel yapilmis, ne zaman ara video ne zaman oyun anlamiyorum bazen bir kac saniye oyle oynamadan bekliyorum ara video'da saniyorum hala Lara modellemesini kamerayi yakinlastirip inceleyin, daha iyisi var mi bu nesilde emin degilim, Drake ile kapisirlar poligon sayisi ve dataylarda.
  • quote:

Ama sonucta oyunda multi yapmislar, haliyle degerlendirmede onu da hesaba katmak zorundalar. Bu tarz oyunlarda multi olmamali desen tamam en fazla bir hafta oynaniyor zaten.

Oyun ciddi anlamda kaliteli, 10 dakka bakayim diyorum basindan kalkamiyorum saatlerce ve oyunda fast travel sistemi var, bir suru detay var eger tum hazineleri bulup tum silahlari upgrade etmek istiyorsaniz oynanis suresi baya baya uzun belki 20-30 saat vardir. Bir de grafik soleni var oyunda, ara videolar oyun motoruyla yapilmis ve inanilmaz guzel yapilmis, ne zaman ara video ne zaman oyun anlamiyorum bazen bir kac saniye oyle oynamadan bekliyorum ara video'da saniyorum hala Lara modellemesini kamerayi yakinlastirip inceleyin, daha iyisi var mi bu nesilde emin degilim, Drake ile kapisirlar poligon sayisi ve dataylarda.

Demek istediğim oyun çok kaliteli belli yorumlardan. Multi ayrı değerlendirilmeli diye düşünüyorum. Ayrıca TR'da multi olmasa da olurdu bence.

O kadar beğendin yani Uncharted'dan iyi mi sence arkadaşım?

• Uncharted'den daha iyi oyun yoktur belki Last of Us gelince o olabilir.
  • quote:

Uncharted'den daha iyi oyun yoktur belki Last of Us gelince o olabilir.

Uncharted çok iyi gerçekten de ;) Ama en iyisi mi düşünmek lazım :))
  • quote:

Az kalsın döner bıçaklarımı çekiyordum hocam. UC'ye laf var sandım da
  • quote:

quote:

Bence şu fanatikliği bırakın artık, bazı oyunları ben de çok çok seviyorum ama fanatikliğin de lüzumu yok zararlı bi şey :)
    Uncharted, GTA, God Of War, Gran Turismo, Crysis, Halo, Forza gibi oyunlara bi laf söyledin mi yandın hemen bıçaklar çekiliyor!

• quote:

Orijinalden alıntı: ozozca

quote:

quote:

Bence şu fanatikliği bırakın artık, bazı oyunları ben de çok çok seviyorum ama fanatikliğin de lüzumu yok zararlı bi şey :)
    Uncharted, GTA, God Of War, Gran Turismo, Crysis, Halo, Forza gibi oyunlara bi laf söyledin mi yandın hemen bıçaklar çekiliyor!

Yanlış anladın sen hocam, Şakalaşıyorum ben

Ve fanatiklik ettiğim zaman bıçak değil, Döner bıçağından aşağısını kullanmam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozozca

quote:

quote:

Yanlış anladın sen hocam, Şakalaşıyorum ben

Ve fanatiklik ettiğim zaman bıçak değil, Döner bıçağından aşağısını kullanmam

Anladım ;) Ama benim de çok sevdiğim savunduğum oyunlar var tabii, haksızlık yapılırsa emeklere sonuna kadar savunurum, ama gereksiz fanatiklik yapanlar var onlar için söyledim hocam ;)

• Fanlik ile ne alakasi var (ki bu guzel bir kelime degil bunu da soyleyeyim) bazi oyunlar varki cok cok ozeller, Uncharted, Halo, Metal Gear "Solid", God of War gibi. Bunlarin yeri ayridir bu 20 sene sonra da boyle olacaktir kolay kolay unutulamazlar. Uncharted 3 ask ile yapilmis bir oyun bana gore, sadece para kazanalim diyerek yapilmamis, oyle detaylar varki hic bir firma ugrasmaz zaman harcamaz, isini cok seven gercekten saheser yaratmak isteyen bir ekip yapar bunu sadece.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.