Şimdi Ara

Tolga hayal kırıklığıdır ! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
2
Favori
4.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gHouse

quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

quote:

Orijinalden alıntı: gHouse

quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Bu maç özelinde söylemiyorum ayrıca Tolga'dan da bir kaleci olarak nefret ediyorum ama kaleyi tutan her top gol olmasın be arkadaş...

Kaleyi tutan her top gol olmuyor. Sert ve köşeye giden bir vuruştu. Kurtarılması çok zor bir top.

Zor topu kurtaracaksan büyük takım kalecisi olursun. Ben Tolga'nın zor bir topu kurtardığını görmedim...

Ben gördüm. Büyük takım kalecisini tanımlarken tek bir kriterden yararlanamazsın. Tolga mükemmel bir kaleci değil ancak kötü bir kaleci hiç değil. Genel özelliklerine baktığımızda Tolga çok dengeli bir kaleci. Bir de cenk geçsin diyorsunuz cenkin harika refleksleri var ama yan topları ve top kontrolü kötü. Cenk yüzünden kaç maçı çöpe attığımızı hatırlamıyorum. Ama sadece Tolga yüzünden kaybettiğimiz bir tane maç yok. Tolga'nın hatalı gol yediği veya çok gol yediği maçlar takımın genel olarak kötü olduğu maçlardır. Oyuncularımızı hemen çöpe atmaya o kadar meraklısınız ki hayret ediyorum. Biraz güvenin istiyorum. Şu an en iyi en uyumlu oynayan türk takımı biziz. Şimdi oyunculara destek olmayacaksak hiç olmayalım.

çöpünü bilemem. hatalı gol kötü maç herkeste olur.
    ama bunun sıklığı önemli.

muslera arsenal maçında kötüydü mesela. ama kaç senedir ne toplar çıkardı ne maçlar kurtardı biliyoruz. süper kupada tek başına fenere direndi en son. yani iyi kaleci belli ediyor.
    onur kıvrak son zamanlarda konsantre değil ama formda zamanında birebirde vs acayip toplar çıkarabiliyor.
    volkan demirel-mert falanda lloris gibi karşısında topa vuran oyuncuyu sırf heybetiyle cüsseyle zorluyor. zaman zaman güzel kurtarışlar yapıyorlar.

tolga kötü değil tamam da Beşiktaş'a maç kazandırmıyor.
    yerli statüsü malum durumdayken başka kaleci alamayız muhtemelen ama Cenk ısındırılabilir artık.
    son 1.5 senedir Cenk'in oynadığı maçlarda hatasını hatırlamıyorum.

en son mersin maçında 1-2 kurtarış yaptı mesela. aynısını tolga zengin yese kalecinin hatası yok dersiniz.
    ama hata yapmak dışında kaleci zor topları da çıkarmalı.

ayak dibinden yavaş bir topta alexis sanchez'den arsenal'den o golü yememek lazım. rize-eses-asteris yani 1er tane düzgün şut attılar gol oldu. Beşiktaşın kalecisi birisini tutacak...

bence tolga yetersiz. karakteri vs düzgün ama yetersiz görüyorum.

• Yediği gol basitti ama çok önemli 2 şutu kurtardı. Gol olanı kurtarıp diğerlerini de yiyebilirdi...
  • Şu an aynı konuyu açmaya geliyordum, bakın Tolga ilk geldiğinde çok iyiydi evet ama bir kaç haftadır çok büyük düşüş var..

Kaleci dediğin biraz ekstraları kurtaracak, kolayları herkes tutar zaten bakın Muslera'ya bazen öyle şeyler kurtarıyor ki oha falan diyoruz
    bizim Tolganın böyle direndiği bir maç pek hatırlamıyorum pek çok kolay goller yemeye başladı artık, hayır neden hani Cenk'i denemek hiç yok
    onu anlayamadım Tolga sakatlanmak zorunda mı Cenk'in oynaması için
  • Tolga konusundan hak veriyorum,bize maç kazandırmışlığı yok.Ama Cenk geçsin diyenler yarın Cenk saçma sapan iki gol yiyince ne diyecekler meraklardayım.
  • Tolga'nin ayaklari iyi degil, haliyle oyun kuramiyor. Elle de oyun kurdugu pek soylenemez. Bunun yaninda arada bir yumurtluyor. Yani yatip, alani kapattigi halde topu elinin altindan kaciriyor. Iyi kaleciler kolay kolay yumurtlamazlar, refleksleri iyidir. Kabul etmek gerekir ki Tolga orta karar bir kaleci. Yani "hatali goller yiyor" deyip, kicina teneke baglayarak, gonderdigimiz McGregor'dan daha alt seviyede.

McGregor veya Cenk'in oynadigi donemlerde takim savunmamiz cok kotuydu ve kalemizde her mac sayisiz pozisyon veriyorduk. Simdiyse uzaktan cekilen sutlar ve duran toplar haric neredeyse hic pozisyon vermiyoruz. Belki refleksleri Tolga'dan daha iyi oldugu icin Cenk yeniden denenebilir diyecegim ama sonucta cok deneyimli bir kaleci antrenoru var ve elbette kendisinin yapacagi secim daha dogrudur.
  • Türk sonuçta ortalama bir kaleci maç kazandığını hiç görmedim ama bazı hatalı gollerini hatırlıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Care ertuğrul yada samsunsporlu furkan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tolga boyundan dolayı yerden gelen toplarda çok etkisiz kalıyor. Bu eksigini antrenmanlarla kapatmasi lazım

• hem gol yemesin hemde çıkıp golü de tolga mı atsın?
  • Tolga bence iyi bir kaleci ama en büyük eksiği yerden gelen her topa eliyle müdahale etmeye çalışıyor ve geneli gol oluyor. Ayaklarını kullanması gereken bir çok pozisyonda elini kullanmaya çalıştığından iş işten geçmiş oluyor .
  • Trabzonspordaki tolga performansı yok,inter,bilbao maçlarındaki muazzam kurtarışları göremedik,ama durum şu beşiktaş genel anlamda az pozisyon veriyor buda Tolganın harikalar yaratmasına engel oluyor diyebiliriz,üst üstte kurtarışlar kaleciyi motive eder,

• Tolga Beşiktaşın başına gelebilecek en güzel şeylerden biri.
  • Tolgayı dün gece Tottenham'ın kaleye koyun ve sonucu gözünüzün önüne getirin, başka bir şey demiyorum.

• Tolga adamdır, gerisi teferruattır...

• Cenk, Atl. Madrid maçında bacak kadar boyuyla Falcao'dan yediği golden sonra ağzıyla kuş tutsa gözümde bitmiştir.
  • Formsuz sadece. Muslera 4 gol yedi bir gece önce. Kötü kaleci mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tolga geçen yıl sakatlandıktan sonra artık şutlarda fazla zıplamıyor baka kalıyor zaten her maç sakatlanıyor düzelemedi gitti.
  • Göze batmaya başladı formsuzluğu, geçen sene o daha büyük kişisel sorunları olmasına rağmen iyi oynuyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: high speed dirt

Tolgayı dün gece Tottenham'ın kaleye koyun ve sonucu gözünüzün önüne getirin, başka bir şey demiyorum.

Bizim üç büyüklerde dünyanın en iyi 5 kalecisinden birinin oynama şartı var da biz mi bilmiyoruz?

Lloris dediğimiz adam şu an her kaleci listesinde ilk 5'te girecek kapasitede, mükemmel bi kaleci. Ayrıca dünya kupasından öğrendiğimiz üzere her kalecinin özel günü olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vaudeville

quote:

Orijinalden alıntı: high speed dirt

Tolgayı dün gece Tottenham'ın kaleye koyun ve sonucu gözünüzün önüne getirin, başka bir şey demiyorum.

Bizim üç büyüklerde dünyanın en iyi 5 kalecisinden birinin oynama şartı var da biz mi bilmiyoruz?

Lloris dediğimiz adam şu an her kaleci listesinde ilk 5'te girecek kapasitede, mükemmel bi kaleci. Ayrıca dünya kupasından öğrendiğimiz üzere her kalecinin özel günü olabilir.

zamanında brezilya milli takım kalecisi tafarrel geldi gs'ye, keza mrmic, cordoba, muslera...bunlar dünyanın sayılı kalecileriydi ve ülkemize geldiler. Geçen sene de ospina'yı alacaktık ama arsenal aldı, tolga iyi kaleci olabilir ama saydığm kaleciler tolga'dan üstün kaleciler. Eğer hedeflerin büyükse takım kurararken 1 numaraya kaleci yazacaksın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.