Şimdi Ara

TMO'da yunan pirinci satılıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • siz bunu yenimi fark ettiniz? 2016 dan beri olan birşey bu.
    yınanistan uruguay nerden bulurlarsa getirip satıyorlar.
    bizim çiftçidende ölü fiyatına alıyorlar. yıllardan beri olan birşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Pulse_ -- 17 Aralık 2022; 20:5:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • _Pulse_ kullanıcısına yanıt
    bunu fark etmek zorunda değiliz ki. düz vatandaşız biz. durumu bu hale getirenlere, bizi kendi yaşamımızdan keyif almak yerine eciş bücüş her türlü zırvalığı takip etmeye zorlayanlara, ölmekte olan alım gücümüzün sebebi olanlara fırça at.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt

Yunanlı'ları kızdırmayalım , pirinci keserler sonra ...

• Yapanlardan allah razı olsun, emeği geçenlere teşekkürler. İnsan gerçekten gururlanıyor.

Pardon, iha konusu değilmiş sanırım?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Outlaw-E kullanıcısına yanıt
    Yok elmayı yedik pilavlıya dönüyoruz hocam.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Dj_Gençkan D kullanıcısına yanıt

Birde şu var hocam, atıyorum x bir makine geliyor a'dan z'ye yurtdışı üretimi ama kapı kolu yerli diye yerli üretim diyorlar

• pirincin içindeki siyah taştan değil, beyaz taştan kork...

demiş biri 😎

• Buracat kullanıcısına yanıt

Ülkeler ihracat teşviği yapabiliyor. Mesela bizim de çaykur çay, salça, fındık yurtdışında Türkiyeden daha ucuz olabiliyor... Üreticiye destek de vermiş olabilirler . Bizde ise bazen gümrük vergisi sıfırlanıyor böylece FAKİR HALK ucuza gıda alsın oylarını iktidara

vermeye devam etsin birde yandaş ithalatçı parayı vursun denilebiliyor. Normalde yabancı akıllı ülkeler gümrük vergisini sıfırlamaz gümrük vergisini üreticiye destek olarak verir.

ithal pirinç mercimek vs a101 BiM gibi yerlerde normal artık ( zaten eski yandaş onlar )ama TMO'da olması garip. TMOnun amacı üreticinin elindeki ürün çöpe gitmesin üretici zarar etmesin diye kurulmuş bir kurumdur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir gece ansızın...

Başka bakliyatlar da ithal edebiliriz TMO'da yunan pirinci satılıyor 

• Bu Yunan pirincinden de ne güzel Maklube olr..of of kaşık kaşık.

• iyi olmuş, tarım ve hayvancılık YASAKLANMALIDIR. modern olalım artık, bu tip düşük teknoloji üretim yapmamalıyız. boş kalan arazilere güneş panelleri kurulabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi power-pc -- 19 Aralık 2022; 18:57:16 >
  • Buracat kullanıcısına yanıt

Stokçular sağolsun, ithalden daha pahalı olabiliyor. Ayrıca söz konusu pirincin türü farklı, tr de çok yetiştirilen bir tür değil.

• Dj_Gençkan D kullanıcısına yanıt

Almanya motor ve şanzıman vermediği için Altay projesi durdu ama iptap edilmiş bir proje değil. Batu grubu 1500 bg motor testlerine başladı. Aslında 1000 bg motor testi yapıyorlar Altay için ise 1500 bg lik motor testi yapılacak o biraz daha geriden geliyor.

Batu güç grubu motoru sağlayana kadar Kore den motor tedariği için anlaşma yapıyorlar. Kore nin benzer bir tankı var. Hemen hemen benzer bir motor kullanıyor.

Kısacası sevinme boşuna o Tankı yurt dışında motor verilse de verilmese de yapacaklar sadece süreç uzayacak.

• gıdanın ithali ve nakliyesi, o gıdanın yerli imkanlar ile üretilmesinden daha ucuza gelirse, bu ithalat yunanistan'dan da yapılabilir, amerika'dan da. kaldı ki dövizin durumu belli. dövizin esas sahiplerinin, üretmiş oldukları gıdaları başka ülkelere ucuza satmaları normal bir sonuçtur. tabi bu düne kadar böyle idi.TMO'da yunan pirinci satılıyor şimdilerde ise bu bakış açısının değiştiğini söylemek lazım. (ukrayna sağ olsun)

dün bim'den peynir alacaktım. tarihine baktığımda aynen şu yazıyordu:

URT: 20/12/2021

PKT: 21/10/2022

STT: 21/10/2023

almadım bıraktım. kim ne anladı bilmem. TMO'da yunan pirinci satılıyor  bu pirincin durumu da buna benziyor. kim bilir ne zaman satın alındı. yine de gıdayı bizim üretiyor ve üretecek olmamız tercih edilmelidir. gdo hayatımıza girdi gireli, bu yiyeceklerin ne tadı kaldı ne de tuzu. sadece bu gdo'dan dolayı kendi gıdamızı kendimiz karşılıyor olmamız gerekir. insanlarımızı zehirlemek için nasıl uyuşturucu maddelerin üklemize sevkiyatına göz yumuyorlar ise bu gıda sektöründe de yaılacak ithalatlar için aynı hassasiyeti göstermek şarttır diye düşünüyorum. insanlık ölmedi evet. lakin aramızda insan olmayanlar da var.

• TMO'da yunan pirinci satılıyor
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.