Şimdi Ara

TIRLAR HAKKINDA BÜTÜN SORULARINIZI YANITLAYABİLİRİM -2 (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
396
Cevap
10
Favori
165.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Esmer33

Aynen piyasa danmidir yakıt fiyatından mi kur değerlerinden midir fiyatlar yüksek...vede %50 peşin parayı nerden bulcan 42 bin euro yanı 124 bin TL....

Euro6 araclar kacak yapma mazot ve yağ yakmayacak o yuzden talep bu kadar fazla piyasa da artırıyorlar fiyati

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ağır vasıta ehliyeti ve Src 4 belgesine sahibim. Bugün piskoteknik belgeside çıkarttım. Kendi aracını kullanacaklara Src ve piskoteknik gerek olmadığını söyleyenler var. Konu ile ilgili bilgisi olan söyleyebilir mi doğrusunu.

Yani src ve piskotekniği boşuna mı çıkarttım ? Birde piskoteknik belgesini polis soruyor mu ?

• Mitoqondri kullanıcısına yanıt
    üstad birde yanlış bilmiyorsam k1 belgesi gerekli diye biliyorum birde bunu araştırın isterseniz
  • Esmer33 kullanıcısına yanıt
    Onu biliyorum hocam, onda sıkıntı yok. K belgesini alıcaz zaten. Merak ettiğim kendi aracını kullananlara Src ve Psikoteknik belgelerine gerek olmadığını söyleyenler oldu. Onu merak ettim. Gerçi aldık artık ilerde uğraşmaktansa almak daha mantıklı diyerekten.

BENCEDE......ALMIŞSINIZ YARIN BİRGÜN LAZIM OLURSA VS... CEBİNİZDE HAZIR BELGELER DURUYOR OLCAK YANİ BOŞ YERE ALDIM DİYE BAKMAYIN....YOLA ÇIKINCA SİZDEN BOL BOL HABER VE RESİM BEKLİYORUM BİLGİNİZE SUNARIM
    İnşallah hocam. Allah nasip ederse yakın zamanda da aracımızı alıp yola çıkmak nasip olur İnşallah. :) O zaman bol foto atarız. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mitoqondri

İnşallah hocam. Allah nasip ederse yakın zamanda da aracımızı alıp yola çıkmak nasip olur İnşallah. :) O zaman bol foto atarız. :)

Deneyim felan varmi acaba?
    Kendi aracınızı alacak bir sermaye felan varmi peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: .onurözdemir.

quote:

Yazılarından takip ettiğim üzere kardeşimden bile ufak bir yaştasın.
    Herkese sorduğun genel soru geldi çattı beni buldu. Deneyim ve sermaye.
    Burada sadece merak ettiğim bilgileri sorup, araçlar hakkında bilgi almak için yazıyorum.
    Sen ve senin gibi kardeşlerin bu şekilde damdan düşer gibi gereksiz ve saçma sorularının cevabını vermek için yazmıyorum.

Ne benim deneyimim nede elimde ki sermaye seni ilgilendiriyor kardeşim. Senim baban uzun süredir kamyom ve tır kullanıyor evet ve sen de onun yanında öğrenmişsim sürüyorsun vs. işiniz gücünüz bol olsun İnşallah. Ama insanları yermek için deneyim ve saçma sapan sermaye sormaktan vazgeçmelisin.

Hayırlı akşamlar dilerim. :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .onurözdemir.

quote:

Yazılarından takip ettiğim üzere kardeşimden bile ufak bir yaştasın.
    Herkese sorduğun genel soru geldi çattı beni buldu. Deneyim ve sermaye.
    Burada sadece merak ettiğim bilgileri sorup, araçlar hakkında bilgi almak için yazıyorum.
    Sen ve senin gibi kardeşlerin bu şekilde damdan düşer gibi gereksiz ve saçma sorularının cevabını vermek için yazmıyorum.

Ne benim deneyimim nede elimde ki sermaye seni ilgilendiriyor kardeşim. Senim baban uzun süredir kamyom ve tır kullanıyor evet ve sen de onun yanında öğrenmişsim sürüyorsun vs. işiniz gücünüz bol olsun İnşallah. Ama insanları yermek için deneyim ve saçma sapan sermaye sormaktan vazgeçmelisin.

Hayırlı akşamlar dilerim. :)

Ben burda ona buna laf atmiyorum herkes sofor olsun herkes tir alsin banane üzülen siz olmayın diye yazıyorum
    Deneyimi olmayan birisi yola cikinca herşey olur...Basiniza is gelir kaza yaparsınız sakat kalırsınız ölürsünüz vs vs
    Sermanye yide sordum ki sifir pesinatla araba alip zor kazanirsiniz zor doner isler belkide dönmez..burda diyorum ki hiç degilse millet düşünsün bi ona göre hareket etsin

• Geçmiş sayfalarda bu söz ettiklerinden zaten bahsetmişsin. Ekstra olarak sormana, cevap beklemene, herkse özellikle böyle bir soru sorup açıklama yapmana gerek yok. Bir kaç yerde gözüme çarptı ve okudum zaten yazdıklarını.

Bu işi düşünen herkes, her ticarette olduğu gibi bu işin de risklerini hesaplamadan işe atılacağını sanmıyorum.

Damdan düşer gibi herkese deneyim ve sermaye sorma, sonra böyle ufalanırsın diye söylüyorum.

Yinede merak etmişsin, her ikiside mevcut kardeşim.

İyi akşamların olsun. :)

• quote:

Geçmiş sayfalarda bu söz ettiklerinden zaten bahsetmişsin. Ekstra olarak sormana, cevap beklemene, herkse özellikle böyle bir soru sorup açıklama yapmana gerek yok. Bir kaç yerde gözüme çarptı ve okudum zaten yazdıklarını.

Bu işi düşünen herkes, her ticarette olduğu gibi bu işin de risklerini hesaplamadan işe atılacağını sanmıyorum.

Damdan düşer gibi herkese deneyim ve sermaye sorma, sonra böyle ufalanırsın diye söylüyorum.

Yinede merak etmişsin, her ikiside mevcut kardeşim.

İyi akşamların olsun. :)

Benim kimseye karşı ufalandiğim yok büyüklerime saygı göstermek ufalanmak değildir..!
    Iyi o zaman her ikiside varsa buyrun sahne sizin diyorum ..

ÜSTADIM işin gerçeği bende aşağı yukarı onur arkadaş ile aynı yaslardayiz muhtemelen açıkçası bnm yaş 18 ve bu mesleğe kendimi bildim bileli hevesliyim....Olur veya olmaz bu sene mevzun olunca bir şekil şofor olan gerekirse komşu gerekirse akrabalarim vasıtası ile yola çıkacam muavinlikten başlıcam karar verdim kesin olarak..... arkadaşlarım mühendislik vs. İle uğraşırken ben sevdalandigim mesleğe yonelcem...Şimdi bir şey öğrenmek istiyorum müsaadenizle .. Sizi bu mesleğe başlamaya ikna eden sizi bu mesleğe çeken heveslendiren şey nedir?Bu ise 0 dan başlayıp batanda kazananda vardır illaki niye siz kazanmayasinizki inşallah Allah gönlünüze gore verir...Allah yolunuzu bahtinizi açık etsin....

• arkadaşlar bu iş birazda nasip işi. nasibinde varsa çoğu zaman köfte yersin, yoksa kuru ekmek yersin. ya da iflas bayrağını çekersin. nice adamlar biliyorum patron iken başkasının aracında şoförlük yapan.

bu işi yapacak olanların komple borç ile girmesi büyük risk ve çoğu zaman işleri bozuluyor. ancak %40-%50 sermaye ile girmesi lazım ki biraz zorlansa da işleri döndürebilsin.

deneyim sahibi olması ya da deneyim sahibi insanlardan ipucu ve nasihat almaları lazım ki bu işleri öğrensin. dürüstlükte çok önemli.

Allah herkesin gönlüne göre versin. Kazancınız bereketli olsun...
    Kardeşim ne güzel açıklamışsın küçüklükten gelen heves diye. İnşallah'ta gönlüne göre olur ve başlarsın bu işe.

Şöyle söyleyeyim. 35 senedir en eski kamyonlardan, tırlardan günümüz teknolojisi kamyon ve tırlara kadar hala kullanmakta olan dayım var. 35 yıllık tecrübe sahibi dayımdan öğrendiğim şeyler yabana atılcak şeyler değil sonuçta. Yola gidip gelmişliğim, eğitim görmüşlüğüm var desem yeridir.

Derseniz ki madem öyle buraya neden soru soruyorsun ? Zaten cevaplarını alabileceğim yerler oldukça fazla, ancak hem kendim araştırayım, hem bana gelen cevaplarla duyduklarım ne kadar doğru diye karşılaştırıyorum.

İş olayında pek kaygı duymuyorum. Çünkü fabrikalardan ürün çekimi yapan çok tanıdık var. Sırasız bir şekilde onların ürünlerini taşıma şansım var.

Ambar işi yapan tanıdığım mevcut. Tanıdık dediklerim yakın çevremde ki uzaktan akrabalarım.

Sezonda sebzeye çalışabilme imkanım var. Geri kalan dönemde de kuru yüke çalışabilirim.

Sermaye olayım var. Allah'a şükür.

Bunların hepsi bir olunca, puzzle parçaları birleşiyordur sanırım.

Allah nasip etmiş ise bu işten ekmek yeriz. Kovalarız ama kazanırız, ama kaybederiz. Ama risk almadan hiçbirşey olmuyor.

Benim kızdığım nokta şu, bu işi sadece tecrübeliler, parası olanlar, üstün zekalı kişiler yapacakmış gibi gösterip, farklı anlatan kişilere kızgınlığım.

Sanki babası, dayısı, amcası, bir akrabası tırcı olmayan yapamaz gibi konuşuyorlar ki tanıdığım bir kişi ona yapamazsın bu işi denmesine rağmen hiç bir tanıdığı olmadan yaptı. Şu an yurt dışı çalışıyor.

Burada ahkam kesip, insanların gözünü korkutmasınlar. Allah herkesin nasibini bir yerlerde bırakmıştır. Yapmak isteyen bir şekilde yapar ama bu işi ama başka işi. Önemli olan her ticarette olduğu gibi riskleri görüp, bunları göze alabilmekte.

İnşallah Allah sizin de bnm de herkesin gönlüne göre verir...Nasip kısmet kismeti kovalamak gerekir diye biliyorum...Ben bu forumda hani yaşımdan ve bu mesleğin içinde bulunmadigimdan bir şeyler öğreniriz sizin gibi bu ise yeni girecekler veya işin içinde olanlardan ne kapabilirsem diye bulunuyorum...Sizden ve sizin gibi bu ise baslicaklardan bilgi almak istiyorum... İşe girince gerek yük gerek araac aldığınızda piyasası vs.. Her turlu bilgiye açığım ve bilgi aktarımında bulunursanız bu ise sevdalı bnm gibi gençlere çok yardiminiz bulunur diye dusunuyorum...Kafanızı agrittiysam ve gereksiz seyler yazdiysam kusura bakmayın....

Estafurullah kardeşim güncel bilgiler paylaşmaya çalışırım. :)

• Bu işe muavinlikten başlicam demişsiniz hangi firmadan başlamayı düşünüyorsunuz

• DelirteJackson kullanıcısına yanıt
    tanıdığım şöförler var komşumuz uluslararası çalışıyor..... hemşerimiz yurtiçi çekok diye bir firmada çalışıyor....bu ikisi olur mu olmaz mı bilmiyorum firma olduğundan....Ama akrabamın kendi şahıs tırı var o akrabamla herhangi bir irtibatım olmadı ama onun oğlu ile konuştum yazın okullar kapanınca beraber gidersiniz babamla yola dedi kendiside otobüste muavinlik yapıyormuş....Amma olur amma olmaz ben elimden gelşeni yapcam...Birde ekol diye bi firma şöför yetiştiriyormuş bu konu hakkında bilgisi olan varmı?
  • quote:

Kardeşim ne güzel açıklamışsın küçüklükten gelen heves diye. İnşallah'ta gönlüne göre olur ve başlarsın bu işe.

Şöyle söyleyeyim. 35 senedir en eski kamyonlardan, tırlardan günümüz teknolojisi kamyon ve tırlara kadar hala kullanmakta olan dayım var. 35 yıllık tecrübe sahibi dayımdan öğrendiğim şeyler yabana atılcak şeyler değil sonuçta. Yola gidip gelmişliğim, eğitim görmüşlüğüm var desem yeridir.

Derseniz ki madem öyle buraya neden soru soruyorsun ? Zaten cevaplarını alabileceğim yerler oldukça fazla, ancak hem kendim araştırayım, hem bana gelen cevaplarla duyduklarım ne kadar doğru diye karşılaştırıyorum.

İş olayında pek kaygı duymuyorum. Çünkü fabrikalardan ürün çekimi yapan çok tanıdık var. Sırasız bir şekilde onların ürünlerini taşıma şansım var.

Ambar işi yapan tanıdığım mevcut. Tanıdık dediklerim yakın çevremde ki uzaktan akrabalarım.

Sezonda sebzeye çalışabilme imkanım var. Geri kalan dönemde de kuru yüke çalışabilirim.

Sermaye olayım var. Allah'a şükür.

Bunların hepsi bir olunca, puzzle parçaları birleşiyordur sanırım.

Allah nasip etmiş ise bu işten ekmek yeriz. Kovalarız ama kazanırız, ama kaybederiz. Ama risk almadan hiçbirşey olmuyor.

Benim kızdığım nokta şu, bu işi sadece tecrübeliler, parası olanlar, üstün zekalı kişiler yapacakmış gibi gösterip, farklı anlatan kişilere kızgınlığım.

Sanki babası, dayısı, amcası, bir akrabası tırcı olmayan yapamaz gibi konuşuyorlar ki tanıdığım bir kişi ona yapamazsın bu işi denmesine rağmen hiç bir tanıdığı olmadan yaptı. Şu an yurt dışı çalışıyor.

Burada ahkam kesip, insanların gözünü korkutmasınlar. Allah herkesin nasibini bir yerlerde bırakmıştır. Yapmak isteyen bir şekilde yapar ama bu işi ama başka işi. Önemli olan her ticarette olduğu gibi riskleri görüp, bunları göze alabilmekte.

Kimseye ahkam kesitiğim yok buyrun sahne sizin umarim iflas edip buralara gelip "Piyasa bitmis is yok güç yok " demezsiniz herşeyi göründüğü gibi kolay sanıyorsunuz girin ve görün ne diyelim..

• Kardeşim geçmiş sayfada da aynı şeyleri yazıp, boş boş konuşmuşsun. Dikkate alıp cevap dahi vermedim. Bu yazınında muhattabı sen değilsin ki alıntı yapıp yırtık dondan çıkar misali aynı şeyleri papağan gibi tekrar etmişsin.

Şovmen değiliz ki sahnemiz olsun, batıp çıkacak olan bensem seni geren ney aslanım. Sanane be güzel kardeşim. Sana yazdığımız mı varda gelip insanları geriyosun. Bir otur oturduğun yerde, merak etme ağlayacak olsam kalkışmam bu işlere.

İş yok piyasa bitik diye yırtınan sensin. Hey Allah'ım forum bitmiş harbiden velet eyliyoruz.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.