Şimdi Ara

tıpı bırakmayı düşünüyorum ama hala karar veremedim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
4
Favori
9.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zervalone

öncelikle bunlar döner sermaya katılmamış maaşlardır sor bakalım dönerden kaç alıyorlar. ayrıca bence çok uç örnekler veriyorsun bende 700 tl ye çalışan elektronik mühendisi tanıyorum bence kıstas bu değil ortalama rakamlara bakmak lazım. ayrıca sadece maaş olarak düşünmemek lazım bir uzman doktorun nöbeti 300 tl den başlıyor pratisyen ise 80 tl ayrıca yaptığı işten kâr payıda alıyor. Diğer bir nokta ise günlük belli bir hastayı geçtiği zaman döner sermayesinin artması. Bunu da geç ilaç firmalarınının ne paralar ne fırsatlar teklif ettiğini biliyoruz çevremdeki doktorlar kaç kere çok iyi yerlerdeki otellere konferans için gitti ve günlerce kaldı. sen bunlara bakma benm çok yakın bir arkadaşımın silivride dükkanı var örneğin eczacı 5 sene için 500 milyar kiraya anlaşmış. yanında kaç kişi çalışıyor ama sorunca ayı zor getiriyoruz diyor. her meslek kan ağlıyor sözde ama muhabbetim olan kişilerle konuştuğum zaman durumun böyle olmadığını görebiliyorum bir örnek vermek gerekirse lisedeyken okula aşı yapmak için bi pratisyen gelmişti 40 lı yaşlarda sormuştum nasıl meslek diye sayıp sövmüştü. sormazlar mı adama neden uzman olmadın diye. Hem sen bu mesleğin yoğun olduğunu bilerek seçtin. son olarak, beynine bir kez hava değmeye görsün adlı kitaptan gelsin; Kolay olsaydı herkes yapardı...

bunlar maaş+döner+nöbet ücreti yani hepsi dahil maaşlar. ortalamanın altında kalan(performasla ilgili bişey bu) bi uzman 3500 falan alır. istediğin doktora sorabilirsin. ben hergün doktorların içindeyim kaldı ki bende bi doktor adayıyım şu an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarhero111 -- 20 Kasım 2011; 21:59:39 >

• 4 bin TL Türkiye koşullarında iyi.

Gibi gözükebilir.Fakat bu meslek doktorluk olduğunda bu meblağa azdır.6 sene oku üstüne TUS,geceleri nöbete kal... Zor iş vesselam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guitarhero111

quote:

öncelikle bunlar döner sermaya katılmamış maaşlardır sor bakalım dönerden kaç alıyorlar. ayrıca bence çok uç örnekler veriyorsun bende 700 tl ye çalışan elektronik mühendisi tanıyorum bence kıstas bu değil ortalama rakamlara bakmak lazım. ayrıca sadece maaş olarak düşünmemek lazım bir uzman doktorun nöbeti 300 tl den başlıyor pratisyen ise 80 tl ayrıca yaptığı işten kâr payıda alıyor. Diğer bir nokta ise günlük belli bir hastayı geçtiği zaman döner sermayesinin artması. Bunu da geç ilaç firmalarınının ne paralar ne fırsatlar teklif ettiğini biliyoruz çevremdeki doktorlar kaç kere çok iyi yerlerdeki otellere konferans için gitti ve günlerce kaldı. sen bunlara bakma benm çok yakın bir arkadaşımın silivride dükkanı var örneğin eczacı 5 sene için 500 milyar kiraya anlaşmış. yanında kaç kişi çalışıyor ama sorunca ayı zor getiriyoruz diyor. her meslek kan ağlıyor sözde ama muhabbetim olan kişilerle konuştuğum zaman durumun böyle olmadığını görebiliyorum bir örnek vermek gerekirse lisedeyken okula aşı yapmak için bi pratisyen gelmişti 40 lı yaşlarda sormuştum nasıl meslek diye sayıp sövmüştü. sormazlar mı adama neden uzman olmadın diye. Hem sen bu mesleğin yoğun olduğunu bilerek seçtin. son olarak, beynine bir kez hava değmeye görsün adlı kitaptan gelsin; Kolay olsaydı herkes yapardı...

bunlar maaş+döner+nöbet ücreti yani hepsi dahil maaşlar. ortalamanın altında kalan(performasla ilgili bişey bu) bi uzman 3500 falan alır. istediğin doktora sorabilirsin. ben hergün doktorların içindeyim kaldı ki bende bi doktor adayıyım şu an.

Dostum senin tıp okumaya niyetin yok. En iyisi gel mühendisliğe sen de rahatla biz de rahatlayalım. Dağ gibi notları ezberlemektense diferansiyel denklemleri çözmekle uğraşmak daha mantıklı ve zevkli.

• quote:

söylediklerinin bazı yerlerine de katılıyorum. herkes şikayetçi mesleğinden evet bi çok kişi tatmin olamıyor bu doğru ama tıpta doktorların tatmin olamamasını asıl sebebi emeklerinin karşılığını alamıyor olmaları ve çok haklılar bence. sen hiç bi anatomi kitabını açıp baktın mı? bunu daha birinci sınıfta elimize tutuşturuyolar ezberle diye. kafam kadar kitap. daha bunun gibi onlarca kitap var. okudun bi şekilde bitti diyelim fakülte. sonra hastası gelecek azarlayacak, başka biri gelecek tokat atacak. var böyleleri. artık tusta derece yapanlar hasta görmedikleri bölümleri: radyoloji, biyokimya, nükleer tıp yazıyor. cerrahiler en düşük puanlı bölümler. beyin cerrahisi, kalp damar cerrahisi, çocuk cerrahisi vb. tusta barajı geçen girebilecek seviyede puanları var. açık konulayım bu kadar emeğe gelip bana 5000tl verseler tatmin olmam. sorun da bu zaten. bu yüzden bırakmak istiyoum.

• Bırak(a)mayacaksın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • özel hastanede 90 bin lira alan kardiyolog diye konuşuyolardı bizim arkaşlar geçen gün. evet özelde çok iyi paralar var ama böyle bi adam olmak için zaten uçuk bi adam olmak gerek. bu adam nerde olsa zaten iyi paralar kazanır, doktor olmasına gerek yok yani. özellerdekilerin çoğu da 10bin+ alıyolar biliyorum ama o özeller adamın burnunda da getiriyor o parayı verene kadar. özelde iyi kazanan doktorların ben kişisel hayatları olduğunu düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarhero111 -- 20 Kasım 2011; 22:21:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: :A.N.T:

Bırak(a)mayacaksın.

nedenmiş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

4 bin TL Türkiye koşullarında iyi.

Gibi gözükebilir.Fakat bu meslek doktorluk olduğunda bu meblağa azdır.6 sene oku üstüne TUS,geceleri nöbete kal... Zor iş vesselam.

bence 4bin lirayı hangi meslekte 10 sene çalışsan kazanırsın. illa doktor olmaya gerek yok. haksız da oalbilirim tam bilmiyorum ya:/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarhero111 -- 20 Kasım 2011; 23:43:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonics093

Bence bu iktidar kaldığı sürece doktorluk mesleği çok daha kötüye gidecek yani bu rakamlar bile iyi şimdilik döner sermaye falan kalkarsa çok daha berbatlaşabilir..Keşke iyi araştırsaydın tercih dönemimde cerrahpaşaya yetecek puan aldıysan 538+ bi puanın vardır yani çok güzel mühendisliklere gidilebilir odtü ee vs. bence iyi düşün taşın çok mutsuzsan bırak yeniden hazırlan..

Bence ABD'deki işsizlikte bu iktidar yüzünden. bunlar gelmeden önce o da yoktu
  • iyi bi mühendis olmak için gerçekten mühendis olmayı istemen gerekir ve sen önceden iyi bi müh yerleşecekken tıpa gitmişsin ben derim ki sen zorda olsa bu bölümü oku çünkü deiştirirsen emin ol pişman olursun .
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrero_ -- 12 Mart 2012; 22:17:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: guitarhero111

quote:

söylediklerinin bazı yerlerine de katılıyorum. herkes şikayetçi mesleğinden evet bi çok kişi tatmin olamıyor bu doğru ama tıpta doktorların tatmin olamamasını asıl sebebi emeklerinin karşılığını alamıyor olmaları ve çok haklılar bence. sen hiç bi anatomi kitabını açıp baktın mı? bunu daha birinci sınıfta elimize tutuşturuyolar ezberle diye. kafam kadar kitap. daha bunun gibi onlarca kitap var. okudun bi şekilde bitti diyelim fakülte. sonra hastası gelecek azarlayacak, başka biri gelecek tokat atacak. var böyleleri. artık tusta derece yapanlar hasta görmedikleri bölümleri: radyoloji, biyokimya, nükleer tıp yazıyor. cerrahiler en düşük puanlı bölümler. beyin cerrahisi, kalp damar cerrahisi, çocuk cerrahisi vb. tusta barajı geçen girebilecek seviyede puanları var. açık konulayım bu kadar emeğe gelip bana 5000tl verseler tatmin olmam. sorun da bu zaten. bu yüzden bırakmak istiyoum.

Kardeş bu ülkede ne okursan oku emeğinin karşılığını tam olarak alamazsın.1000-1500 lira aralığında çalışan ne mühendisler var.Düşük maaşa çalıştırmak bir kural olmuş.Aralarında anlaşmışlar gibi belirli miktarlar teklif ediliyor.Tıp okumak zor diyorsun ya doktorun iyi maaş alması sadece sayısının az olmasından.Doktor sayısı fazla olsaydı maaşlar böyle olmazdı o zaman 5000 lira bile hayal olurdu.

• Off abi nedir bu ya?? Tam tıp okumaya karar veriyorum bunları okudukça kafam karısıyo tekrar...
  • öyle bir durumdasinki iki ucuda bklu değnek be kardşim. milletin arayipta bulamadiğini sen birakmak istiyorsun.fakat şôylede bir gercek var gelecegin ne gretireceğini bilmmiyorsun. bu durumda ne yaparsan yap keşke diyebilirsin bnm tavsiyem boğazicini tutturabilirim dersen birak... Allah yardimcin olsun ne diyelim??
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobra 2

öyle bir durumdasinki iki ucuda bklu değnek be kardşim. milletin arayipta bulamadiğini sen birakmak istiyorsun.fakat şôylede bir gercek var gelecegin ne gretireceğini bilmmiyorsun. bu durumda ne yaparsan yap keşke diyebilirsin bnm tavsiyem boğazicini tutturabilirim dersen birak... Allah yardimcin olsun ne diyelim??

valla aynen öyle bi durum
  • ilk mesajdan sonrasını okumadım ama şöyle söyleyeyim. ben boğaziçi bilgisayar kayıtlıyım. boğaziçi işletmeye girmek için çalışıyorum şu an.

denize düşen yılana sarılır hesabı sakın ha sakın elektronik düşüneyim deme. hem sosyal hayatın 0 olacak, hem de değmeyecek. bak elektronikte bir arkadaşım vardı geçen sene aynı odadaydık yurtta. adam şu an endüstriye geçti kafası daha rahat. ne kadar elektronik tanıdığım varsa yurtta istisnasız hepsi de yataktan çıkmadan ders çalışan tiplerdi gece gündüz. curve denen bir olay var, herkes inek sen de ineklemek zorundasın yani ortam berbat. ayrıca istatistiklere bakarsan mezunları başka işlere yönelenlerde 1 numaradır elektronik. yazıyorsan boğaziçi endüstri yaz eğer mühendislik olacaksa, alanı da geniş işletmeye de yakın bir bölüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbbccc -- 21 Kasım 2011; 16:10:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuantum21

iyi bi mühendis olmak için gerçekten mühendis olmayı istemen gerekir ve sen önceden iyi bi müh yerleşecekken tıpa gitmişsin ben derim ki sen zorda olsa bu bölümü oku çünkü deiştirirsen emin ol pişman olursun .

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaRuKuZaM

ilk mesajdan sonrasını okumadım ama şöyle söyleyeyim. ben boğaziçi bilgisayar kayıtlıyım. boğaziçi işletmeye girmek için çalışıyorum şu an.

denize düşen yılana sarılır hesabı sakın ha sakın elektronik düşüneyim deme. hem sosyal hayatın 0 olacak, hem de değmeyecek. bak elektronikte bir arkadaşım vardı geçen sene aynı odadaydık yurtta. adam şu an endüstriye geçti kafası daha rahat. ne kadar elektronik tanıdığım varsa yurtta istisnasız hepsi de yataktan çıkmadan ders çalışan tiplerdi gece gündüz. curve denen bir olay var, herkes inek sen de ineklemek zorundasın yani ortam berbat. ayrıca istatistiklere bakarsan mezunları başka işlere yönelenlerde 1 numaradır elektronik. yazıyorsan boğaziçi endüstri yaz eğer mühendislik olacaksa, alanı da geniş işletmeye de yakın bir bölüm

neden işletmeye geçiyosun boğaziçi bilgisayar çok iyi bi bölüm. yoğunluktan mı sevmedin? ayrıca tavsiyelerin için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarhero111 -- 21 Kasım 2011; 17:51:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: the_gunner

quote:

Bence bu iktidar kaldığı sürece doktorluk mesleği çok daha kötüye gidecek yani bu rakamlar bile iyi şimdilik döner sermaye falan kalkarsa çok daha berbatlaşabilir..Keşke iyi araştırsaydın tercih dönemimde cerrahpaşaya yetecek puan aldıysan 538+ bi puanın vardır yani çok güzel mühendisliklere gidilebilir odtü ee vs. bence iyi düşün taşın çok mutsuzsan bırak yeniden hazırlan..

Ne alakası var şimdi doktorlarla ABD'deki işsizliğin..hey Allah'ım yaa..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: the_gunner

quote:

Ne alakası var şimdi doktorlarla ABD'deki işsizliğin..hey Allah'ım yaa..

"sarcasm is the best way to insult people." demiş ünlü bir yazar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.