Şimdi Ara

tıpı bırakmayı düşünüyorum ama hala karar veremedim (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
4
Favori
9.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: guitarhero111

merabalar,
    bu sene akdeniz tıpa girdim. cerrahpaşaya falan da puanım yetiyoken sırf antalyada oturduğumuz için burayı yazdım. mühendislik puanım daha iyi olmasına rağmen en başta sadece tıp düşünüyodum çünkü çevrede doktorlar çok kazanıyor diye bi ton dedikodu dolaşır biliyosunuzdur sizde. ben de bundan etkilenerek tıpa girdim. valla okulu kazndığımdan beri doktor sitelerine giriyorum, tıp öğrencilerinin takıldığı forumları okuyorum. ne yalan söyliyim içim karardı. herkes pişman mutsuz tıpa girdiği için. gittim fakültedeki doktorlarla konuştum gerçekten aslı var mı diye. hakkaten çok az alıyolar o kadar sene okumaya göre. tusu kazaıp asistan doktor olanlar 2500-3500e 4-5 sene çalışıyorlar(ayda 10 nöbet, hoca azarı falan da cabası) uzman oluncada eğer devlette çalışacaklarsa(%95i devlette çalışıyomuş) 4000-5000 falan alıyolarmış. valla 10 sene okumaya ne yalan söyliyim 4000 çok az geldi. benim babam işletme mezunu, bankacı kazandığı para bunun iki katı. keşke iyi okulllarda mühendislik okusaydım demeye başladım yavaş yavaş. hem daha az emek verirdim hem de sosyal bi hayatım olurdu. şimdi birici sınıfta bile kafamı bile kaldıramıyorum sınıfta kalıcam diye. üstelik doktorlar bu iyi günlerimiz ilerde mezun olduğunda daha da kötü olacak falan dediler. daha da tedirgin oldum. bu seneyi okuyup gelecek sene tekrar sınava girip ya boğaziçi ya da bilkent elektrik elektroniğe girmek gibi bi düşüncem var(zor ama umarım olur) sizce yanlış bi düşünce mi? ne dersiniz? fikirlerinizi merak ediyorum

hayatinin hatasini yapmak üzeresin. demedi deme.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kràl Çıplak

quote:

merabalar,
    bu sene akdeniz tıpa girdim. cerrahpaşaya falan da puanım yetiyoken sırf antalyada oturduğumuz için burayı yazdım. mühendislik puanım daha iyi olmasına rağmen en başta sadece tıp düşünüyodum çünkü çevrede doktorlar çok kazanıyor diye bi ton dedikodu dolaşır biliyosunuzdur sizde. ben de bundan etkilenerek tıpa girdim. valla okulu kazndığımdan beri doktor sitelerine giriyorum, tıp öğrencilerinin takıldığı forumları okuyorum. ne yalan söyliyim içim karardı. herkes pişman mutsuz tıpa girdiği için. gittim fakültedeki doktorlarla konuştum gerçekten aslı var mı diye. hakkaten çok az alıyolar o kadar sene okumaya göre. tusu kazaıp asistan doktor olanlar 2500-3500e 4-5 sene çalışıyorlar(ayda 10 nöbet, hoca azarı falan da cabası) uzman oluncada eğer devlette çalışacaklarsa(%95i devlette çalışıyomuş) 4000-5000 falan alıyolarmış. valla 10 sene okumaya ne yalan söyliyim 4000 çok az geldi. benim babam işletme mezunu, bankacı kazandığı para bunun iki katı. keşke iyi okulllarda mühendislik okusaydım demeye başladım yavaş yavaş. hem daha az emek verirdim hem de sosyal bi hayatım olurdu. şimdi birici sınıfta bile kafamı bile kaldıramıyorum sınıfta kalıcam diye. üstelik doktorlar bu iyi günlerimiz ilerde mezun olduğunda daha da kötü olacak falan dediler. daha da tedirgin oldum. bu seneyi okuyup gelecek sene tekrar sınava girip ya boğaziçi ya da bilkent elektrik elektroniğe girmek gibi bi düşüncem var(zor ama umarım olur) sizce yanlış bi düşünce mi? ne dersiniz? fikirlerinizi merak ediyorum

hayatinin hatasini yapmak üzeresin. demedi deme.

valla o kadar mühendislk seçen adam hayatının hatasını mı yapıyor yani? boğaziçinde odtüde koçta bilkentte okuyanlar hatalı mı sence? bi de hayatının hatası demek biraz ağır olmuş. ilerde en kötü 1-2 milyar az kazanırım o kadar. o da sağlık sektörü böyle gşderse pek mümkün görünmüyor sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarhero111 -- 21 Kasım 2011; 20:43:04 >

• kendi fikrime göre yorumluyorum olayi.benim icin tip her zaman 1 numaradir.karizman olur.paran olur.sen hic ac kalan doktor gördün mü .aile hekimi olursan 8000 tl sana veriyorlar ama saglk ocaginin kirasini dotoktorlar aralarinda ödüyorlar hemsirelerin ücretinide.benim amcam köyde aile doktoru eline 4000 geciyor.gerisini sen düsün.amcamda bana sakin doktor olma diyor.ama hayat su anda ona güzel.nedenini anlamiyorum ama doktor ve doktor adaylar hicbir zaman tip i tavsiye etmiyor.ama yasamlari da 10 numara. cok ilginc
  • Çalışırken mutlu olabileceğin alana yönel Sadece maddi kaygılarla meslek seçimi yapmayın
  • quote:

kendi fikrime göre yorumluyorum olayi.benim icin tip her zaman 1 numaradir.karizman olur.paran olur.sen hic ac kalan doktor gördün mü .aile hekimi olursan 8000 tl sana veriyorlar ama saglk ocaginin kirasini dotoktorlar aralarinda ödüyorlar hemsirelerin ücretinide.benim amcam köyde aile doktoru eline 4000 geciyor.gerisini sen düsün.amcamda bana sakin doktor olma diyor.ama hayat su anda ona güzel.nedenini anlamiyorum ama doktor ve doktor adaylar hicbir zaman tip i tavsiye etmiyor.ama yasamlari da 10 numara. cok ilginc

4000 sence çok bi para mı? bak benim dersime doktorlar giriyor hiçbirinin altında bmw mercedes yok mesela. hepsi sıradan hayatlar yaşayan sıradan insanlar. doktorları fazla yüceltiyosun bence:/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarhero111 -- 21 Kasım 2011; 20:46:17 >

• amcam söylemisti hocasi "Herseyi kuralina göre yaparsan evin,olur,araban olur,iyi bir ayasamin olur ancak hicbir zaman bir Range roverin olmaz"demis.Özele ameliyata giden kadrolular var.maddi yönden düsünüyorsan doktorluk her zaman iyidir en iyi olmasa bile.
  • quote:

amcam söylemisti hocasi "Herseyi kuralina göre yaparsan evin,olur,araban olur,iyi bir ayasamin olur ancak hicbir zaman bir Range roverin olmaz"demis.Özele ameliyata giden kadrolular var.maddi yönden düsünüyorsan doktorluk her zaman iyidir en iyi olmasa bile.

peki tıpın eğitimi veya eğitiminden sonraki zorluklar hakkında bi bilgin var mı? hiç öyle dışardan göründüğü gibi değil yani bi kazanan bi de kazanmayan pişman gibi bi durum var tıpta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarhero111 -- 21 Kasım 2011; 21:00:27 >
  • quote:

quote:

amcam söylemisti hocasi "Herseyi kuralina göre yaparsan evin,olur,araban olur,iyi bir ayasamin olur ancak hicbir zaman bir Range roverin olmaz"demis.Özele ameliyata giden kadrolular var.maddi yönden düsünüyorsan doktorluk her zaman iyidir en iyi olmasa bile.

peki tıpın eğitimi veya eğitiminden sonraki zorluklar hakkında bi bilgin var mı? hiç öyle dışardan göründüğü gibi değil

bence sana gördügün dersler agir geliyor ondan dolayi bir yere gem vuruyorsun.eninde sonunda gececek o egitim. ben hic doktorlugu kazanipta bitiremeyen duymadim acikcasi.

• valla benim bildiğim en zengin insanlar eczacılarla avukatlar. hele eczacılar 2-3 yıl öncesine kadar bi doktorun maaşını bi gece nöbetinde alıyolardı. babamın avukat arkdaşları var mesela adamların vilları iş hanları var jiplere biniyorlar ama hiç bi zaman avukatlar çok kazanıyor diye bişey duymadım. herkes doktorlar para basıyor diye atıp tutuyor. doktorun sadece adı çıkmış.
  • quote:

valla benim bildiğim en zengin insanlar eczacılarla avukatlar. hele eczacılar 2-3 yıl öncesine kadar bi doktorun maaşını bi gece nöbetinde alıyolardı. babamın avukat arkdaşları var mesela adamların vilları iş hanları var jiplere biniyorlar ama hiç bi zaman avukatlar çok kazanıyor diye bişey duymadım. herkes doktorlar para basıyor diye atıp tutuyor. doktorun sadece adı çıkmış.

eczacilar icin okumus bakkal diyebilirim. ben az söylm sen cok anla.avukat icinse isim yapmadan büyük paralar kazanamazsin.öyle 3-5 senede de isim yapamazsin.
  • quote:

quote:

valla benim bildiğim en zengin insanlar eczacılarla avukatlar. hele eczacılar 2-3 yıl öncesine kadar bi doktorun maaşını bi gece nöbetinde alıyolardı. babamın avukat arkdaşları var mesela adamların vilları iş hanları var jiplere biniyorlar ama hiç bi zaman avukatlar çok kazanıyor diye bişey duymadım. herkes doktorlar para basıyor diye atıp tutuyor. doktorun sadece adı çıkmış.

eczacilar icin okumus bakkal diyebilirim. ben az söylm sen cok anla.avukat icinse isim yapmadan büyük paralar kazanamazsin.öyle 3-5 senede de isim yapamazsin.

doktorlar da 40 yaşından önce kazanamıyolar nolmuş yani

• sadece "para" açısından bakıp tercih yapmak baştan yanlış.
  • quote:

merabalar,

Tıptan vazgeçersen hayatının en büyük hatasını yaparsın,emeğinin karşılığını fazlasıyla alacaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: the_gunner

quote:

Orijinalden alıntı: sonics093

quote:

Orijinalden alıntı: the_gunner

quote:

Orijinalden alıntı: sonics093

Bence bu iktidar kaldığı sürece doktorluk mesleği çok daha kötüye gidecek yani bu rakamlar bile iyi şimdilik döner sermaye falan kalkarsa çok daha berbatlaşabilir..Keşke iyi araştırsaydın tercih dönemimde cerrahpaşaya yetecek puan aldıysan 538+ bi puanın vardır yani çok güzel mühendisliklere gidilebilir odtü ee vs. bence iyi düşün taşın çok mutsuzsan bırak yeniden hazırlan..

Bence ABD'deki işsizlikte bu iktidar yüzünden. bunlar gelmeden önce o da yoktu

Ne alakası var şimdi doktorlarla ABD'deki işsizliğin..hey Allah'ım yaa..

"sarcasm is the best way to insult people." demiş ünlü bir yazar.

Sana söyleyecek çok sözüm var ama burda tartışma ortamı yaratmak istemiyorum sen gönlünde ampul sevgisiyle yaşamaya devam et...

• Tıp isteyen ve okuyan bana göre beyin fakiridir.
  • Burda tipi kotuleyenlerin yarisindan fazlasinin hyalnde doktor olmak var ve sirf cekemedklernden komik yorumlar yapmslar. Yok beyin fakiriyms de bilmem ne. Bunu diyen arkadas tip puaninin yarisi kadar puan alabldin mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okldoc -- 22 Kasım 2011; 12:22:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: can_214

Burda tipi kotuleyenlerin yarisindan fazlasinin hyalnde doktor olmak var ve sirf cekemedklernden komik yorumlar yapmslar. Yok beyin fakiriyms de bilmem ne. Bunu diyen arkadas tip puaninin yarisi kadar puan alabldin mi?

can valla bilmiyorum kardeş ya. 2 senede bile dünya kadar şeyin değiştiği ülkede 6 sene sonra nolur tahmin etmek zor hakkaten. bi de boşa gidecek 2 sene var durduk yere bu da düşündürüyor
  • jlkşkj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arzuece -- 24 Aralık 2011; 14:27:05 >
  • jklj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arzuece -- 24 Aralık 2011; 14:27:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arzuece

quote:

quote:

kendi fikrime göre yorumluyorum olayi.benim icin tip her zaman 1 numaradir.karizman olur.paran olur.sen hic ac kalan doktor gördün mü .aile hekimi olursan 8000 tl sana veriyorlar ama saglk ocaginin kirasini dotoktorlar aralarinda ödüyorlar hemsirelerin ücretinide.benim amcam köyde aile doktoru eline 4000 geciyor.gerisini sen düsün.amcamda bana sakin doktor olma diyor.ama hayat su anda ona güzel.nedenini anlamiyorum ama doktor ve doktor adaylar hicbir zaman tip i tavsiye etmiyor.ama yasamlari da 10 numara. cok ilginc

4000 sence çok bi para mı? bak benim dersime doktorlar giriyor hiçbirinin altında bmw mercedes yok mesela. hepsi sıradan hayatlar yaşayan sıradan insanlar. doktorları fazla yüceltiyosun bence:/

külliyen yalan ne paralar kazanıyorlar birde afra tafraları var . kendilerini mavi kanlı görüyorlar yani özel birde insanları deney kobayı gibi ilaç verip duruyorlar ihtiyacı olmasada insanlara ilaçla zehirliyorlar . kasplık ve katillik mesleğini ne de süslü karizmatik gösteriyorlar gerçek açık doktorlar para alan kasap katiller dir

hocam konudan biraz sapmışın sanki

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.