Şimdi Ara

Tıp zor ezberi dayıyorlar ve sanırım kalıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
1
Favori
5.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece ezberliyorsun ve analitik zekanı neredeyse hiç kullanamıyorsun. Bir insana sürekli ezber yaptırılır mı ya? Sistem o kadar lanet ki sınavları geçen senelerin çıkmışına güvenerek geçmeye çalılıyorsun. Çıkmış ezberleyerek ne öğrenebilirim ki ? Her şeyi unutuyorsun. Millet tatil yapıyor ben daha bugün finale girdim ve 2 gün sonra son finalim var. Herkes gibi kolay bir final beklerken çok zor bir finalle karşılaştım.
    Kalmamız için çok zor sınav hazırlamışlar
    Şu an kalıp kalmayacağımı bile bilemiyorum. Finali geçemezsem büt var. Sürekli stres altındayız. Dün öğrendiğim her şeyi unuttum.
    O kadar emek verip öğrendiğim matematik geometri fizik hepsi uçtu gitti aklımdan. İyice cahilleştim. matematik öğretmeni olsaydım daha mı iyi olurdu acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bookman01 -- 3 Temmuz 2019; 21:0:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Doktor olmak zordur, tıp kazanmak için 1%lik dilime girmen gerekir millet lisede kari kız peşinde koşarken itlik peşinde koşarken sen ders çalışmak zorundasindir.
    Kazandıktan sonra sınavları gercekten zordur. Geri kalan 99% luk kesim karı kız atarken evlere sen yine ders çalışmak zorunda kalırsın. Onlar 1 Ekim'de başlar derslere sene 1 eylülde,onlar 30ila 45gun ara tatil yaparken sen 15gun sonra okuldasindir. Onlar 3ay yaz tatili yaparken sen 45 gün yaparsın onlar plajlarda karı kız keserken sen yine büt du finaldi 6 yılın böyle geçer uzatmassan. Okul bitince bitti mi tüm sıkıntılar nerdeee
    Asistanlık için didinir durursun kazanirsan bir çok bölümde 36 saatlik nöbetler ayda 12 nöbet olmak üzere 5 yıl boyunca seni bekler kazamassan acillerde surter milletin ağız kokusunu çekersin. Bitti mi hayır
    Çünkü geri kalan 99% doktor olamadığı için doktor düşmanıdır. Ömrü karı kız peşinde boş boş gecirdigi halde senin ömrünü verdiğin meslekten kazandığın 3 kuruş fazla para gözündedir. Özellikle düzenli olarak vergi kaçıran esnaflık yapanlar ödemediği vergilerle senin paranı ödediğini düşündüğü bir kafa yaşarlar ,ve doktorların dayağı hakettiğini söylerler her fırsatta öyle işte güzel meslektaşım oysa bir doktor ortalama yılda 30.000 TL gelir vergisi ödemektedir hiç cebine girmeden kesilen para bu!!!!
    doktor olursan hayatın boyunca fedakarlık yapmak zorundasın takdir edilmeyi bekleme dayak yemiyorsan sana yeterli görürler.
    Not: karı kız mevzuna fazla girdim içimde bisiy kaldığından değil merak etmeyin,sadece millet kafayı bozmuş karı kızla ona vurgu yapılmıştır.
  • Rakip eleme çalışması hızlanmış

• Tamamdır hocam hemen matematik öğretmenliği yazıyorum

• adam hakli

• biliyordum böyle cevap geleceğini. Rakip elemiyorum.

Peki, tıpa gelin ama ilerisi çok hoş değil. Yani dersler gerçekten sıkıntı. Vizeler kolay gibiydi ama bir yerde fena vuruyorlar. Bilemiyorum sadece zor olduğunu belirtmek için gelmeyin dedim. Tyt-ayt'ye girmedim.

Dersler zor ama ortam güzel diyebilirim.

Eski nick : aya giden uzayli

• Hocam mezun olduktan sonra iş hazır ama

• Hangi uni

• Hangi üni ?

• Evet hocam haklısınız ama tıp kazanabilecek kişi zaten kolay kolay boş kalmaz.
    Başlığı değiştireyim çok karamsar oldum sanırım.

• bookman01 kullanıcısına yanıt
    Biraz karamsar olmuş hocam :)

• Tıpa iş odaklı bakmamak lazım.Sonuçta 6 sene okuyacaksınız. Sonra Tusa gireceksiniz ya da pratisyen doktor olacaksınız.Bence Fiziği Ve Matematiği biyolojiden ilgi çekici buluyorsanız mühendislik düşünmeli. Ama Biyolojiyi araç değil amaç olarak görür ve tıpa birazda ilgi duyuyorsanız tıp yazmanız daha mantıklı

• lustral seyahat kullanıcısına yanıt
    Ben dünyaya ders çalışmak için mi geldim ? Ayrıca bu çalışma lisedekine hiç benzemiyor. Lisede sayısal derslerin bir mantığı vardı. Sözel dersler zaten iyi tekrarlarla öğreniliyordu. Burada net bilgi soruyorlar. Bu bana çok saçma geliyor.

• Çukurova

• Siz de hiç değilse çıkmış soruyorlarmış bizde zor sınav ve cıkmıssız oluyor. Tusa giriyor gibi oluyoruz

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faber12 -- 10 Mart 2021; 19:55:7 >
  • 1+2. Sınıf tıpın fizyoloji slaytlarının ilk slaytı = lise biyolojisi

• Nicelik olarak çok fark var. Palme konu anlatımlı 2 kitabı 1 ayda yalayıp yutarsın ve lise müfredatı halledilmiş olur. 1. Sınıfta tek başına biyokimyada öğrenmen gereken şeyler lisedekinden çoktur. Ve burada çalışmak için çok zamanınız da olmuyor. O kadar hızlı anlatılıyor ki derste anlamak imkansızzz. Ben ilk geldiğimde inanamamıştım. 1 günde anlatılan ders lisede 1 hafta alırdı herhalde. Bilmiyorum abarttığımı düşünmüyorum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.