Şimdi Ara

Tıp zor ezberi dayıyorlar ve sanırım kalıyorum (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88
Cevap
1
Favori
5.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5. sınıfa gelince tabii ki konular kolay gelir diye düşünüyorum. Bir de herkesin kapasitesi aynı değil.
    1. sınıfta bocalayan arkadaşımız çok. Şu an bana bir önceki senenin dersleri çok kolay geliyor. İnsan zoru gördükçe alışıyor tabii.
  • Haklısınız hocam soru bankası konusunda. Tavsiyem TUS kitaplarını indirmeniz henüz indirmediyseniz. Bir nebze yararı olur soru görme açısından.
  • İyi de tıp kazanacak kapasitede bir adamın bu dediklerini çok çok önceden farketmesi gerekirdi.ezber yapacağını bilerek yazmış olman lazım..fizik matematik geometri kullanacaksan mühendislik yazacaktın.daha bu tıbbım stajı var tus u var,şimdiden ağlama.
    Var oğlu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fluminense -- 3 Temmuz 2019; 22:17:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okulun ne yıldırım beyazıt falan mı ya da Eskişehir

• bookman01 kullanıcısına yanıt
    Hocam en azından sizin kampüs güzel ben Trakya dayım. Finalde 5 6 soru o kadar saçma ve yanlış ki hani profesörler bile kendi aralarında çelişiyor ve soru iptal olmuyor. O kadar ezberlediğim biyokimya slaytlarından birinde peoteinde en çok kullanılan aasitin lösin olduğu yazıyordu sınavda lösin işaretledim. Hoca slayta yanlış koymuş cevap alaninmiş.
    Bizim vizelerde kazıktı baya finalde acayip saçmaydı.
    Ya burda olsaydım diye dua edip mutlu olun. Ben hep Çukurova istiyordum, olmadı Edirne hem boktan bir şehir kampüsü de öyle zira hem okul inanılmaz zor

Her zaman fiziğimin ve matematiğimin iyi olduğunu düşünmüşümdür. Gerçekten gerizekalı olduğumu düşünüyorum şu 1 yılda. Kesinlikle zekamın büyük kısmını bu aptal derslerle kaybettim

Ayrıca sizin de yabancı öğrenciler sinirinizi bozuyor mu, yıllarca emek verip girdiğim okula örüntü sorusu çözerek gelmeleri hayatımı çok boktan geçirdiğimi düşündürüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2B-or-not-2B -- 4 Temmuz 2019; 9:1:16 >

• 2B-or-not-2B kullanıcısına yanıt
    Ben de bazen gerizekalı gibi hissediyorum gerçekten de .

Yabancı öğrencilerden tanıdığım yok ama haklısınız yabancı sistemi adil değil.

• Tıpa gitmeden önce ne bekliyordun ayıptır sorması?

• Abi gerçekten durumun böyle olacağını bilmeden niye yazıyorsunuz.Aile baskısı mı sebep ? Gidin mühendislik okuyun ya da size uygun ne varsa.Mesele statü,maaş garantisi falansa Tıp fakültesine gireceğiniz puanla zaten iyi üniversitelerde mühendislik okuyabilirsiniz. 1. Sınıfı hatırlıyorum da millet ne olduğunun farkında değildi genel olarak var bu durum.Zaten 1. Sınıftaki çocukların birçoğunu da göremiyorum artık okulda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi All Nightmare -- 3 Temmuz 2019; 23:2:53 >
  • Kral 1. sınıfta böyle zorlanıyorsan 4. sınıfta geçmiş olsun :D Yazın sıcağında Dahiliye ve Pediatri bütüne çalışırken hayatı daha güzel sorgularsın. Şu an keşke 1. sınıfta olup Biyokimya, Genetik, Anatomi, Fizyoloji görsem keşke diyorum. Tadını çıkar zamanla alışıyorsun.
  • Şu an final stresiyle konu açtım. Finallerden sonra daha iyi düşünme fırsatım olacaktır zaten. Tıpı sevmeme gibi bir durum yok. İyi bir doktor olmayı hedefliyorum. Sadece finalde başıma gelen bu olay beni sarstı.

• gören de tıbbı yalayıp yuttu sanacak,

bak bak; 1. sınıfı bitirmiş de atıp tutuyor tıp hakkında.

ezbermiş,

yok öyle bir şey arkadaşım. tıpta ezber mezber yok, derslerine öyle hazırlanırsan normal tabii zorlanman, konuları birbiriyle bağdaştırmaya ve meslek hayatında bu bilgiye nerede nasıl ihtiyaç duyacağını öngörerek çalış. o zaman kolayca oturur.

ancak 1. sınıfın sonunda ben de senin gibi düşünüyormuşumdur muhtemelen. 1. sınıfın tıpla pek alakası yok. eğer doktorluğu seviyorsan 2'den sonrası daha güzel.

özellikle stajlar harika. azıcık sabret.
  • quote:

Orijinalden alıntı: n.fowleri

Kral 1. sınıfta böyle zorlanıyorsan 4. sınıfta geçmiş olsun :D Yazın sıcağında Dahiliye ve Pediatri bütüne çalışırken hayatı daha güzel sorgularsın. Şu an keşke 1. sınıfta olup Biyokimya, Genetik, Anatomi, Fizyoloji görsem keşke diyorum. Tadını çıkar zamanla alışıyorsun.
    bizde 1. sınıfta kalma oranı 1/3 idi. bite kalma oranı 1/2

2. sınıfta yine çok yüksekti.

ancak 3'ten sonra bir azalma oldu. sadece pediatride sınıfın yarısı yine büte kaldı, onu da gereksiz zorlamalarından.

bence ilerleştikçe olay daha da oturuyor. 1. sınıfta iğrenerek çalıştığım tıbba şu an heves ederek asılıyorum. özellikle klinik kitaplarını kucaklayıp göğsüme sokasım geliyor.
  • Nasılsın hocam görüşemedik uzun zamandır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tomthejeer kullanıcısına yanıt
    Şöyle ki konunun matığını anlama ve bağdaştırma yapabilmek için temelden başlayıp yukarıya çıkmak gerekiyor. Ben bunu ilk yıl içerisinde yapamadım ki bunu yapabilen insan sayısı çok azdır. Çünkü rehavet oluşuyor ve yönelimler değişiyor. Odak alanı değişince de konular dap gibi birikiyor. Bu durumda da ezberden başka çare kalmıyor. Ki mantıkla bağdaştırarak çalışırken dahi birçok noktada ezber olduğunu düşünüyorum.
    Tıpı bitirmiş gibi atıp tuttuğumu söylemeniz hoş değil. Ben ilk yılda edindiğim izlenimleri söyledim.

• Starixa kullanıcısına yanıt
    Finalle boğuşuyorum hocam cuma günü belki bu stresten kurtulurum. Olmadı büte kalacağız. Sen nasılsın ne yaptın hocam ?

• Bir çizgi çek

Başlangıç noktası :0 birim
    Bitiş noktası :80 birim diyelim
    Sıfıra yakın bir nokta işaretle ona da 20 birim de
    Daha sonra 27 birim ekle
    20 ile 27 arasında yapacagin tüm çalışmalar
    27-80 etkileyecek

Şimdi iyi çalış kas kendini

İyi hekimolursan dünyanın parasını kazanacaksın

Yok yapamıyorum diyorsan yol yakınken vazgeç tekrar sınava gir istediğin bölümü oku

• quote:

Orijinalden alıntı: bookman01

Finalle boğuşuyorum hocam cuma günü belki bu stresten kurtulurum. Olmadı büte kalacağız. Sen nasılsın ne yaptın hocam ?
    Kolay gelsin hocam zor iş bu sıcakta çalışmak ben bütten 3-4puanla yırttım büte kalsam 29haziran gibi anca biticekti okul 14haziranda bitti büte kalmayınca
  • Hocam sistematik bir çalışma düzeni oturtsanız bu kadar zorlanacağınızı zannetmiyorum. Son dakikaya bırakırsanız tabi zorlanırsınız. Benim kuzenim hacettepe tıpta dönem 3 öğrencisi kendisi düzenli bir şekilde çalışıyor tabiri caizse sınıfın ineği ve hiç zorlandığını görmedim rahat olduğunu söylüyor bunu yaşam tarzı haline getirmiş adeta😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zor falan değil.
    Sistemli çalışıp bir de tekrar yaparsan beş günde temporal kemiğin profu olursun.
    12 sene soru ezberleyip 105 IQ ile tıp kazanırsan bir noktada patlarsın sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kultfilm -- 4 Temmuz 2019; 0:46:49 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.