Yüzbaşı
09 Mart 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 64 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Dönem 4 öğrencisiyim, sorularınızı başlık altında sorabilirsiniz. Elimden geldiğince cevaplarım.

Merhaba, uzun zamandır forumda değilim. Buradaki arkadaşlara işim düştü. 2 3 yıl önce sonuçlar açıklanınca bildirim gönderen bir telegram botundan bahsediliyordu. Bu botu bilen var mı arkadaşlar?

Ben bu botu bir sitede anlık değişim olduğunda bana bildirim göndersin diye istiyorum. Sanırım o bot da bu mantıkla ösym sitesi değişimini bildirerek sonucun açıklandığını haber ediyordu, emin değilim. Bilen varsa söylerse sevinirim.

https://www.a101.com.tr/aldin-aldin-gelecek-hafta-brosuru/

Daha önce konusu açılmış olabilir, açılmışsa özür dilerim. Benim de yazıcı ihtiyacım var, bu yazıcıyı önerir misiniz? Haftalık 50-100 sayfa çıkarmak için ideal midir? ve daha ucuz, kaliteli önerileriniz var mı?

slaytlar ve bazı ders kitaplarından bölümler çıkarmak için kulanacağım bir yazıcı arıyorum. Sorun çıkarmayacak, dayanıklı ve en önemlisi ucuz bir yazıcı arıyorum. Bütçeyi en fazla 1000 liraya kadar zorlayabiliirm. Lazer, toner, kartuş gibi konularda maalesef pek bilgim yok ve pek karar veremedim. yardımcı olursanız çok sevinirim.

18' mağduru olarak uyarıyorum. Çok iyi geçen bir tyt sonrası ayt'de biraz gevşek davranınca 3k geriye giderek 6k yaptım. Soruları hızlı ve dikkatli yapmaya çalışın. Özellikle fen kısmında kesinlikle çok çok dikkatli olun. Çok iyi matematik netim olmasına rağmen fende 8 yanlışım vardı. Çünkü 1 defa hızlıca çözüp bırakmıştım. Ama fen tek seferde çözülüp bırakılınca dikkatsizlikten çok soru kaçabiliyor. Bugün kötü de geçse iyi de geçse ayt sizi batırabilir de çıkarabilir de .Başarılar arkadaşlar.
Gördüğüm en iyi fiyatlar, imkanı olanlar değerlendirebilir.

https://www.amazon.com.tr/s?i=stripbooks&rh=n%3A12466380031
400-500 liralık bir alışveriş yapacağım. Bir sıkıntı yaşar mıyım ? Daha önce kitap sipariş edenler yorum yapabilir mi ? İnternette pek yorum bulamadım.
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi

#Sınav Sistemi
Komite + sene sonu 2 final

#Puanlama
%47,5 komite + %40 Final + %10 pratik uygulamalar + %10 ayrımcılık ve toplumsal cinsiyet ödevi (basit)

#Çıkmışlar
Sadece doğru şekilde çıkmış çalışarak 1. sınıf geçilebilir.
İlk yıl zorluyor gibi görünse de yatarak sınıf geçebilirsiniz.
İlk yıl biyokimya zorlar. İlk finalde çok kişiyi döktüler ama ikinci finalde 100 soruda 70'ten fazla çıkmış sordular.
Bu çıkmış düzeninin gelecek yıl kalkacağına dair söylentiler var. Kalkarsa daha iyi olabilir. Zaten çıkmışlar sadece ilk yılı kurtarabilir.

#Öğretim Üyesi Kalitesi ve muhteşem asistanlar
Bu yıl pek çalışmadığım için öğretim üyelerinden bilgi almadım ama öğrencilerle aralarında mesafe yok. İstedğiniz zaman istediğiniz kadar bilgi alabilirsiniz.
Asistanlar muhteşem ötesi insanlar. Sohbet etmek için bile olsa odamıza gelin diyorlar ama tabi öncelikleri aklımıza takılan kısımları gidermek ve bunu gerçekten istiyorlar . O kadar iyi ve ilgililer ki çalışmadığımız zaman onlardan utanıyoruz.

#Şehir
Adana-Adana mükemmel bir şehir. Ben diyordum ki kesinlikle Adana'ya gitmem. İnsanları ve şehri çok iğrenç diyordum ama Adana hiç öyle bir yer değil biliyor musunuz ? Her türlü insan var bu şehirde ve hiçbir sorun yaşamıyorsunuz. Öğrenciler için her türlü sosyal ortamı kendiniz yaratabiliyorsunuz. Barajyolu'nda genelde öğrencilerin takıldığı güzel mekanlar var. Yemekler konusunda zaten bir cennet. Canınız sıkıldığında gider Baraj manzarasında bici bici kaşıklar arkadaşlarınızla sohbet edersiniz olmadı çıkar en kral yerden kebap yersiniz. Ayrıca kebap fiyatları her kebapçıda aynı.
Adana'da festivaller hiç bitmez. Rock festivali cepte, portakal çiçeği festivali ve karpuz festivali bile var

#Kampüs
Duydunuz mu bilmiyorum ama Türkiye'nin en güzel kampüslerinden birine sahip Çukurova.

Bu gerçek. Baraj manzarasında çayınızı yudumlarsınız. Ya da aralarda Müze Tıp Kafesi'nde tavla atarsınız.

#Hastane
Fakülte 1972 yılında kuruldu ayrıca üniversitemizden bile eski ve hastanemiz farklı hasta görme imkanı açısından bölge şehirler içinde ilk sırada. Türkiye bazında da gerçekten hatrı sayılır bir yeri vardır. Hasteneyi büyüklerimiz çok övdü ama ben henüz bilmesem de bu konuda çok çok şanslı olduğumuzdan eminim.

#Kulüpler
Ben yalnızca birkaç kulübe üye olabildim ve aktif olarak rol alıyorum. Birçok kulüp var ve dönem başında topluca stand açılıyor. Ben Kansere Gülümse kulübüne üye oldum ve bu kulüp sayesinde daha ilk senemden 3,4,5,6. sınıflardan birçok Tıp öğrencisi ile bağ kurabildim. Hatta birisi artık doktor. Bu kulüple hastanede ilerisi için güzel deneyimler elde etmeye başladım. Kulübün genel amacı çocuk hastalarda kitap okuma bilincini oluşturmak ve bunu yaparken birçok servisi tanıyorsunuz ve hastaneyi daha yakından ve daha 1. Sınıfken tanımaya başlıyorsunuz ayrıca belirttiğim gibi üst sınıflardan birçok samimi arkadaş kazanabiliyorsunuz. Tabiki ilerisi için bunlar çok önemli.

Benim fakültem böyle çıkın çıkın gelin. Aklınıza takılan sorular için bir mesaj uzaktayım.
D&R şubelerinde Can Yayınları'ndan birçok kitap 7 ₺' ye satılıyor. Kampanya bu ayın sonuna kadar devam edecek diye okudum. Bu kampanyayı değerlendirmek istiyorum ve kitap önerilerinizi bekliyorum .

Bir youtuber aldığı kitapların listesini paylaşmış. Bu kitaplardan önerdikleriniz var mı?
Sadece ezberliyorsun ve analitik zekanı neredeyse hiç kullanamıyorsun. Bir insana sürekli ezber yaptırılır mı ya? Sistem o kadar lanet ki sınavları geçen senelerin çıkmışına güvenerek geçmeye çalılıyorsun. Çıkmış ezberleyerek ne öğrenebilirim ki ? Her şeyi unutuyorsun. Millet tatil yapıyor ben daha bugün finale girdim ve 2 gün sonra son finalim var. Herkes gibi kolay bir final beklerken çok zor bir finalle karşılaştım.
Kalmamız için çok zor sınav hazırlamışlar
Şu an kalıp kalmayacağımı bile bilemiyorum. Finali geçemezsem büt var. Sürekli stres altındayız. Dün öğrendiğim her şeyi unuttum.
O kadar emek verip öğrendiğim matematik geometri fizik hepsi uçtu gitti aklımdan. İyice cahilleştim. matematik öğretmeni olsaydım daha mı iyi olurdu acaba
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.316
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 47.345 (Bu ay: 1.181)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 892 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.