Şimdi Ara

TIP HEDEFLEYENLER VE SEÇECEKLER İÇİN TIP EĞİTİM,SÜRECİ SORU-CEVAP (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
142
Cevap
23
Favori
25.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sen istersen 10 kez söyle, YÖK KADROSUNDAYIM SABİT+MAAŞ 10.500 ₺.

Mesajda da belirttim yoğun bakım hariç 31 tl diye. Attığın yerlerin hepsinin yoğun bakımı var ve nöbet ücretleri riskli birim olduğundan ötürü daha yüksek.

Bir de asistana kolay kolay servis nöbeti yazılmaz yazmışsın. Kime yazılıyor servis nöbeti doçente mi hocaya mı ? Hangi bölümde asistansınız merak ettim ?

Düzenleme: Şimdi fark ettim. Hastaneler nöbet parasını ybü’den verir asistanlar için yazmışsın. Ben söyleyeceklerimi burada sonlandırayım çünkü bildiklerin baştan sona yanlış.İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3.0V6 -- 25 Haziran 2022; 20:58:7 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

Asistan mısınız?

• Abyss Watcher kullanıcısına yanıt

Yok ne asistanı 5. sınıf stajyer yeni oldu bu.

Bu velet çok bıdı bıdı yaptı, normalde kolay kolay yapmayacağım iş.

Yaklaşık en az 340 saatimin sonucu bu maaş, bak bordro da değil doğrudan bankaya yatan para. YÖK asistan maaşı, Bakanlık sabit ek ödeme farkı, nöbet ücretim ve döner sermayeden payıma düşen para.

İnsanda az utanma olur yahu, millet cayır cayır istifa ediyor bu velede göre her şey güllük gülistanlık.

340 saat çalışılmadığını dahi iddia etti bi insan bu kadar aymaz olamaz.

TIP HEDEFLEYENLER VE SEÇECEKLER İÇİN TIP EĞİTİM,SÜRECİ SORU-CEVAP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Concordato -- 26 Haziran 2022; 0:31:23 >

• Abyss Watcher kullanıcısına yanıt

yok hocam 5.sınıfımTIP HEDEFLEYENLER VE SEÇECEKLER İÇİN TIP EĞİTİM,SÜRECİ SORU-CEVAP 

Heyecanlı bir gençsin sanırım. Vaktin de çok belli ki. Tus ya da dil çalış abicim. Vaktini iyi değerlendir. O alınan 22 bin liralar asistanların nöbet paralarıyla, döneriyle birlikte. Max 5 sene alacağın para. Emekliliğe yansıyanı da 8 binlik kısmı sadece. Polis kadar. Uzman olup döneri olmayan perifer hastaneye gidince kuru maaş artı bin küsür lira icap alıyorsun. Sen daha maaş almayı bırak intern bile olmamışsın. Amacın ne anlamadım ama çok vakit harcıyorsun. Bu sene tercih yapanlar mezun olana kadar neler değişir kim bilir. Bu yarım yamalak bilginle gençleri yönlendirmeni bir asistan bir abin olarak doğru bulmuyorum. Daha çok eğitim süreci hakkında bilgilendirirsen burada okuyan gençler için daha faydalı olursun.

• Concordato kullanıcısına yanıt
    360 saat çalıştım pratisyenken… Sahaya çıkınca kendisi anlar ne diyim

• O çember içine aldığın şey doktorun cebine giren döner sermaye değil, döner sermaye zaten 1 ay sonra yatar ve onu bordroda göremezsin. Ne diye sorarsan ne yalan söyleyim ben de bilmiyorum fakat asıl cebine giren döner sermaye EKOBSda görünür. Bak senin için baktım pratisyenken döner sermaye katkı payı kısmında sıfır yazıyordu, o ay 1700 lira döner aldım. Hem 21k döner alsa toplam ödemede 7k neden yazsın? 

Devletin diğer kurumlarındaki memurlar tek kalemde maaşını alırken hepsi emekliliğe yansırken evet bu doktor beyin 7000 i yansıyor emekliyken çalıştı diyelim o bahsettiğin ek ödeme kesiliyor. Bu arada yan dalcılar primer nöbet tutmaz. Annen baban bunlardan da bahsetti mi sana? Babanın aldığı dönerle bordrodaki o çembere aldığın yeri karşılaştır bir de madem baban onkologmuş.

Çok açıklama yapmaya gerek yok gerçi, dhy ye gittiğinde ayın 15inde anlayacaksın 

[sm=lol.gif] 

Bir de benim yksye giren çocukların olduğu yerde algı yapmaktan ne gibi bir kazancım olabilir, mesaj sayıma da bak anlarsın genelde yazmam okumak için kullanırım burayı. Hunharca hekim maaşı kovalaman dikkatimi çekti,daha eline maaş bile geçmemişken millete yanlış bir şeyler aşılama diye seni uyardım sadece.

Hadi kal sağlıcakla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abyss Watcher -- 26 Haziran 2022; 1:19:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Concordato kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi,intern olunca anlar hocam en kötü dhy’de anlar. Bilgisi olmadan fikri var arkadaşın. Babası da prof ya da özelde çalışıyor galiba ki babasından da bilmiyor. Kan alamayıp hemşireye rica edip ağız kokusunu çekince 16 bin alacağım az sabredeyim diye kendisini avutur.
    Cidden çok ilgimi çekti neyi kanıtlamaya çalışıyor

https://twitter.com/drnaturelkiller/status/1529848968099909633?s=20&t=O8JY3TyHuTTyyy4P1Xej-Q
    Bak aynı tweetin altında bu var. Senin attığın yönetici bir hekim büyük ihtimalle de doç veya prof. Evet onlar alıyor bu miktarları zaten ekobs bordrosu bu.
    Kardeşim, öğren de gel daha intern maaşı bile almamışsın. İlk maaşını alınca beni hatırla olur mu

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.