Şimdi Ara

TikTak Günlük Araç Kiralama Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
4.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, 20 yaşındayım 6 aylık ehliyetim ve işim gereği günlük araba ihtiyacım oluyor evde de araba olmadığı için babamın üzerine tiktaktan araç kiralıyorum, bu şekilde polis çevirmesine girersem benim için sıkıntı olur mu tecrübelerini paylaşabilecek olan var mı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Ehliyetiniz olduğu sürece polis çevirmesinde sıkıntı yaşamazsınız ancak araç babanızın üzerine kiralandığı için bir kaza durumunda bütün masrafları sizden tahsil edeceklerdir. Araç kiralamadan önce sözleşme çıkıyordur, o sözleşmeyi dikkatli okuyun.

• crssover C kullanıcısına yanıt
    Detaylı yanıtınız için teşekkür ederim, çevirme de problem olmaması içimi rahatlattı.

• mesela ben gelip bile bile senin tiktak aracına çarpsam suçlu %100 ben olmama rağmen senin başın ağrıyabilir. üstteki arkadaş haklı. bence babanın adına araç kiralama.

• Ben de merak ediyorum şu TikTak ve de Moov uygulamalarının araçlarını, bir türlü buraya gelmedi.

Gelseler de bir deneyimlesem, ehliyet var araba yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatları çok uygun değil fakat çözüm odaklı iyiler İstanbul'da taksicilerin triplerini çekmektense bu uygulamalar ile daha ucuza rahat şekilde yolculuk yapabiliyorsun

• tarikakyuzlu T kullanıcısına yanıt

İnşallah bütün Türkiye'ye yayılır, sanki diğer illerdeki vatandaşlar insan değil, bize de yazık günah

• Haklısın, maalesef ki bu tarz uygulamalar ilk etapta İstanbul'da kullanılıyor

• Araç kiralamak istiyorum ama şikayet var sitesinde provizyon ücretlerin geri ödenmemesinden şikayet çok fazla var. 25 gündür ödenmeyen ücretler varmış birazcık tedirgin oldum. Kullananlar bir aydınlatırsa sevinirim.

• Kendinizi 2. şöför olarak kiralama öncesinde bildirmenız lazım. kucuk bir fiyat farkı çıkıyor ama buna değer.

• Portraitclub kullanıcısına yanıt

Ben ekstra sanal kart açtım onu bağladım ama kiralamayı bitirdikten sonra daha fatura maili gelmeden provizyon kalktı diye ziraatten bildirim geliyor hiç öyle problem yaşamadım

Aracım servisteyken çok kullandım herkese de tavsiye ettim. Provizyonlar aynı gün içerisinde iade oldu hepsinde.

• FurkanEmir411 F kullanıcısına yanıt

Şikayet var sitesinde bir sürü şikayet görünce hem TikTak hem de MOOV da kullanıp kullanmama arasında kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Portraitclub -- 20 Kasım 2021; 22:56:23 >
  • OnurD7 kullanıcısına yanıt

Taksicilerden nefret ettim. Bu uygulamayı kullanacağım ama garip garip şikayetleri görünce bilemedim. Siz hangisini tavsiye edersiniz? MOOV mu TikTak mı?

Tiktak ve MOOV ikisi de yüklü bende, hangisinde indirim kampanya varsa veya yakın araç varsa onu kullanıyorum.

• Günlük kiralamada sanırım belli bir miktar para alıp üzerinde de KM başı para yazıyor yanlış bilmiyorsam.

Eğer bulunduğunuz yerde varsa kullanın kesinlikler. Taksiden bin kat iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazloo -- 21 Kasım 2021; 14:3:28 >
  • Günlük kiralamalarda, aracı kiraladığınız KABİS üzerinden emniyete bildiriliyor.

Tüm kiralama şirketlerin bildirim zorunluluğu var ve şirket tarafından KABİS sistemi üzerinden bu bildirim yapıldığında 6 ila 24 saat arasında sisteme düşüyor.

Yani 6 saat veya 24 saat altında yapılan tüm kiralamalarda trafik ekipleri tarafından herhangi bir ceza yazılamaz.

Hem araba fazlalığı hem de fiyat avantajı nedeniyle TikTak tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurD7 -- 22 Kasım 2021; 9:52:30 >
  • Malik the Mafia kullanıcısına yanıt

Bunu bildiğimiz iyi oldu. Ama tam olarak hangi işlemden ceza yazılamaz?

1774 sayılı kimlik bildirme kanununa istinaden kabis sistemine bildirimi yapılmamış kiralık araç sürücülerine 7224TL, bildirimi yapmayan kiralama firmasına 7224TL ceza kesiliyor. ( Şehirden şehire, firmadan firmaya göre değişebiliyor. Ankara'da 5000 küsur civarı kesilirken Antalya'da 38.000TL civarlarında toplam ceza kesildiğini duymuştum. )

Siz ek sürücü yazmadan aracı başkasına kullandırttınız ve çevirmede kabis kayıtlarında bu tespit edilirse yukarı da bahsi geçen kanundan dolayı ceza yiyorsunuz ve kiralama şirketine yazılan ceza da size kalıyor.

1 yıl içinde 2. kez kabise bildirimde bulunmadığı tespit edilen kiralama şirketlerinin de ruhsatları iptal ediliyor.

Bu sebeple firma sizi kara listeye alıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.