Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (347. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: esboya

Arkadaşlar Merhaba,

27 Temmuzda Doğuş Oto Kartal dan aldığım Tiguan ımın halen plakasının çıkmasını bekliyorum. Pendik bölgesine bakan trafik şubesi büyük bir yoğunluk yaşıyormuş ve henüz doğru dürüst araç tescili yapmamışlar. Daha önce 15-20 gün plaka çıkmasını bekleyen oldu mu? Yapılacak bir ey var mıdır?

Teşekkürler..

8 gün bekledim.
  • Bana 61.000 TL ye mal oldu extralar hariç.
    Temmuzda faturayı kestirip parayı ödedim, ağustos 4 'de tescil oldu 2011 olarak.
    O yüzden 2010 fiyatı geçerli oldu, birazda indirim.

quote:

Orijinalden alıntı: My__MaGe

2011 Sport&Style 4motion- Beyaz + Panoramik Tavan alanlara;

aracınızı ne zaman aldınız ?
    opsiyonlar ve yaptırdıkları şeyler haricinde (fabrika çıkışıyla) araçlarının kaç tl ye mâl oldu?

vw.com.tr de 63303 gözüküyor. Fakat bize 65000 den bahsettiler ? Nasıl oluyor anlamadım ?!
  • quote:

Orijinalden alıntı: TwoGo

Bana 61.000 TL ye mal oldu extralar hariç.
    Temmuzda faturayı kestirip parayı ödedim, ağustos 4 'de tescil oldu 2011 olarak.
    O yüzden 2010 fiyatı geçerli oldu, birazda indirim.

quote:

opsiyonlar ve yaptırdıkları şeyler haricinde (fabrika çıkışıyla) araçlarının kaç tl ye mâl oldu?

vw.com.tr de 63303 gözüküyor. Fakat bize 65000 den bahsettiler ? Nasıl oluyor anlamadım ?!

siz erken almışsınız aracınızı. biz 1.5 aydır bekliyoruz da gelmesini. bu zam yeni galiba

• quote:

quote:

opsiyonlar ve yaptırdıkları şeyler haricinde (fabrika çıkışıyla) araçlarınız kaç tl ye mâl oldu?

vw.com.tr de 63303 gözüküyor. Fakat bize zamdan bahsettiler. Nasıl oluyor anlamadım ?!

edit : imla

cevap verebilecek kimse yok muuuu??

ben bayiye gittiğimde 2 tane tiguan vardı biri cam 2.side 1.4 TSI beyaz . daha önce cam tavanlı aracım vardı bu seferkini cam tavansız aldım. çoluk çocuk devamlı açmaktan içi çok toz oluyordu. birde 2yıldan sonra biraz sürtünme olmuştu. cam tavanlı fiyatı 62.000 idi ben 58.000 e cam tavansız aldım. ama yakın zamanda 3.000 kadar zam geleceğini biliyorum bilginize.

• quote:

Orijinalden alıntı: trtarantula

quote:

quote:

opsiyonlar ve yaptırdıkları şeyler haricinde (fabrika çıkışıyla) araçlarınız kaç tl ye mâl oldu?

vw.com.tr de 63303 gözüküyor. Fakat bize zamdan bahsettiler. Nasıl oluyor anlamadım ?!

edit : imla

cevap verebilecek kimse yok muuuu??

ben bayiye gittiğimde 2 tane tiguan vardı biri cam 2.side 1.4 TSI beyaz . daha önce cam tavanlı aracım vardı bu seferkini cam tavansız aldım. çoluk çocuk devamlı açmaktan içi çok toz oluyordu. birde 2yıldan sonra biraz sürtünme olmuştu. cam tavanlı fiyatı 62.000 idi ben 58.000 e cam tavansız aldım. ama yakın zamanda 3.000 kadar zam geleceğini biliyorum bilginize.

teşekkürler...

o zam gelmiş işte..

• arkadaşlar uzun bir tatilden döndüm . tiguanı zaman zaman ben kullandım . tiguanla antalyadaki boğa çayı deresinin oralarda kullandk . arabayla aklınıza gelebilecek bir çok şeyi yaptık . arkadaşmın babasının mitsubishi pajerosunun çekişi tiguana göre mükemmel ama tiguan eminim ki sınıfındaki birçok araca su dökecek kadar iyi . derede çok su yoktu vegeçtik . bildiğiniz kum taş gibi yollardan geçtik . tepelerden girdik çıktık . esp yi kapamadım çünkü offroad tuşu bende yok . çekiş çok iyi . esp sürekli devreye girdi kumda . ama ben kapatmayı düşünmüyorum birdahaki sürüşte . hepinizi arazide çok zorlamadan da olsa aracınızı kullanmanızı öneririm . insan mutlu oluyor . keşke yurtıdışında birçok ülkede olduğu gibi türkiyedede tiguanlarımızı alıp hafif arazide grup olarak ilerleyebileceğimiz bir yer olsa
  • Ben kullanıyorum arkadaşım.Geçmiş sayfaları incelersen fotoğrafını koymuştum.Ortalıkta hiç kablo vs.olmadan kullanıyorum,navigasyonun sesini arabanın hoparlöründen alıyorum,ayrıca tüm müziklerimi de navigasyona yüklediğim albümlerden dinliyorum.
    quote:

Orijinalden alıntı: YUKAMAN

tiguanında harici GPS navi sistemi kullanan arkadaşlar varmı? resimlerini koyabilirlerse memnun olurum. ben alacağım cihazın ayaklarını cama değilde daha kolay erişilebilir ve görüşü kapatmadan nasıl monte edebilirim diye düşünüyorum.
  • Esboya, aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın. İsminizi ve aracınızı listeye ekledim.
    İyi sürüşler

quote:

Orijinalden alıntı: esboya

Selam Herkese,

Nihayet Tiguan ımı aldım. Hız sabitleyicisini o kadar istememe rağmen 2011 modellere sonradan takılmadığını söylediler. Olurda ileride bir arkadaşımız bir şekilde taktırırsa burada yazmasını rica edeceğim.

Sevgiler..

• Benimde Agustos ayinda aldigim Tiguan
    nerdeyse trafiksiz cok kisa mesafelerde yol yapmama ragmen 100km de 15 litre yakmis durumda...
    Ne yapmak gerekiyor?

quote:

Orijinalden alıntı: oscarmiller

Bence garip bir durum sözkonusu, ben ilk aldığımda dahi bu seviyelere hiç çıkmadım. ( 4x4)
    Şehir içi kullanımda 10-10,5 lt/100 km, her depo doldurduğumda tekrar kontrol ediyorum. Sürekli bu seviyelerdeyim.
    Bir depo ile 600 Km yapıyorum.

Genelde kullandığınız trafik şartları nasıl?
    İyi sürüşler

quote:

Orijinalden alıntı: ozandalkiran

arkadaşlar merhaba benim bir sorum olacak ben tiguanımı alalı 2000KM oldu fakat yakıt sarfiyatı 14 15Lt lerde hala teknir servise sordum 12Lt normal diyor fakat biz bu aracı aldığımızda en fazla 10Lt denmişti bu sonun içinden çıkamıyorum
    Bilgilendiriseniz sevinirim

• Herkese Merhaba,
    Bu arada yeni tigu sahiplerine hayırlı olsun araçları,kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.

2-3 gün kadar önce aşırı sıcakların olduğu şu günlerde klimanın yoğun kullanımından mıdır nedir,içeriye bir uğultu şeklinde ses gelmeye başladı.
    Bu ses araç çalışırken ve klima devredeyken dışarıdaki kişilerce daha da yüksek ses olarak duyulmaya başlayınca servise gittim.(Araç 14 bin km de)
    Arızanın Radyatör Fanından geldiğini ve değişmesi gerektiğini söylediler.Fakat parçanın ellerinde ve Doğuşun stoğunda olmadığını Almanyadan siparişle
    geleceğini söylediler,gelince haber vereceklermiş.Sizce normalmidir, radyatör fanının bir yıllık arçta arıza yapması?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelmiker

araç hareketsizken menü tuşundan kurcalayarak ekranı kapatabilirsin

Teşekkür ederim. Menüden Display Off dediğimde ekran kapanıyor ancak motoru durdurup yeniden çalıştırdığımda ekran yeniden geliyor. Tamamen kapatma şansım yok mu?
  • Klimayı ben de çok yoğun kullanıyorum, herhangi bir sıkıntı olmadı şu ana kadar (24.000 Km)

Radyatör fanının bir yıllık araçta arıza yapması bence normal değil, servis bu konuya ne diyor acaba? Daha önce karşılaşmışlar mı bu tür bir sorunla?

quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

Herkese Merhaba,
    Bu arada yeni tigu sahiplerine hayırlı olsun araçları,kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.

2-3 gün kadar önce aşırı sıcakların olduğu şu günlerde klimanın yoğun kullanımından mıdır nedir,içeriye bir uğultu şeklinde ses gelmeye başladı.
    Bu ses araç çalışırken ve klima devredeyken dışarıdaki kişilerce daha da yüksek ses olarak duyulmaya başlayınca servise gittim.(Araç 14 bin km de)
    Arızanın Radyatör Fanından geldiğini ve değişmesi gerektiğini söylediler.Fakat parçanın ellerinde ve Doğuşun stoğunda olmadığını Almanyadan siparişle
    geleceğini söylediler,gelince haber vereceklermiş.Sizce normalmidir, radyatör fanının bir yıllık arçta arıza yapması?

• passatlarda 1.6 tdi bluemotion fiyat listesine eklenmiş. bu tiguan bluemotion için de bir sinyal olabilir mi ? ne dersiniz ? her ne kadar 1.6 tdi gibi bir güzelliği tiguanda görmeyi beklemesek de, bluemotionlı modelleri artık getirirler mi türkiye'ye de?
  • Zaten normalde de klimanın fan sesi diğer araçlardan oldukça yüksek.
  • Sevis danışmanı normal dedi,benzer arızalarla karşılaşıyorlarmış,bugün aradılar parça gelmiş,(Almanyadan ne kadar çabuk gelmiş oda ayrı konu)
    aracı saat:11:30 gibi bıraktım akşam alabileceğimi söylemişler di ki biraz önce aradılar,parçayı değiştirdiklerini fakat problemin devam ettiğini
    halen ses geliyormuş bu akşam mesaileri varmış kalsın yarın öğleye kadar haber veririz dediler.Mecburen kabul etttik zaten alternatif yok,
    umarım daha büyük yada başka problemler çıkmadan halledilir.Kaputun altında yapılan her türlü müdahele bana sıkıntı veriyor çünkü.
    İnşallah söktükleri parçaları geri montajlarken vida artıranlardan değillerdir.

quote:

Klimayı ben de çok yoğun kullanıyorum, herhangi bir sıkıntı olmadı şu ana kadar (24.000 Km)

Radyatör fanının bir yıllık araçta arıza yapması bence normal değil, servis bu konuya ne diyor acaba? Daha önce karşılaşmışlar mı bu tür bir sorunla?

• Geçmiş olsun.Umarım arıza önemli değildir.Bana da şuan parça yok Almanya'dan sipariş edeceğiz diyorlar sonra 1 gün geçmeden gelin parçanız hazır diyorlar.Sanırım birbirleri arasındaki stokları görüp oradan talep ediyorlar.Sen hangi servise gidiyorsun bilmiyorum ama Erel ile doğuş oto böyle.

Bu ara vw kasko üyeliği diye bir mail yollamış.Ben zaten doğuş oto bünyesindeki sigorta acentesinden kasko yaptırmıştım ama bu nedir?

quote:

Sevis danışmanı normal dedi,benzer arızalarla karşılaşıyorlarmış,bugün aradılar parça gelmiş,(Almanyadan ne kadar çabuk gelmiş oda ayrı konu)
    aracı saat:11:30 gibi bıraktım akşam alabileceğimi söylemişler di ki biraz önce aradılar,parçayı değiştirdiklerini fakat problemin devam ettiğini
    halen ses geliyormuş bu akşam mesaileri varmış kalsın yarın öğleye kadar haber veririz dediler.Mecburen kabul etttik zaten alternatif yok,
    umarım daha büyük yada başka problemler çıkmadan halledilir.Kaputun altında yapılan her türlü müdahele bana sıkıntı veriyor çünkü.
    İnşallah söktükleri parçaları geri montajlarken vida artıranlardan değillerdir.

quote:

Klimayı ben de çok yoğun kullanıyorum, herhangi bir sıkıntı olmadı şu ana kadar (24.000 Km)

• astramastra bence senin durum vw servislerinin işlerine ne kadar hakim ve eğitimli olduklarını gösteriyor...çünkü klimadan gelen o ses normal bende önce arıza diye gittim fakat bana oradaki başka tiguanı dinlettiler...dışarıda inanılmaz yüksek bir ses ama bunun yüksek devirden kaynaklandığını ve soğutmaya çok faydası olduğunu söylediler..golfün klimasıda çok ses yapıyor ama dizel olduğu için tigu kadar bariz değil...ikisi de çok hızlı soğutuyor...sana tavsiyem teybi kapama...
    Gelelim şu VW eğitim politikasına, ciyk sesinde; aradan aylar geçmesine rağmen...her servisten bir cevap alan arkadaşlarımız hiçte az değildi...ben vw diyolog servisini sık sık taciz ediyorum...sesimi duyurana kadar...çünkü ya bu araçları makul fiyatlara satarlar yada adam gibi servis verirler...
  • quote:

Herkese Merhaba,

Benzer bir sorun geçmişte başıma gelmiş ve 4 ay arayla 2 fanın değişimi, 3. fanın sesine sürekli kulak kabartmam sonucu arızanın temel sebebinin bulunmasıyla sonuçlanmıştı. 4 ay ara ile 2 fan değişimi olayına kafayı takıp, konuyu derinlemesine irdeleyince fark ettim ki değişen her iki fanın da mil yatakları bozulmuştu. O sıralarda aracımı kullandığım fiziksel-çevresel şartlar aracımın fan pervane kanatlarında çamur birikimine sebep oluyordu. Bu durum, ilk başlarda fanın kanatlarının balansının bozulmasına, ardından da fan motorunun mil yataklarının aşınmasına sebep oluyordu. 3. fanı sık sık kontrol edip gerektiğinde kanatlarını temizledim ve 6 yıldır hala kullanıyorum. Sizin başınıza da benzer bir şey gelmiş olabilir. Eğer mil yatakları veya rulmanlar (tigu'da hangisi var bilmiyorum) hala sağlamsa,yani iş işten geçmemişse, fan pervane kanatlarında yapılacak basit bir çamur temizliği bazen harikalar yaratabiliyor...

Kanımca fan motorunun en büyük düşmanı kışın pek çalışmadığı için kanatlarda çamur birikmesi ve balansının bozulması... Özellikle kış bitiminde veya arazi kullanımından sonra fanı gözden geçirip tazyikli su ile temizlemek çok yararlı olucaktır. Diğer tüm forum müdavimlerinin de kulaklarına küpe olması dileklerimle...

• Tekrar Merhaba,

Servise sormadan önce sizin tecrübenize başvurayım dedim.

2011 modellerde pusulayı açmayı başaramadım. Pusula yerine vites önerisi bulunmaktadır. Setup ayarlarına girmeme rağmen pusula ile ilgili bir seçenek bulamadım. Araçlarını yeni alan arkadaşlardan pusulayı açan var mıdır?

Teşekkürler
  • saol,
    servis tamaş (bakırköy)

quote:

Orijinalden alıntı: FORCEONE

Geçmiş olsun.Umarım arıza önemli değildir.Bana da şuan parça yok Almanya'dan sipariş edeceğiz diyorlar sonra 1 gün geçmeden gelin parçanız hazır diyorlar.Sanırım birbirleri arasındaki stokları görüp oradan talep ediyorlar.Sen hangi servise gidiyorsun bilmiyorum ama Erel ile doğuş oto böyle.

• 
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.