Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1913. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19111912191319141915
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler, ben bir zararı olmayacağını , serbest modunu manuel devreye aldığımı düşünmüştüm .

Bundan sonra sadece araba durunca N ye alırım. Umarım araba durunca bir zararı yoktur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • RuiNatioN kullanıcısına yanıt
    Hah! tam olarak orası, parmağınızın altı.
    Bizim araçlar için değil de, piyasa geneli için sistem bedelinin fiyat üzerine eklenerek satılabildiğine şahit olmadım. O yüzden zaten bu gibi yatırımlar yapılırken kendini amorti süresi hesaplanır ya. (senelik tahmini sürüş mesafesi x aracın elde tutulacağı tahmini süre - sistem bedeli)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akineton -- 27 Nisan 2018; 22:33:3 >
  • ulwi U kullanıcısına yanıt
    Uzun süreli trafik ışıklarında N konumuna alınması daha iyi olur.Çünkü DSG kavramalı diskin ömrünü daha da uzatmış olursunuz.Zaten N konumu aracın durmakta olduğu zaman veya arıza durumunda servis tarafından çekilmesinde kullanılıyor.
  • levent17 L kullanıcısına yanıt
    Doğrudur trafik ışıkları veyahut başka nedenle sıkışık trafikte beklendiği durumlarda start stop kullanmiyorsaniz ki ben kullanmiyorum vitesi N ye almak en dogrusu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • seagleye S kullanıcısına yanıt
    benim aracım da 2013 model ama etiket dediğiniz şey nerede bulunuyor?
  • sadistica kullanıcısına yanıt
    Kodlarin oldugu etiket servis kitapçığının ilk sayfasinda yapıştırılmış olmali eğer bulamadıysanız şase noyu bana yazin ben size soleyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seagleye -- 2 Mayıs 2018; 21:57:57 >
  • Bu tiguanın gündüz ışıklarını nasıl kapatabiliriz.Bilen varmı acaba?
  • levent17 L kullanıcısına yanıt
    Ayarlarda gündüz farı diye seçenek var ama normalde var mı yoksa gizli özellik ile mi o ekran çıkıyor bilemiyorum. Aracımı 2. el aldım, benden önceki sahibi gizli özellikleri açtırmış olabilir ama ayarlarda gördüğümü hatırlıyorum. Akşam arabaya gidince yine bakarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EricCartman

Ayarlarda gündüz farı diye seçenek var ama normalde var mı yoksa gizli özellik ile mi o ekran çıkıyor bilemiyorum. Aracımı 2. el aldım, benden önceki sahibi gizli özellikleri açtırmış olabilir ama ayarlarda gördüğümü hatırlıyorum. Akşam arabaya gidince yine bakarım.
    Bilgi için teşekkürler.Vagcom ile menüye ilave etmek gerekiyormuş.
  • BİLGİ AMAÇLIDIR:
    2014 model 47000 km de S&S Model tiguan ın, 60000 km yada 5. yıl bakımını ANKARA ETİMESGUT DOĞUŞ OTO da yaptırdım. 6 ileri otomatik şanzıman yağı değişimi kilometresi henüz doladığı ama 5. yıl olduğu için değiştirildi. Bakıma toplam 1560,66 tl (zubizu indirimi dahil) ödeme yaptım. İndirimsiz hali 1844,44 yani %15 indirim uygulandı.her biri %15 indirim uygulanmış fiyatları şunlardır;
    BAKIM:215,04
    ŞANZIMAN YAĞ FİLTRESİ:60,28
    YAĞ FİLTRESİ:40,89
    BUJİ:(4 ADET)176,33
    SES İZOLASYON KARTERİ SÖKÜLDÜ TAKILDI:40,32
    HAVA FİLTRE ELEMANI:47,96
    KARBONLU POLEN FİLTRE:70,40
    ŞANZIMAN YAĞI DEİĞŞTİRMEK:67,20
    CASTROL EDGE PROF LL III5W-30 YAĞ: 4 LT(62,45(İNDİRİM ÖNCESİ FİYAT) X 4= 209,83 TL)
    ŞANZIMAN YAĞI: 6 LT (74,85(İNDİRİM ÖNCESİ FİYAT) X 6= 377,24 TL)
    KARTER TAPASI:7,48
    O-RING (NE OLDUĞUNU ANLAMADIM SORMAYIDA UNUTMUŞUM:))):9,60 TL
    ARKA TARAFTAKİ BARDAKLIK KAPNMIYORDU. BAKIMDA HALLERDERLER DİYE TAHMİN ETTİM, İSTİYORSANIZ USTA BAKSIN AMA PARA ALIRIZ DEDİLER. YAW EPEY PARA VERECEĞİM. USTA BİR BAKSIN KAPANSIN YETER ÇOCUKLAR BASIP KIRACAK DEDİM. BAKARIZ AMA PARA ALIRIZ DEDİLER. BENDE BAKMAYIN KALSIN DEDİM. SONRASINDA TELEFONLA NASIL MEMNUNMUSUNUZ DİYE ARADIKLARINDA. "DIŞARDA BİR SERVİSE GÖTÜRSEM NEZAKETEN BARDAKLIĞA BAKAR EN AZINDAN KAPATIRLARDI ÖYLECE YOLLAMAZLARDI" SERZENİŞİNDE BULUNDUM. TAMAM KUSURA BAKMAYIN UYGUN VAKTİNİZDE GELİN ÜCRET ALMADAN HALLEDELİM DEDİLER. BİLGİNİZ OLSUN....

• kontrol71 kullanıcısına yanıt
    Ali Expeste bu tarz ürünler çok uygun fiyata ve de birebir uyumlu. Ben 5N kasa 2015 model önceki tiguanıma Kolçak arkasındaki klima üfleme ızgaralarını (serviste adı arka havalandırma muzulu diye geçiyor) sorduğumda doğuş oto sadece parçaya 300 demişti geçen yıl, çıkması da aynı fiyattı ilginç bir şekilde. Bu siteden 30 tl ye getirttim servis zamanı da montajladılar bedelsiz. Sizinkine uyabilecek bir ürün linkini veriyorum, bakarsınız:https://****/2jEnpr8
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontrol71

BİLGİ AMAÇLIDIR:
    2014 model 47000 km de S&S Model tiguan ın, 60000 km yada 5. yıl bakımını ANKARA ETİMESGUT DOĞUŞ OTO da yaptırdım. 6 ileri otomatik şanzıman yağı değişimi kilometresi henüz doladığı ama 5. yıl olduğu için değiştirildi. Bakıma toplam 1560,66 tl (zubizu indirimi dahil) ödeme yaptım. İndirimsiz hali 1844,44 yani %15 indirim uygulandı.her biri %15 indirim uygulanmış fiyatları şunlardır;
    BAKIM:215,04
    ŞANZIMAN YAĞ FİLTRESİ:60,28
    YAĞ FİLTRESİ:40,89
    BUJİ:(4 ADET)176,33
    SES İZOLASYON KARTERİ SÖKÜLDÜ TAKILDI:40,32
    HAVA FİLTRE ELEMANI:47,96
    KARBONLU POLEN FİLTRE:70,40
    ŞANZIMAN YAĞI DEİĞŞTİRMEK:67,20
    CASTROL EDGE PROF LL III5W-30 YAĞ: 4 LT(62,45(İNDİRİM ÖNCESİ FİYAT) X 4= 209,83 TL)
    ŞANZIMAN YAĞI: 6 LT (74,85(İNDİRİM ÖNCESİ FİYAT) X 6= 377,24 TL)
    KARTER TAPASI:7,48
    O-RING (NE OLDUĞUNU ANLAMADIM SORMAYIDA UNUTMUŞUM:))):9,60 TL
    ARKA TARAFTAKİ BARDAKLIK KAPNMIYORDU. BAKIMDA HALLERDERLER DİYE TAHMİN ETTİM, İSTİYORSANIZ USTA BAKSIN AMA PARA ALIRIZ DEDİLER. YAW EPEY PARA VERECEĞİM. USTA BİR BAKSIN KAPANSIN YETER ÇOCUKLAR BASIP KIRACAK DEDİM. BAKARIZ AMA PARA ALIRIZ DEDİLER. BENDE BAKMAYIN KALSIN DEDİM. SONRASINDA TELEFONLA NASIL MEMNUNMUSUNUZ DİYE ARADIKLARINDA. "DIŞARDA BİR SERVİSE GÖTÜRSEM NEZAKETEN BARDAKLIĞA BAKAR EN AZINDAN KAPATIRLARDI ÖYLECE YOLLAMAZLARDI" SERZENİŞİNDE BULUNDUM. TAMAM KUSURA BAKMAYIN UYGUN VAKTİNİZDE GELİN ÜCRET ALMADAN HALLEDELİM DEDİLER. BİLGİNİZ OLSUN....
    Buda özel servis;aracım 2015 S&S 20.000KM TİGUAN. vw başaran'dan hava yag kabin filitreleri ve karter tapası 232.00TL 147.00TL MOTUL 8100 X-Clean FE 5W-30 5 LT %100 SENTETİK yag 50Tl. işçilik toplam 429.00 Tl. Servisin verdigi fiyat 811.00Tl.şunuda belirtmemde fayda var,MOTUL vw.onaylı.castrol ile ilk çalıştırmamda duydugum sibob sesinden eseryok.çünki %100 sentetik.castrol mineral bazlı full sentetik diyor %100 demiyor.diger bir konu cok uzun yıllardır vw.kullanıcısıyım.bütün araçlarımı 0 aldım garantileri bittikten sonra, hep orjinal parçaları vw'den aldım özel serviste yaptırdım.72.000 km'de garantisi olmadıgı halde jetta ile yaşadıgım DSG problemi sırasında hiç bir olumsuzluk olmadı.çünki tüm parçalar örjinaldi. iyiniyet garantisinden giderildi.230.00TL servis ücreti alındı.kısa bir süre 0 japon aracıda kullandım,sorunsuz diye tanıtılan.sorunlumu degilmi ögrendim,ama vw vazgeçemedim.konfor teknoloji herşey farklı,anladımki vw'siz olmuyor.kazasız günler dilerim.

• Nisan ayı itibariyle iyi niyet garantisi tarih olmuştur. Doğuştan sorgulayabilirsiniz. Öyle ikinci el ilanlarında yazan fasarya laflara kanmayın.
  • civadra C kullanıcısına yanıt
    Yalnız VW servislerinde yalnızca bakım yapılmıyor.Aracın tüm çalışan uniteleri veya fonksiyonları kontrol ediliyor.Eğer farkında olmadığınız bir arıza varsa serviste bulunuyor.Bende önceden 2. el aldığım poloyu özel servise götürmüştüm ve daha sonra götürdüğüm izmir vosmerde balata jantların bitik olduğunu bulmuşlardı.Servislerde araç tamamen check up tan geçiyor.Tabiki burada özel servislerin ne kadar iyi olduklarına bağlıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levent17 -- 9 Mayıs 2018; 15:29:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: levent17

Yalnız VW servislerinde yalnızca bakım yapılmıyor.Aracın tüm çalışan uniteleri veya fonksiyonları kontrol ediliyor.Eğer farkında olmadığınız bir arıza varsa serviste bulunuyor.Bende önceden 2. el aldığım poloyu özel servise götürmüştüm ve daha sonra götürdüğüm izmir vosmerde balata jantların bitik olduğunu bulmuşlardı.Servislerde araç tamamen check up tan geçiyor.Tabiki burada özel servislerin ne kadar iyi olduklarına bağlıdır.
    levent 17 arkadaşım haklısınız,aynı kontrolları özel serviste yapıyor,hemde siz araçın başında beklerken,zaten araç temel sistemde olan arızaları gösteriyor.ama resmi serviste şöyle bir olay yaşadım.yeni jetta aldım araç garantide,sisli bir havada sag far yolun kenarındaki agaçları gösteriyor anormal sapma var.fethiyedeki resmi servise götürdüm ,bırakın halledelim dediler aracı bıraktım.dört saat sonra aracı aldım,tamam yapıldı dediler,akşam eve giderken hiç birşey apılmadını anladım.ertesigün servisten bir bayan memnunmusunuz diye aradı.hiç birşey yapılmadıgını söyledim.bana servis formeninin far degişimini istemediğim konusunda rapor tuttugunu onun için yapılmadıgını söyledi.hemen formeni aradım yıllık izinde çıktı dediler.sonunda konuştum hiçbir şey söyleyemedi,özür diledi sevis müdürü ile konuşup hallecegini sıkıntı olmayacagını anlatı.güvenemedim ,gitmedim başka bir servis problemsiz degişti.neden böyle birşey yapılır anlamış degilim.o formen uzun zaman o serviste çalıştı.resmi veya özel servis insan faktörünün oldugu her yerde böyle şeyler var.bazen olumlu bazen olumsuz,dikkat etmeliyiz.

• Arkadaşlar selam 2011 model 1.4 tsi 150 hp 4*4 alınır mı?117 binde araç ve lpg'li.Parçası kolay bulunuyor mu?Alırken nelere dikkat etmeliyim?
  • Merhabalar,

Tiguan 1.4 4x4 2010 model sahibiyim bir aydır.

Çok araç kullanan, sürücülükte profesyonel olan birisi değilim, ama yine de izlenimlerimi yazmak istiyorum belki bir faydası dokunur alcaklara;

-Arac konforlu, kalıbından beklenmeyecek kadar atik, ic malzemesi kaliteli.

-Süspansiyonları başarılı, aracı iki gün önce ilk defa arazide test etme şansım oldu.

-Evet araç tam anlamıyla bir arazi aracı değil ama hem kalın kayalıklı taşlı yolda, hem de -tam anlamıyla- balçık deryasından başarıyla çıktı. Hiçbir zorluk yaşamadım. (Her iki arazide de denedim)

-Yakıtı çok fazla. Uzun yolda hız sabitleyiciyle 7.5 lt’ye kadar düştüm. Şehiriçi henüz 9’un altına inemedim. Ortalama 10 yakıyor şehiriçi. Bence çok fazla, bu kadar yaktığını bilsem belki de almazdım. Tüp taktırmaktan cekiniyorum.

-Vites geçişleri sert. Aracı alırken sanayiye baktırdım fakat bir sorun görünmüyordu, sanırım doğal yapısı böyle.

-Uzun yolda konforlu fakat virajlarda yola yapılmıyor yüksek olması sebebiyle. Benim lastikler hamur, açıkçası masraf yapıp değiştiremedim. Değiştirsem elbette cok daha iyi yol tutar ama yine de yüksek olmasını virajlarda hissettirir.

-En büyük eksilerinden birisi yan aynalarının kücük olması. Ve böyle bir araca bence yağmur sensörü de gerekliydi.

-Ekranı başarılı. Fakat yine de navigasyon olsa cok dahs farklı bir hava katardı.

Ben genel olarak Tiguan kullanmaktan memnunum. Özellikle 4x4 olmadı yakıtı %10 civarı artırsa da, hızlanmalarda ve virajlarda yine bir o kadar (%10) etkisini görüyorum bence.

• arkadaşlar

2012 w&n aracımın direksiyonunu saga sola çevirdiğimde değişik sesler geliyor.

sebebi konusunda bilgisi olan varmı acaba ?

• Merhabalar,
    Perşembe günü Çankaya Doğuş Oto da 2014 model 122 hp lik ve 37 bin km deki aracımı
    4. yıl bakımına götürdüm. Ekstra bir şey çıkmadı. Geçen yıl şanzıman yağı ekstra olarak çıkmıştı.

Zibuzu indiri ile 660 tl ödedim. Servise gidecekler için bilgi vermek istedim.
  • riderman R kullanıcısına yanıt
    Mrb, dediğiniz olay Tiguanların hemen hemen hepsinde var, hatta benim kullandığımdada servise sordum, sargıdan dediler ve sıkıntı çıkartmayacağı bilgisi verildi...
  • 
Sayfa: önceki 19111912191319141915
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.