Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1912. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19101911191219131914
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • entelektüel_sermaye E kullanıcısına yanıt
    Eğer vw tarafından araç için acil bir güncelleme isteniyorsa zaten serviste aracı bağladıklarında görülür ve yaparlar.
    Öte yandan siz talep ettiğinizde yazılım konusu bizde lüzumsuz, angarya olarak değerlendiriliyor.
    Servise yazılım sorduğunuzda size problemi soruyorlar. Problem yaşamış olmanız gerekiyor o tür bir sorgulama için.
    Bir de aracın bir yazılımı yok, bilgisayarda ekran, ses, ağ sürücülerinin ayrı ayrı olması gibi aracın da gateway'den başlayıp radyoya varan her kontrol ünitesinin ayrı yazılımı vardır. Mesela siz frenlerin doğru tepki vermediğini veya abs'nin zamansız çalıştığını söyleseniz kabloyla araca bağlanıp mevcut abs sürümüne bakacaklar ve araçtaki abs kontrolcüsünün yeni bir yazılımı olup olmadığını sorgulayacaklar.
    Aynı şekilde dsg geçişlerinden şikayet etseniz aracı bağlayıp dsg sürümünü kontrol ederler ve güncelemesi varsa yüklerler.

• Akineton kullanıcısına yanıt
    Cevap için çok teşekkür ederim, yani illa bir sorun belirtmem gerekiyor güncelleme için.

Peki ya serbest sürüş modunu aktif etmek istediğimi söylesem yaparlar mı? Bunun için bildiğim kadarıyla zaten güncelleme yapacaklar.

Bir de araçlarınıza hgs etiketini nereye yapıştırıyorsunuz? Bu konuda bilgi verir misiniz?

Selamlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.youtube.com/watch?v=WRdIbzpXLFI

"coasting function" modunda dsg sorunu oldu. başka yaşayan var mı?

bir süre gaz yemedi araç
    serbest sürüş modu aktif değil mi? Menu de olması gerekiyor. Menuden aktif etmenize rağmen çalışmıyor ise ozaman servise gidiğ dsg güncellemesi yapmalısınız.
    Ayrıca fren yazılımı güncellemesi de olması lazım onu da yaptırmanızı tavsiye ederim.
  • sadistica kullanıcısına yanıt
    Video da bahsedilen araç 2013 model passat olarak görünüyor. Ben bu sorunu hiç yaşamadım. Gerçi benim dsg sürümü güncel durumda. Sizin tiguan hangi yıl, dsg kodu etiket de ne yaziyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seagleye -- 22 Nisan 2018; 20:30:45 >
    Aynanın arkasındaki benekli yere yapıştırıyorum. Hiç okuma sorunu yaşamadım, hem de çirkin görünmüyor.
  • seagleye S kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler, evet menüden kontrol ettim biraz önce, menüde var ancak aktif değildi, aktif edeceğim ancak nasıl kullanılacağını ve ne işe yarayacağını da çok bilmiyorum maalesef.

Bir de araçtaki yazılım versiyonumu güncel mi değil mi bilgisini nereden ve nasıl öğrenebilirim acaba?

Selamlar...

Teşekkürler, sizden cevap alamayınca hafta sonu aynanın 2 cm kadar altına ortalayarak yapıştırdım, inşallah okumada bir sorun olmaz.

Selamlar...

• Seyyah45 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba, aracınıza lastik aldınız mı acaba? Ben de bir hafta içerisinde lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum.

Aracın üzerindeki lastikler 235 55 R17, ben aynı seri ile devam etmeyi düşünüyorum.

Marka olarak ise üstatların tavsiyeleri doğrultusunda ( özellikle @ seagleye ve ve @ akineton üstatlar sağolun ) Michelin almayı düşünüyorum ancak henüz tam karar veremedim.

Selamlar...

hiç fiyat araştırdınız mı? sabah dikkatimi çekmişti n11 de primacy 4 serisi (2018) 215 60 17 takım var 585 adet fiyatı iyi gibi gelmişti bana.

edit: pardon siz 235 ile devam edeceğinizi yazmışsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akineton -- 23 Nisan 2018; 13:38:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akineton

Resimde kırmızı ile işaretlediğim Ön sağ silecek altı ızgarasının ucunu kaldırın şasi no görürsünüz. Önce izolasyon lastiğini çekip yarısına kadar çıkartın, plastiğin ucunu biraz kaldırınca görünüyor, göremezseniz plastiği tutan metal bir ataç var kolaylıkla çıkartabilirsiniz.
    Biraz geç oldu ama teşekkür ederim.

Diğer sorum; aşırı yakıt tüketimş var(9 lt), ucuz bir tüp taktırmak istiyorum. Dikkat etmem gereken?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• RuiNatioN kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Dün yedi sekiz bayi arayarak en uygun fiyat veren ve stoklarında 2018 üretim olan bir bayi buldum ve gidip 4 lastiğimi de değiştirdim.

235 55 R17 Michelin Cross Climate SUV dört mevsim lastik aldım.

Aldığım bayinin müşteri yaklaşımı çok olumlu idi, her türlü işlem hakkında detaylı bilgi aktarımı yapıldı.

Hassas balans ve rot ayarı da yapıldı ve test edildi.

Tek kafama takılan sol ön ve arka lastiklerde dış yanakta yazan üretim tarihi sağ ön ve arka lastikte iç yanakta kaldı, akşam lastikçiyi aradığımda durumun normal olduğunu söyledi. Yaptığım araştırmalardan rotation oklarının aracın ön yönünü göstermesinin doğru takılış şeklini yansıttığını öğrendim. Bu konuda fikri olan varsa ve paylaşırsa memnun olurum.

Selamlar...

• RuiNatioN kullanıcısına yanıt
    ucuzdan uzak durun

pahalı iyidir kafasında biri değilimdir ama bu konuda cidden durumun özetidir. Buharlı sistem tsi motorda sağlıklı çalışmıyor, "biz takıyoruz sorun yok" diyenlere asla itibar etmeyin. Sıvı sistemler içinde sanıyorum vialle bir çok problemi çözdü, kullanıcılarından bilgi alınabilir. Karma (sıvıgaz-benzin) sistemlerde tasarruf edilemediği şikayetleri okumuştum. Yerli marjet ne kadar sağlıklı çalışıyor bilmiyorum. Ayrıca çok önemli bir etken servis ağı. Türkiye çapında bayisi olmayan, kurumsal olmayan bir marka ASLA tercih etmeyin.
    Bende gecen sene 4 lastik aldim. Ayni sekilde takili bendede. Ilk sordugumda lastikler sag sol seklinde degil tek cesit olur dedi takan adam. Yonleri dogru takilmasi yeterli, ancak bazi lastik serileri sadece sag ve sol seklinde ayriliyormus
    Serbest sürüş açıklaması için aşağıdaki linke bakabilirsiniz. Menüden aktif ettiğinizde araç D3 ve üzeri viteste ise ayağınızı gazdan çektiğinizde serbest sürüşe geçer ve ekranda D yazar.

Tekrar gaza bastığınızda tekrar D3,D4,D5 veya D6 şeklinde ilgili vitese geçer. Eğer frene basarsanız ve dsg versiyonunuz yeni ise direk küçük vitese geçmez hızınız 15 km ye düşene kadar

D olarak serbest sürüş ile gidersiniz 15 in altına indiginde D2'ye geçer. Fakat bu ilk çıkan dsg sürümünde bu şekilde çalışmaz frene basar basmaz vitese geçer ve anlık bir motor freni oluşabilir

ve konforu bozan bir etki yaratır dolayisiyla güncel dsg versiyonu kullanmakta fayda vardır.

Yazılım versiyonlarını ancak vagcom gibi bir kablo+yazılım ile görebilirsiniz. Güncelleme kısmı biraz daha spesifiktir. Serviste veya işin uzmanı biryerde güncelleme yaptırmanızı tavsiye ederim.

Diğer bir konu bazı durumlarda servis güncelleme yok desede aslında güncel versiyon yazılımın bulunuyor olmasıdır. Servis de biraz ısrarcı olmakta fayda vardır.

HGS etiketi için benim etiketim deforme olup yırtıldı. Etiketsiz geçiş yapmama rağmen bankadan sürekli takip ediyorum ve geçiş ücreti sürekli düzenli düşüyor.

Dolayısıyla yeni bir etiket tekrar takmayı hiç düşünmedim.

https://binekarac2.vw.com.tr/vwsozluk/ShowComponent.aspx?ComponentID=18260

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• seagleye S kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler çok güzel, her mesajınızda yeni şeyler öğreniyorum. Tekrardan teşekkürler.

Benim sormak istediğim benim araçta serbest sürüş modu yok, ben sürüş esnasında boşa alıyorum sonra gaz vermem gerektiğinde yine d ye alıyorum , acaba bu işlemin herhangi bir zararı olur mu DSG ye ? Önceden sadece ışıklarda veya trafikte uzun beklediğimde boşa alıyordum, artık sürüş esnasında da ileride trafik varsa önceden boşa alıp o hareket ile trafiğin durma noktasına kadar boşta gidiyorum. Veya 1 -2 km uzunluktaki yokuşlarda hızımı aldıktan sonra önüm boş olduğunda da boşa alıp tekrar gaz vermem gereken zamana kadar boşta gidiyorum.

Normal vitesli araba kullandığımda da bu şekilde sürdüğüm için alışkanlık da var.

Bu konu hakkında da aydınlatabilir iseniz sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2013 volkswagen tiguan 1.4 tsi dsg için sizce yağ değişimi için MOBİL1 Mİ YOKSA CASTROL MU SEÇMELİYİZ KONU İLE İLGİLİ HANGİSİNİ TAVSİYE EDERSİNİZ?????
  • ulwi U kullanıcısına yanıt
    Bende daha önce 2014 DSG şanzımanlı golf vardı ve yolda giderken kesinlikle N konumuna veya boşa almıyordum.Çünkü boşa alındığı zaman dişliler yağlama yapmıyormuş.Bu manuel kitabında yazıyordu.Sadece trafik ışıklarında beklerken boşa alıyordum.Yalnız golfler DSG 7 ileri kuru şanzıman olduğu için bu şekilde kullanılıyor olabilir.Bunun için servise de danışabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akineton

ucuzdan uzak durun

pahalı iyidir kafasında biri değilimdir ama bu konuda cidden durumun özetidir. Buharlı sistem tsi motorda sağlıklı çalışmıyor, "biz takıyoruz sorun yok" diyenlere asla itibar etmeyin. Sıvı sistemler içinde sanıyorum vialle bir çok problemi çözdü, kullanıcılarından bilgi alınabilir. Karma (sıvıgaz-benzin) sistemlerde tasarruf edilemediği şikayetleri okumuştum. Yerli marjet ne kadar sağlıklı çalışıyor bilmiyorum. Ayrıca çok önemli bir etken servis ağı. Türkiye çapında bayisi olmayan, kurumsal olmayan bir marka ASLA tercih etmeyin.
    Yine geç oldu benim cevabım ama teşekkür ederim :)

Açıkçası daha üç gün öncesine “sıvı sistem-gaz sistem” arasındaki farkı bile bilmiyordum.

Şu noktada en önemli sorum şu: aracıma lpg taktırmak, bu aracın değerine lpg masrafını ekler mi ikinci el piyasasında?

Yani 55 bin liralık bir araca 4 bin liraya lpg taktırmak o aracın piyasasını 59’a yükseltir mi ikinci el piyasasında?

Mantıken elbette yükseltir, ama burası Türkiye olduğu icin sormak istedim

• ulwi U kullanıcısına yanıt
    Yaptığınız işlem çok mahsurlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilk27 -- 27 Nisan 2018; 21:1:26 >
  • 
Sayfa: önceki 19101911191219131914
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.