Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1866. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.775
Cevap
419
Favori
3.764.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18641865186618671868
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda hiç göremediğim için Lastik boyutu 235/50 r18 olan arkadaslar için küçük bir tavsiye. Malum lastikler ara boyutda olduğu için cok fazla seçenek yok. Meşhur markalar 500-600 civarı, yan snayiler 300 civarı. Ben araştırmalarım sonucu hankook dynapro ra33 taktırdım. M+S etiketli bir lastik ve 450 civarı. Önceki lastikler goodyear efficientgrip cok sportif olmasındanmıdır bilmiyorum ama araba sanki bir tık daha yumuşadı ve daha iyi tutunmaya başladı. Zaman gectikce iyi ya da kötü yanları olursa yazarım.
  • cramerr C kullanıcısına yanıt
    Belki kopukluk olan veya hasarlı bir fitil vardır kontrol ettiniz mi hepsini. Rüzgar sesi olarak tarif ediyorsunuz sanırım yol sesi olarak değil? Makyajlı kasanın aerodinamiği ile eski kasa arasında sesi arttıracak bir fark mı var acaba bilemiyorum eski kasa kullanmadım hiç. Aynalar çok etkiliyor rüzgar sesini. Aynalarda bir açılma falan da olabilir belki. Önceki lastikler daha sessizdi belki bu lastiklere göre diyeceğim ama tarifiniz rüzgar sesi gibi Hem eski hem yeni kasayı kullanmış forumdaşlar daha iyi aydınlatacaktır sizi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • XaserV kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Fitilleri kontrol etmedim, ilk iş onları kontrol edeyim. Genel olarak trafikte giderken diğer araçların sesleri içeriye daha çok geliyor, cam açıkmış gibi biraz daha rahat duyuluyor dış ses. İçeride daha çok duyduğum motor çalışma sesi değil de genel dış ortamın diğer araçların seslerinin içeriye biraz daha fazla geliyor olması.
    Hem 1.nesil kasayı hemde 2.nesil kasayı kullanıp benim gibi benzer hissiyatı alan oldu mu?
  • Bende de 1-2 haftadır sabah ilk kalkışta marş geç alıyor. Sonrakiler de sıkıntı yok. Nedendir anlamadım. Fikri olan var mı ?

Ustalar bırak diyor çünkü gittiğimde normal çalışıyor.

1.4tsi motor.
    Benim araç Yeti olmasına rağmen aynı sıkıntı bende de var hep camlar açık kalmış gibi geliyor, sanırım sorun camların ince olmasından kaynaklı, fitilleri bende kontrol ettim hem içeride hem dışarıda fitil olmasına rağmen ses geliyor.
  • c.guleken C kullanıcısına yanıt
    Kışın akünün performansı düşer sık marş ve kısa mesafe kullanıyorsanız aküyü ara sıra şarja bağlamanız gerekiyor.
  • Merhaba,

Aküyü yeniledim sıfır 60lık akü var üstünde.

• Arada sirada sag on hoparlorden ses gelmiyor radyoda. Farkedilmesi zor ama 3-4 kez farkettim. Cukurlu yollarda falan temassizlikmi yapiyor acaba bi yer falan diye dusundum ama dumduz yolda bile yaptigini farkettim gecen.

+ 3 vitesten 4 e gecerken 1200 devir civarindayken(yani gaz pedalini ayagimla oksar gibi basiyorum) on konsoldan trim sesi gibi bir titreme sesi geliyor. Cukurlu veya arnavut kaldirimlarinda da bu sesi duyuyorum.

Araba daha 10.000 de. Ciddi sinirimi bozdu bunlar. Hic vaktim de yok servise goturecek. Hic basina gelen oldu mu?
  • Hazan kullanıcısına yanıt
    Bende buna benzer ses duymuştum ama sebebinin çakmak girişine taktığım araç telefon şarjı nedeniyle oradaki boş kısıma bıraktığım çakmak giriş kapağının sarsıntısıymış. Yani buna benzer bir şeyler o bölgede ki gözlerde var ise bunların ufak sarsıntıları veya titreşimleri de ses yapabiliyor. Trim sesine çok benziyorlar. Sizinkinde bu durum olmasa da bakmakta fayda var.
    Cok mantikli torpidoya bakayim bir. Tesekkurler

• Arkadaşlar bu konular çok konuşulmuş forumda farkındayım ancak ben yeniden güncel bilgileri , deneyimleri almak adına soruyorum.

2012-13-14 model 1.4 TSI 160hp lik özellikle DSG şanzıman için LPG kullanan arkadaşlar:

1.Hangi marka LPG Kiti kullanıyorlar..
    2.Kaç km'ye geldiler..
    3.Güncel LPG fiyatları ile kaç Kr veya litre yakıyorlar..
    4.Kronik bir sorun var mı..
    5."Keşke" dedikleri bir şey oldu mu..

Şimdiden teşekkürler.
  • Hazan kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Torpido da olur ama vitesin tam karşısındaki gözlerde yer alan ufak tefek aletler (bozuk para, şarj aleti, çakmak kapağı gibi) daha da ses yapar gibi geliyor. Siz tüm ses yapabilecek ufak tefek hareket eden aletleri toplayıp bir de şekilde sürüş deneyin.
  • autograph A kullanıcısına yanıt
    selam. ne istiyorsun araca hocam.önce fiyat konuşalım.sonra detaya ineriz:)

• Eski aracimda oldugu gibi sonax kampanyasina devam edecegim.234 TL suv 6 aylik boya koruma fiyati (%20 fiyat farki oluyor.)Bence arac icin gerekli...
  • Boya koruma sonrası;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHOSTKOVİCH -- 5 Ocak 2017; 10:37:33 >
  • SHOSTKOVİCH kullanıcısına yanıt
    Güzel olmuş hayırlı olsun. Benim 1 yıl olmaya yaklaştı 3M boya koruma yaptıralı. Bir ara yenilemek gerek. Camlara nasiol su kaydırıcı da uyguluyorum tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XaserV

Güzel olmuş hayırlı olsun. Benim 1 yıl olmaya yaklaştı 3M boya koruma yaptıralı. Bir ara yenilemek gerek. Camlara nasiol su kaydırıcı da uyguluyorum tavsiye ederim.

Teşekkürler,6 ayda bir banka sonax kampanyasından faydalanarak yaptırmaya çalışıyorum.Yeni aracımda da devam ediyor bakalım.Su kaydırıcıyı notlarıma alıyorum teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHOSTKOVİCH -- 5 Ocak 2017; 15:35:59 >
  • SHOSTKOVİCH kullanıcısına yanıt
    Ben de bahsettiğiniz kampanyadan faydalanıyorum ama bu dönem kampanya iletisi gelmedi. Sizde var mı haber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akineton

Ben de bahsettiğiniz kampanyadan faydalanıyorum ama bu dönem kampanya iletisi gelmedi. Sizde var mı haber.

http://www.worldcard.com.tr/kampanyalarimiz/world-kampanyalari/motorlu-tasitlar-verginizi-3-taksitle-odeyin/s-23/c-7533.aspx
  • Sonax’ta Hybrid Boya Temizleme, Parlatma ve Koruma paketi 390 TL yerine 195 TL.

bu fiyata %20 ekleyeceksiniz.234 TL ye denk geliyor.Bazı sonax bayileri %30 diyor.Kendi sitelerine yönlendirirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 18641865186618671868
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.