Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1865. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18631864186518661867
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçenlerde anlatmıştım, tekerden cik cik diye bir ses geliyor diye. Sanırım buldum. Dün akşam arka sağ lastikte büyükçe bir vida gördüm. Ama öyle dik saplanmamış. Yataydan lastiğin dişlerine girmiş. Lastikçiye çıkarttırdım. Şimdilik hava kaçağı olmadı ve yanılmıyorsam o cik sesi de kayboldu. 🤗

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trim sesi kapi yaglanmasi sonucu bitti.simdi sessizlige alismaya calisiyorum.Birde asagidaki hususlari elektronikcide actiran var mi?saglikli mi?

https://forum.donanimhaber.com/vag-com-vcds-kullanicilar-ve-kodlamalar-bolumu--40062587#40062587

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHOSTKOVİCH -- 23 Aralık 2016; 17:13:11 >
  • Sn Tiguan sahipleri, 7 yıldır keyifle kullandığımız Tiguanımızı satıyoruz. Arzu eden arkadaşıma sayfa yöneticiliğini devretmek isterim.
    Teşekkürler.
  •  ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
  •  ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
  • Ne iyi etmişsiniz benim daha 1 yaşında olduğu için mecburum servise gitmeye.

Geçmiş olsun yurdum yollarında lastiğe her türlü zırdavat girebilir Ben artık radyoyu hep açık tutmaya özen gösteriyorum abi sağdan soldan gelen seslere çok açık antenlerim keyfim kaçmasın diye yağmur kar yoksa yolda müzik banko
    Karar verdin mi hangi bayiye gideceğine?

• XaserV kullanıcısına yanıt
    Hangi servise gideceğime karar vermemiştim dostum. Şimdi sen sorunca bir baskı hissettim sanki. 😁 Az önce vw uygulamasından her zaman götürdüğüme değil diğerine aldım. Bir de onu deneyeyim bakalım. 10 ocak'a aldım. Bugünlerde yoğunum çünkü. 11'i de satın aldığım gün zaten.

İkame araç da istedim. Bakalım verecekler mi? Servest sürüş çalışmıyor diye de not ekledim.

• HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Baskı yaptım resmen evet. Hayırlı olsun 10 ocakta dananın kuyruğu kopacak demek ki Eğer senin dsg yazılımını güncellerlerse ben de aynı taktikle randevu alırım tekrar. İkame araç için ısrarcı ol vermek zorundalar Bursa'da Lounge 2015 Tiguan veriyolar bu ne rezalet de

İKame araçsız zor oluyor dostum. İşler aksıyor. Çünkü sabah verip akşam alıyorsun. Üstelik servise bıraktıktan sonra taksi tutmak gerekiyor. İki üç saatte bitirseler beklerdim.

MObil uygulamadan başvurmuştum. Ne arayan oldu ne soran. Eskiden arayıp teyit falan alıyorlardı. Sen hangi yolla randevu almıştın dostum? Zubizu'nun ekstra bir avantajı var mıydı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 24 Aralık 2016; 19:07:48 >
  • autograph A kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun, Tiguanı satarsanız Tiguan ailesini terk etmeyiniz, bu aile uzun zamanda ancak bir araya gelebildi....
  • quote:

Orijinalden alıntı: autograph

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

Aynı aracın kardeşini (aynı donanım) biradere 2 yıl önce almıştık.Çokta menmun.Bu donanımda Yeni bir Tiguan yoktur....
    Evet benim araca Cuma sabahı el koymuşlardı ve Pazartesi akşamı alabilecektim araç vermeseler bırakamazdım ben de.

Daha aramazlar. Beni istediğim randevu gününden sadece 1 gün önce aradılar 7-8 Ocaktan önce aramazlar seni gibi geliyor bana. Ben Volkswagenim uygulamasından değil de sitesinden randevu almıştım %10 indirim veriyor işçilikte geçerli. Zubizu kullanmadım. 5 yaş üstü araçlarda geçerli Zubizu gibi
    bişey okuduğumu hatırlıyorum ayrıca. Zubizu dan da yapsan %10 un üzerine eklenmiyor diye biliyorum maksimum %10 bir de servisin kendisi %5 ek indirim yapabiliyor diye okumuştum burda ama Bursa hayır dedi yapmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: yimust

quote:

Orijinalden alıntı: autograph

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

Aynı aracın kardeşini (aynı donanım) biradere 2 yıl önce almıştık.Çokta menmun.Bu donanımda Yeni bir Tiguan yoktur....

Çok teşekkürler. Haklısınız o dönem çok dolu araçlar kısa süre gelmişti. Düşünen olursa çok temiz. Kazasız boyasız 41.000'de.

• quote:

Orijinalden alıntı: yimust

Hayırlısı olsun, Tiguanı satarsanız Tiguan ailesini terk etmeyiniz, bu aile uzun zamanda ancak bir araya gelebildi....

Teşekkürler takipte olacağım.

TEşekkürler anladım. 👍 Mobil uygulamada da işçiliğe %10 var. Ben zaten eskiden %10 servisten indirim alıyordum. Arabayı sizden aldım diyerek. Yani değişen birşey olmayacak. 😊

• Arkadaşlar 2-3 haftadır soğuklardan mı bilmiyorum sabah ilk marşta 1-2 sn lik motordan sübap sesi geliyor 122 hp lik, bu tarz bir durumla karşılaşan var mı. Arkadaşım kışın bizim golf de yapıyordu deyince acaba kronik mi diye sorayım dedim.

• mşah kullanıcısına yanıt
    Soğuklarda ilk çalıştırmada yapıyor muydu hatırlamıyorum ama sübap şıkırtısı dur kalk trafikte veya tümseklerden geçerkenki gibi yavaşlandığı durumlarda çokça yaşıyordum. Hatta şunu söyleyebilirim, önceki hiç bir arabamı bu kadar çok stop ettirdiğim olmamıştır.

Yalnız dur kalk trafik gibi durumlarda start stopun kararsız kaldığı anlar olabiliyor. Tam stop edecekken debriyaja basınca deviri toplamaya çalışıyor vs derken şakırtı oluşuyor.

Şimdiki dsgli 150 bg likte pek olmuyor. Sonuçta otomatik ve devri sürekli ihtiyaca göre yazılım ayarlıyor. Buna rağmen eğer autohold kullanılmıyorsa ayağını frenden çeker çekmez araba gitmeye çalıştığından kısa süreli bi pırpırlanma hissediliyor. Autohold açıkken devreden çıkması için gaza basmak gerektiğinden o sorun yaşanmıyor.

Daha önce yani iki yıldır hiç olmamıştı yeni yapmaya başladı ama bugün çalıştırınca olmadı, acaba diyorum aküm biraz zayıf marşa basınca şarj dinamosu aküyü doldurmak için motoru fazla mı zorluyor ilk marştan sonra, bugün aküyü biraz şarj etmiştim çalıştırmadan önce acaba ondan mı ses yapmadı. Sizin sübap şıkırtısı dediğiniz avans sesi olmasın benimkinde motor yağ ısınınca avans sesine benzer ses geliyor hızlanmalarda ve vites değişimlerinde, serviste bu problemi çözemedik WV servisinden bir usta DSG den kaynaklı olduğunu söyledi bende şimdi o şekilde kullanıyorum.
  • Arkadaşlar 15-20 gün sonra 2. yıl 30 bin bakımı için servise bırakacağım aracı servis ücretleri ne kadar yakında yaptıran arkadaş var mı ve 30 bin bakımında extra bir şey yapıyorlar mı standart filtre yağ dışında.
  • Arkadaşlar merhaba. Henüz geçen hafta 2013 model 1.4 DSG aldım. Eskisi 2011 manueldi. Geçmiş sayfalarda belki konuşulmuştur ama hatırlayamadığım için sizlere soracağım.Bir şey fark ettim, eski aracım 2011 model olmasına rağmen 2013 olan bu yenisinden içeriye daha az ses alıyordu.Yani yenisi 2 yaş daha genç olduğundan fitiller falan daha yeni olacağından tersine daha da az ses almalıydı diye düşüyorum. Benzer durumu yaşayan yada hisseden oldu mu acaba? (Yanlış hissettim herhalde diye düşünürken konuyu hiç konuşmadığım eşim geçen gün yoldayken -camda aralık mı var acaba? diye sorunca kesinlikle doğru hissettiğimi düşündüm)
  • 
Sayfa: önceki 18631864186518661867
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.