Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1867. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18651866186718681869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende 2012 model 122 tiguan var ben Marjet sıvı sistem taktırdım.160 tsi lere oluyormu bilmiyorum.Su an ben memnunum ancak şöyle bir durum var tsi lerde basınç pompası keçeli olduğundan 30-50bin arasında değişmesi gerekiyor yoksa marş uzaması oluyor. tasarruf oranı yarı yarıya.bu konuda facebook hesabı var oradan takip edersen daha iyi bilgiler alabilirsin.link nasıl yapılıyor bilmiyorum donanimhaber de MARJET ANA KONU yazarak da araştırabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hrn_37 -- 8 Ocak 2017; 23:18:44 >
  • Arkadaslar merhaba,

Bu sabah yetkili servisten aradilar, motor guncellemesi yapacaklarmis fazla detay vermediler, daha once amaroklari yapmislar simdir sira tiguanlara geldi gibi bir sey dediler.

Bu guncelleme neyin guncellemesi, emisyon davasindan kalan olay mi hala yoksa farkli bir sey mi var bunun altinda?

Birde atiyorum emisyon davasi yuzunden beygir dusuklugune giderlerse bunu reddetme imkanimiz olacak mi?
  • XaserV kullanıcısına yanıt
    Dün bıraktım farklı servise. Kar nedeniyle benden başka gelen olmamıştı. 😊 Ben de kar lastiğim olmadığından gidip gitmemekte kararsızdım aslında ama sonra yığılma olur randevular sarkar diye gittim.

Şimdi geliyorum merak ettiğin hususa. Serbest sürüş modu çalışmıyor diye belirtmiştim. O yüzden bugüne ertelediler teslimi. Ama sonuçta yapmışlar. Yazılım güncellemesi ile halletmişler. Yokuş aşağı değil nerdeyse her şartta ayağını gazdan çektiğinde boşa geçiyor.

Ücret olarak online indirimini de yapınca 583 tl verdim.

Klimadan da bahsettim. Oradan kontrol etti. İki değil bir kez değişmişler dedi. İkincisinde sadece kontrol etmişler. Eski servis beni kandırmış anlayacağım. 😡

Şimdi bir ses yok. Kış nedeniyle. Yazın yaparsa bir de bu servise sorarım artık. Bunlar yapar gibi geldi bana. Baya azimliler. 😎
  • Unutmuşum...bu arada golf7 verdiler. Kar lastikli hem de 🤗Eski serviste taksi bulacağım diye uğraşıp duruyordum.
  • HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    İlk bakımın hayırlı uğurlu olsun iyi ki başka servis denemişsin artık hep buna götürürsün bundan sonra. Ben de bir ara serbest sürüş modu çalışmıyor şikayetiyle bırakabilirim anlaşıldı. Tavsiye eder misin serbest sürüş modunda daha uzun süzülüyor araba değil mi?

Golf de iyi olmuş
    Teşekkürler dostum. Mesafe kısa yollar karlı arkada çocukların mızmızı olunca pek birşey anlamadım. 😊 Ama yokuş yukarı bile gazdan ayağını çekince boşa alıyor. Ekranda "serbest sürüş" yazısı çıkıyor. Yakıt olarak hangisi başarılıdır bilemiyorum.

İşin aslı şu: çalışmayan bir şey insanın gıcık kapmasına yol açıyor. O duygudan kurtuluyorsun. 😎

Hem istersek menüden kapatabiliyoruz. Seçeneğimiz olması güzel.

• MK* M kullanıcısına yanıt
    aracın teknik bilgisi ne ise o olur, ruhsatta beygir yazılı onunla oynayamazlar.Aracınız hangi model....
  • yimust kullanıcısına yanıt
    2014 2.0 tdi 140bg

Bana fiziki olarak karbon salinimi dusurunca motor gucunde de dusmeyecegi mantikli gelmiyor, bunun savunulabilecek tarafi bence motordan aldiklarini turbo ile kapatmalari olur.
  • MK* M kullanıcısına yanıt
    Yabancı bir forumda gücün düşürüldüğünü okumuştum ama kaynağı bulamadım.
    Ben serbest sürüşü tavsiye ederim. Kardan dolayı kapatmıştım. Özelliğe baya bir alıştığımı fark ettim. Kapatınca viteste araç akmıyor gaz vermedikçe.
  • seagleye S kullanıcısına yanıt
    Yalnız bu durumda da özellikle az yoğunluklu trafikte fazla frene basma ihtiyacı oluyor. Tabi bunun balataların daha çabuk bitmesi gibi olumsuz etkisi olabileceği gibi 'fren enerjisi geri kazanımını" arttırdığından yakıta olumlu etkisi de olabilir.
  • seagleye S kullanıcısına yanıt
    Sağolun, ilk fırsatta randevu alacağım bunun için.
  • Akineton kullanıcısına yanıt
    Rusya'da günceletenler eski sürüme geri dönüyor. Güncelleme sonrası titremenin ve tüketimin arttığından bahsedilmiş.

For owners of diesel Tiguan with engine control unit 03L 906 018 FQ and 03L 906 018 LJ

Gördüğüm kadarıyla Türkiye deki 2012 model 2.0 tiguanlar CFFB motor kodlu ve 03L906018LG kontrol unitesine sahip. Bu kontrol unitesi içinde 9978 sürüm mevcut. Dolayısıyla servis tarafından bu sürüme güncelleme yapıldığında benzer şikayetler yaşabilirsiniz.
  • Eyy ahaliii! Yaşayan kimse var mı? Herkes sattı mı yoksa Tiguanları diyeceğim ama bu forumdaki çoğu kişi böyle bir hata yapmaz bilirim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yeni lastik aldım, lastikçi 36 hava basmış ama bana sanki fazla geldi, araç çok zıplıyor sanki, ideal ölçü nedir arkadaşlar yardımcı olur musunuz? Ben sanki 32 basıyordum öncekinde ama lastikten lastiğe de değişmez değil mi?

• afumetto A kullanıcısına yanıt
    32 normali , 34 bastım ben en son bir fark göremedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Yakin zamanda 60000km bakimina giden oldu mu? Ne kadar aldilar ve neler yapildi? 1.4 tsi 122 icin konusuyorum. Tesekkurler simdiden.

• Kış lastiği için 36 gayet iyi hocam. Tavsiye etmiyorum 32-34 psi pek güvenli değil.

• afumetto A kullanıcısına yanıt
    İdeal lastik basınçları 15 derece sıcaklıktaki hali baz alınarak hesaplanır. Eğer örneğin hava 3 dereceyken 32 hava basıldıysa korkmayın 32 iyidir. Ama hava diyelim 14 dereceyken 32 bastınız. Balkanlardan bir soğuk hava akımının etkisi altına girdik geceleri -7 falan görüyoruz o zaman 32 az gelebilir o anda çünkü o artık 32 değildir belki 27 dir. Lastikçiler bunu kastederek çok basarlar kışın. Konfor berbat olur dediğiniz gibi sanki kauçuktan değil de mermerden imal edilmiş lastikler üzerinde geziyorsunuz hissiyatına kapılırsınız. Ben hava soğukken 32 bastırdım kışlıklara gayet iyi hatta bana bu bile sert geliyor fabrikanın tavsiyesi az yükte 29 dur.

• Çok teşekkür ederim arkadaşlar, bugün lastikçiye tekrar gidip bi ayar yaptırayım

• 
Sayfa: önceki 18651866186718681869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.