Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1685. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.775
Cevap
418
Favori
3.764.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16831684168516861687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doğru anlamışsınız. Ben montaj yaptırana kadar 3-4 gün klima kontrolleri altındaki çakmaklıktan kontağı kapatınca elektrik kapanıp kayıt duracak, kontağı açınca tekrar güç gelip kayda başlayacak sekilde kullandım. Daha sonra sigorta kutusundan kontağa bağlattım. yazımda belirttiğim çakmaktan ilk 3-4 günkü kullanımım, sigorta kutusuna montaj sonrası da şimdiki kullanımım. kullanım açısından bir farkı yok. kontak-elektrik-kayıt şeklinde.

ben çok çekinirim elektrik tesisatıyla oynamaktan o yuzden eğer kontak kapatılınca çakmakta güç kalsaydı kameranın adaptorunu devamlı çakmakta tutmazdım.
  • kapı altı led deniniz ama bende orada reflektör var, herhangi bir led yok. yarın bir daha bakayım. benim işkillendiğim, bu akşamüstü dikkatimi çekti, belki daha once dikkat etmedim, kısa farlar yanarken, ayak aydınlatmaları sizde de çalışıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bryavuz

Doğru anlamışsınız. Ben montaj yaptırana kadar 3-4 gün klima kontrolleri altındaki çakmaklıktan kontağı kapatınca elektrik kapanıp kayıt duracak, kontağı açınca tekrar güç gelip kayda başlayacak sekilde kullandım. Daha sonra sigorta kutusundan kontağa bağlattım. yazımda belirttiğim çakmaktan ilk 3-4 günkü kullanımım, sigorta kutusuna montaj sonrası da şimdiki kullanımım. kullanım açısından bir farkı yok. kontak-elektrik-kayıt şeklinde.

ben çok çekinirim elektrik tesisatıyla oynamaktan o yuzden eğer kontak kapatılınca çakmakta güç kalsaydı kameranın adaptorunu devamlı çakmakta tutmazdım.

Benim kamera kapasitörlü.Kabloyu gorunmeyecek sekilde kendim sakladim.Aractan cikarken kontakla baglantisini elle kesiyorum.Kontaga baglatmakla ugrasmak istemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

kapı altı led deniniz ama bende orada reflektör var, herhangi bir led yok. yarın bir daha bakayım. benim işkillendiğim, bu akşamüstü dikkatimi çekti, belki daha once dikkat etmedim, kısa farlar yanarken, ayak aydınlatmaları sizde de çalışıyor mu?

Yeni modellerde led var sanirim.Benimki 2013 model ambiyans aydinlatma var ama reflektor var bende de.ayak aydinlatma kontaktan anahtari cekince yaniyor sanirim?

• Arkadaşlar bugün itibarı ile 2012 model ve 50.500 kilometredeki White Night Tiguan'ıma 70.000 lira karşılığında veda etmiş bulunmaktayım. Sizlere de araçlarınızla sağlık, huzur, mutluluk dolu, kazasız ve belasız nice keyifli sürüşler dilerim, sevgiler...
  • hayırlı olsun. sonraki araç kısmetse?
  • Mahsuru yoksa araci kaça ve ne zaman aldiginizi ogrenebilir miyim?

• Çok teşekkür ederim. Şuan için bir şey düşünmüyoruz, aracımız var zaten, ilerleyen dönemde yeni bir şey alır ve tekrar denk gelirsek belki o zaman paylaşmış olurum, saygılar, iyi akşamlar...
  • 16 Şubat 2015'te 70.000 liraya almıştım, 16 Ekim 2015'te 70.000 liraya sattım.
  • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Şu anda Türkiye’de Volkswagen EA 189 dizel motora sahip 323 bin 977 araç firma ile mutabakat sağladık. Gönüllü olarak geri çağrılacak ve teknik güncelleme yapılacak” dedi.  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bir televizyon kanalında katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.  

Volkswagen ile ilgili problemin Amerika açısından 2 kaynağı olduğunu vurgulayan Işık, “Bir; Amerika’da vergiler ki Avrupa’da da öyle emisyona bağlı olarak alınıyor. Emisyon fazla ise vergi çok alınıyor. Emisyon değeri düşükse vergi az alınıyor. Burada işte Volkswagen emisyon değerlerini düşük gösterdiği için hem tüketiciyi yanıltmakla suçlanıyor, hem de daha az vergi vermekle suçlanıyor.Dolayısıyla buradaki itham vergi kaçakçılığı boyutunda. Türkiye’de biz emisyondan dolayı vergi almıyoruz. Bizim için önemli olan Türkiye’de emisyon değerlerinin çevre kirliliğine olan etkisi” değerlendirmelerinde bulundu.  

“VOLKSWAGEN ARAÇLARI GÖNÜLLÜ OLARAK GERİ ÇAĞRILACAK”  

“Volkswagen olayı Amerika’da meydana geldikten sonra Bakanlık olarak da konuyu yakinen takip ettik” diyen Işık, şunları kaydetti: “Vergi mevzuatıyla ilgili olmadığı için emisyon değerlerinin ölçülmesi bizim için 1. derecede önemliydi. Bu noktada Amerika’daki gelişmeleri günbegün takip ettik. Hem de Almanya’daki ve Avrupa’daki gelişmeleri takip ettik. Şu anda Türkiye’de Volkswagen EA 189 dizel motora sahip 323 bin 977 araç firma ile mutabakat sağladık. Burada gönüllü olarak geri çağrılacak ve teknik güncelleme yapılacak.”  

“Almanya ile eş zamanlı yapılacak Ocak 2016'ta başlayacak 323 bin 977 aracın teknik güncellemesi Almanya ile eş zamanlı olarak Türkiye’de yapılacak” diyen Işık, “Bunu firma gönüllü çağırmayı kabul ettiği için biz burada cezai bir müeyyide uygulamıyoruz. Ama eğer firma gönüllü olarak bunları geri çağırmayı kabul etmeseydi biz burada cezai işlem yapacaktık. Belki ceza işleminden sonra başka adımlar atmamız gerekecekti ama şu anda 323 bin 977 aracı firma gönüllü olarak Almanya ile eş zamanlı geri çağırıp teknik güncellemesini yapmayı kabul etti” ifadelerini kullandı.

• quote:

Orijinalden alıntı: L'ombre

quote:

Doğru anlamışsınız. Ben montaj yaptırana kadar 3-4 gün klima kontrolleri altındaki çakmaklıktan kontağı kapatınca elektrik kapanıp kayıt duracak, kontağı açınca tekrar güç gelip kayda başlayacak sekilde kullandım. Daha sonra sigorta kutusundan kontağa bağlattım. yazımda belirttiğim çakmaktan ilk 3-4 günkü kullanımım, sigorta kutusuna montaj sonrası da şimdiki kullanımım. kullanım açısından bir farkı yok. kontak-elektrik-kayıt şeklinde.

Benim kamera kapasitörlü.Kabloyu gorunmeyecek sekilde kendim sakladim.Aractan cikarken kontakla baglantisini elle kesiyorum.Kontaga baglatmakla ugrasmak istemedim.

Kamerayı sigorta panosuna bağlamak için bu aparatı kullanabilirsiniz ben arka silecek sigortasına bağladım fazla kullanılmadığı için hem kameranın kendi sigortası olmuş oluyor

http://www.aliexpress.com/item/High-quality-Car-Fuse-Add-A-Circuit-Fuse-TAP-Adapter-Mini-ATM-APM-Blade-Fuse-Holder/32334401386.html

• Tiguan alma niyetim var, 2. elini koruyup korumadığını öğrenme adına sormuştum. 8 ay binmişsiniz ve aynı fiyata satmışsınız, ne güzel zararınız olmamış. Teşekkür ediyorum, size yeni S60 aracınızın da hayırlı olmasını diliyorum, kolay gelsin.
  • M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Ceza almayacakları belliydi bu skandalda türkiyede emisyona göre vergi ve fiyatlandırma olmadığı için müsteriyi yanıltma gibi bir durum söz konusu değil gelişmiş ülke filan yalan bildiğin 3. Dünya ülkesiyiz
    ABD ve avrupada ise durum farklı orada tamamen dolandırıcılık söz konusu bizde dava açanlarda eli boş dönecek kim zaten bu aklı vermişse onlara

• 323 bin araç olduğuna göre 1.6 dizelleri de servise çağırıyorlar, acaba 1.6 motorlarda ne kadar beygir kaybi/yakıt artışı olucak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl bir teknik iyileştirme olacak acaba. Göz boyamada olabilir. Yazılımla motor gücünü veya torkunu düşürecek olmasınlar? Ucuz bir aparatla olsa zaten yaparlardı bu kadar riske girmezlerdi diye düşünüyorum.
  • Merhaba,

Lastik tavsiyesinde bulunabilecek var mı?
    ebat 235/50/R18
    Şuan aracımın üzerindeki fabrika çıkışı gelen Bridgestone, hem kolay patinaya düşüyor hem de konfor ve yakıt olarak çok memnun değilim açıkcası.
    Michelin yada Continental düşünüyorum, önerebileceğiniz belli bir model olursa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapriCornian -- 19 Ekim 2015; 0:31:17 >
  • Bence bu yazılım konusu önce incelenmeli ne gibi olumlu yada olumsuz etkisi var ona göre istenirse güncelleme yaptırılır
  • mşah kullanıcısına yanıt
    yazılımın konusu, bazı avrupa ülkelerinde başta ABD olmak üzere araçların eksoz emisyonuna göre vergi alınıyor.Yazılımla emisyon değerleri düşürülüyorki az vergi verilsin diye.VW.nin yaptığıda böyle.Dizel araçlarının eksoz emisyon değerlerini yazılımla düşürmüşler az vergi verilsin diye.Türkiye böyle bir uygulama yok.Bizde sadece Motor gücüne göre vergi alınıyor.Bizdede diğer ülkelerdeki gibi eksoz emisyon değerleri dikkate alınsaydı Türkiye Yüksek motorlu araçlarla dolardı.Bizde yerli araç üretimi olmadığı için böyle bir uygulama bizim zararımıza olur, onun için Motor gücü vergi seçeneği daha uygun.....
  • CapriCornian C kullanıcısına yanıt
    Benim araç üzerinde Continental UHP Cross Contact lastiklerle geldi 18". Oldukça memnunum. Ses ve yol tutuştan özellikle.
  • CapriCornian C kullanıcısına yanıt
    Ben üzerinde gelen bridgestone'u MICHELIN Latitude Tour HP ile değiştirdim. Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum, hertürlü yol koşulunda çok memnunum. Fakat şuan değiştirsem yeni olan ve testlerden başarılı çıkan MICHELIN Primacy 3 ü tercih edebilirdim. Bazı arkadaşların orjinalinde bu lastik geldiğini burdan gördük. Diğer yönden Continental nin de çok iyi olduğu söyleniyor. Fakat 235/50/18 ölçülerinde fiyatlar epey yüksek.
  • 
Sayfa: önceki 16831684168516861687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.