Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1687. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
419
Favori
3.764.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16851686168716881689
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim bu arada araç 160 bg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşler, Tiguan alma niyetindeyim,ama 0 km ile 1-2 yaş alıp almama konusunda kararsızım. Olası bir memnun kalmam durumunda satacak olursam 0 km çok zarar ettirir mi? Malum sitedeki ilanlara bakıyorum 2 yıllık araçlar aşağı yukarı 10-15 bin daha aşağı satılıyor. 15000 tl verilip 0 km mi alınır yoksa 15000 tl daha az verilip temiz garantili bir Tiguan mı alınır?
  • altinok A kullanıcısına yanıt
    Benim tavsiyem ya 1-2 yaşında tiguan almanız veya yeni kasayı beklemeniz birkaç aya yeni kasa muhtemelen gelir

• Yeni kasanın ülkemize ne zaman geleceği ne zaman belli olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: aktar_ismail

Yeni kasanın ülkemize ne zaman geleceği ne zaman belli olur?

2016 Mart ve sonrası bekleniyor son durumlar göz önüne alındığında öne yada arkaya esneme durumu olur mu bilinmiyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

merhabalar,bir abimize tigu bakıyoruz, 1.4 125 ve 1.4 150 DSG nin kağıt üstü değilde güncel kullanıcı şehir içi yakıt tüketimi değerlerini yazabilir misiniz?

mrb, araçların yakıt değerleri kullanıcıdan kullanıcıya değişir, belirli bir oranı tutturmak zor.Öğrneğin; 122 ps. lik bir aracı üç ayrı kişi kullansın emin olun yakıt değerleri üç ayrı şekilde çıkar.Onun için siz yine kağıt üzerindeki değerleri baz alın. Bu değerler kullanıcıdan kullanıcıya 1-2 litre oynar.Kağıt üzerinden aşağıya hiçbir şekilde düşmez, bilakis yukarı çıkar.
  • tokatfatihi kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgilendirme için.

• aktar_ismail A kullanıcısına yanıt
    Selamlar. Yeni kasa olayına çok takılmamak lazım. Şuan kronik sorunlardan arınmış uygun fiyata çok daha fazla donanım sunan bir tiguan var. C sınıfı otomatik dolu sedanlar 90-95 bin civarına dayanmış o yüzden 100 bine dolu dolu bir tiguan alıp binmek çok mantıklı.

• Mevcut multimedya sistemi yerine uygun fiyatlı alternatif arıyorum, şu ürünle karşılaştım,
    http://www.hepsiburada.com/roadstar-rd-9120vw-volkswagen-navigasyonlu-multiemedya-pm-otroadrd9120vw
    özellik ve fiyat olarak çok uygun görünüyor ama emin olamadım.
    Yorumu, bilgisi olan var mı?
    Oncelıkle merhabalar ben 6 ay onde 150 beygır 1,4 tıguan 0 km aldım.aractan cok memnunum ,bu kadar memnun olacagımı dusunmemıstım.2 el alırken lutfen dıkkat edınız.cunku dsg sansımanda tamır masraflı cok yuksek, birde 0 alırken alırken 2000 tl vererek garantıyı 2 yıl daha uzattım.kafam 4 yıl rahat.ama 2 elde bunu yakalamak zor.benım tercıhım 100.000 tl verırken 10.000 den kacmayın basınız agrımasın,yada 2 el alırken uzatılmıs garantıyı sorusturun
    tabııkı bebinım fıkrım

iyi gunler,
  • CapriCornian C kullanıcısına yanıt
    Alt seviyede bir multimedya düşünüyorsunuz, aynı yerde şu ürün daha mantıklı......

http://www.hepsiburada.com/roadstar-rd-9300vw-android-internetli-navigasyon-bluetooth-multimedya-golf-passat-jetta-polo-amarok-p-OTAYTRD-9300VW
  • Ekte eklediğim arkadaşı tanıyan varmı sanırım o aracını rline cevirmişti ona ulaşmam gerekiyor .

cestvrai

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dnz_sport -- 28 Ekim 2015; 22:25:56 >
  • 2013-2015 2.0tdi Tiguan alınır.

• quote:

Orijinalden alıntı: yimust

Alt seviyede bir multimedya düşünüyorsunuz, aynı yerde şu ürün daha mantıklı......

http://www.hepsiburada.com/roadstar-rd-9300vw-android-internetli-navigasyon-bluetooth-multimedya-golf-passat-jetta-polo-amarok-p-OTAYTRD-9300VW

Neticede her zaman daha iyisi vardır, alt seviye üst seviye olayına girersek bu işin sonu yok.
    Benim için önemli olan özellikler; navigasyon ve bluetooth açıkcası.
    Dediğiniz ürünü görmemiştim o da fena görünmüyor ama esas sorun marka güvenilirliği ve bahsedilen özelliklerin söylendiği gibi doğru düzgün çalışıp çalışmadığı.
    Bu konuda yorumu olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

İyi günler

• Arkadaşlar 2. el Tiguan ilanlarına bakıyorum malum siteden. Cup diye bir donanım var bazılarında. Ama vw sitesinde öyle bir donanım yok. Bir de 0 km alma durumum var Sport/Style donanım daha mantıklı gibi, bu donanıma hangi ekstra özellikler eklenirse en mantıklı olur. Mesela, led far, cam tavan, "Premium" mobil telefon hazırlığı, "Rear Assist" geri görüş kamerası, Keyless Access" Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi, 18 jant gibi de ekstralar var. Bunların hangisi önemlidir ve 2. el alacak olursam da nelere dikkat etmeliyim.

100.880 TL S&S versiyon fiyatı, yukarıaki ilavelerle 110.000 i geçiyor, yakın zamanda alanlar ne kadar fiyata aldılar ve bayiyi ne kadar pazarlığa zorlayabilirim.
    Sportstyle donanım üzerine donanım almak daha maliyetli olur ayrıca araç hemen temin etmek zor olur onun yerine lounge donanım almak daha mantıklı ayrıca bu ay %5 indirim var vw de
    Cup donanım bir önceki full model daha önceki whitenight donanım gibi katlanır yan ayna ve usb girişi yok cup donanımda lounge donanımdan farklı olarak

• Birde lounge donanım 150 bg cup donanım 160 bg yakıt tüketimi fabrika verileri olarak lounge donanımla çok az fark var

• quote:

Orijinalden alıntı: drsalmonella

Sportstyle donanım üzerine donanım almak daha maliyetli olur ayrıca araç hemen temin etmek zor olur onun yerine lounge donanım almak daha mantıklı ayrıca bu ay %5 indirim var vw de
    Cup donanım bir önceki full model daha önceki whitenight donanım gibi katlanır yan ayna ve usb girişi yok cup donanımda lounge donanımdan farklı olarak

Liste fiyatı üzerinden %5 indirim var değil mi? Yani 100.800 TL üzerinden indirim mi yapılacak yoksa %5 inmiş hali mi 100.880 TL?
    Tiguan donanım paketleri yıllık isimlendiriliyor. White Night 2012; Chrome; Cup; Lounge 2015 şeklindeydi galiba. Yani seneye Lounge olmayacak yaptıkları donanım paketini farklı isimlendireceklerdir diyebiliriz.
    Yazdığınız ilavelerin hepsi doğru sürücüde vazgeçilmez öneme sahiptir, size göre hangisi vazgeçilmez, hangisi konfor için olabilir, bunu siz belirlemelisiniz.
    Fiyat konusunda doğuş zorlanabilecek, ya da zorlayınca esneyecek bir firma değil, o çabanız boşa olabilir. Ama madem sıfır bakıyorsunuz size tecrübemi aktarayım. Aradığım özelliklerde araç için önce İstanbul'da bir kaç firmayı aradım, Doğuş "o özellikte araç ülkede hiçbir yerde yok" diye kestirip attı ama faklı bir firma ile konuştuğumda "kaale almayın onu, gidebileceğiniz şehirlerdeki bayileri tek tek arayıp sorun" dedi. Haklıydı da Isparta'da vardı ancak 2 saat önce kapora aldık, iptal olursa haber verelim dediler. Ankara'da bir firma ise bana hemen iptal olmuş özel bir siparişin detaylarını mail attı, üstelik süper bir iskontoyla birlikte. Forumdan bir arkadaş da iptal olan bir sipariş aracı güzel bir iskonto ile almıştı galiba. Ben denemekten zarar etmeyeceğinizi düşünüyorum. Sipariş araçlar banda girdikten sonra iptal edilemiyor ama müşteriyi üzmemek adına zorluk çıkarmayıp kapora iade ediliyor, araç metalik boya, anahtarsız giriş, iphone hazırlığı vb. ekstalar içeriyorsa beklemesin diye ilave indirimle elden çıkarıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akineton

Tiguan donanım paketleri yıllık isimlendiriliyor. White Night 2012; Chrome; Cup; Lounge 2015 şeklindeydi galiba. Yani seneye Lounge olmayacak yaptıkları donanım paketini farklı isimlendireceklerdir diyebiliriz.
    Yazdığınız ilavelerin hepsi doğru sürücüde vazgeçilmez öneme sahiptir, size göre hangisi vazgeçilmez, hangisi konfor için olabilir, bunu siz belirlemelisiniz.
    Fiyat konusunda doğuş zorlanabilecek, ya da zorlayınca esneyecek bir firma değil, o çabanız boşa olabilir. Ama madem sıfır bakıyorsunuz size tecrübemi aktarayım. Aradığım özelliklerde araç için önce İstanbul'da bir kaç firmayı aradım, Doğuş "o özellikte araç ülkede hiçbir yerde yok" diye kestirip attı ama faklı bir firma ile konuştuğumda "kaale almayın onu, gidebileceğiniz şehirlerdeki bayileri tek tek arayıp sorun" dedi. Haklıydı da Isparta'da vardı ancak 2 saat önce kapora aldık, iptal olursa haber verelim dediler. Ankara'da bir firma ise bana hemen iptal olmuş özel bir siparişin detaylarını mail attı, üstelik süper bir iskontoyla birlikte. Forumdan bir arkadaş da iptal olan bir sipariş aracı güzel bir iskonto ile almıştı galiba. Ben denemekten zarar etmeyeceğinizi düşünüyorum. Sipariş araçlar banda girdikten sonra iptal edilemiyor ama müşteriyi üzmemek adına zorluk çıkarmayıp kapora iade ediliyor, araç metalik boya, anahtarsız giriş, iphone hazırlığı vb. ekstalar içeriyorsa beklemesin diye ilave indirimle elden çıkarıyorlar.

Konya'daki vw yetkili servisinin Mali Müşaviri arkadaşım olur onu devreye sokmayı düşünüyorum, bir de yıl sonu olması, vw'nin malum sıkıntıları ve kasanın değişecek olması sebebiyle banttaki son üretimler olmasını da düşünürek güzel bir indirim almayı umuyorum ama dediğiniz gibi bu saydığım faktörler de etkili olmazsa 1-2 yıllık en fazla 20000 km bir 2. el alacam inşallah.

• 
Sayfa: önceki 16851686168716881689
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.