Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
38.398
Cevap
355
Favori
3.267.846
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Vw >> ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
Giriş
      5328 Mesaj
      11 Ekim 2015 00:15:17

Illa ki gelecektir. Fiyat olarak nasil olacak bilmiyorum ama pahali olacagini cok yuksek ihtimalle tahmin ediyorum. 2016 kasasinin manueli 2015 in otomatigi fiyati olur sanki eger butceniz ve aceleniz yoksa bekleyin bence ama maddiyat isleri bunlar birazda bir sey diyemiyorum tabii

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      tokatfatihi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"İnsan, insanın cehennemidir.."
    • Kurmay Yarbay
      12742 Mesaj
      11 Ekim 2015 08:50:32
      Merhaba arkadaşlar,
      Benim Tiguan'ın ön taraftan muhtemelen sağ ve sol her ikisinden de bir ciyaklama sesi geliyor. Balatası bitmek üzere olan araçların frene bastığında çıkan sese benzer. Veya porselen tabağa çatal sürtmüş gibi. :)

Pencereler kapalı iken duymak zor. O yüzden garajda pencereler açık olarak kısa bir video çektim.

Başına gelen, sebebini bilen varsa makbule geçecek.

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.

• Yarbay
      2600 Mesaj
      11 Ekim 2015 10:02:37

Hocam araya taş kum vs girdiği zamanda aynı sesi yapıyor benzinlikte tazyikli su ile yıkayın yada dediğiniz gibi balata da diskler bitmiştir artık

|
      |
      HiGHWAYMOUSE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
      12742 Mesaj
      11 Ekim 2015 10:25:17

Ben de taş çakıl gibi bir şeyin sıkışmış olabileceğini ama her iki taraftan da gelmesi beni şüpheye düşürdü dostum.

Balata bitmesine gelince 24 binde araç. Üstelik frene basmaz iken bu sesi yapıyor...

|
      |
      drsalmonella kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.
    • Binbaşı
      1732 Mesaj
      11 Ekim 2015 10:27:47

balataların gözle kontrolünü yapın.

yeni ve eski balata

|
      |

İZMİR ---- ŞKODA Yeti 2013 1,4 TSİ DSG Elegance ---- NİSSAN Micra 2004 1,2 Tekna ---- Renault Twingo 1999 1,2 Alize
    • Çavuş
      72 Mesaj
      11 Ekim 2015 10:28:40

Günaydın. Sorun disklerde. Maalesefki diskler balatalarla beraber değişmeli. Eğerki balatalarınız tükenmemiş ve diskleriniz de büyük erime söz konusu değilse disk ve balatalarınızı zımparalatıp 10-15 bin km daha kullanabilirsiniz.
      |
      |
      Bahsedilenler: HiGHWAYMOUSE

• Kurmay Yarbay
      12742 Mesaj
      11 Ekim 2015 10:52:05

Balataları kontrol ettim. Fotoğrafı aşağıda. Gayet iyi durumda gözüküyor.

|
      |
      mşah kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
      12742 Mesaj
      11 Ekim 2015 10:55:11

Bir önceki mesajımda yazmış olduğum üzere bakata kalınlığı gayet iyi gözüküyor. Dislerde kalınlık olarak iyi gibi. Ama yamukluk vs oluşmuş mudur bilemiyorum tabi...

|
      |
      carpediems_fast kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1732 Mesaj
      11 Ekim 2015 11:14:33

El fren manuel mi yosa otomatik mi onunla ilgili bir sıkıntı olmasın belki el freni gergin kalmıştır
      |
      |

İZMİR ---- ŞKODA Yeti 2013 1,4 TSİ DSG Elegance ---- NİSSAN Micra 2004 1,2 Tekna ---- Renault Twingo 1999 1,2 Alize
    • Çavuş
      72 Mesaj
      11 Ekim 2015 11:34:07
      quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Bir önceki mesajımda yazmış olduğum üzere bakata kalınlığı gayet iyi gözüküyor. Dislerde kalınlık olarak iyi gibi. Ama yamukluk vs oluşmuş mudur bilemiyorum tabi...

Disklerinizin kalınlığı yeterli olsa da üzerinde büyük ve derin çizikler oluşmuş olabilir bu çiziklere de taş vs gibi şeyler sebep oluyor. Bence balata ve disklerinizi zımparalattığınızda sorun çözülecektir.

• Kurmay Yarbay
      12742 Mesaj
      11 Ekim 2015 11:43:33

Bir ara servise götürüp sorayım o zaman. Diskler değişmesi lazım derlerse (tahmin ediyorum onlar taşlamaz) başka bir yerde taşlatırım.

@msah

Elektronik el freni var dostum

|
      |
      Bahsedilenler: mşah , carpediems_fast kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      502 Mesaj
      11 Ekim 2015 11:49:15
      quote:

Orijinalden alıntı: Hazan

Illa ki gelecektir. Fiyat olarak nasil olacak bilmiyorum ama pahali olacagini cok yuksek ihtimalle tahmin ediyorum. 2016 kasasinin manueli 2015 in otomatigi fiyati olur sanki eger butceniz ve aceleniz yoksa bekleyin bence ama maddiyat isleri bunlar birazda bir sey diyemiyorum tabii

Fiyat çok artmaz dedi bende sizin gibi düşünüyorum ama ne olacak belli değil pazara şimdi girse ah.. Seçim dolayısıyla bariz bir daralma var satışlarda..

|
      |

• Teğmen
      163 Mesaj
      11 Ekim 2015 13:33:36
      Merhabalar aracim 2013 dsg 160bg..belki karsilasan olmustur ayni sikintiyla diye sormak istiyorum..araci ilk aldigim yil D modunda 100_120 civari hizla seyrederken bir andan sanki bos vitese almisim gibi bir durumla karsilasmistim gaza yuklendikce sadece devir saatim hareket ediyo araba seyretmiyordu yolda.hizim dustu saga cektim..aha dedim yolda kaldik tuh ah vah modundayken,kontagi kapadim actim.arac normale dondu..aklima takilip servise goturdum.durumu anlattim.bilgisayara baglayip baktilar herhangi bi ariza gecmisi yok fln dediler..o gunden bugunede o sorunu yasatmamisti arac.. 2 yil sonra ayni sikintiyi gecen gun yasadim..mahalle arasindanydim yine d modunda bos vitesteymis gibi ara gazi verip durdum..ekranda vites gostergesi bolumunde D harfi yanip yanip sonuyodu o esnada..boyle bir durum basina gelmis olan veya ciddi bir otomatik sanziman sorunuyla karsi karsiya oldugumu dusunen kullanicilardan cevap alabilirsem cok sevinirim..herkese iyi gunler dilerim.

|
      |

• Çavuş
      85 Mesaj
      12 Ekim 2015 16:23:55
      quote:

Orijinalden alıntı: ozqur333

Cok pardon ama merak ettim ne is yapiyorsunuz daha ogrenciyimde merak ettim

öncelikle kusura bakmayın yeni gördüm pek takip edemiyorum yoğunluktan dolayı sorunuza gelicek olursak bende öğrenciyim yurt dışında okuyorum bu soruyu sorma nedeninizi öğrenebilirmiyim merak ettim acıkcası :)?

Volkswagen TIGUAN 1.4 TSI White&Night+CC+Katlanır Ayna

https://www.facebook.com/groups/VwTiguanClup35/
    • Çavuş
      85 Mesaj
      12 Ekim 2015 16:49:24
      quote:

Orijinalden alıntı: benhurokten

Öncelikle herkese iyi akşamlar ve iyi forumlar sevgili Tiguan kullanıcıları.

Uzun süredir buralara uğrayamadım, umarım herkesin sağlığı ve keyfi yerindedir.

Şubat ayından bu yana severek kullandığım 2012 model, an itibarı ile 50.000 kilometredeki White Night Tiguan'ımı yeni bir araç almak için satmaya karar verdim.

Malum, serbest piyasa ve herkesin malı kendince kıymetli ama internetteki fiyatlara bakınca skala oldukça geniş, aracıma ne ederinin altında, ne de satılmasını zorlaştıracak bir bedel biçmek istemedim, kafamda 75.000 lira gibi bir rakam var, sizce de ideal midir, fikirlerinizi almak istedim, herkese kazasız ve keyifli sürüşler,

Saygılar...

aracınızın resmini atarsanız size daha rahat yardımcı olabiliriz aynı aracı kullanıyorum bende hemde bu sayede fikir sahibi olmuş olıurum keyifli sürüşler.aracı görmeden bişe demek yanlış olur resimlerinizi bekliyoruz

• Çavuş
      85 Mesaj
      12 Ekim 2015 17:05:30
      quote:

Orijinalden alıntı: Dnz_sport

quote:

Orijinalden alıntı: benhurokten

Öncelikle herkese iyi akşamlar ve iyi forumlar sevgili Tiguan kullanıcıları.

Uzun süredir buralara uğrayamadım, umarım herkesin sağlığı ve keyfi yerindedir.

Şubat ayından bu yana severek kullandığım 2012 model, an itibarı ile 50.000 kilometredeki White Night Tiguan'ımı yeni bir araç almak için satmaya karar verdim.

Malum, serbest piyasa ve herkesin malı kendince kıymetli ama internetteki fiyatlara bakınca skala oldukça geniş, aracıma ne ederinin altında, ne de satılmasını zorlaştıracak bir bedel biçmek istemedim, kafamda 75.000 lira gibi bir rakam var, sizce de ideal midir, fikirlerinizi almak istedim, herkese kazasız ve keyifli sürüşler,

Saygılar...

aracınızın resmini atarsanız size daha rahat yardımcı olabiliriz aynı aracı kullanıyorum bende hemde bu sayede fikir sahibi olmuş olıurum keyifli sürüşler.aracı görmeden bişe demek yanlış olur resimlerinizi bekliyoruz

ilanınızı görmemiştim aynı aracı bende kullanıyorum bu yaz değiştirmeyi düşünüyorum aracım 2012 aralık 26 çıkışlı 16 bin km de ek olarak taban koruma kiti egzoz ucları yan basamaklar 3 numara film bagaj çıtası bluetooth vs ekstra donanımlar var bende okadar geniş bi yelpazesi varki suan ne fiyat düşüneceğimi şaşırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dnz_sport -- 12 Ekim 2015; 17:07:31 >
      |
      |

• Binbaşı
      1215 Mesaj
      12 Ekim 2015 17:47:17
      quote:

Orijinalden alıntı: Dnz_sport

quote:

Orijinalden alıntı: ozqur333

Cok pardon ama merak ettim ne is yapiyorsunuz daha ogrenciyimde merak ettim

öncelikle kusura bakmayın yeni gördüm pek takip edemiyorum yoğunluktan dolayı sorunuza gelicek olursak bende öğrenciyim yurt dışında okuyorum bu soruyu sorma nedeninizi öğrenebilirmiyim merak ettim acıkcası :)?

Hayır hani kac para bu araba herkes veremez bende merak ediyorum nasil insanlar aliyor bu arabalari

• Çavuş
      85 Mesaj
      12 Ekim 2015 19:33:49

:) direk bana sorunca ilginç oldu neyse önemli değil 2. sınıf tıp öğrencisiyim ben tavsiye edebileceğim araçların başında gelir tiguan ama sanırım önümüzdeki yaz ayrılıcaz çünkü yeni kasasını düşünüyorum aracım ben sürekli dışarda oldugum için 2012 model 16000 km de :)
      |
      |
      ozqur333 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      333 Mesaj
      13 Ekim 2015 00:50:55
      doğuş otomotiv emisyon ölçümü yazılımı sorunu hakkında araç şasi numarasına göre sorgulama açmış

aracınızın EA 189 motor tipindeki dizel araçlar ile ilgili söz konusu durumdan etkilenip etkilenmediğini öğrenebilirsiniz

Volkswagen Grubu; 1.2, 1.6 ve 2.0 litre EA 189 dizel motora sahip araçların bu sorundan etkilendiğini açıkladı.

http://binekarac.vw.com.tr/volkswagen-dizel-bilgilendirmesi.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turati -- 13 Ekim 2015; 0:54:13 >
      |
      |

-----------------------------------------
      "Baba malı tez tükenir, evlat gerek kazana."
      2012 S&S 4x4 160hp karemel kahve
    • Yüzbaşı
      260 Mesaj
      15 Ekim 2015 00:08:45
      Merhaba,

Bilgi vermek istedim. Yeni aldığım aracıma Ender Elektronikte Meta alarm ve daha önce satın almış olduğum Mini 0806 araç kamerasını monte ettirttim.

Gayet kaliteli bir işçilik (malesef orjinal parça ve kaliteli işçilik nedeniyle fiyat biraz yüksek) ile istanbul gibi güvenlik sorunu olan bir yerde bir nebze içimi rahat ettirecek gibi.

Meta alarm darbe ve hacim korumalı, içeri girişlerde de alarm veriyor.

Araç kamerası belki gereksiz görünebilir ama hep aklımda olan birşeydi. Bir defa lazım olur (Allah lazım etmesin) ama ilgili görüntüler için keşke olsa da para önemli değil dememek için taktırttım.

Sırada hala karar veremediğim kış lastikleri var. Marshal lastikleriyle ilgili tecrübesi olan varsa, paylaşırsa sevinirim.

Emniyetli/keyifli sürüşler...

Hızlı Cevap

Reklamlar
Paykasa
SEO
paykasa
Yeni Abonelik d-smart
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
2,860
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.