Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1395. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.775
Cevap
418
Favori
3.764.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13931394139513961397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi konu hakkında bilgi edinmek istiyordum ama umarım yardımcı olabilirsiniz
    bu TİGUANIN acaba katologda olan renklerinden istesek doğuş getirmiyormu acaba piyasada olan araçların yüzde 80 i ya beyaz ya siyah ya da gri
    katologda metalik renk seçeneği var vişne kırmızısı yada gece mavisi istesek beklememiz mi gerekiyor acaba.
  • merhabalar bende tiguan almak istiyorum ve zaman zaman forumu takip ediyorum.Bilgi sahibi olan varsa bir konuda görüşlerinize ihtiyacım var.Ben ortalama yılda 10.000 km yol yapıyorum.Bu nedenle benzinli bir model daha uygun gibi fakat tiguan vb.araçların ağırlık merkezi sedan araçlara göre yerden daha yüksek olduğu için yol tutuşu ve emniyet için 4X4 olmalı diye düşünüyorum,birde otomotik vites olsun istiyorum.Durum bu olunca dizel 4x4 140 hp den başka seçenek kalmıyor,tabi fiyat ta çok yükseliyor.Yardım istediğim konu şu;4x2 ile 4x4 arasında fiyat farkını haklı gösterecek kadar fark varmı?yardımcı olun zamanım kalmadı yarın sipariş vermeliyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NBASEVER

Bi konu hakkında bilgi edinmek istiyordum ama umarım yardımcı olabilirsiniz
    bu TİGUANIN acaba katologda olan renklerinden istesek doğuş getirmiyormu acaba piyasada olan araçların yüzde 80 i ya beyaz ya siyah ya da gri
    katologda metalik renk seçeneği var vişne kırmızısı yada gece mavisi istesek beklememiz mi gerekiyor acaba.

Saydığınız renkler zor satıldığından bayilere sınırlı sayıda geliyor, ama ben gece mavisini gördüm bayide...
  • haydi arkadaşlar yardımcı olun .görüşlerinizi bekliyorum.4x2 nin yol tutşu ile 4x4 ün yol tutuşu arasında çok fark varmı.yada 4x2 nin yol tutşu nasıl,emniyetlimi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DR.EG

merhabalar bende tiguan almak istiyorum ve zaman zaman forumu takip ediyorum.Bilgi sahibi olan varsa bir konuda görüşlerinize ihtiyacım var.Ben ortalama yılda 10.000 km yol yapıyorum.Bu nedenle benzinli bir model daha uygun gibi fakat tiguan vb.araçların ağırlık merkezi sedan araçlara göre yerden daha yüksek olduğu için yol tutuşu ve emniyet için 4X4 olmalı diye düşünüyorum,birde otomotik vites olsun istiyorum.Durum bu olunca dizel 4x4 140 hp den başka seçenek kalmıyor,tabi fiyat ta çok yükseliyor.Yardım istediğim konu şu;4x2 ile 4x4 arasında fiyat farkını haklı gösterecek kadar fark varmı?yardımcı olun zamanım kalmadı yarın sipariş vermeliyim.

Ben 4*4 ünü hiç denemedim. Ancak şundan eminim, ben bu araçla araziye çıkmayacak isem 4*4 ün anlamı ne? Şehir içi kullanımda ve hatta karlı ve buzlu yolda bile en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Fren yaptım, yol buzlu olduğu için Abs devreye erken girdi ve hiç aracı kaydırmadan frenleme harika... Yol tutuş harika...

Tiguandan daha iyi yol tutan sedan araç tabiki var ancak hepsi değil...

• tiguan iç dizayn olarak golf plus ile aynı şekilde cıktı piyasaya, ufak makyaj ve kromaj desteğiyle son halini aldı
    eğer golf plus 2014 kasa değişimindeki gibi tiguan'ın da iç kısım aynı olursa aşağıdaki aşağıdaki resimde olduğu gibi çıkar 2015 kasa tahminimce.

motor gamında ise;
    85 hp güç üreten 1.2 litrelik TSI ve 150 hp,160 hp güç üreten 1.4 litrelik TSI motorlar
    110 hp güç üreten 1.6 litrelik TDI ve 150 hp güç üreten 2.0 litrelik TDI dizel olabilir.

bu resim son haliyle şimdiki tiguan

bu resim golf plus

bu resimde YENİ (2014) VOLKSWAGEN GOLF PLUS (SPORTSVAN)

• Arkadaşlar sanki yanlış bir düşüne var.Çünkü 4x4 yalnız arazide işe yaramaz.Karda,buzda,ıslak zeminde,çamurda ve virajlarda da işe yarar.Aksi halde sedan olup yani yere yakın olan ve arazide kullanılamayacak olan ancak 4x4 olan araçlar var.Mesela BMW 5.25,audi,mercedes.
  • DR.EG D kullanıcısına yanıt
  • turati kullanıcısına yanıt
    Bayiden öğrendiğim kadarıyla tiguan 2105 te değil 2016 da kasa değiştirecekiSanırım değişiklik belirgin olacak.Ayrıca kısa ve uzun olmak üzere iki farklı şasi olacak.Dizelide 2.0 177bg olacak.
  • iyi aksamlar
    bende sıfır chrome edition 1.4 tiguan almayı ciddi ciddi düsünüyorum. Birkac konuda fikrinizi almak istedim. Aralık ayında ki kur kampanyasını düsüneyim mi?(2.24) ocaktan sonra fiyatı artar mı? yeni kasa 2014un sonunda mı cıkıyor? onun fiyatı tahmini ne kadar olur? YENİ KASA CIAKRTACAGI icin zam gelmeyebilir mi?
    simdiden tesekkür ederim
  • DR.EG D kullanıcısına yanıt
    Bende 4x2 white night var.4x4 kullanmadım ama kendi aracımın yol tutuşunu çok beğeniyorum normal otomobil gibi kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. Ankara'da ortalama tüketim 7,5-8 litre civarı. Kesinlikle tavsiye ederim Tiguanı. Az önce haberlerde Çıldır Gölünde siyah tigu ile Show yapan arkadaşımı görünce gururlandım ;) ama dikkat etsin yine de riskli... Sizin için de hayırlı olur inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar sanki yanlış bir düşüne var.Çünkü 4x4 yalnız arazide işe yaramaz.Karda,buzda,ıslak zeminde,çamurda ve virajlarda da işe yarar.Aksi halde sedan olup yani yere yakın olan ve arazide kullanılamayacak olan ancak 4x4 olan araçlar var.Mesela BMW 5.25,audi,mercedes.

Evet haklısın galiba şehir içi kullanımda 4*4 olmazsa olmaz. Hemen al bak keyfine.
  • asandra A kullanıcısına yanıt
    2. Soru için cevap yazayım bende. 2015'te yeni kasası gelse daha 1 yıl var 1 yıl beklemek olmaz gibi.Ayrıca Euro 2,85 olmuş daha da yükselme riski var. Türkiye'ye yeni girecek araçlarda kur kampanyası 2.24'ten olmaz. Bayilerdeki araçları 2,24'ten alın arkadaşlar yakında 80-90 bin TL benzinli tigu için normal bir fiyat olacak. Herkesin gönlünce olur inşallah :)

• quote:

Orijinalden alıntı: lost3507

iyi aksamlar
    bende sıfır chrome edition 1.4 tiguan almayı ciddi ciddi düsünüyorum. Birkac konuda fikrinizi almak istedim. Aralık ayında ki kur kampanyasını düsüneyim mi?(2.24) ocaktan sonra fiyatı artar mı? yeni kasa 2014un sonunda mı cıkıyor? onun fiyatı tahmini ne kadar olur? YENİ KASA CIAKRTACAGI icin zam gelmeyebilir mi?
    simdiden tesekkür ederim

chrome edition 2014 opsiyon olarak anahtarsız çalıştırma ve orta konsolda 230 v soket:fiyat92.900 tl.diğer yandan sport style 4x4 140 hp dizel 105.000,arada çok fark yok gibi.
  • Arkadaşlar vw 2014 ocakta euro kur:2.34 ten hesaplayacak.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lost3507

iyi aksamlar
    simdiden tesekkür ederim

chrome edition 2014 opsiyon olarak anahtarsız çalıştırma ve orta konsolda 230 v soket:fiyat92.900 tl.diğer yandan sport style 4x4 140 hp dizel 105.000,arada çok fark yok gibi.

olur mu fark yok suan 73000 nerdeyse 20000 tl fark var
  • Arkadaşlar iyi akşamlar. Foruma yeni üye oldum. Belki soracağım konu daha önceden konuşuldu , kusura bakmayın inceleyemedim.

Tiguan White Night ile Chrome Edition arasında ne fark var?
    2012 veya 2013 model 2.el Tiguan almayı düşünüyoruz. Bu konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var.
  • quote:

haydi arkadaşlar yardımcı olun .görüşlerinizi bekliyorum.4x2 nin yol tutşu ile 4x4 ün yol tutuşu arasında çok fark varmı.yada 4x2 nin yol tutşu nasıl,emniyetlimi.

bir hikmeti varki 4x4 olarak piyasaya çıktı, illa arazide kullanılacak kaydı yoktur. Tabiki 4x4 emniyet demek, sormanıza gerek yok. Hoşça kal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 23 Aralık 2013; 0:15:44 >
  • quote:

merhabalar bende tiguan almak istiyorum ve zaman zaman forumu takip ediyorum.Bilgi sahibi olan varsa bir konuda görüşlerinize ihtiyacım var.Ben ortalama yılda 10.000 km yol yapıyorum.Bu nedenle benzinli bir model daha uygun gibi fakat tiguan vb.araçların ağırlık merkezi sedan araçlara göre yerden daha yüksek olduğu için yol tutuşu ve emniyet için 4X4 olmalı diye düşünüyorum,birde otomotik vites olsun istiyorum.Durum bu olunca dizel 4x4 140 hp den başka seçenek kalmıyor,tabi fiyat ta çok yükseliyor.Yardım istediğim konu şu;4x2 ile 4x4 arasında fiyat farkını haklı gösterecek kadar fark varmı?yardımcı olun zamanım kalmadı yarın sipariş vermeliyim.

Kısaca söyliyeyim 4x4 sigorta demek, gerisini siz tahmin edin.....o paraya değer....
  • halil3838 H kullanıcısına yanıt
    Selamlar white night 2012'nin en dolu aracıydı chrome edition 2013'ün en dolu aracı. Chrome editionda hız sabitleyici standart birde koltuklarında açık renk detaylar var sanırım. Birde AFL standart chrome'da(gece uzun kısa farı otomatik ayarlıyor sanırım). En dolu derken cam tavan bi xenon far vb. standart. Ikisini de gözünüz kapalı alabilirsiniz tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 13931394139513961397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.