Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1393. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir (3 Mobil) - 9 Masaüstü3 Mobil
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13911392139313941395
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coin54

mrb arkadaşlar bende 122 lik ss tiguan var aracımla 30300 km yol yaptım şuana kadar
    sadece sormak istediğim birşey var aracımda vites geçişinde mesela 1 den 2 geçişinde ses geliyor
    motordan servis o sesin normal olduğunu söylüyor birde sabah i ama ben o sesi duyunca canım sıkılıyor
    acaba sizin araçalardada aynı durum varmıdır?

Merhaba,

Sert vites değişimlerinde, özellikle 1 den ikiye alırken şlak şeklinde bir ses (şanzımandan veya difransiyelde) 4*4 manuel tiguanlarda mevcut. Hepsinde var. Servis normal diyor. Ama sizinki aynı ses midir bilemem. Sadece 4*4 araç sahipleri sesi teyid ettiler.

Siz motordan geliyor demişsiniz. Vites değişiminde motordan ses gelirmi emin değilim. Aracınız manuel ve 4*4 ise ve vitesi yumuşak değiştirdiğinizde (debriyajı daha yumuşak bıraktığınızda) ses gelmiyor ise yukarıda anlattığım problemdendir.

• Aynı güzarhahta biri akşam trafiğinde, diğeri ise öğlen trafik azken. Bu kadar düşük ortalama hız ile bu yakıt tüketimini normal karşılıyorum ancak benim için psikolojik sınır olan 12'yi geçmesi rahatsız ediyor biraz

• KFTN kullanıcısına yanıt
    doğrudu söyledikleniz lakin, bir yakınıma 2013 tiguan 4x4 s&s aldığımızda hemen vitesin ön tarafında bulunan tuşlarda bizde patinaj önleme sistemi ASR tuşunun yerine off-road tuşu koymuşlar ama tampon normal bizlerin tamponu gibi. Ne derece başarılı olur bilemem...Kazasız sürüşler...
  • Laichzeit kullanıcısına yanıt
    mrblar, tiguanı alırken yakıt verilerini bilerek aldık, onun için sorun yapmamak lazım, konforlu aracın keyfi biraz pahalı olacak varsın olsun...Tiguanla 1100 km.lik yolu 2 molada aldım, nedeni ise aracın yormaması, insanın araçtan inesi gelmiyor..Onun içindirki yaksın sorun yapmıyorum.
    Üstelikte 160 ps... tiguanların en fazla yakanı...Dizelli araçları uzaktan farkediyorum, aracın sesinden...Tiguanda ise uzun yolda çalıştığını duymuyorsun...Yani demek istediğim her keyfin bir de karşılığı olacak....allah kaza bela vermesin....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hawk18

quote:

mrb arkadaşlar bende 122 lik ss tiguan var aracımla 30300 km yol yaptım şuana kadar
    sadece sormak istediğim birşey var aracımda vites geçişinde mesela 1 den 2 geçişinde ses geliyor
    motordan servis o sesin normal olduğunu söylüyor birde sabah i ama ben o sesi duyunca canım sıkılıyor

Merhaba,

Sert vites değişimlerinde, özellikle 1 den ikiye alırken şlak şeklinde bir ses (şanzımandan veya difransiyelde) 4*4 manuel tiguanlarda mevcut. Hepsinde var. Servis normal diyor. Ama sizinki aynı ses midir bilemem. Sadece 4*4 araç sahipleri sesi teyid ettiler.

Siz motordan geliyor demişsiniz. Vites değişiminde motordan ses gelirmi emin değilim. Aracınız manuel ve 4*4 ise ve vitesi yumuşak değiştirdiğinizde (debriyajı daha yumuşak bıraktığınızda) ses gelmiyor ise yukarıda anlattığım problemdendir.

evet aynen şlak diye bir ses bunu çözme durumları yok galiba ....
    acaba benim aracımdamı problem diye düşünmüştüm....
    gerçi 30 bin bakımından çıkalı 1000 km oldu orada baktıklarında bişey olsaydı ortaya çıkardı
    diyede aklımdan geçmişti ama şüphe işte...Teşekkürler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coin54 -- 18 Aralık 2013; 18:54:22 >

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

gerçi 30 bin bakımından çıkalı 1000 km oldu orada baktıklarında bişey olsaydı ortaya çıkardı

hocam 2013 s&s 7500 km deki benim aracımda da var aynı ses . bende servise danıştım normal olduğunu söylediler araç büyüklüğüne bağlı olarak şanzumanda büyük dediler. çok dikkatli ve yumuşak vites değişimlerinde hiç gelmeyen bir ses . vites değişirken zaten dikkat ettiyseniz ayağınızı debriyaja basarken ve çekerken gelen bir ses ben aracın karakterinin bu olduğunu düşünüyorum. Servis danışmanının yorumu çok aklıma yatmadı 4x4 araçlarda kesinkle normal ama siz bir bilgi alırsanız bizi de bilgilendirmenizi rica ediyorum.
    keyifli sürüşler

• quote:

Orijinalden alıntı: erhan_08

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

hocam 2013 s&s 7500 km deki benim aracımda da var aynı ses . bende servise danıştım normal olduğunu söylediler araç büyüklüğüne bağlı olarak şanzumanda büyük dediler. çok dikkatli ve yumuşak vites değişimlerinde hiç gelmeyen bir ses . vites değişirken zaten dikkat ettiyseniz ayağınızı debriyaja basarken ve çekerken gelen bir ses ben aracın karakterinin bu olduğunu düşünüyorum. Servis danışmanının yorumu çok aklıma yatmadı 4x4 araçlarda kesinkle normal ama siz bir bilgi alırsanız bizi de bilgilendirmenizi rica ediyorum.
    keyifli sürüşler

mrb.lar, benim kullandığım araçta böyle bir ses yok, vites geçişleri gayet normal, auto-hold da kullanıldığında bu ses gelmiş olabilirmi...

• erhan_08 E kullanıcısına yanıt
    Ben de sordum daha önce sadece normal bir ses olduğunu söylemişlerdi,
    hepsinde bu sesin olduğunu söylediler.....
    Ama farklı bir söylem olursa tabiki de siz tiguancıları uyarırım
    keyifli sürüşler hepinize
  • yimust kullanıcısına yanıt
    auto hold kullanmıyorum gerekmedikçe.....
    ama sizde yukarıda söylediği gibi ses yok mu ?
  • Herkese iyi akşamlar,

İki önemli bilgi vereceğim arkadaşlar. Bugün 4 adet TOYO Open Country W/T 235 55 r17 kış lastiğini tanesi 331 TL den taktırdım. İlk izlenimlerim son derece sessiz ve mevcut bridgestone yazlık lastiklerden daha konforlu, yuvarlanma direnci daha düşük sanırım araba daha rahat yürüyor gibi hissettim. Yol tutuşu karda buzda ve kuru yolda son derece iyi ıslak tecrübem henüz olmadı. Bu lastikler Q7 orijinal kış ekipmanı geçiyor. Tavsiye ederim.

İkinci konu ÇOK ÖNEMLİ LÜTFEN OKUYUN! Aynı şey başınıza gelmesin.

Akşam üzeri aracımı çalıştırdım ve geri geri 3 metre kadar parktan çıktım araç stop etti. Soğuktandır herhalde diye tekrar çalıştırdım. Ancak marş motoru zorlandı ve hafif bir koku duydum. Araçtan inip kaputu açtım ki maalesef bir kedi sanırım alttan bir yerden girmiş. Triger kayışı mı diyeyim gergi kayışımı nedir tam bilmiyorum yerinden çıkmış. Hayvanın bir bacağı kopmuş. Kemik tamamen çıplak sıyrılmış. Hayvana ulaşmak mümkün değil. Önce itfaiyeyi ardından servisi aradım. İtfaiye yapacağımız bir şey yok dedi. Kedi 1-2 dakika içerisinde maalesef öldü. Arabayı da çekiciyle servise götürdüm. Güvenlikçiye teslim ettim. Araç stop edene kadar 3 metre yürümüştü. Ondan sonrada çalıştırmadım zaten. Fazla bir hasar olmadığını umut ediyorum. Yarın öğrenirim sanırım.

Buna nasıl bir tedbir alınır bilmiyorum ama dikkatli olun arkadaşlar sizin de başınıza gelmesin En azından aracı çalıştırmadan kaputa birkaç kez tıklayıp ses var mı diye bakabilirsiniz. Daha öncede konusu geçmişti. Güvenlik sebebiyle(kaza anında motor aşağı düşüyordu galiba) aracın altına koruma/muhafaza takılmıyormuş sanırım. Serviste onu da araştıracağım. Herkese iyi akşamlar güvenli ve keyifli sürüşler..

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi btoy -- 18 Aralık 2013; 21:37:42 >

• quote:

evet bende yok, muhtemelen kavrama seside olabilir, yukarıda bir arkadaş yazmıştı, depriyajı sakin kullandığımızda bu kavrama sesi olmuyor, auto hold"duda
    kullandığımızda bu kavrama sesi olmuyor. Birde autohold olayında 1.ve 2. vitesi kullanın bakalım olacakmı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 18 Aralık 2013; 21:44:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yimust

quote:

evet bende yok, muhtemelen kavrama seside olabilir, yukarıda bir arkadaş yazmıştı, depriyajı sakin kullandığımızda bu kavrama sesi olmuyor, auto hold"duda
    kullandığımızda bu kavrama sesi olmuyor. Birde autohold olayında 1.ve 2. vitesi kullanın bakalım olacakmı...

Aracınız 4x2 mi 4x4 mü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: btoy

Herkese iyi akşamlar,

İki önemli bilgi vereceğim arkadaşlar. Bugün 4 adet TOYO Open Country W/T 235 55 r17 kış lastiğini tanesi 331 TL den taktırdım. İlk izlenimlerim son derece sessiz ve mevcut bridgestone yazlık lastiklerden daha konforlu, yuvarlanma direnci daha düşük sanırım araba daha rahat yürüyor gibi hissettim. Yol tutuşu karda buzda ve kuru yolda son derece iyi ıslak tecrübem henüz olmadı. Bu lastikler Q7 orijinal kış ekipmanı geçiyor. Tavsiye ederim.

İkinci konu ÇOK ÖNEMLİ LÜTFEN OKUYUN! Aynı şey başınıza gelmesin.

Akşam üzeri aracımı çalıştırdım ve geri geri 3 metre kadar parktan çıktım araç stop etti. Soğuktandır herhalde diye tekrar çalıştırdım. Ancak marş motoru zorlandı ve hafif bir koku duydum. Araçtan inip kaputu açtım ki maalesef bir kedi sanırım alttan bir yerden girmiş. Triger kayışı mı diyeyim gergi kayışımı nedir tam bilmiyorum yerinden çıkmış. Hayvanın bir bacağı kopmuş. Kemik tamamen çıplak sıyrılmış. Hayvana ulaşmak mümkün değil. Önce itfaiyeyi ardından servisi aradım. İtfaiye yapacağımız bir şey yok dedi. Kedi 1-2 dakika içerisinde maalesef öldü. Arabayı da çekiciyle servise götürdüm. Güvenlikçiye teslim ettim. Araç stop edene kadar 3 metre yürümüştü. Ondan sonrada çalıştırmadım zaten. Fazla bir hasar olmadığını umut ediyorum. Yarın öğrenirim sanırım.

Buna nasıl bir tedbir alınır bilmiyorum ama dikkatli olun arkadaşlar sizin de başınıza gelmesin En azından aracı çalıştırmadan kaputa birkaç kez tıklayıp ses var mı diye bakabilirsiniz. Daha öncede konusu geçmişti. Güvenlik sebebiyle(kaza anında motor aşağı düşüyordu galiba) aracın altına koruma/muhafaza takılmıyormuş sanırım. Serviste onu da araştıracağım. Herkese iyi akşamlar güvenli ve keyifli sürüşler..

Edit: İmla

Geçmiş olsun, umarım büyük bir sorun çıkmaz. Bu kedi konusunu ben 2-3 kere yazmıştım. Anlattığınız tehlike dışında motoruda bayağı pisliyorlar. Servise bir çözümü olup olmadığını sorup bizleride bilgilendirirseniz sevinirim.

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-volkswagen-daha-iyisi-yok-dort-carpi-dort-ve-dort-dortluk-bir-makine-147384387/detay/
    Ark.lar ılandakı aracı düşünüyorum ama 48 bını gıbı bır rakama ıner mı sizce....2011 olması makyajı olması acısından da önemli...aracı temiz gıbı. Sız ne dersınız...max.ne kadar vermelıyım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tatum -- 19 Aralık 2013; 1:58:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yimust

quote:

Aracınız 4x2 mi 4x4 mü?

2012 160 ps.lerin 4x2 si olmadı. 4x4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 19 Aralık 2013; 1:04:20 >

• 2013 2.0tdi s*s aracıma bluetooth ile telefonumu bağlamıyorum video ile anlatım varsa sevinirim :)
  • 2013 Chrome Edition 4x2 122 HP; Direksiyon çevirirken gelen hafif sürtünme sesi normal mi? Ses nereden gelmektedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-volkswagen-daha-iyisi-yok-dort-carpi-dort-ve-dort-dortluk-bir-makine-147384387/detay/
    Ark.lar ılandakı aracı düşünüyorum ama 48 bını gıbı bır rakama ıner mı sizce....2011 olması makyajı olması acısından da önemli...aracı temiz gıbı. Sız ne dersınız...max.ne kadar vermelıyım...

hocam ilandaki arac makyajli degil bu arada

motoru da 150hp iyilestirme gormemis motor

2012 de revize edip tuketimi ve beygir gucunu iyilestirdiler diye biliyorum...

• Selamlar herkese,

2012 S&S 122hp Tiguan kullaniyorum. Cok sik yazamiyorum ama zaman buldukca sizin yazdiklarinizi takip ediyorum oldukca yararini da goruyorum :)

Arac 2012 Eylul'de yola cikti ve su an 36bin km'de. Gecenlerde motor sogutucu su seviyesinde azalma uyarisi verdi. Gozle kontrol ettigimde su doldurdugumuz plastik haznedeki minimum seviyesinin aldindaydi. Sise su ile tamamladim ve servise gosterdim. Lifte kaldirip baktigimizda su devirdaim pompasinin altinda bir islaklik vardi usta sanirim kaciriyor bir yerden dedi. Bugune randevulasmistik (Dogus Oto Bursa) ve araci teslim ettim. Basinc testi ile devrede su kaciran yeri tespit edeceklermis, bilgi bekliyorum. Gelismeleri yazarim yine.

Gun icinde mobil olmam gerektigi icin ikame arac istedim, 160hp DSG Beetle verdiler :) 7 ileri vitesli olan tipte ve benim araca gore epey seri kaliyor. Zamaninda siparisler cabuk gelseydi ve Euro kuru endisemiz olmasaydi 160hp 4 Motion almak istemistim, mumkun olsaymis cok daha keyifli olacakmis arac bir kere daha anladim.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: pvnrt

quote:

Orijinalden alıntı: tatum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-volkswagen-daha-iyisi-yok-dort-carpi-dort-ve-dort-dortluk-bir-makine-147384387/detay/

hocam ilandaki arac makyajli degil bu arada

motoru da 150hp iyilestirme gormemis motor

2012 de revize edip tuketimi ve beygir gucunu iyilestirdiler diye biliyorum...

2011 yılı sonuna doğru çıkanların içleri, önceki yıllara göre makyajlı. 2012 senesi dış kasa makyajı geçirenlerin içi ile aynı. Direksiyon, klima kontrol butonları vs. Yani 2011 de iç makyaj, 2012 de dış makyaj gibi olmuş.
    Arkadaş onu demek istedi sanırım.

150HP ile 160HP arasında 100km'de 0.4 lt yakıt farkı ve 0-100 hızlanmada 0.3 saniye fark var. ikiside 240nw. Maksimum torkun alındığı devirde 160 ps daha iyi. Aşırı bir bir fark yok yani. Muhtemelen bu fark yazılım ile sağlanmıştır. Araç fiyatı uygun ise ve temiz ise alınabilir.

İyi sürüşler.

• 
Sayfa: önceki 13911392139313941395
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.