Şimdi Ara

TİDAL ★★★ANA KONU★★★

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
3
Favori
1.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence artık Tidal'de bir ana konu hakediyor.

Özellikle ortalama(50 euroluk bir kulaklıkta bile) üstü bir kulaklıkta Spotify ile aralarında ki ses kalitesi kendini aşırı derecede belli ediyor.

İki tane üyelik sistemi var. Biri premium üyelik (ayda 9.99 tl) diğeri ise Hİ-Fİ üyelik(ayda 19.99 tl)

Özellikle hifi kalitesinde ki şarkıların inanılmaz bir farkı olduğunu söylemeliyim.

O şarkıların yanında "M" harfi oluyor. Yani master demek, direk stüdyo kalitesinde müzik erişimi sağlıyor size.

Üyeliği buradan başlatabilirsiniz. İlk 30 gün ücretsiz. hi-fi üyeliği başlatıp bir ses kalitesini deneyin derim.
    https://tidal.com/tr

• aranızda Hİ-Fİ üyeliği olupta queen'in bu master albümlerine ulaşabilen var mı bu arada?

"play on tidal" basıyorum ama hiç bir şekilde queen'in bu master albümlerine erişim sağlayamıyorum. Böyle bir sayfa yok, bu içerik artık mevcut değil diyor.?

üyeliği olanlarda deneyebilir mi?

Şu albümler ;
    https://tidal.com/browse/album/77814667
    https://tidal.com/browse/album/77814864
    https://tidal.com/browse/album/77814970
    https://tidal.com/browse/album/77814799
    https://tidal.com/browse/album/77814820

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 29 Haziran 2019; 2:17:24 >

• Albümler masaüstü uygulamasında açılmıyor.
    Ağustos ayında free trial'ım bitecek, Spotify'dan temelli Tidal'a geçmeyi planlıyorum. Eğer müzik dinlemeyi arkada çalsın diye değil, severek yapıyorsanız iki servis arasındaki ses kalitesini anlıyorsunuz. Yalnız uygulama olarak Tidal çok geride, fakat playlist değil albüm dinleyicisi iseniz Tidal'a bir şans verin. Geride olduğu birkaç örnek vermek gerekirse:
    Tidal'ı görev çubuğuna küçültemiyorsunuz,
    PC'dn dinlerken mobile geçip orada dinlemeye devam edemiyorsunuz,
    Arşivi Spotify'dan az
    Arayüz olarak Spotify çok daha iyi
    Playlist işi Spotify'da çok daha kolay vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sp!deR

Albümler masaüstü uygulamasında açılmıyor.
    Ağustos ayında free trial'ım bitecek, Spotify'dan temelli Tidal'a geçmeyi planlıyorum. Eğer müzik dinlemeyi arkada çalsın diye değil, severek yapıyorsanız iki servis arasındaki ses kalitesini anlıyorsunuz. Yalnız uygulama olarak Tidal çok geride, fakat playlist değil albüm dinleyicisi iseniz Tidal'a bir şans verin. Geride olduğu birkaç örnek vermek gerekirse:
    Tidal'ı görev çubuğuna küçültemiyorsunuz,
    PC'dn dinlerken mobile geçip orada dinlemeye devam edemiyorsunuz,
    Arşivi Spotify'dan az
    Arayüz olarak Spotify çok daha iyi
    Playlist işi Spotify'da çok daha kolay vs.
    hocam hem masaüstü uygulaması, hem websitesi, hem telefon her yerden denedim hiç bir şekilde queen'in sayfasında bu albümler yok. Çıkmıyor master albümler. Normal albümleri var.

siz de telefondan falan girip bir bakar mısınız? Bu hata sadece bana mı özel anlamadım?

diğer bütün master albümler var, sadece queen'in bu 4-5 master albümünü hiç bir yerde göremiyorum.

• Spotify 320 kbps yeterli gelse de Tidal da deneyeceğim bakalım Hi-Fi farkını dizüstü bilgisayarımın kulaklık çıkışı verecek mi. Daha önce Flac müzik indirmiştim, kulaklığım Sennheiser HD xxx (hatırlayamadım, 500 lü birşey) olmasına rağmen Spotify'ın 320 mp3'ü ile indirdiğim Flac dosyası arasında çok çok az fark vardı. Temmuz sonu eve döneyim, üyelik açıp deneyeceğim. Bu defa hem dizüstü hem masaüstü bilgisayarda deneyeyim bakalım.

Benim için arşivin geniş olması öncelik. Eğer kalite farkı bariz olursa Tidal'a geçerim belki. Ama dediğim gibi, arşiv önce.
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    HI-FI üyeliğim var ve albüm çıkıyor bende.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: charriere117

HI-FI üyeliğim var ve albüm çıkıyor bende.
    nasıl hocam ya?

dinleyebiliyor musun bu attığım linkte ki şarkıları?

play on tidal'e basınca böyle bir sayfa bulunamadı hatası çıkıyor bende.

hiç bir queen albümü master şarkıları açılmıyor.

ss atar mısınız? benim hesabımda niye böyle bir sorun var ya????

@Sp!deR dostum sen denedin mi? Sende de çalışıyor mu bu albümde ki şarkılar play on tidal'e basınca?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 1 Temmuz 2019; 23:55:9 >
    Tidal HI-FI üyeliğim var. TİDAL ★★★ANA KONU★★★

• quote:

Tidal HI-FI üyeliğim var.
    Hocam bu normal olan versiyon

Benim yukarıda paylaştığım linkte bu albümün master versiyonu var. Asıl o açılıyor mu?

Yukarıda ki linklerden girip play on tidala basar misin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Play on Tidal kısmında hata verdi ama uygulamadan master versiyonunu açtı. TİDAL ★★★ANA KONU★★★

• quote:

Play on Tidal kısmında hata verdi ama uygulamadan master versiyonunu açtı.
    windows app'tan queen albümlerine girince çıkıyor mu bu master albümler sizde?

bende niye yok gözükmüyor bunlar ya?

mesela bu benim windows app'inden gözüken queen albümler listesi. Sadece 25 tane queen albümü var. Ve hiçbiri master albüm değil. Bu linklerde ki master albümler gözükmüyor.

TİDAL ★★★ANA KONU★★★

Şimdi sizin uygulama queen albümleri kısmında bütün master albümler var mı?

Queen sayfasında sadece 2 tane Master albüm gözüküyor ama başka albümün adını arayınca çıkıyor master versiyonu dahil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charriere117 -- 2 Temmuz 2019; 15:14:38 >
  • quote:

Queen sayfasında sadece 2 tane Master albüm gözüküyor ama başka albümün adını arayınca çıkıyor master versiyonu dahil.
    anladım hocam , bende onlar bile gözükmüyor

demek ki genel bir problem var. Bildirdim e postayla. Belki düzeltirler.

saol hocam kontrol için.
  • Üyelik iptali nasıl oluyor acaba tidal de? Dün 1.99'a 4 aylık abonelik aldım hesap yönetiminden kartımı iptal etmek istedim ancak sadece kartı güncelle var iptali göremedim. 4 ay sonunda mı girip iptal edecim nasıl oluyor acaba?

Edit: Üyeliği iptal ettim ancak kart bilgilerim halen duruyor ona nasıl kaldıracaz acaba

Edit2: Kartı silmek içinde tidal abonekik süresinin bitmesini beklemek gerekliymiş. Otomatik para çekmeyi tidal'dan iptal edince sıkıntı olmaz. Bemim gibi merak edenler için kendi kendime cevaplayım dedim. :)

@BlackLead

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoÇü -- 5 Aralık 2019; 15:20:29 >
  • kaliteli müziği bulduk, sıra kaliteli kulaklığa geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu defa da 5 ay 5 TL kampanyası varmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Laptopa tidal masaüstü olarak indirdiğimde siyah ekranda kalıyor açmıyor ve pc'nin fan hızlanıyor bişey yapmaya çalışıyor sanki neden yapar bunu

• erol_152 kullanıcısına yanıt
    Tidal Windows uygulaması aşırı bir donanım gerektirmez ve kasmaz.Spotify uygulaması kasma yapabilir düşük donanımda.Pc ses kartı drives da bir problem olabilir.

• Rtuk tarafindan yasaklanmis gecmis olsun. Sitesine girilmiyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.