Şimdi Ara

The Witcher 3 Wild Hunt [PS ANA KONU] | Rehber ilk sayfada (503. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.606
Cevap
214
Favori
830.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
108 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 501502503504505
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tinúviel

Ana oyunu zamanında PC'de bitirmiştim,debug menuden ufak tefek hile yapmayı bırakamadığım için ek paketli GOTY versiyonu PS4'e almıştım.

PS4 versiyonunun en büyük sorunu AF,AA ve daima 30fps nin altında seyreden FPS idi.Şu anda 100 küsür mblık yama ile adamlar mucize yapmış.Görüntü önceki haline kıyasla tertemiz görünüyor ve artık FPS çok daha stabil.

Kıyaslama fotoları:

Yama öncesi (büyütüp zoom yapın):

Yama sonrası (büyütüp zoom yapın):

Evet çözünürlük artmış sadece hdr desteği olsaydı keşke renkler daha tok olurdu ama fps düşüşleri oldu bende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• FPS düşüşünü bende hissettim. Yağmurlu havalarda ve tarla bölgelerinde FPS düşüşleri oldu. Özellikle Novigrad'ın çevresindeki tarla alanları. Oralarda gezerken sanki 20fps'ye sabitleniyor gibi hissettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LordMurat55 -- 5 Ekim 2017; 0:25:0 >
  • UyGaR___ kullanıcısına yanıt
    Ayrıntı yok Ps4pro support başka bi açıklama yok

• tnrvrd1996 kullanıcısına yanıt
    Eminim hocam

• Deneyenlerden ilk yorumları alalım nasıl fark var mı ? (4K TV'de)
  • 100 küsür mb ile adamların harika bir iş çıkardığı söyleniyor deneyip test eden arkadaşlardan yorum alalım o zaman?

• Bu saybırpank falan tamamen bir heves. Oysaki daha ne ekmek yenırdı şu witcher dan be. Yap işte bir 4. oyun ne gerek var siberpunka falan niye riske ediyorsun? haa yıne yaparsın ilerde yeni konsolların orta döneminde 2024 gibi falan.

Valla bu heves bu risk bilemiyorum başarılı olunamayabılır. Oyun dünyası böyle hayal kırıklığı olmuş oyunlarla dolu. Daha sonrasındada yine witcher a dönebilirler. Tabi giden paralar giden zaman bunların hesabınıda ceo verir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veterangamer -- 5 Ekim 2017; 4:53:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brigand35

100 küsür mb ile adamların harika bir iş çıkardığı söyleniyor deneyip test eden arkadaşlardan yorum alalım o zaman?

Valla hocam öyle aaaa ulan görüntü uçmuş renklere bak demedim hani şu olay olmuş 1920x1080 yerine 1440x1080 olmuş 2k olmuş sadece görüntü çok net ama fps 20nin Altına düştü oysaki şöyle okkalı bi yama bekliyorduk 5 ay oldu sadece duyuralı 150mb dalga geçer gibi yama olmuş bence en neticesinde witcher yani

• Ben bir fark göremedim 100 mb ile neyin 4K sı anlamak güç :D Oyun 4K üzerine kurulu olsa patch için bu kadar mı beklenir. Bilgisi olan var mı
  • lıfenorm L kullanıcısına yanıt
    Az önce youtube da frame test videolarını izledim patch sonrası olan abi 26 fps yi gördü bu nedir yaaa keske görüntü değilde performans yaması gelseydi

• Witcher Ps4 Pro için yorumlarım

Sanki PC deki gibi Ultra Detail - High Texture ayarlarına alınmış gibi oyun, patch'in küçük boyutlu olmasının sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.

1- Gördüğüm kadarıyla görsel mesafe uzamış, daha ilerideki görseller de render oluyor
    2- Karakter modellerimelerinin hepsi değişti. Birden adamlar parıl parıl parlamaya başladı, düşmanlar, canavarlar çok çok netler.
    3- Etrafımdaki bir çok duvar, yer kaplamasının daha net görüyorum, kaplamaların ayarları yükseltilmiş,
    4- FPS azalması neredeyse olmuyor,
    5- Menü geçişleri daha hızlı
    6- Menülerdeki görselleri çok çok netleşmiş, özellikle haritada bariz bir netlik farkı var,
    7- Ağaç ve yeşillik detayları arttırılmış, kırık kenarlı ağaçlar yerine daha gerçekçi bir tabiat görüntüsü var
    8. Gördüğüm kadarıyla ses kalitesinde de artış var, Çok daha net duymaya başladım bir çok şeyi.
    9. Gözkyüzündeki hava olayları daha detaylanmış, bulutlar daha fazla gözüküyor.
    10. Güneş ışığının ekrandaki yansıması daha gerçekçi hale gelmiş. Çok temiz bir güneş, ışık etkisi yaşatıyor.
    11. Karanlıkta kalan gölgelerdede kalite artışı olduğunu gördüm.

tüm bunları toplayınca oyundan aldığım zevk 2 kat arttı, dün gece yaşadığım tam olarak buydu.

Yakında digital foundry karışaltırma videosu düşer. Bu bahsettiklerimden fazlasını göreceğimizden eminim.

• quote:

Orijinalden alıntı: brigand35

Az önce youtube da frame test videolarını izledim patch sonrası olan abi 26 fps yi gördü bu nedir yaaa keske görüntü değilde performans yaması gelseydi

Bir güncelleme daha gelir çünkü sis ve yağışın oldugu anlarda fps berbat oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: UyGaR___

eee yama bende niye 20 gb ? :)

Başta öyle gözükür, indirmeye başlayınca boyut düşecektir merak etme

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disc0nnect

Witcher Ps4 Pro için yorumlarım

Sanki PC deki gibi Ultra Detail - High Texture ayarlarına alınmış gibi oyun, patch'in küçük boyutlu olmasının sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.

1- Gördüğüm kadarıyla görsel mesafe uzamış, daha ilerideki görseller de render oluyor
    2- Karakter modellerimelerinin hepsi değişti. Birden adamlar parıl parıl parlamaya başladı, düşmanlar, canavarlar çok çok netler.
    3- Etrafımdaki bir çok duvar, yer kaplamasının daha net görüyorum, kaplamaların ayarları yükseltilmiş,
    4- FPS azalması neredeyse olmuyor,
    5- Menü geçişleri daha hızlı
    6- Menülerdeki görselleri çok çok netleşmiş, özellikle haritada bariz bir netlik farkı var,
    7- Ağaç ve yeşillik detayları arttırılmış, kırık kenarlı ağaçlar yerine daha gerçekçi bir tabiat görüntüsü var
    8. Gördüğüm kadarıyla ses kalitesinde de artış var, Çok daha net duymaya başladım bir çok şeyi.
    9. Gözkyüzündeki hava olayları daha detaylanmış, bulutlar daha fazla gözüküyor.
    10. Güneş ışığının ekrandaki yansıması daha gerçekçi hale gelmiş. Çok temiz bir güneş, ışık etkisi yaşatıyor.
    11. Karanlıkta kalan gölgelerdede kalite artışı olduğunu gördüm.

tüm bunları toplayınca oyundan aldığım zevk 2 kat arttı, dün gece yaşadığım tam olarak buydu.

Yakında digital foundry karışaltırma videosu düşer. Bu bahsettiklerimden fazlasını göreceğimizden eminim.

Bu farkları 4K tv demi hissettiniz yoksa 1080p çözünürlüktemi?

• halikarnas1970 kullanıcısına yanıt
    Yazmayı unutmuşum. Bende 4k tv var (sony xe90) onunla inceledim.
  • disc0nnect kullanıcısına yanıt
    Hocam sizde de patch 100mb mıydı bazı arkadaşlar 20 GB yazmış. 100 mb ile bu kadar değişiklik nasıl olur pek anlam veremedim. açıkçası ben farkı da pek göremedim :D
  • Açıkcası görmedim indirilen dosyayı. 1.50 kurulu ama hala. Evet adamlar ayarları vb değiştirmişler anlaşılan. Higt Texture felan olmuş olabilir, net bir bilgi yok ama.
  • Çökmeyen oyun güncellemeden sonra 2 kere çöktü iyimi 1 saat kadar oynadım görüntü ne kadar keskin olmuş bayıldım

• Ben full hd tvde baktım biraz onda bile bayağı fark vardı
  • Beklenen video geldi

• 
Sayfa: önceki 501502503504505
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.