Şimdi Ara

The Witcher 3: Wild Hunt (2015) [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Vrataski , linksiz Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir (4 Mobil) - 4 Masaüstü5 Mobil
22.113
Cevap
186
Favori
679.617
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> RPG/FRP >> The Witcher 3: Wild Hunt (2015) [ANA KONU]
Giriş
    1 Not
    Her baştan başladığımda bazı yan görevleri kaçırdım, hiç görev kaçırmamak için ne yapabilirim? Ayrıca bazı görevlerin içindeki objectives (Türkçesini hatırlayamadım) başarısız oluyor, mesela Keira'yı ararken köylü ile konuşma şeyini atlamışım. Ağaç ruhunu yok ettiğim görevde ağacın ruhu ile konuşmamışım. Bunların zararı olur mu? Takıntılı insan yaptı bu oyun beni defalarca başladım bir şeyler eksik oluyor baştan başlıyorum.

NOT: Death march tavsiye ederim yeni başlayacaklara.

Let's say sunshine for everyone

But as far as I can remember

We've been migratory animals

Living under changing weather

Someday we will foresee obstacles

Through the blizzard, through the blizzard

Today we will sell our uniform

Live together, live together

We played hide and seek in waterfalls

We were younger, we were younger

Someday we will foresee obstacles

Through the blizzard, through the blizzard
  • Yarbay
    24281 Mesaj
    Elflerin kanından sonra hangi kitap Türkçeye çevrilecek?

• Teğmen
    147 Mesaj

Ne güzel işte baştan oynamak in bir sebep oluyor. Siz genelde isteğe bağlı olan görevleri yapmamışsınız onlardan bir şey olmaz. Ama ağaçta ki ruhla konuşmadan o görevi nasıl geçtiniz onu anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Medkit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: No Way Out

daha çıkmadı toplam 3 kitap çıktı...
    |
    |
    8903 Mesaj

Ağaç ruhu dediğin vatandaş ile konuşmadan öldürdüysen üç cadı görevinde öldürmemişsindir. Çünkü o görevde sana seçenek veriliyor. Ve o seçeneğin de birçok sonucu var. Şimdi burada belirtmeyeyim, spoiler olur. Merak ediyorsanız internetten bakabilirsiniz.

Ayrıca bence o ağaç ruhu dediğimiz varlık, üç cadının annesi.

Objective'leri de yapmasanız da olur. Yalnız birkaç tane yapmadığınız takdirde sıkıntı olacak görev parçaları var, onları yapmazsanız görev başarısız oluyor. Ben de 83. seviyedeyim NG+'da ve tüm görevleri tamamlayarak ilerliyorum. Skellige'deki kral seçimine müdahale etmeden sis adasına gittiğim için görev başarısız oldu
    |
    |
    Medkit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Zekânı test etmek için buraya tıkla.
  • Yarbay
    4792 Mesaj
    Kontlarda öldürdüğümüz güçlü yaratıkların kafalarını nereye satıyoruz yada en pahalı kim alıyor?Satacağım bazılarını ama hiç de para etmiyor gibi bişey.

Onlar koleksiyon, satmayın. Yer kaplamıyor zaten, simya materyalleri de öyle. Ben sadece atın eşyalarını ve armor,kılıç vb şeyleri satıyorum. Diğer kısımda ise paslı balta başı ya da hayvan postlarını satabilirsiniz. Gümüş ihtiyacınız varsa gümüş kılıçları da satmayın kırdırın demircide ama tavsiyem satmanız en iyi para onlar ediyor. Hayvan postlarıyla da iyi para kasılıyor.

Bir de witcherlar fakir derler, kaçakçı zulalarından zengin oldum ben. Pazar alanında dükkan kiralasam her şey var üstümde, Novigrad'ın en iyi tüccarı olurdum vallahi. Ah ulan ah bırakacağım bu kontrat işlerini en iyi para ticarette.
    |
    |
    ürüng ayıg toyon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

▂▃▅▆ ◐ Steam: Profile ◑ ▆▅▃▂

• Msi b150m Bazooka • i5-6500 Skylake @3.2ghz • Asus Strix Gtx960 4GB OC •

• Aerocool xPredator Cube • Kingston Hyperx Fury (2x8) 2133mhz DDR4 • 240gb SSD • 500gb HDD • 1tb HDD

• Yarbay
    4627 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Time of Contempt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psycho90 -- 14 Kasım 2017; 18:15:23 >
    |
    |

Fan Club

• Yarbay
    8903 Mesaj

Yanılmıyorsam iki yer en iyi fiyat veriyor. Birisi Novigrad'ın doğu çıkışının yukarısındaki simyacı, ötekisi de yine Novigrad'da, limandaki bir kulübede cam şişe satan vatandaş.

Zaten normalde de para eden bir şey değil, at stash'e dursun.

Bu arada oyunda hâlâ geçerli olan bir bug var, bu bug ile para sorununu çözebiliyorsunuz. Ben ilk oyunumda sabrım yettiğince yaptım, NG+'da kullanmadım. Her bulduğumu toplarım ama WaapS mahlaslı kadın düşmanı arkadaşımızın dediği kadar para yok. Yani 100 bin var şu an ama setleri grandmaster seviyesine getireceğimden yetmeyecektir. Bunun bir de efsunlaması var.

Büyük ihtimalle babası tekstil fabrikatörü, premium üyelik almış ondan parası çok
    |
    |
    ürüng ayıg toyon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3831 Mesaj
    Bu adam kadar pro dövüşen biri görmedim.Hayvan gibi zorlandığım yeri çocuk oyuncağı gibi gösteriyor.

Blood and Wine spoiler içerir.

• Yarbay
    2464 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Al Swearengen

Bu adam kadar pro dövüşen biri görmedim.Hayvan gibi zorlandığım yeri çocuk oyuncağı gibi gösteriyor.

Blood and Wine spoiler içerir.

Mukemmel taktik ya

|
    |

• Yarbay
    8903 Mesaj

Adamın iyi olduğu kısım atakları kesmesi, yağ, toxicity ve Aerondight kullanmadığı için uzun süren savaşta hasar almaması. Zaten genel olarak hasar aldın mı ölüyorsun en zor seviyede.

Ben bu videoyu ilk oyuna başladığımda 10 level iken falan izlemiştim. Hikâye hakkında hiç bilgim yoktu. En zorun bir altında oynadığım NG'de ben de hasar almadan öldürmüştüm kendisini ama atakları kesmek yerine genel olarak dodge'layarak. O kadar zor değil.

Şimdi NG+'da en zorda oynuyorum. Ana hikâyenin sonuna yaklaştım, level 85'im. Bakalım orada yine hasar almadan elemanı öldürebilecek miyim. Ama ben Euphoria, yağ, damage potion'ları ve Aerondight kullanıyorum, adamın yaptığı bu anlamda zor.
    |
    |
    Al Swearengen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    6730 Mesaj
    hayatımda oynadığım en güzel oyunladan biri , türkçe rpg oynamak başka bir şeymiş. keşke diğer oyunlarda böyle türkçe gelse.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

Adamın iyi olduğu kısım atakları kesmesi, yağ, toxicity ve Aerondight kullanmadığı için uzun süren savaşta hasar almaması. Zaten genel olarak hasar aldın mı ölüyorsun en zor seviyede.

Ben bu videoyu ilk oyuna başladığımda 10 level iken falan izlemiştim. Hikâye hakkında hiç bilgim yoktu. En zorun bir altında oynadığım NG'de ben de hasar almadan öldürmüştüm kendisini ama atakları kesmek yerine genel olarak dodge'layarak. O kadar zor değil.

Şimdi NG+'da en zorda oynuyorum. Ana hikâyenin sonuna yaklaştım, level 85'im. Bakalım orada yine hasar almadan elemanı öldürebilecek miyim. Ama ben Euphoria, yağ, damage potion'ları ve Aerondight kullanıyorum, adamın yaptığı bu anlamda zor.

Şunları nasıl parry yapıyor hayret ediyorum.Adamın zamanlaması mükemmel.Ve sürekli dodge vs yapmayarak,kendinden emin çok akıcı dövüşüyor.Tabi bu güzel videoları çıkarana kadar çok uğraştığını düşünüyorum.

• Yüzbaşı
    855 Mesaj
    Oyunda birçoğumuzun kaçırdığı çok gizli ayrıntıların tümü bu 160 sayfalık pdf dosyasında açıklanmış (easter eggler dahil değil) ;
    https://drive.google.com/file/d/1xoNQLKsIHBOhcN29u2wCV1tM5DLohAQF/view

İlgili konu :www.gamefaqs.com/boards/702760-the-witcher-3-wild-hunt/75981964

Oyunu 3 defa bitirmiş ve sindire sindire oynamış biri olarak bilmediğim tonlarca şeyin olduğunu farkettim. Oyundaki her ayrıntıyı bildiğimi sanıyordum bunu okuyana kadar ^^ Ak Bostan'da kaçırdığım ne çok şey varmış hayret ettim. Onun dışında özellikle şu detaya hayran kaldım ;

Novigrad'daki bir genelevini basan sarhoş Skellige'lileri dışarı çıkarmaya çalışırken, eğer Lord Of Undvik görevini daha önce tamamlamışsanız, Geralt Skellige'lilere ''Giant Slayer'' ünvanını onlara hatırlatıyormuş ve Skellige'liler korkarak hemen ordan ayrılıyorlarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Funder -- 16 Kasım 2017; 1:34:8 >

Youtube :https://www.youtube.com/user/thefunder1

• Yarbay
    8903 Mesaj

Oyunda bir yerde, sanırım üç tane tapınma heykelini yeniden dekore ettiğimiz bölümdü, bir atıfta bulunuluyor. Heykelleri yıkan öğrencilerden konuşanı Nietzsche'nin sözlerini taklit ediyor. Bunu hiçbir yerde göremedim, sanırım açıklama yazan arkadaşlar felsefe ile pek ilgili değiller ya da yolları Nietzsche ile çakışmadı.

Verdiğin dosyayı Nietzsche diye arattım, onda da yok.

Ama çok hoş bir dökümanmış, bilgisayarıma kaydettim fırsat buldukça okuyacağım. Belki çıktısını alır seyahatlerde okurum. Teşekkürler.
    |
    |
    Funder kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    8903 Mesaj

Ben parry ya da takla işini pek kullanmıyorum. Uzun bir süre dodge yerine takla atıyordum, baya saflıkmış, muazzam bir ofansı kullanmıyormuşum. Dodge sonrasında yandan ya da arkadan yapılan ataklar can yakıyor. Herkese dodge olayını iyi kavramayı tavsiye ederim. Hızlı ve rahat kullanmak için de tuşunu mouse'a atamalısınız.
    |
    |
    Al Swearengen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    855 Mesaj

Ben bi' oturuşta okudum :D Bu dökümanı hazırlayan kişinin şu sözüne harfiyen katılıyorum (anladık İngilizce biliyorsun!) ; ''What had me hooked that strongly on the game though weren’t the fluid combat mechanism, the stunning graphics or the great, emotional story. It was the deep level of characterization of the NPCs and protagonists and, in particular, the insane amount of detail the in-game world and the quests are built on, rendering everything coherent and credible, if not almost real.''

Tüm pdf yi okuyunca oyuna yeniden başlama isteği uyandı. Önceden bilmediğim tonca detay varmış gerçekten. Sanki oyunu ilk defa oynayacağım hissine kapıldım.

Dediğine gelince, dökümanda Witcher dünyasıyla alakası olmadığı için easter egglerin belirtilmediği yazıyor. Onun dışında dediğin görev zaten bizi o kısma yönlendirdiği için ve sinsice saklanılmış, gözden kaçabilen birşey olmadığı için makalede bahsedilmeye değer görülmemiş bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Funder -- 16 Kasım 2017; 1:32:2 >
    |
    |
    Nicholai Hel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Youtube :https://www.youtube.com/user/thefunder1

• Yarbay
    8903 Mesaj

Anladım, easter egg'ler dahil değil derken Witcher evreni haricindeki göndermeler yok demek istediğini anlamamıştım. Star Wars göndermesi, Yüzüklerin Efendisi göndermesi, Fight Club göndermesi diye sıralayan açıklamalarda Nietzsche göndermesine rastlamadım. İnternette faydalı olduğunu düşündüğüm ve denk geldiğim her yerli yabancı kaynağı okudum, göremedim.

Ve evet, elemanın dediğine katılıyorum. Sanırım üç yerde karar alırken ahlâk ve etik çerçevesinde değerlendirmek için oyunu bir süre bırakıp düşünmüştüm. Çünkü Witcher'lar siyah ya da beyaz kadar uç noktada değil, gri gibi tarafsız olabiliyorlar ve her karar iyi ya da kötü denilebilecek kadar net değil. Kimi kararlar diğerlerine göre daha az kötü ama yine kötü, kimi kararlar ise kötülüğün biçim değiştirmiş hâlleri. The Witcher dünyası, özellikle Velen gerçekten pis ve aşağılık bir ortam. Hehheh 500 bin gold yaptım diyemiyorsunuz. Aslında kimseyi kurtaramıyorsunuz, yalnızca orada bulunduğumuz dönemdeki kötülükleri ertelemiş ya da noktalamış oluyoruz. Bizden önce olanları ve bizden sonra olacakları engelleyemiyoruz. Oyundaki bir köylünün dediği gibi, buranın düzenini anlayamıyoruz, biz gideceğiz onlar kalacak, hayatta kalmaları için türlü pisliklere bulaşmaları gerekebiliyor. Yaşam zor.

FRP dünyasında DM'lik, RPG dünyasında 98'den beri oyunculuk yapan biri olarak diyebilirim ki ikinci görevleri en gelişmiş, en doyurucu olan oyun budur.
    |
    |
    Funder kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1241 Mesaj
    Oyunu ilk aldığımda yaklaşık 1 ay oluyor ayrıntısından kafayı yerim korkusuyla satma düşüncem varken şimdi kopamıyorum ve hangi mantıkla bu düşünceye kapılmışım diye düşünmeden edemiyorum adeta. Arkadaş 30 yaşındayım rahat bir 20 senelik oyun tutkum vardır ama bu oyun kadar her anını yaşatan, merak uyandıran, yani kısacası kendine bu derece hayran bırakan yapım pek azdır.. Öyle bağlandım ki kaç saat oynadığıma bakmadım ve umrumdada değil aslında her ayrıntısını merak ederek, keşfederek oyuyorum ve isterse 1 sene devam etsin farketmez.. En son burada kaldım ve inanın oyun olduğunu unuttum ve kendimi o kafedeki karakterlerin arasında hissettiğim bildiğiniz...

https://www.youtube.com/watch?v=2bSk-8C76dc

çok başarılı çok....
    |
    |

Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
kolayoto.com
Media Sözlük
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,507
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.