Şimdi Ara

The Smiths tarzı grup

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çok zor herhalde. Bu gruba yaklaşabilen, yaklaşabilmiş bir grup var mı? Varsa söyler misiniiiiz?

• 80'lerden 2000'lere kadarki İngiliz alternatif rock piyasasına az çok hakimim (dinlediğim grupların çoğu bu piyasadan), ama Smiths sound'una benzer gruba rastlamadım hiç. Morrissey'in söz yazarlığı da, Marr'ın gitarı da son derece özgün. O yüzden benzerini bulmak imkansıza yakın.
    Bildiğim kadarıyla Smiths genelde The Cure ile karşılaştırılıyor. The Cure üyeleri Morrissey'i sevmez mesela Ama çok fazla tanımıyorum Cure'u, siz bir bakın istiyorsanız.
    Onun dışında sound olarak çok benzemese de şarkılardaki karamsarlıktan dolayı Joy Division'a da bakmanızı tavsiye edebilirim.
    Morrissey ve Marr'ın solo kariyerleri de bir başka seçenek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noel Gallagher

80'lerden 2000'lere kadarki İngiliz alternatif rock piyasasına az çok hakimim (dinlediğim grupların çoğu bu piyasadan), ama Smiths sound'una benzer gruba rastlamadım hiç. Morrissey'in söz yazarlığı da, Marr'ın gitarı da son derece özgün. O yüzden benzerini bulmak imkansıza yakın.
    Bildiğim kadarıyla Smiths genelde The Cure ile karşılaştırılıyor. The Cure üyeleri Morrissey'i sevmez mesela Ama çok fazla tanımıyorum Cure'u, siz bir bakın istiyorsanız.
    Onun dışında sound olarak çok benzemese de şarkılardaki karamsarlıktan dolayı Joy Division'a da bakmanızı tavsiye edebilirim.
    Morrissey ve Marr'ın solo kariyerleri de bir başka seçenek.

The Smiths hakikaten muazzam bir grup. Keşke dağılmasalardı da yeni muazzam şarkılarını dinlerdik.

Reddit'te de birisi sormuş benim sorduğumu. Orada yazılan çoğu gruplara baktım. Hiçbiri tatmin etmedi. The Cure'a şimdi bakarım, sağ olun öneriniz için. Solo kariyerlerine de göz atmıştım. Onda da yarı tatmin oldum. Onlar cepte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AB1E07F87 -- 14 Ekim 2017; 16:53:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şundaki gitar
  • quote:

Şundaki gitar

Hakikaten harika. Johnny 'F.cking' Marr eseri
    O değil de bu konser versiyonlarını hiç görmemişim

• quote:

Orijinalden alıntı: His Last Vow

quote:

Şundaki gitar

Yeni yeni paylaşılıyor zaten, bunu geçen hafta paylaştılar. Daha önceden amatör bir çekimi vardı

• :((((((

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: His Last Vow

quote:

Şundaki gitar

Yeni yeni paylaşılıyor zaten, bunu geçen hafta paylaştılar. Daha önceden amatör bir çekimi vardı

20 Ekim'de deluxe şeklinde "The Queen is Dead" albümünü çıkaracaklarmış. Çok güzel bir doğum günü hediyesi olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.