Şimdi Ara

The New Razerblade 14' (İnceleme - henüz tam değil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar bugün laptop'a kavuştum. Pc özelliklerini yazıp kutu içeriğini göstereceğim. Ardından şimdi olmamakla beraber indireceğim performans test programlarıyla testleri ekleyip sizlere sunacağım.

işlemci: Intel® Core™ i7-4702HQ Quad Core Processor with Hyper Threading 2.2GHz / 3.2GHz (Base/Turbo)
    ram:8GB onboard memory (DDR3L-1600MHz)
    ekran kartı:NVIDIA® GeForce® GTX 870M (3GB GDDR5 VRAM, Optimus™ Technology)
    ekran:14.0" QHD+ 16:9 Ratio, 3200x1800, with LED backlight, capacitive multi-touch
    hafıza: 512 gb SSD

Boyutlar ve Ağırlık

Genişlik: 13.6” / 345mm / 34.5 cm
    Derinlik: 9.3" / 235mm / 23.5 cm
    Yükseklik: 0.70"/ 178mm / 17.8 cm
    Ağırlık: 4.47lbs / 2.03kg

Arkadaşlar benim ilk izlenimlerim kutu içeriği olarak hayal kırıklığı oldu. Açıkçası içerik zenginliği çok fakir. Kutu içerisinden sadece batarya kablosu ve 1 2 kağıt parçası çıktı. Kutuyu açar açmaz laptop'u çıkardıktan sonra baktığım ilk şey usb ethernet kablosuydu. Göremeyince hoşnut olmadım. Bi asus ultrabook kutu içerik zenginliği malesef bunda yok.

Resim boyutlarını küçük veriyorum.
     The New Razerblade 14' (İnceleme - henüz tam değil) The New Razerblade 14' (İnceleme - henüz tam değil)

Beni hayal kırıklığına uğratan diğer nokta laptopta parmak izlerim kalıyor. Bu asus ultrabook'umda yoktu.

Diğer ultrabook'um ile arasındaki boyutları aşağıdaki resimlerde göstermek istedim.

İş yerinde olduğum için web kısıtlı, daha güncellemeleri yapamadım. Eve gidince yapacağım. 3-5 oyun yükledim hdd'den. Fakat battlefield 4 hariç diğerlerini açamadım. Sanırım .net framework eksik ondan olabilir. Battlefield 4 ü direk ultra ayarlara çekip başladım fakat tatmin olmadım açıkçası. Azıcık kasıyor gibi geldi. Hard'a çektim ayarları oynanabilirlik %100 denilebilir. Ultra ayarlar içinse oynanabilirlik %85 diyebilirim. Çünkü mouse'u oynattığımda ekrandaki tepkinin farkını anlayabiliyorum.

Dokunmatik ekrana gelince hassas bir ekranı var fakat hep tabletten alışkın olduğum için dikey ekranda parmak sürüklemek pek etkili ve kullanışlı değil. Sadece butonlara tıklamak işi kolaylaştırabilir.

Ses konusunda klavyenin sağında ve solunda 2 tane hoparlör mevcut. Gerçekten çok yüksek ses çıkıyor. Sesli ortamlarda izlediğiniz video ya da müziğin sesini duyabilecek şekilde. Özelikle avm merkezlerindeki yemek salonlarında.

Touchpad'a gelecek olursak üzerine sanki yağ dökülmüşçesine parmağınızı üzerinde kolayca gezdirebiliyorsunuz. Kullanılabilirliği %90 diyebiliirim. %100 ancak Macbooklarda olur

Klavyenin ışık aydınlatmaları çok hoş, sadece yeşil renkte yanıyor. Renk seçenekleri yazılım ile ayarlanabilse güzel olurdu aslında. Ayrıca laptup'un kapağındaki amblemde de ışık yanıyor.

Ekrana gelecek olursak Asus'sun FULL HD ekranına karşılık Razer Blade'in QHD Ekranını karşılaştırınca QHD ekranın daha canlı renkler verdiğini görüyorum.

Performans testlerini henüz yapmadım. İlk izlenimlerimi paylaşmak istedim. Hangi testleri yapmam gerek henüz planını yapmadım. Onları araştırdıktan sonra programları bilgisayara kurup tek tek paylaşacağım.

The New Razerblade 14' (İnceleme - henüz tam değil) The New Razerblade 14' (İnceleme - henüz tam değil) The New Razerblade 14' (İnceleme - henüz tam değil) The New Razerblade 14' (İnceleme - henüz tam değil) The New Razerblade 14' (İnceleme - henüz tam değil) The New Razerblade 14' (İnceleme - henüz tam değil) The New Razerblade 14' (İnceleme - henüz tam değil)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _emreyy_ -- 1 Ekim 2014; 18:53:56 >

• Hocam hayırlı olsun, sorun olmazsa ne kadara aldiginizi, kargo ne zaman geldi gümrük ne kadar tuttu gibi sorulari cevaplarmisiniz :) Bir de ısınıyormu ürün?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerikadan bir arkadaşıma aldırttım. 2700$+ %9 vergi ile birlikte. 1 hafta da arkadaşıma geldi amerikada. O da tr ye geldiğinde bugün teslim aldım ondan. Isınma konusuna eve gidince incelemelerden sonra tekrar paylaşayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _emreyy_ -- 1 Ekim 2014; 20:20:56 >
  • Bilgisayar ya hayal kırıklığı çıktı ondan incelemenin devamı gelmedi yada çok iyi incelemeyi unuttunuz:) Hayırlı olsun bilgisayarınız, bende macbook pro ya alternatif olarak düşünüyorum aslında amacım oyun oynamak değil iş için istiyorum fakat bunlada arada oyun vs fena olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T|G

Bilgisayar ya hayal kırıklığı çıktı ondan incelemenin devamı gelmedi yada çok iyi incelemeyi unuttunuz:) Hayırlı olsun bilgisayarınız, bende macbook pro ya alternatif olarak düşünüyorum aslında amacım oyun oynamak değil iş için istiyorum fakat bunlada arada oyun vs fena olmaz.

Ben ilan actım. Ultrabook hemde oyun kabiliyeti var. İsterseniz bir göz atın. Satıs.,

• Teşekkürler fakat full hd üstü çözünürlüğe sahip bir cihaz bakıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: T|G

Bilgisayar ya hayal kırıklığı çıktı ondan incelemenin devamı gelmedi yada çok iyi incelemeyi unuttunuz:) Hayırlı olsun bilgisayarınız, bende macbook pro ya alternatif olarak düşünüyorum aslında amacım oyun oynamak değil iş için istiyorum fakat bunlada arada oyun vs fena olmaz.

İnanın bilgisayar evde yatıyor doğru düzgün kurcalayamadım hala iş ve güçten. Bir kaç oyun yüklemiştim ama çözünürlük sorun oldu 3200*1800 de oyunların çerçeveleri küçülüyordu. Normal masaüstü çözünürlüğünü filan düşürdüm de denedim. Bu akşam eve geçtikten sonra hazırlıklara başlayayım. :)
  • Bahaettigim cozunurluk problemi bu. Bir turlu asamadim bunu. 3dmark testlerini yapamıyorum bu yuzden. Battlefirld 4 ve Assassin's creed te problem yok ama rome total war, civilization V da bu tarz seylerde ekrani kucuk acıyor. Cozunurlugu 3200x1800 den 1600x900e dusurmem de birseyi degistirmedi. 3200x1800de photoshop cs5 yi actigim zaman tum yazilar kucucuk oluyor zaten. Bu konuda bi hayal kirikligim oldu razere karsi. Cozunurlugu dusurunce problem yok cs 6 da.

• Hocam hayırlı olsun çok güzel bir cihaz güle güle kullanın .

• Cihaz özellikleri ve tasarımıyla gerçekten çok güzel, tek kötü yanı 8gb ram olması.. Onun dışında çözünürlük sorunu windowstan kaynaklanıyor ve 3. parti uygulamalardan.. Yüksek çözünürlüğe göre ayarlanmamışlar belki yeni windows 10 la beraber bu sorunu aşmış olabilirler. Güle güle kullanın tekrardan hayırlı olsun
  • Teşekkür ediyorum. 8gb ram yeterli aslında. Hiç kasıntı olmadı bilgisayarda ama çözünürlük sıkıntı. Yazılım performans testi yapamadım o yüzden.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.