Şimdi Ara

The Legend of Zelda: Breath of the Wild PC [Cemu&WiiU Helper] [ANA KONU] (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
606
Cevap
100
Favori
85.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
160 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Maestro725

bu işin piri bu arkadaş.en ayrıntılı şekilde kurulumu gösteriyor.videolu yardımcı olur takılan arkadaşlara
    bravo hocam gerçekten :))
    merak etme zaten bu videonun linkini ilk mesajda veriyoruz isteyen buna göre yapar zaten benim kaynak videom da bu
    Burada amacım Türkçe olarak anlatmak yoksa zaten yıllardır İngilizce rehberler heryer de var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMuyu -- 18 Nisan 2020; 18:34:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheMuyu

bravo hocam gerçekten :))
    merak etme zaten bu videonun linkini ilk mesajda veriyoruz isteyen buna göre yapar zaten benim kaynak videom da bu
    Burada amacım Türkçe olarak anlatmak yoksa zaten yıllardır İngilizce rehberler heryer de var

Alıntıları Göster
    yok hocam amacım senin konuyu baltalamak degil kusura bakma

takılan arkadaşlar olursa diye kenarda videolu rehberde olsun diye ekledim

• Fatal frame v için rehber :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yuzu cemu'ya göre çok fazla randımanlı çalışmıyor sanırım. Eylül-Ekim aylarında Mario Oddysey'i denemiştim 16GB Ram, 1050 Ti ve i5-8400 olan sistemim ile, fps 10 ile 20 arasındaydı.
  • Çok teşekkürler ellerine sağlık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ellerine sağlık hocam, bu emulatör ile diğer wii u oyunlarınıda oynayabiliriz değilmi
  • harika çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslan0058

ellerine sağlık hocam, bu emulatör ile diğer wii u oyunlarınıda oynayabiliriz değilmi
    evet hocam wiiu helperda birçok oyun mevcut aynı yöntemle indirip oynayabilirsiniz. game profile ayarlamayı unutmayın ve aynı şekilde oyunun graphics pack de uygun seçenekleri seçin
  • Ben kurdum oynuyorum ama bir sıkıntı var. i5 6400 işlemcim, rx590 ekran kartım var. Dediğin gibi kurdum oyunu ama 40-50 fps anca aldım. bazen 60 fps de oldu. Hatta bazen patlamalarda, dövüş sahnelerinde ani takılmalar ve fps düşüşleri yaşıyorum sebep nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kulspruta

Hocam eline, emeğine sağlık muhteşemsin.
    Bayağıdır oynamaya çalışıyordum, bir türlü becerememiştim.
    Dün kurdum sistem; ryzen 1600 / rx590 ikilisiyle şu an sorunsuz oynuyorum. Sadece arada anlık donmalar oluyor nadir de olsa onu çözemedim.
    İki sorum olacak;
    Grafik ayarlama ekranında nvidia için 4-5 seçeneğe tik koyuyoruz, amd için sadece vulkan seçip bırakıyor muyuz?
    Bir de cemu launcherin altındaki fontlar inmiyor error veriyor. Sıkıntı olur mu?
    hocam referans aldığım rehberler amd için öyle söylüyor.
    fontlar anlamadım birçok arkadaşta hala hata veriyor bende de vermişti ama sonradan indirdi.
    telefonun internetini bağlayabilirsen pc ye birde öyle dene istersen çok küçük boyutu
    o fontlar super smash bros için çok gerekli aslında zelda için öyle elzem birşey değil diye okudum
    anlık donmalar shadercache den dolayı diye biliyorum benim verdiğim sorunsuzlardan biri ama oda donma yapıyorsa
    internetten farklı shadercache dosyaları bulup deneyebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

rehber için teşekkürler, dosyaları indiriyorum şuan akşam işlemleri yapmaya başlarım.

bende de 4790K ve GTX 1070 var ekran 1080p, işlemcide OC yok. işlemci kullanımınız % kaç civarında oluyor hocam?
    %60 civarında oluyor hocam cpu
  • TheMuyu kullanıcısına yanıt
    evet ortalama %60 denebilir max %75 kullanım gördüm.

GPU %45-50 civarında kullanıyor. genel olarak 45-50FPS ile oynuyorum, aksiyonun olmadığı ve çizim mesafesinin düşük olduğu yerlerde 60FPS sabit kalabiliyor.

Ayrıca 3 saat kadar oynadım oyunu bir sıkıntı yaşamadım. oyun çok karışık, çok fazla eşya ve kombinasyon var. tuşları kavramak zaman alacak bir kaç kere bomba ile kendimi uçurdum.

bu oyun için zamanında Switch almayı düşünüyordum oynadıktan sonra iyi ki almamışım dedim. oyunun hikaye anlatımı bana göre değil. karakterlerin lütuf edip arada hikayeye dair bir şey anlatması dışında sanırım ekstra diyaloglar yok. ağırlıklı text üzerinden anlatım olunca bir yerde kopuyorsun.

neyse para vermeden denedik çok da gömmeyeceğim. sıkarsa siler geçerim.

• oynadığım en iyi oyunlar arasına girdi şimdiden. İnanılmaz bir Dünya yaratmışlar gerçekten hayran bırakıyor oynarken, işin özü bu kadar iyi bir yapım beklemiyordum. WiiU satış anlamında başarısız olup Switch duyurulunca elden çıkartmıştım konsolu tek üzüldüğüm bu oyun olmuştu oynayamadığım için. Hep aynı tür yapımlardan sıkılıp farklı tat arayanlar için ilaç gibi gelecektir Zelda nın bu oyunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

evet ortalama %60 denebilir max %75 kullanım gördüm.

GPU %45-50 civarında kullanıyor. genel olarak 45-50FPS ile oynuyorum, aksiyonun olmadığı ve çizim mesafesinin düşük olduğu yerlerde 60FPS sabit kalabiliyor.

Ayrıca 3 saat kadar oynadım oyunu bir sıkıntı yaşamadım. oyun çok karışık, çok fazla eşya ve kombinasyon var. tuşları kavramak zaman alacak bir kaç kere bomba ile kendimi uçurdum.

bu oyun için zamanında Switch almayı düşünüyordum oynadıktan sonra iyi ki almamışım dedim. oyunun hikaye anlatımı bana göre değil. karakterlerin lütuf edip arada hikayeye dair bir şey anlatması dışında sanırım ekstra diyaloglar yok. ağırlıklı text üzerinden anlatım olunca bir yerde kopuyorsun.

neyse para vermeden denedik çok da gömmeyeceğim. sıkarsa siler geçerim.
    hocam bu oyunun olayı bu öyle standart birşeyi yok başlangıçtaki görev yerini geçtikten sonra seni açık dünyaya bırakıyor istersen gez dolaş istersen göreve git onda da sıra filan önemli değil kafana göre takılıyorsun keşfediyorsun dünyayı. hikayenin ayrıntısı ise bir ana görev tarzı bir görev var 12 adet dünya üzerindeki flashback noktalarını bulunca eskiye dair anlatıyor birçok şeyi.
    yani sonuçta tabiki beğenmeyebilirsin en kötü Sağ click->Sil :))
    bu arada benim hem cpu hemde gpu yüksek OC yapılı ondan dolayı sabit 60 alıyorum sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMuyu -- 18 Nisan 2020; 23:56:15 >

• Daha yeni kafamı kaldırdım oyundan, dediklerini harfi harfine yaptım ve hiç bir fps dropu yaşamadan i7 6700K ve gtx 1070 ile 2k 60 fps ile oynamaya devam ediyorum allah senden razı olsun kardeşim, şu oyunu oynamadan ölseydim gözüm açık giderdi valla :D Eğer özelden iban atarsan birazcık da olsa bağış yapmak isterim sana veya istediğin bir oyun varsa steamden söyle gift olarak atayım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabotage1907

Daha yeni kafamı kaldırdım oyundan, dediklerini harfi harfine yaptım ve hiç bir fps dropu yaşamadan i7 6700K ve gtx 1070 ile 2k 60 fps ile oynamaya devam ediyorum allah senden razı olsun kardeşim, şu oyunu oynamadan ölseydim gözüm açık giderdi valla :D Eğer özelden iban atarsan birazcık da olsa bağış yapmak isterim sana veya istediğin bir oyun varsa steamden söyle gift olarak atayım :)
    hocam estafurullah teşekkür ederim düşüncen için benim için oynamanız kafi zaten bu güzel oyunu birçok kişi deneyimleyebilsin diye hazırladım rehberi. keyifli oyunlar
  • Hocam hikayeyi anlamak için ciddi bir İngilizce gerekiyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kendomen

Hocam hikayeyi anlamak için ciddi bir İngilizce gerekiyor mu?
    valla hocam ingizlice seviyenizi bilmiyorum ama bence öyle aman aman bir dil gerekmiyor zaten öyle çok fazla diyalog da yok mevzuyu anlamak için bazı yan görevlerde npc ler çok konuşuyor ama zaten yazılar siz tuşa bastıkça geçiyor çok sıkıntı çektiğiniz noktada alt+tab yapıp translate bakabilirsiniz.
  • Dün sabah konuyu popülerde görünce merak etmiştim. Bu gece sizin rehberi takip ederek sorunsuz bir şekilde indirdim. 6700k işlemci ve gtx 1080 ekran kartım ile 2K çözünürlükte denedim. fb7911ad.bin dosyasını indirmeden girdiğimde 4 saniyede bir fps düşüşü oluyordu,ardından onu da yapınca yağ gibi aktı. Mesajınızda bahsettiğiniz gibi 60fps ile denedim önce,malesef sabit 60fps vermedi,58-59-60 arası gezdi.Bende farklı ayarları denemek istedim.Önce 144 kare saniyede ayarladım,lakin ara geçişlerde 144 alabildim sadece,bununla birlikte sağ analog geçişleri aşırı hızlı oldu kullanamadım. FPS ise 60 ile 90 arası sürekli değişken aldım. Ardından 72fps denedim ve benim için bunun en uygun seçenek olduğunu farkettim. Yaklaşık 1 saat sağda solda dolandım,atladım zıpladım ,bombayı vs kullandım,fps hep 68 ile 72 arasında gitti geldi. Bilgilendirme ve paylaşım için teşekkür ederim.
  • Konuda yapılan işlemler için çok uzun yazanlar olmuş ama hiç de öyle değil. Arkadaş aşırı detaylı yazdığı için öyle gözüküyor ama yapılan işlemler 10-15 dakikayı geçmiyor. Oyunun indirilme süresini bir kenara bırakırsak tabi. Zaten videolara bakarsanız her biri 1-2 dakika. R5 2600 ve Rtx2060 ile 2k 60 fps de oynuyorum. Paylaşım için teşekkürler.

Konuyu açan arkadaşa pm den birkaç soru sordum. Sağ olsun onlara da cevap verdi. Bunun içinde ayrıca teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.