Şimdi Ara

THE LAST OF US: PART II | ANA KONU | TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK ÖDÜL ALAN OYUNU (181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.302
Cevap
144
Favori
1.183.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen hocam biliyorum hepsini,killzone özellikle en faciası daha ortada bile olmayan bir oyunun traileri yayınlanmıştı.
    Kırpılmalarına rağmen mükemmel oyunlar oynadık ps3 te. Kırpılmamış halleri çıksa zaten yeni nesile gerek kalmazdı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gameplay'i 1000. defa izlerken fark ettimde sanki sinematiğe girerken ekranda ilk oyundaki gibi 1-2 saniyeliğine siyahlık, karartı olmuyor direk geçiyor, nedeni ise (bence) gameplay'in sonunda Ellie ard arda ok fırlatıyor kel adama 3. veya 4. oktan sonra sanki hafif bir sinematiğe geçiş hissi var gibi çünkü Ellie elinde ki yay'ı arkasına bırakıp onun yerine bıçağı alması ve onunla öldürmesi bizim o sırada yapabileceğimiz şeyler değil, bir düşünelim ya oyuncu ok atmaya devam ederse? Adam ölür ve o güzelim sahne yok olur ki sanmıyorum böyle bir şey olsun, 1 ay önce bir yazıda görmüştüm Gameplay'den sinematiğe geçişi inanılmaz geliştirdiklerini söylüyorlardı sanırım bu da somut bir örneği çünkü arada cidden çok ince bir çizgi var eğer dediğim gibiyse mükemmel bir akıcılık olur, bir nevi yeni jenerasyon diyebiliriz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A5EF6FA98

4K 60 fps grafik gibi takıntılarım yok.Ama bu The Last Of Us Part 2'yi standart PS4'de oynamak beni çok tatmin etmeyecek gibi yeni nesile bırakıcam oyunu.Joel ve ellie'nin yine bu devam oyununda da çok iyi ilişkilerinin olacağını düşünüyorum yollar bir süreliğine ayrılsa da bu efsane ikili tekrar buluşacaktır.Tabi burada ayrılmadan kastetiğim ilk oyunda olduğu gibi şartlar öyle olduğu için olacak kavga edip ayrılmalarına ihtimal vermiyorum.The Last Of Us'ın dünyası çok büyük anlatılacak çok hikaye var bize ne sunacaklarını kestirmek güç.
    Standart PS4'te God Of War oynadın mı dostum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NARSİL_BERKAY -- 17 Eylül 2019; 20:32:24 >
  • Gow çok başarılıydı bu konuda Tlou 2 de daha da ileri götüreceklerdir. Zira gow 2013 yılında Tlou 2 ise 2016 yılında geliştirilmeye başlandığından teknik olarak daha sağlam teknolojiler kullanıyorlar. Gow ne yaptıysa daha fazlasını göreceğiz animasyon, grafik ,sinematiklik ve fizik falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KishouArima

Gow çok başarılıydı bu konuda Tlou 2 de daha da ileri götüreceklerdir. Zira gow 2013 yılında Tlou 2 ise 2016 yılında geliştirilmeye başlandığından teknik olarak daha sağlam teknolojiler kullanıyorlar. Gow ne yaptıysa daha fazlasını göreceğiz animasyon, grafik ,sinematiklik ve fizik falan.
    Standart PS4 tatmin etmeyecek demiş ondan sordum.2016'da geliştirilmeye başlanmamıştır çünkü Uncharted 4'te ikinci oyuna gönderme vardı ilk oyundada vardı muhtemelen U4 yapılırken küçük bir ekip bununla uğraşıyordu.GOW inanılmaz görünüyordu bu ve 2018'de çıktı 2020'de çıkacak oyunu sen düşün.

• NARSİL_BERKAY kullanıcısına yanıt
    2016 da çıkmış bir animasyon teknolojisini kullanıyor oyun yani evet 2016 öncesinde ufaktan hazırlıklar başlanmıştır ama asıl oyunun temeli 2016 da atılmış. 2016 da oyun duyurulunca Neil daha oyunun başındayız demişti yapım süreci için. Yani daha öncesinden gönderme olması normal çünkü uzun yıllar önce planlar yapılıyor Cory barlog üçüncü Gow hakkında bile aklımda fikirler var diyordu geçen yıl daha ikincisi çıkmadı misal. Yani göndermeler normal Gow 2 de iskandinav ve mısır mitine gönderme vardı falan pek takmamak lazım bunlara
  • quote:

Orijinalden alıntı: KishouArima

2016 da çıkmış bir animasyon teknolojisini kullanıyor oyun yani evet 2016 öncesinde ufaktan hazırlıklar başlanmıştır ama asıl oyunun temeli 2016 da atılmış. 2016 da oyun duyurulunca Neil daha oyunun başındayız demişti yapım süreci için. Yani daha öncesinden gönderme olması normal çünkü uzun yıllar önce planlar yapılıyor Cory barlog üçüncü Gow hakkında bile aklımda fikirler var diyordu geçen yıl daha ikincisi çıkmadı misal. Yani göndermeler normal Gow 2 de iskandinav ve mısır mitine gönderme vardı falan pek takmamak lazım bunlara
    Projeye başlamak kodlamakla başlamaz,bu animasyon teknolejisi 2016'da çıktı fakat ondan önce Naughty Dog bu animasyonun her detayını incelemeye almıştır bu da çalışmadır 2016 'da tam anlamıyla çalışılmaya başlanmıştır.

• Beyleeer ! YENİ HABERLER GELMEYE DEVAM EDİYOR.

24 EYLÜL'de yapılacak etkinlik haricinde 3-6 EKİM tarihinde düzenlenecek olan Madrid Oyun Haftasında da LAST OF US PART 2 gösterilecek.

Ard arda bombalar patlıyor gibi, hadi hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASKERTUNGA -- 18 Eylül 2019; 7:59:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASKERTUNGA

Beyleeer ! YENİ HABERLER GELMEYE DEVAM EDİYOR.

24 EYLÜL'de yapılacak etkinlik haricinde 3-6 EKİM tarihinde düzenlenecek olan Madrid Oyun Haftasında da LAST OF US PART 2 gösterilecek.

Ard arda bombalar patlıyor gibi, hadi hayırlısı
    24 Eylül de olacak zaten

• NARSİL_BERKAY kullanıcısına yanıt
    Evet ama işte sonuç gene asıl çalışmaların 2016 da başladığına gelmiyor mu zaten Yani her türlü 2016 ortasından sonra tam ekip geçmiş oyunun başına. Ondan önce senaryo belli bir düzeyde oturtulmuştur küçük bir ekiple sonra işte dediğiniz gibi gözden geçirilmiştir yapılacak yenilikler animasyon ve fizik vb 2015 de küçük bir ekibin yaptığı iş varsa bile asıl proje başladığında bir iki ayda ki ilerleme 2015 de koca yılda neredeyse anca olmuştur.
  • Beyler oyun PS5'e sarkmayacak değil mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihterimingazi

Beyler oyun PS5'e sarkmayacak değil mi
    Sarkmaz...

Şöyle izah edeyim. Aynı LAST OF US 1 gibi yada GTA 5 deki gibi bir strateji izleyecekler.
    PS4 ün ömrü bitmeden önce bu nesile çıkartacaklar.
    Emin oldun kimsede PS5 olmadığı için herkes paşa paşa sabırsızca alıp oynayacak.
    Sonra PS5 çıktığında 1 sene içinde de PS5 in nimetlerinden faydalandıkları LAST OF US PART 2 REMASTERED olarak çıkartacaklar.
    Bir de öyle satacaklar. (Tahminen PS4 PRO da oynadıktan sonra PS5 e geçiş yapıp REMASTERED olarak oyunu tekrar alacak adamlardan biri de ben olacağım)

Son dakika taktiğidir. Güzel satış stratejisidir. Gayet de geçerlidir.

Merak etmeyin bu oyun 2020 HAZİRAN a kadar çıkar.
  • 6 Gün Kaldı!!

• quote:

Orijinalden alıntı: ASKERTUNGA

Sarkmaz...

Şöyle izah edeyim. Aynı LAST OF US 1 gibi yada GTA 5 deki gibi bir strateji izleyecekler.
    PS4 ün ömrü bitmeden önce bu nesile çıkartacaklar.
    Emin oldun kimsede PS5 olmadığı için herkes paşa paşa sabırsızca alıp oynayacak.
    Sonra PS5 çıktığında 1 sene içinde de PS5 in nimetlerinden faydalandıkları LAST OF US PART 2 REMASTERED olarak çıkartacaklar.
    Bir de öyle satacaklar. (Tahminen PS4 PRO da oynadıktan sonra PS5 e geçiş yapıp REMASTERED olarak oyunu tekrar alacak adamlardan biri de ben olacağım)

Son dakika taktiğidir. Güzel satış stratejisidir. Gayet de geçerlidir.

Merak etmeyin bu oyun 2020 HAZİRAN a kadar çıkar.

Alıntıları Göster
    Ps5 geriye uyumlu olacağı için remaster o kadar satmaz, ilerde ek paketle beraber goty olarak çıkar. Ps5 çıktığında özel bir yama falan çıkarırlar belki os5 gücünden yararlanması için.

• Herkese merhaba, forumda yeniyim, bir oyuncu olarak ben de aranıza katılmak ve bir kaç kelam etmek istedim. The last of us: part 2 ilk olarak 2014 yılında geliştirilmeye başlandı, yanlışlık olmasın, o zamanlar Troy Baker ve Ashley Johnson 2. Oyun için seslendirme çalışmalarına çoktan başlamışlardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tsushima -- 18 Eylül 2019; 10:6:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark dragon

Ps5 geriye uyumlu olacağı için remaster o kadar satmaz, ilerde ek paketle beraber goty olarak çıkar. Ps5 çıktığında özel bir yama falan çıkarırlar belki os5 gücünden yararlanması için.

Alıntıları Göster
    Hocam fikrine saygım sonsuz ama hiç merak etme öyle bir satar ki...
    PS5 ne kadar geriye uyumlu olursa olsun kısa zaman sonra çıkacak LAST OF US 2 nin çözünürlüğü gerçekten 4K olmayacaktır.
    Şuan PS4 PRO da oynadığımız hiç bir oyun %100 4K değil.

Basit bir matematikle anlatayım.
    Mesela HORIZON u oynuyoruz. Yönettiğimiz karakter, içine girdiğimiz çalılar, yanından geçtiğimiz ağaçlar 4K kalitesinde ama
    daha ileri gittikçe kademe kademe bu 4K yerini 720p ye kadar bırakıyor. Kademeli olarak çözünürlükten feragat ediyor PS4PRO.

RDR2 de bu durum daha da bariz. Karakterimizde, atımız da bile %100 4K çözünürlük yok ne yazık ki.
    XBOX ONE da tam 4K olarak oynadım RDR2 yi. dibim düştü. muazzam bir fark var. öyle youtubedan falan izleyerek anlayamazsınız.

Bence PS5 de sırf REMASTERED alınsın, satılsın diye ek özelliklerle, modlarla destekleyebilirler.
    PS5 sürümünün çıkışı ile birlikte belki bir ek hikaye yada online modları yada kılık kıyafet silah falan gibi eklentiler koyabilirler.
    İllaha ki bu REMASTERED olayının ticari kârını kazanmak isteyecekler. İddia ediyorum bu nesil ile gelecek nesil arasındaki LAST OF US ta göze hoş gelen, albenisi olan farklar olacaktır.

• 6 gün kaldı ama inşallah elle tutulur bir şeyler görebiliriz, 26 eylül'de oynanış gelse, madrid oyun haftasında fragman ile birlikte çıkış tarihi açıklansa çok güzel olur, bakalım zaman ne gösterecek, artık sayılı günler kaldı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tsushima -- 18 Eylül 2019; 11:23:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tsushima

6 gün kaldı ama inşallah elle tutulur bir şeyler görebiliriz, 26 eylül'de oynanış gelse, madrid oyun haftasında fragman ile birlikte çıkış tarihi açıklansa çok güzel olur, bakalım zaman ne gösterecek, artık sayılı günler kaldı..
    1 Yılı geçti oyun hakkında bilgiler veya görseller almayalı. 24 Eylül'de Media Event etkinliğinde 3 saat boyunca Yeni şeyler göstereceklerdir.

Yeni Gameplayi Yeni Trailer, Multiplayer'dan bir oynanış, Oyunun Teknik kısmı, veya Detaylar hakkında bilgiler gelebilir.

26 Eylül Yani OutBreak Day'de ise ya aynı fragman gösterilir yada Çıkışı hakkında bilgiler de gelebilir.

3-6 Ekim Madrid Games Week The Last of Us : Part 2'den yine bilgiler gelecektir.

Sonrasında ise daha farklı etkinliklerde boy gösterebilirler.

Bence oyunun çıkış tarihi duyurulur ve beraberinde Pre-Order'a açılır diye düşünüyorum. OutBreak Day ise tam yeri güzel bir ön alımlar olur diye düşünüyorum.

Şubat gibi çıkış tarih aralığı verirlerse 5 aylık bir süreç başlayacaktır.

• Dediklerine katılıyorum ama, 3 saat sürecek bir etkinliğin dolu dolu geçeceğine pek ihtimal veremiyorum, 24 eylül tarihinde, Gamestop editörlerine gösterilen kısa oynanış videosu ile birlikte bazı bilgileri elde edebiliriz, onun haricinde çıkış tarihini açıklamak için en güzel tarih 26 eylül olabilir, 24 eylül'de bazı bilgiler eşliğinde kısa bir oynanış videosu ile hype oluşur, hemen 2 gün sonra trailer ile birlikte çıkış tarihi açıklanırsa çok güzel bir strateji olabilir oyuncuları gazlamak konusunda, tabi bu benim düşüncem, ama kesin birşey var ki az kaldı artık bir şeylerin açığa çıkmasına, hep birlikte bekleyelim görelim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tsushima -- 18 Eylül 2019; 12:24:45 >
  • Satışları patlatmak için Ps4'e çıkacak bunun gibi son exc. oyunları Ps5'i gazlamak için kullanacaklar.

Oyunun Ps5 sürümü inanılmaz gözükecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 18 Eylül 2019; 13:33:53 >
  • 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.