Şimdi Ara

THE LAST OF US: PART II | ANA KONU | TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK ÖDÜL ALAN OYUNU (1197. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25.302
Cevap
144
Favori
1.183.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11951196119711981199
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben şu anda Xbox Series X kullanıcısıyım ama The Last of Us'ı izlediğim videolar kadarıyla bayağı seviyorum ve oynamayı istiyorum. Bunun için yakın bir arkadaşımla kısa süreli takas edeceğiz konsolları 🙂

Size sormak istediğim ettiğim bir konu var;

Baştan söyleyeyim, toplumsal cinsiyet eşitliğini destekleyen, LGBTQ bireylerle hiçbir problemi olmayan, ayrımcılığa uğraması hatta dışlanmasına kesinlikle karşı olan biriyim.

Son yıllarda dizi, film gibi içeriklerde zorlama ve yapay olarak eşcinsel bireylerin kadroya katılması hikayede yapmacıklık yaratıyor diye düşünüyorum. Tabii ki dizi ve filmlerde din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı olmaksızın her karakterin bulunması çok normal ama son zamanlardaki bazı yapmlarda sanki hikaye yazılmış bitmiş, çekimlere başlanacakken birileri yapımcılara lgbtq veya siyahi birey ekleme misyonu vermiş gibi, hikayeye sonradan, zorla sokulmuşlar gibi bir hava oluyor.

Last of Us II için de bu türden yorumlar okudum açıkçası biraz hevesim kaçtı. Sanırım oyunun yöneticilerinden birisinin de oyunda bu konuları daha çok işleyeceğini belirten açıklamalar yapmış oyun çıkmadan. Bu bana "oyunun senaryosunu, karakterlerini, akışını yazarken yerine önce LGBTQ'yu oyuna yerleştireceğiz, sonra hikayeyi onun etrafında bir şekilde çıkarırız" anlamında bir açıklama gibi geldi. Aksi yorumlar da okudum ama sizin fikrinizi de sormak istedim. Sizce oyunda bu tür bir göze sokma, basitlik var mı?

Yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgakutukcu -- 2 Mayıs 2021; 7:47:34 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgakutukcu

Arkadaşlar selam,
    Ben şu anda Xbox Series X kullanıcısıyım ama The Last of Us'ı izlediğim videolar kadarıyla bayağı seviyorum ve oynamayı istiyorum. Bunun için yakın bir arkadaşımla kısa süreli takas edeceğiz konsolları 🙂

Size sormak istediğim ettiğim bir konu var;

Baştan söyleyeyim, toplumsal cinsiyet eşitliğini destekleyen, LGBTQ bireylerle hiçbir problemi olmayan, ayrımcılığa uğraması hatta dışlanmasına kesinlikle karşı olan biriyim.

Son yıllarda dizi, film gibi içeriklerde zorlama ve yapay olarak eşcinsel bireylerin kadroya katılması hikayede yapmacıklık yaratıyor diye düşünüyorum. Tabii ki dizi ve filmlerde din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı olmaksızın her karakterin bulunması çok normal ama son zamanlardaki bazı yapmlarda sanki hikaye yazılmış bitmiş, çekimlere başlanacakken birileri yapımcılara lgbtq veya siyahi birey ekleme misyonu vermiş gibi, hikayeye sonradan, zorla sokulmuşlar gibi bir hava oluyor.

Last of Us II için de bu türden yorumlar okudum açıkçası biraz hevesim kaçtı. Sanırım oyunun yöneticilerinden birisinin de oyunda bu konuları daha çok işleyeceğini belirten açıklamalar yapmış oyun çıkmadan. Bu bana "oyunun senaryosunu, karakterlerini, akışını yazarken yerine önce LGBTQ'yu oyuna yerleştireceğiz, sonra hikayeyi onun etrafında bir şekilde çıkarırız" anlamında bir açıklama gibi geldi. Aksi yorumlar da okudum ama sizin fikrinizi de sormak istedim. Sizce oyunda bu tür bir göze sokma, basitlik var mı?

Yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

Var. Oynama, bu kadar basitlige daha hazir degilsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark-Samurai -- 2 Mayıs 2021; 10:3:34 >

• Dark-Samurai kullanıcısına yanıt
    Hazır değilsin derken hocam?

• quote:

Hazır değilsin derken hocam?

Bu kadar basitlige hazir degilsin anlaminda.

• Dark-Samurai kullanıcısına yanıt
    Oyunu her halükarda oynayacağım ama önden yorumları merak etmiştim, teşekkürler yorumun için.

• quote:

Oyunu her halükarda oynayacağım ama önden yorumları merak etmiştim, teşekkürler yorumun için.

Ne demek istedigini anladim. THE LAST OF US: PART II | ANA KONU | TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK ÖDÜL ALAN OYUNU 

• tolgakutukcu kullanıcısına yanıt
    Merhaba, oyunu oynama şansınız olursa deneyim edip öyle karar verin. İnternetten okuduğunuz yorumlara göre karar vermeyin.

Hikayeyi beğenip beğenmemek size kalmış oynandıktan sonra karar verirsiniz. Bir karakteri zorla yerleştirme gibi bir durum yok ayrıca oynarsanız görürsünüz.
  • Aynen oyunu oynayacağım kesin. Aslında internetteki yorumlar biraz modumu düşürdü, metacritic'te de kullanıcı puanları düşüktü. Oyunun hikayesini de tam bilmiyorum o yüzden olumlu fikirleri okumak için sormuştum. Teşekkürler cevabınız için 👍

• quote:

Aynen oyunu oynayacağım kesin. Aslında internetteki yorumlar biraz modumu düşürdü, metacritic'te de kullanıcı puanları düşüktü. Oyunun hikayesini de tam bilmiyorum o yüzden olumlu fikirleri okumak için sormuştum. Teşekkürler cevabınız için 👍

Acik acik desene hocam gaza gelmek icin olumlu yorum istiyorum. Hikaye tavan bir an nefes almayi unutacaksin,hatta duygusalsan aglayacaksin ve oynanis zaten benzeri yok.

Hocam şimdi yorumlara bakarak hareket ederseniz ön yargılı yaklaşırsınız bu oyuna karşı. Size tavsiyem kendiniz deneyip öyle karar verin.

Metacritic puanına bakmayın hocam oyunu oynamadan bir çok kişi düşük puan verdi bu oyuna.

İlk oyunu oynamadıysanız ilk onu oynayın sonra bu oyunu oynayın.

Bu sayfada baya konuşuldu konular önceki mesajlara biraz göz gezdirin isterseniz.
  • Metacritic olayını bilmiyordum teşekkür ederim hocam, önceki sayfalara da bir bakayım.

Hocam, oyunda bahsettiğiniz konsept var ama bence oyunu bitirdikten sonra aklınızda kalan şeylerden biri olmayacak. Küçük bir detay, beni hiç rahatsız etmemişti (göze sokma açısından). Yani bir Netflix dizisi gibi SJWlik yapılmıyor oyunda. Oynayabilirsiniz bence tereddütsüz bu sebeple oyundan vazgeçmeyin sakın biraz saçma olur :)

• The False Shepherd kullanıcısına yanıt
    Tam olarak aradığım cevap buydu, büyük bir detay da olabilir, direkt konusu da o olabilir sadece koymuş olmak için mi koyulmuş onu merak etmiştim cevabınız çok teşekkürler hocam

Post apokaliptik bir dünyada geçen hikayede böyle karakterlerin olması bana çok normal geliyor. Karakterler zorlama değil ama genellikle hikayeleri yüzeysel kalıyor. Eninde sonunda oyunu bitirdiğin zaman muazzam bir deneyim yaşamış olacaksın oyna bak keyfine.

• Arkadiusz Milik kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum hocam ben de böyle düşünmeye başladım arkadaşların da yorumlarından sonra 👍 Teşekkürler yanıtın için

• Microsoft'un oyun ile ilgili analizi. Bolca övgü içerir. Spoiler barındırır.

https://www.reddit.com/r/PS4/comments/n36tye/microsofts_leaked_internal_review_of_the_last_of/

THE LAST OF US: PART II | ANA KONU | TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK ÖDÜL ALAN OYUNU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamerasi -- 2 Mayıs 2021; 20:43:23 >

• oyunu az önce bitirdim. bence ilk oyundan çok daha iyi olmuş.

ama keşke sonunda;

abby veya ellie arasında seçim yaptırsaydı. eğer öyle olsaydı kesinlikle abby'i seçip ellie'yi öteki dünyaya postalardım.

abby davasında haklıdır..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gamerasi kullanıcısına yanıt

Evet gercekden iyy bi makale basdan sona zevkle okudum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft "The last of Us Part II, Büyük Ölçüde Konsol ve PC'nin çok Ötesinde." diyor.

Microsoft Calls The Last of Us 2 "Significantly Ahead" of Anything on Console & PC

https://n4g.com/news/2415246/microsoft-calls-the-last-of-us-2-significantly-ahead-of-anything-on-console-and-pc-in-leaked-review

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SOLID SNAKE -- 3 Mayıs 2021; 2:7:55 >
  • Çok haklı. Oyunu fat kasada oynadım. Oyunun videosunu gösterseler bu makine açar mı sorsalar açmaz derdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 11951196119711981199
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.