Şimdi Ara

THE LAST OF US: PART II | ANA KONU | TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK ÖDÜL ALAN OYUNU (1188. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.302
Cevap
144
Favori
1.183.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11861187118811891190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oynanış olarak 10 da 10 buna lafım yok ama oyunun ilk yarısı çok sıkıcıydı benim için (1 kaç sahne var tabi onlar çok fazla iyiyidi ama genelde ilk yarı kötüydü) 10 üzerinden 4 veririm ilk yarıya ama oyunun 2. Yarısı abby ile oynadığımız kısım cidden çok keyifliydi o kısımlara en az 10 üzerinden 9 veririm. İnsanlar hep hikaye kötü demisler, hikaye kötü değil ama mükemmelde değil daha iyisi olabilirdi evet ama bu hali ile 10 üzerinden 8 lik bir oyun olmus bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 250 tl ye teknoloji marketlerde indirime girmişti oyun bi daha ne zaman girer sizce?

• ResetEra Games of the Year Awards 2020

https://www.resetera.com/threads/resetera-games-of-the-year-awards-2020.389810/

Acaba kim aldı

• Famitsu / Dengeki Oyun Ödülleri 2020'de senaryo kategorisinde "The Last of Us Part II" kazandı!

Japon hayranlara, bu eserin kreatif direktörü Neil Druckmann (@Neil_Druckmann

) Bir mesaj aldı

• oyuna yeni baslayacagim, sizce turkce dublaj mi oynayayim yoksa orjinal sesiyle mi?

• juckle kullanıcısına yanıt

Ben orijinal sesiyle oynadım, eski oyunu da aklınıza getiriyor, next gen güncellemesi gelirse Türkçe dublajla oynayacağım ama

• quote:

Orijinalden alıntı: Beckonn

Ben orijinal sesiyle oynadım, eski oyunu da aklınıza getiriyor, next gen güncellemesi gelirse Türkçe dublajla oynayacağım ama

mantikli hocam, orijinal ses + tr altyazi mumkun mu acaba?

• juckle kullanıcısına yanıt

Mümkün dostum, altyazı ayarları da yapabiliyorsun, geçiş hızı iyi, senkron sorunu yok

• quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

250 tl ye teknoloji marketlerde indirime girmişti oyun bi daha ne zaman girer sizce?

Dijitalde indirime girebilir hocam siz yine takip edin. Yılbaşında 258'e düşmüştü

• quote:

Orijinalden alıntı: A r c h A n g e L.

Famitsu / Dengeki Oyun Ödülleri 2020'de senaryo kategorisinde "The Last of Us Part II" kazandı!

Japon hayranlara, bu eserin kreatif direktörü Neil Druckmann (@Neil_Druckmann

) Bir mesaj aldı

BAFTA kaldı herhalde bi almadığı, onuda kesin alacak. Bazıları da cyberçöp ödülleri süpürür, last of us a bırakmaz yılın oyunu ödüllerini diyorlardı. Mosmor morardılar THE LAST OF US: PART II | ANA KONU | TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK ÖDÜL ALAN OYUNU 

THE LAST OF US: PART II | ANA KONU | TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK ÖDÜL ALAN OYUNU

300 e 13 kaldı THE LAST OF US: PART II | ANA KONU | TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK ÖDÜL ALAN OYUNU 

• Gerçekçi modunda oynuyorum oyunun başlarındayim henüz. İlk defa dört çantasını açtırıyor bana oyun sağlık çantası üretmek için. Ve menü burda takılı kaldı. L1 R1 çalışmıyor üretme de yapmıyor çantayı da kapatmıyor. Yön tuşları çalışıyor sadece. Şaka gibi ya resmen mecbur kapatmak zorunda kaldım yarım saatlik oynanis cop oldu.

• Next gen gelmiycekmi bu oyuna

• Youtube'daki yorumlardan birinde oyunun sonuyla ilgili çok güzel bir analiz okudum, anlamlandıramayan ve bu yüzden kötüleyen insanların kafasındaki bazı soru işaretlerini giderecektir diye düşünüyorum. O yüzden kendimce tercüme ederek paylaşmak istedim.

Birçok kişi Ellie neden oyun boyunca intikam peşinde koştu da son dakika neden Abby'yi öldürmedi diye eleştiriyor. Bildiğiniz gibi Ellie ilk oyunun sonunda olan gerçeği öğrendikten sonra Joel ile arası bozuldu. Belki ilaç bulunacaktı, hayatının bir anlamı olacaktı, bunu elinden aldı vs. Bunu onu sevdiği için yaptığını bilse de onu bir türlü affetmedi. Oyunun sonunda gösterdikleri geçmişe dönük ara sahnede, Ellie Joel'u son gördüğünde, seni affedebileceğimi sanmıyorum ama hiç değilse denemek istiyorum diyor, affetmek istiyor yani içten içe. İşte Abby de affetme fırsatını onun elinden almıştı bu yüzden de Ellie ondan nefret ediyordu. Joel'u ölmeden önce affetmediği için duyduğu suçluluk duygusunu Abby'ye yansıtarak ve ondan intikam alarak bu duygudan kurtulacağını sanıyordu. Oyun boyunca intikam yolunda gitgide vahşileştiğine, gözünün karardığına, merhamet duygusunu kaybettiğine tanık oluyoruz. İlk oyundaki masum tatlı kız gidiyor yerine böyle biri geliyor. Oysa Joel onu böyle olduğu için değil öyle olduğu için sevmişti. Kendisi de kızının ölümüyle birlikte kaybettiği anlamı tekrar onunla bulmuştu. Joel'un Ellie'ye ilk gitar öğretirken söylediği "Seni kaybedersem kendimi de kaybederim" sözleri de bunlarla anlam buluyor. Joel o gün hastanede onu bırakıp kaybetseydi kendini de kaybedecekti, tıpkı Ellie'nin onu affedemeden kaybettikten sonra o özündeki iyi kızı kaybetmesi gibi. İşte en sonunda bu öfkenin aslen Joel ile çözülmemiş meselesinden kaynaklandığının farkına varıyor. Onu hayattayken kendisinden ittirdiği için, zamanında affetmediği için bu suçluluk bu kadar peşini bırakmadı. Nihayetinde Abby'yi öldürerek bu duygudan kurtulamayacağını fark etti, bunu ancak kendiyle barışarak ve Joel'u affederek yapabilirdi ve öyle de yaptı. Abby'nin canını bağışlaması, yol boyunca kaybettiği o insanlığa karşın Ellie'nin ilk oyunda Joel'un içinde yeşerttiği o sevgi ve merhamet duygusuna tutunmasını temsil ediyor. Çiftliğe gidip gitarla son bir kez Joel'un şarkısını çalması bunu temsil ediyor. O müzik Ellie ile Joel arasındaki bu bağı temsil ediyor; parmaklarını kaybetmesinden kaynaklı detone olmuş müzik sesiyse Joel'un ölümünün burukluğunu ama bunu nihayet kabullenmesini temsil ediyor. Ellie kendisini kan ve intikam yoluyla değil bağışlama yoluyla buldu. Tıpkı Joel'un kendisini onda uyandırdığı insani duygular sayesinde tekrar bulması gibi, Ellie de o duygulara tutunmayı seçti. Ellie'ye benzer şekilde Abby de babasını kurtaramadığı için kendini affedemiyordu ve intikam peşine düşmüştü, bu da onda zincirleme etkiler şeklinde daha fazla travmaya sebep oldu. Nihayetinde o da babasını kurtaramadığı konusunda kendisiyle barışarak ve bunun yerine Yara ile Lev'i kurtararak kendini buldu. Çoğunluğa bu konu ağır gelmiş olacak ki oyundaki bu derin mesajı ve duyguları anlamayıp "intikam kötüdür"e indirgiyorlar, yazık. Değerini bilenler içinse sanat eseri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi busterr -- 11 Mart 2021; 2:59:27 >

• busterr kullanıcısına yanıt

Emeğinize sağlık hocam, maalesef bazıları çöp, boş gibi kelimelerle düşüncelerinin altını doldurmadan etiketi yapıştırıveriyorlar. Allah'tan şuradaki saçma sapan tipler gitti de rahatça oyunun güzelliğini irdeleyebiliyoruz.

Death Stranding'e de kargo simülasyonu denmesi benzer bir örnek, çok güzel hikayesi, atmosferi, müzikleri olan oyuna kargo simülasyonu denilip geçildi, bunca emeğe ayıptır.

• Arkadiusz Milik kullanıcısına yanıt
    Bu oyuna ve hikayesine kötü diyenler bir zahmet gitsin fortnite oynasın yav
  • Merhaba arkadaşlar,tlou2 ps4de online gelecek mi?
    Ne zaman gelir bilgisi olan varsa söyleyebilir mi?

• Ahh üzümlü kekim benim o kadae çok seviyorum ki tablo yaptırdım 60fps desteği gelse de bir daha oynasam

• Oyun iyi tabi ama PS5'te bile 30 FPS, ağır kalıyor, kasıyor gibi geliyor.. 60 Fps şart..

• büyük ihtimal 60 fps multiyle birlikte gelecek

• Güzel bir indirim görse de kütüphaneye eklesek şu şaheseri. Bir kere daha PS5'te bitirilmeyi hak ediyor.

• 
Sayfa: önceki 11861187118811891190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.