Şimdi Ara

The Hobbit: The Desolation of Smaug(2013) | İMDB: 8.5 (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.272
Cevap
16
Favori
98.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lovekrand

quote:

Orijinalden alıntı: Fingolfin.

quote:

Orijinalden alıntı: muskeder

2 hobbit filminede yüzüklerin efendisi serisi kadar özenilmemiş. Orclar çok dandik, 12 yıl geçmiş ve o teknolojiye yaklaşacak kalitede bir film çekemiyorsan yapma abi, para için içine etmeyin güzelim hikayeyi.
    inşallah 3. filmde efektler daha güzel olur, orclar daha kaliteli makyajlarla gösterilir.

orkları isterse müthiş yapsın hikayenin içine etti bi kere

Ortada hikaye yok ki , PJ olmasa bu ancak 3 saatlik çerezlik bir film tadinda olurdu. Adam hikayeyi geliştirdi 3 filme 3 er saatlik olarak yaydi.Gayet beğenildi ve izleniliyor. LOTR malzemesinin yarisi bile elinde yok bu seride.2 film olsa tabi daha iyi olurdu.

Nasıl seneryo yok ya, Hobbit'in ana hikayesine, cüce-ork savaşları, Dol Guldur ve Hobbit-LOTR arası olayları bozmadan koysa çok rahat 2 film çıkarabilirdi.Ki bunlara da değindi ama hatalı değindi, cüce-ork savaşlarının sonuncusu olan Azanulbizar'ı Balin'e anlattırdı ama hatalı anlattırdı.Dol Guldur olayları ise çok değişik bi yönde ilerliyor.Ana senaryoya girmicem bile önceki sayfalarda orda yapılan ve beğenmediğim değişiklikleri söyledim.Çocuk kitabıysa çocuk kitabı, esere saygı diye bir şey var, değirtirir ama az değiştirirsin LOTR'daki gibi olur, tadında olur.Ağır bi Orta Dünya fanı olarak tamamen sinir oldum seriye.Madem seneryo yok, niye 3 film yapıyor.

@exponent

Bir şeyin tek olması onun daha iyi olduğunu göstermez, hele ki Orta Dünya tarihini yanlış anlatıyorsa.

• quote:

quote:

quote:

quote:

2 hobbit filminede yüzüklerin efendisi serisi kadar özenilmemiş. Orclar çok dandik, 12 yıl geçmiş ve o teknolojiye yaklaşacak kalitede bir film çekemiyorsan yapma abi, para için içine etmeyin güzelim hikayeyi.
    inşallah 3. filmde efektler daha güzel olur, orclar daha kaliteli makyajlarla gösterilir.

Ortada hikaye yok ki , PJ olmasa bu ancak 3 saatlik çerezlik bir film tadinda olurdu. Adam hikayeyi geliştirdi 3 filme 3 er saatlik olarak yaydi.Gayet beğenildi ve izleniliyor. LOTR malzemesinin yarisi bile elinde yok bu seride.2 film olsa tabi daha iyi olurdu.

Nasıl seneryo yok ya, Hobbit'in ana hikayesine, cüce-ork savaşları, Dol Guldur ve Hobbit-LOTR arası olayları bozmadan koysa çok rahat 2 film çıkarabilirdi.Ki bunlara da değindi ama hatalı değindi, cüce-ork savaşlarının sonuncusu olan Azanulbizar'ı Balin'e anlattırdı ama hatalı anlattırdı.Dol Guldur olayları ise çok değişik bi yönde ilerliyor.Ana senaryoya girmicem bile önceki sayfalarda orda yapılan ve beğenmediğim değişiklikleri söyledim.Çocuk kitabıysa çocuk kitabı, esere saygı diye bir şey var, değirtirir ama az değiştirirsin LOTR'daki gibi olur, tadında olur.Ağır bi Orta Dünya fanı olarak tamamen sinir oldum seriye.Madem seneryo yok, niye 3 film yapıyor.

@exponent

Bir şeyin tek olması onun daha iyi olduğunu göstermez, hele ki Orta Dünya tarihini yanlış anlatıyorsa.

Sanırım arkadaşların demek istediği yüzüklerin efendisinde 3 film için elde 1015 sayfalık malzeme vardı ama hobbit serisinde 428 sayfadan 3 film çıkıyor

• xmxksk kullanıcısına yanıt
    1015 sayfa ama onu da tam anlatmamışlar. Lotr 6 film olurdu bence ama boyle en iyisi tabi. Yani gayet iyi film. :)

Hobbit 2 filim olur diyorum az geliyor 3 film iyidir diyorum çok gibi geliyor ama aragorn falan gelirse 3 filim lotr la karışık çık güzel olabilir. Moria, Gollum sauron, gandalf aragorn, balrog vs vs işte. O zaman tam tadını alabilirim gibi filmin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hawloo -- 8 Ocak 2014; 17:04:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

quote:

quote:

quote:

quote:

@exponent

Sanırım arkadaşların demek istediği yüzüklerin efendisinde 3 film için elde 1015 sayfalık malzeme vardı ama hobbit serisinde 428 sayfadan 3 film çıkıyor

428 sayfa olduğu için değiştirmesi normal demişler, ben de 428 sayfayı değiştirmeden tek film yapsaydı ya da diğer kitaplarda geçen olayları da doğru düzgün ekleyip rahat 2 filmlik senaryo çıkarabilirdi dedim.Bu kadar değiştirmesi olayları beni benden aldı.

Hikayeyle alakası olmayıp sadece filmi izleyip Orta Dünya hayranıyım diye gezen bir sürü arkadaşıma ders vermekten yoruldum.Yok Thorin Azanulbizar'da Azog'un kolunu kesmese cüceler yok olurmuş, o savaşta karşı karşıya gelmeyen karakter bunlar, Azog, Dain Demirayak tarafından öldürülüyor o savaşta ama yanlış gösterildi.Ki kitaba göre gitse bu savaşı göstememesi gerekirdi ama hem hatalı hem de çok kısa gösterdi bu olayı.Geniş geniş işleyebilirdi bu olayları.Konu Tolkien ve onun dünyası olunca sanmıyorum ki senaryo çıkmasın.

Not:Değişiklik yapılmasın demiyorum ama LOTR'daki gibi tadında kalsın.Gerçi orda da az da olsa beğenmediğim değişiklik var.Oraya girmiyorum.Mesale ilk filmde Troll sahnesinde değişiklik vardı ama en azından azda olsa aksiyon katmıştı ve akışa etkisi olmamıştı.Burdaki gibi güzel değişiklikler olsa gerçekten çok iyi olucaktı diğer değişiklerde ama maasef olmadı.

• Oscar için kaç dalda aday olmuş film?The hobbit an unexpected journey 3 dalda aday olmuş hiç birini kazanamamıştı(haksızlık yapılmış).
  • quote:

Orijinalden alıntı: Big-Long-Pink-Strong

Oscar için kaç dalda aday olmuş film?The hobbit an unexpected journey 3 dalda aday olmuş hiç birini kazanamamıştı(haksızlık yapılmış).

Best Cinematography
    Best Original Score
    Best Original Song ("I See Fire")
    Best Production Design
    Best Costume Design
    Best Sound Mixing
    Best Sound Editing
    Best Visual Effects

Büyük ihtimal bunlardan aday olacak. 15 Ocakta açıklanacak adaylar.

16 Ocakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hawloo -- 8 Ocak 2014; 17:27:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hawloo

quote:

Orijinalden alıntı: Big-Long-Pink-Strong

Oscar için kaç dalda aday olmuş film?The hobbit an unexpected journey 3 dalda aday olmuş hiç birini kazanamamıştı(haksızlık yapılmış).

Best Cinematography
    Best Original Score
    Best Original Song ("I See Fire")
    Best Production Design
    Best Costume Design
    Best Sound Mixing
    Best Sound Editing
    Best Visual Effects

Büyük ihtimal bunlardan aday olacak. 15 Ocakta açıklanacak adaylar.

16 Ocakmış.

Bak bu güzel haber,en azından 8 dalda aday olmuş.Geçen sene çok hakkı yendi(Sadece Neil Finn ve Thorin'in söylediği şarkılar bile oscarlıktı).

• Big-Long-Pink-Strong kullanıcısına yanıt
    Aday adayı desek daha doğru olur ama büyük ihtimal bunlardan kesin aday olur diyebiliriz.

3. film alır bence baya Oscar.

• Arkadaşlar filmde bir sahnede,

Elfler cüceleri esir alıp, zindana attıklarında, Thor ve Elf kralı aralarında tartışırken orada Elf kralının yüzü birden değişti. Orasını tam anlayamadım. Elf kralı bir büyüden mi etkilenmişti yoksa kuyutorman gibi bir hastalık mı kapmıştı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pitx1 -- 8 Ocak 2014; 19:58:38 >
  • Ya son sahne en güzel kısmıydı bence. Revenge diye bağırırken acıdan sesinin titremesi, I am fire, I am death demesi. Seslendirmesini de Star Trek de ki Khan, Sherlock da ki Sherlock yapıyor zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Keepo -- 8 Ocak 2014; 20:12:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlpiNeT11

Bu saatten sonra gidilirmi bu filme?

Gidilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

Geçse ne olur.Açlık oyunları sadece A.B.D içinde 400 milyon dolar hasılat yapmış.Hobbit için 10 kat daha fazla emek harcandı hasılat ortada tam bir rezillik. P.Jackson oturup düşünmeli nerede yanlış yaptığını.

bir cüceye aşık olan elf mesela. gördüğüm en garip aşktı. olsunda, filme değişiklik katsında ne olursa olsun mantığı ile koyulmuş sanki. her şey bir yana legolas reis e yapılır mı bu?

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Film muhteşemdide tüm film bilgisayarla yapılmış abicim legolasın bindiği at bile bilgisayarla yapılmış....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pitx1

Arkadaşlar filmde bir sahnede,

Elfler cüceleri esir alıp, zindana attıklarında, Thor ve Elf kralı aralarında tartışırken orada Elf kralının yüzü birden değişti. Orasını tam anlayamadım. Elf kralı bir büyüden mi etkilenmişti yoksa kuyutorman gibi bir hastalık mı kapmıştı?

Filmi bugün izledim bunu bende merak ediyorum bilen biri benide alıntılarsa sevinirim :)

bu arada film çok güzel gitmeyen varsa tavsiye ederim gidip izleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drejtc

quote:

Filmi bugün izledim bunu bende merak ediyorum bilen biri benide alıntılarsa sevinirim :)

Orada Thorin Krala bir nevi korkak muamelesi yapıyor o da "zamanında kuzeyin birçok sürüngeniyle kapıştım da bu hale geldim" diye ayar veriyor 😃

• Bugün nihayet HFR 3D izleme fırsatı bulabildim. istanbul/Anadolu yakasında bir tek Capitol'ün "cep" sinemasında vardı. Küçük ekranla idare ettik!

Kısaca belirtmek gerekirse; bana göre HFR 3D olmuş! imax 3d'den daha başarılı buldum. Korktuğum başıma gelmedi. Sadece birkaç sahnede, nasıl desem, aşırı gerçekçi görüntü hissi vardı!

Bunu, Tvlerdeki "soap opera effect" sorunu/olayı olarak belirtebiliriz. Özellikle varillerle nehirdeki kaçış sahnesinde sanki el kamerasıyla rafting yapıyor hissi uyandırmıştı bende...

Hfr 3D ve 48 fps'nin bence en büyük artısı; hızlı sahnelerin çok net ve bulanık/flu görünmemesi...

Imax Hfr 3D bomba olur...

• quote:

Orijinalden alıntı: NeC@

Film muhteşemdide tüm film bilgisayarla yapılmış abicim legolasın bindiği at bile bilgisayarla yapılmış....

Doğru bu filmdeki mekanların çoğu bilgisayar efekti ama atı neden bilgisayarla yapmışlar acaba

• Filmde animasyon çok abartılmış.Efekt konusunda vasat.Sadece bu yönden beklentimin aşağısında çıktı film.
    Ama senaryo, karakterler betimlemeleri ve filmin müzikleri çok iyi olmuş.Sıkılmadan izledim.İlk filme göre daha çok etkiledi beni.
    Bu arada filmin hasılatının düşük olmasına üzüldüm daha iyisini hak ediyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

quote:

Orijinalden alıntı: drejtc

quote:

Orada Thorin Krala bir nevi korkak muamelesi yapıyor o da "zamanında kuzeyin birçok sürüngeniyle kapıştım da bu hale geldim" diye ayar veriyor 😃

Anladım hocam. Çok teşekkürler.

Kısacası dediğiniz gibi kendi hünerini yada büyüsünü ayar çekmede kullanmış.

Ben ilk başta "kötü yaratıklarla karşılaştım çok yara aldım" gibi birşey anlamıştım.

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.