Şimdi Ara

The Hobbit: The Desolation of Smaug(2013) | İMDB: 8.5 (135. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.273
Cevap
16
Favori
98.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eurotrip

quote:

Orijinalden alıntı: Eostre

IMAXe gideyim dedim 22 lira dedi yahu bu ne, cok pahali.

Gecen hafta carsamba sinema gunu diye indirim vardi hfr 3d 11 mi 12 miydi neydi bu hafta yapmadilar ayni indirimi

aöf sınavlarıydı , uni vizeleriydi derken bende yeni gittim. hafta içi cinemaximumlarda ilk seanslar indirimde 31 marta kadar galiba. ben ankamall IMAX 11.00 seansına gittim 14tl verdim , hfr 9,50tl dedi. bende Imax de izledim. 20 kişi ya vardık ya yoktuk. normali ankamall de imax 21 , hfr de 16,50 galiba. sırf Smaug a bir tane Oscar verirler herhalde.

Bende çarşamba günü IMAX 17.40 seansına 16 TLye gittim.

• HFR tam bir rezalet. Kendimi film setinde hissettim, her sey cok yapmacikti. Heleki o Gandalfli sahneler, o alevler falan, 5 yasinda cocuk kandirir gibiydi. Peter Jackson, nasil bu HFR olayina izin verdi anlamiyorum. Kendini bir turlu orta dunyada hissedemiyorsun, o kadar fake geliyorki hersey anlatamam.

Gidecekler HFRdan uzak dursun, benim tavsiyem boyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moribito

HFR tam bir rezalet. Kendimi film setinde hissettim, her sey cok yapmacikti. Heleki o Gandalfli sahneler, o alevler falan, 5 yasinda cocuk kandirir gibiydi. Peter Jackson, nasil bu HFR olayina izin verdi anlamiyorum. Kendini bir turlu orta dunyada hissedemiyorsun, o kadar fake geliyorki hersey anlatamam.

Bence bir göz doktoruna görünün.

Guinness rekorlar kitabında yerinizi alırsınız belki.

:)

Not: HFR izlemesem 5 yaşındaki çocuk gibi kanardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hawloo -- 28 Aralık 2013; 23:16:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hawloo

quote:

HFR tam bir rezalet. Kendimi film setinde hissettim, her sey cok yapmacikti. Heleki o Gandalfli sahneler, o alevler falan, 5 yasinda cocuk kandirir gibiydi. Peter Jackson, nasil bu HFR olayina izin verdi anlamiyorum. Kendini bir turlu orta dunyada hissedemiyorsun, o kadar fake geliyorki hersey anlatamam.

Bence bir göz doktoruna görünün.

Guinness rekorlar kitabında yerinizi alırsınız belki.

:)

Not: Mesaj değiştirilmedi.

Note 2: HFR izlemesem 5 yaşındaki çocuk gibi kanardım.

Valla, benim tavsiyem bu yonde.

Ayrica tek ben degilim. Google'da "hobbit hfr fail" diye aratirsan benim gibi dusunen bir cok insana rastlarsin. Filmleri film yapan fantastik atmosferidir, egerki bir filmi cok gercekci yaparsan, filmlikten cikar.

Ozellikle nehir sahnesinde kendimi Planet Earth belgesi kalitesinde bir rafting belgeseli filmi izler gibi hissettim. O kadar net ve gercekciydiki sanki yani basimda oluyordu. Zaten sorunda tam bu arada. Biz orta dunyada hissetmek istiyoruz kendimizi, bizim dunyada degil.

• Bende izledim ama bir farklılık gördüm diyemem.

2D versiyonu da yayınlansın birde öyle izliyeyim.

Çok sinema ile haşır neşir olmadığımdan normal gelmiş olabilir bana.

Yada benim gözüm bozuk. :D
  • hawloo kullanıcısına yanıt
    Herkesin film algilayisi baskadir. HFR sevende cok, kisisel olarak ben hic begenmedim.

En basitinden, su 2D traileri izle, izlerken kendimi o orta dunya atmosferinde hissediyorum. Hersey cok net, isiklandirmalar ve atmosfer harika. Resmen baska bir dunya, bizim dunya olmdigi kesin.
  • quote:

Herkesin film algilayisi baskadir. HFR sevende cok, kisisel olarak ben hic begenmedim.

En basitinden, su 2D traileri izle, izlerken kendimi o orta dunya atmosferinde hissediyorum. Hersey cok net, isiklandirmalar ve atmosfer harika. Resmen baska bir dunya, bizim dunya olmdigi kesin.

2D çıksın öyle izleyeceğim birde.

Müziklere çok alışamadım 3, 4 sahne hariç. Müziklerde biraz daha iyi olabilseydi sizin orta dünyanın içinde hissetmek istediğiniz şekilde kendimi hissederdim. :)

• Arkadaşlar 2. filmine gittim ekip çok iyi yapmış yine filme legolas katılıyor ve bu filmde birazda olsa sauron u görüyoruz ve gimli ise orada turuncu sakallı bir cücenin oğluymuş yeni öğrendim :) ve son olarak film yine çok heyecanlı yerinde bitiyor 3. filmi son olacak galiba sabırsızlıkla bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bunun İçin Üye Oldum

quote:

Orijinalden alıntı: eurotrip

quote:

Orijinalden alıntı: Eostre

IMAXe gideyim dedim 22 lira dedi yahu bu ne, cok pahali.

Gecen hafta carsamba sinema gunu diye indirim vardi hfr 3d 11 mi 12 miydi neydi bu hafta yapmadilar ayni indirimi

aöf sınavlarıydı , uni vizeleriydi derken bende yeni gittim. hafta içi cinemaximumlarda ilk seanslar indirimde 31 marta kadar galiba. ben ankamall IMAX 11.00 seansına gittim 14tl verdim , hfr 9,50tl dedi. bende Imax de izledim. 20 kişi ya vardık ya yoktuk. normali ankamall de imax 21 , hfr de 16,50 galiba. sırf Smaug a bir tane Oscar verirler herhalde.

Bende çarşamba günü IMAX 17.40 seansına 16 TLye gittim.

bende çarşamba 11.00 imax e gittim 14 tl aldılar. hfr de 9.50 dedi. bakalım bu hafta içide hfr giderim.

• quote:

quote:

Müziklere çok alışamadım 3, 4 sahne hariç. Müziklerde biraz daha iyi olabilseydi sizin orta dünyanın içinde hissetmek istediğiniz şekilde kendimi hissederdim. :)

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerini izlemiş ve herşeyiyle çok seven biri olarak söyleyebilirmki bu filmin müzikleri gerçekten çöp.Filmlerde genellikle sevilen bir soundtrack olur eve gider heyecanla açıp dinlersin ama bu filmde öyle değil,indirdim albümü tüm soundtrackleri dinledim ama hiç birini beğenmedim malesef.Yakıştıramadım Howard Shore'a.

• Sinemada buna gidemeyip,Düğün Derneği izledim kötü mü yaptım bilmiyorum.
  • Sinemada buna gidemeyip,Düğün Derneği izledim kötü mü yaptım bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yafoo

quote:

quote:

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerini izlemiş ve herşeyiyle çok seven biri olarak söyleyebilirmki bu filmin müzikleri gerçekten çöp.Filmlerde genellikle sevilen bir soundtrack olur eve gider heyecanla açıp dinlersin ama bu filmde öyle değil,indirdim albümü tüm soundtrackleri dinledim ama hiç birini beğenmedim malesef.Yakıştıramadım Howard Shore'a.

kesinlikle haklısın , ilk filmin far over the misty mountain cold theme song'u bu filmin koca st albümüne bedeldi.

• Yarın gidip izleyecem ama biraz utanıyorum . Gözlük var da . Sinemaya her gittiğimde hep aynı işkence
  • quote:

Bende izledim ama bir farklılık gördüm diyemem.

Kardeşim çift kişilikli misin ? 2 mesaj üstteki mesaj sana mı ait ? yoksa benim uykum mu geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quintus Lentulus Batiatus

quote:

Bende izledim ama bir farklılık gördüm diyemem.

Kardeşim çift kişilikli misin ? 2 mesaj üstteki mesaj sana mı ait ? yoksa benim uykum mu geliyor

Alıntı yaptığın mesajla iki üstteki mesaj sana mı ait dediğin mesajın arasında bana ait olmaya bir mesaj varsa evet bana ait. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Phoénix

Sinemada buna gidemeyip,Düğün Derneği izledim kötü mü yaptım bilmiyorum.

Çok iyi yapmışsın!

Hobbit de neyin nesidir öte beride Düğün Dernek varken????

Sana hitap eden birşey değildir gitmemişsindir ama gelip burda bunu sorgularsan ya art niyetlisindir, laf olsun diye burdasın ya da hakikaten sinema kültürün yok senin!
  • quote:

Hocam bende hemen hemen aynı fikirdeyim sizinle,olmamış.Tamam artıları var,görüntü bir parlaklaşmış,güzelleşmiş ama aksiyon sahneleri çok bozulmuş,yapaylaşmış.Zaten normal değil bu olay.Yani gerçekten önümüzde gerçekleşse o sahneler 24fps deki gibi görürüz diye tahmin ediyorum,(insan gözü saniyede 24 kare görüyormuş).

Şu her şeye muhalefet olan arkadaş size de muhalefet olunca açıklama yapmak istedim

• quote:

İnsan saniyede 24 kare görüyormuş cümlesine inanmada istediğin gibi yorum yap.

Kaç kare dicez adam hala saniyede 24 kare görüyoruz diyor.
  • Nereden başlasam eleştirmeye bilemiyorum. Ama bunca yıllık orta dünyalıyım o yüzden hiç olmamasından iyidir.
  • 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.