Şimdi Ara

The Hobbit: The Desolation of Smaug(2013) | İMDB: 8.5 (132. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.272
Cevap
16
Favori
98.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Avcılar Pelican Mall 21.00 seansına gittik arkadaşımla erkenden biletlerimizi aldık ama salon %60-65 oranında doluydu ben full çekmesini bekliyordum.Yani demek istediğim izlemeyen arkadaşlar APM'a gitsinler akşam seansına fazla doluluk yok.

Filme gelince,niye bilmiyorum ama ilk filmden çok daha güzel geldi bana tek beğenmediğim olay fazla bilgisayar yapımı sahneler olmasıydı,hani gerçekçi görüntüden uzaklaştıyor insanı o kötüydü.Filmin geneli ise harikaydı tamam beklenti büyük Peter Jackson'da biliyor LOTR gibi olmayacağını ama keyfini çıkarın derim,bir daha böyle bir seri için çok uzun süre beklemek zorunda kalabiliriz yani bu film kötü yeahhlarla bu iş yürümez.Geçen sene ilk film çıktığında hani LOTR havası diyenler şimdide geçen seneki film daha iyiydi deyip bu filmi beğenmiyorlar.Bakalım bir daha ki sene ne diyecekler.
  • Orclar ağaçtan çıkmıyormuydu nasıl oğlu oluyo Azog denen yarmanın Yoksa Saruman , Yüzük Kardeşliğinde Lurtz'a orclar önceden elftiler diyor onlamı bi bağlantısı var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AloneAssassin

Orclar ağaçtan çıkmıyormuydu nasıl oğlu oluyo Azog denen yarmanın Yoksa Saruman , Yüzük Kardeşliğinde Lurtz'a orclar önceden elftiler diyor onlamı bi bağlantısı var?

Birçok fantastik seri okudum orcların hiç ağaçtan çıktığını işitmedim.Sadece Uruk Hai'ler Saruman tarafından Son Savaşta ölmüş elflerden çamurun içinde türetildiğini biliyorum.
  • quote:

Orclar ağaçtan çıkmıyormuydu nasıl oğlu oluyo Azog denen yarmanın Yoksa Saruman , Yüzük Kardeşliğinde Lurtz'a orclar önceden elftiler diyor onlamı bi bağlantısı var?

Orclar meyvemi arkadaşım niye ağaçta yetişsin. İlk orclar Melkor'un tuzağına düşen elflerin kara büyülere ve kötülüklere maruz kalmasıyla oluşuyorlar. Sonra sayıları artıyor falan.

Uruk-hai lere gelince. Onlarda insan-orc melezi. Bunu ilk Sauron yapıyor bildiğim kadarıyla ama 3. çağda Saruman'ın melezlediği Uruk-hai ler insana daha çok benziyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeolog. -- 25 Aralık 2013; 5:50:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Big-Long-Pink-Strong

quote:

Orijinalden alıntı: PHI

Bugün izledim. Kesinlikle gereksiz yere uzun olmuş film. Tek kitaptan 3 film çıkarmak istersen böyle olur. Yap 2 film bitsin gitsin işte. İkinci yarı bazen gözlerimin kapandığını farkettim. Allah'tan Smaug geldi de uykum açıldı.

İlk filmi daha çok beğendim. Bu filmde efekt olayı biraz abartıya mı kaçmış, izlediğim HFR 3D'den kaynaklı bi durum mu bilmiyorum ama baya gözüme battı bazı sahneler. Çok yapmacıktı kimi yerler.
    Uzadıkça uzadı, uzadıkça uzadı. Gitti olmadık yerde bitti. Öyle final mi olur arkadaş? Yakıştıramadım PJ'ye ne yalan söyleyeyim. Öyle dannn diye bitmezdi PJ'nin filmleri. Her ne kadar filmin daha ilk sahnesinde kendini gösterse de sonu cık olmamış

Fakat, Smaug bi harika olmuş. Bazı sahnelerde göze batan yapmacıklık Smaug'da hiç yoktu. Gerçek gibiydi harika olmuş bayıldım.

Kitabı okuyalı epey oldu, olayları hiç hatırlamıyorum. Legolas'ın olmadığından eminim sadece. Ha gelmiş güzel de olmuş aslında. Olmasaydı? Olmasaydı da olurdu bence.

3. filmi umarım IMAX'te izlerim. Bakalım.

Hocam bence hissettiğiniz o yapmacıklık tamamen HFR3D izlemeniz den kaynaklanıyor.Normal insan gözü bile 24 fps görüyormuş,48 fps ya olmamış ya da ilk olduğundan böyle geldi.

Olabilir belki de öyledir. Bazı sahnelerde Legolas koşup bi yerden atlarken bile sırıtıyordu görüntüler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

Arkadaşlar yorumum spoiler içeriyor; birkaç sorum var yorumda bilenler varsa açıklarsa sevinirim;

Filmi beğendim, Yüzüklerin Efendisi hayranı olarak eliştiride bulunacağım; ilk filmdeki gibi kötü karakterlerin (goblin ve orklar), şapşal, sakar ve komik tarzda sunulmaması çok iyi olmuş; ilk filmde benim en çok sinirimi bozan buydu(özellikle yüce goblin). Silmarion'u okumadım; Borg karakterinin nerden geldiğini bilmiyorum, bilen biri açıklarsa sevinirim :) Gerçekten Azog karakteri biraz fazla uzadı, artık ölmeliydi diye düşünüyorum hele ki Gandalf'ı fukara sümüğü gibi yere düşürmesi akıl alır gibi değildi, o sahnede cidden öfkelendim. Onun dışında Gandalf'ın Dol Guldur'a tek başına girmesi gibi bir durum da yok kitaplarda diye biliyorum; benim bildiğim Divan Dol Guldur'a giriyor ve ölüm büyücüsü(Sauron) 5 büyücü tarafından bulunduğu kaleden sürülüyor. Umarım bunu 3. filmde toparlar yönetmen. Evet her şeyin son filme kaldığın konusundaki hükümlere katılıyorum; 5 ordular savaşı, Smaug'un ölümü ve Dol Guldur mücadelesi, hepsi birden son filmde bir şölen olacak. Beorn karakteri neden bu kadar az sahnede yer aldı onu anlamadım; Tauriel gibi uydurma bir karakterden daha fazlasını hak ediyordu kesinlikle. Yönetmenler neden her filme "aşk" unsurunu katmak için bu kadar kendilerini kasıyorlar ona da anlam veremiyorum. Filmde en beğendiğim sahnelerden biri elbette ki Smaug'la Bilbo'nun konuştuğu sahneler ve Dol Guldur sahnesi ve elbette Sauron'un karanlığını hissetmekti. Thranduil'in katılığı, disiplini filmde iyi yansıtılmış; oynayan oyuncu da hakkını vermiş. Aklıma gelenler bunlar şimdilik. Mutlaka izlenmesi gereken yapımlar bunlar ve bu yapımlara şahitlik eden nesiller olrak çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum ve buradan Peter Jackson'a ve elbetteki büyük üstad Tolkien'e saygılarımı sunuyorum ;) herkese iyi seyirler.

Sorularıma Bolg dışında cevap gelmedi, var mı cevaplayacak olan?

• quote:

quote:

Arkadaşlar yorumum spoiler içeriyor; birkaç sorum var yorumda bilenler varsa açıklarsa sevinirim;

Filmi beğendim, Yüzüklerin Efendisi hayranı olarak eliştiride bulunacağım; ilk filmdeki gibi kötü karakterlerin (goblin ve orklar), şapşal, sakar ve komik tarzda sunulmaması çok iyi olmuş; ilk filmde benim en çok sinirimi bozan buydu(özellikle yüce goblin). Silmarion'u okumadım; Borg karakterinin nerden geldiğini bilmiyorum, bilen biri açıklarsa sevinirim :) Gerçekten Azog karakteri biraz fazla uzadı, artık ölmeliydi diye düşünüyorum hele ki Gandalf'ı fukara sümüğü gibi yere düşürmesi akıl alır gibi değildi, o sahnede cidden öfkelendim. Onun dışında Gandalf'ın Dol Guldur'a tek başına girmesi gibi bir durum da yok kitaplarda diye biliyorum; benim bildiğim Divan Dol Guldur'a giriyor ve ölüm büyücüsü(Sauron) 5 büyücü tarafından bulunduğu kaleden sürülüyor. Umarım bunu 3. filmde toparlar yönetmen. Evet her şeyin son filme kaldığın konusundaki hükümlere katılıyorum; 5 ordular savaşı, Smaug'un ölümü ve Dol Guldur mücadelesi, hepsi birden son filmde bir şölen olacak. Beorn karakteri neden bu kadar az sahnede yer aldı onu anlamadım; Tauriel gibi uydurma bir karakterden daha fazlasını hak ediyordu kesinlikle. Yönetmenler neden her filme "aşk" unsurunu katmak için bu kadar kendilerini kasıyorlar ona da anlam veremiyorum. Filmde en beğendiğim sahnelerden biri elbette ki Smaug'la Bilbo'nun konuştuğu sahneler ve Dol Guldur sahnesi ve elbette Sauron'un karanlığını hissetmekti. Thranduil'in katılığı, disiplini filmde iyi yansıtılmış; oynayan oyuncu da hakkını vermiş. Aklıma gelenler bunlar şimdilik. Mutlaka izlenmesi gereken yapımlar bunlar ve bu yapımlara şahitlik eden nesiller olrak çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum ve buradan Peter Jackson'a ve elbetteki büyük üstad Tolkien'e saygılarımı sunuyorum ;) herkese iyi seyirler.

gandalf orada hazırlıksız yakalandı büyüyü bozduğu anda üzerine atladı o yüzden yere yapıştı.. dol guldur'u kitaptaki gibi işlese millet sıkılırdı 2. filmde aksiyon olsun diye böyle bir eklemeye gitmiş çünkü ilk fragmanlardan beri meraklanıyordu herkes.. Beorn konusunda kitabı okuyanların dışında kimin ilgisini çekerdi? Tauriel ve legolas çeker ama kitapta yoktular ikiside ama beyazperde de insanların ilgisini çekiyorlar filmi izledikten sonra nice ergenler var sağa sola tauriel fotoğrafı koyan..

Beorn konusunda ekleme yapayım iki kule de ağaçsakal ve tayfasının üzerinde de pek durulmamıştı kitapta yer aldığı kadar ve ağaçsakal kaç kişinin aklında kalmıştır acaba? kitapta dişi entlerden bahsediliyordu mesela filmde?

• Curimo kullanıcısına yanıt

Gandalf tek başına giriyor Dol Guldur'a.Fakat Sauron'un saldırmak gibi bir düşüncesi yok.Amacı kimliğini gizleyip gücünü toplamak.Gandalf ilk gidişinde o gelmeden önce kaçmayı başarıyor.Fakat ikinci de yakalanıyor.Bunun üzerine divan toplanıp saldırı kararı alınıyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

sen olayları karıştırmışsın

saruman'ın çamurda pişirdikleri uruk-hai. azog ne uruk-hai ne orc. pek benzemese de goblin, haliyle bolg'da goblin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tylor

quote:

sen olayları karıştırmışsın

saruman'ın çamurda pişirdikleri uruk-hai. azog ne uruk-hai ne orc. pek benzemese de goblin, haliyle bolg'da goblin.

Orası tamamda babası olması için dişi goblin gerekmezmi , demek dişi goblinlerde var

• quote:

Orijinalden alıntı: Lucifer Roses

quote:

quote:

gandalf orada hazırlıksız yakalandı büyüyü bozduğu anda üzerine atladı o yüzden yere yapıştı.. dol guldur'u kitaptaki gibi işlese millet sıkılırdı 2. filmde aksiyon olsun diye böyle bir eklemeye gitmiş çünkü ilk fragmanlardan beri meraklanıyordu herkes.. Beorn konusunda kitabı okuyanların dışında kimin ilgisini çekerdi? Tauriel ve legolas çeker ama kitapta yoktular ikiside ama beyazperde de insanların ilgisini çekiyorlar filmi izledikten sonra nice ergenler var sağa sola tauriel fotoğrafı koyan..

Beorn konusunda ekleme yapayım iki kule de ağaçsakal ve tayfasının üzerinde de pek durulmamıştı kitapta yer aldığı kadar ve ağaçsakal kaç kişinin aklında kalmıştır acaba? kitapta dişi entlerden bahsediliyordu mesela filmde?

Beorn bence daha fazla işlenebilirdi bu filmde ama o zaman filmin ne kadar uzayacağını düşünemiyorum. Zaten gereksiz uzundu iyice sünerdi.

Dişi entler konusunda filmde 1-2 cümle geçiyordu sanırım çok değil ama. Ondan daha önemlisi LOTR'da Tom Bombadil gibi çok iyi bi karakter işlenmedi. Yüzüğün etkilemediği tek karakter bildiğim kadarıyla. Ya da bi kaç kişiden biri. Öyle ki Gandalf bile korkuyor yüzüğün etkisinden. Bombadil'in umrunda olmuyordu üstelik yüzük kardeşliğini de 2 kez kurtarıyordu ama filmde malesef göremedik.
    Film ekibinin bu gibi çeşitli ekleme çıkarmaları olabiliyor. Legolar ve Tauriel bence tamamen popüler kültüre yönelik eklemeler. Olmasaydı hayranlar tarafından bi şey değişmezdi ama kitabı okumayanlara film daha yavan gelirdi. Filmi yapanlar kitabı okuyanlar kadar okumayanları da düşünmek zorunda :)

• Arkadaşlar ilk yüzüklerin efendisindeki kralin dönüşünde takıldığım bir soru var rohanlı eowin witch king oldurmek için yüzüne kılıç soktu işi bu kadar zora neden soktular ki madem kılıç sokunca oluyomuş bunu legolas 2 ok sallayıp çok kolay bir şekilde öldürebilirdi yanlışmı düşünüyorum. ve gelelim hobbit 1 filmine bluray izlerken gözüme su yapaylık takıldı filmin başında baya basite kaçmışlar su ordunun yüzlerine bir bakın kukla gibi

The Hobbit: The Desolation of Smaug(2013) | İMDB: 8.5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkprince -- 25 Aralık 2013; 23:22:05 >

• 1.sini bi izleyeyim 2ye de giderim
  • quote:

Orijinalden alıntı: DRAMBORLEG

Bolg'la ilgili
    Merhaba. Bolg, Azog'un oğlu ama bu çirkin orku ilk filmde hiç görmemiştik. Daha doğrusu ilk filmde gördüğümüz Bolg buydu diye düşünüyorum. Zaten görsellerde Bolg diye arattığımızda da bu çıkıyor.
    Ama galiba ikinci filmde Bolg'un tasarımını değiştirmişler.

Şu linkte bununla ilgili bir şeyler var. İngilizcesi iyi olan bir arkadaş çevirebilir mi? https://atolkienistperspective.wordpress.com/2013/12/16/azog-bolg-and-yazneg-the-trios-tangled-design-history/

O resimdeki bolg falan değil o ork ilk filmde azalnulbizar savaşında gözüküyor dwalin öldürüyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oromë

Gandalf tek başına giriyor Dol Guldur'a.Fakat Sauron'un saldırmak gibi bir düşüncesi yok.Amacı kimliğini gizleyip gücünü toplamak.Gandalf ilk gidişinde o gelmeden önce kaçmayı başarıyor.Fakat ikinci de yakalanıyor.Bunun üzerine divan toplanıp saldırı kararı alınıyor.

Ben son filmde tüm divanı orada görmek istiyorum bu olacak mı sizce, Gandalf Radagast'la Galadriel'e haber yolladı Galadriel de gelecek mi ki ya da ne gibi bir yardımı olacak?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Oromë

Ben son filmde tüm divanı orada görmek istiyorum bu olacak mı sizce, Gandalf Radagast'la Galadriel'e haber yolladı Galadriel de gelecek mi ki ya da ne gibi bir yardımı olacak?

Büyük bir ihtimalle saldırı kararının alınacağı bir divan daha olacaktır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Big-Long-Pink-Strong

quote:

Bugün izledim. Kesinlikle gereksiz yere uzun olmuş film. Tek kitaptan 3 film çıkarmak istersen böyle olur. Yap 2 film bitsin gitsin işte. İkinci yarı bazen gözlerimin kapandığını farkettim. Allah'tan Smaug geldi de uykum açıldı.

İlk filmi daha çok beğendim. Bu filmde efekt olayı biraz abartıya mı kaçmış, izlediğim HFR 3D'den kaynaklı bi durum mu bilmiyorum ama baya gözüme battı bazı sahneler. Çok yapmacıktı kimi yerler.
    Uzadıkça uzadı, uzadıkça uzadı. Gitti olmadık yerde bitti. Öyle final mi olur arkadaş? Yakıştıramadım PJ'ye ne yalan söyleyeyim. Öyle dannn diye bitmezdi PJ'nin filmleri. Her ne kadar filmin daha ilk sahnesinde kendini gösterse de sonu cık olmamış

Fakat, Smaug bi harika olmuş. Bazı sahnelerde göze batan yapmacıklık Smaug'da hiç yoktu. Gerçek gibiydi harika olmuş bayıldım.

Kitabı okuyalı epey oldu, olayları hiç hatırlamıyorum. Legolas'ın olmadığından eminim sadece. Ha gelmiş güzel de olmuş aslında. Olmasaydı? Olmasaydı da olurdu bence.

3. filmi umarım IMAX'te izlerim. Bakalım.

Hocam bence hissettiğiniz o yapmacıklık tamamen HFR3D izlemeniz den kaynaklanıyor.Normal insan gözü bile 24 fps görüyormuş,48 fps ya olmamış ya da ilk olduğundan böyle geldi.

Olabilir belki de öyledir. Bazı sahnelerde Legolas koşup bi yerden atlarken bile sırıtıyordu görüntüler.

Önce imax ya da normal 3d izleyip ondan sonra HFR3D izleseydiniz dediğimi daha iyi anlardınız.Tamam artıları var ama aksiyon sahnelerini çok bozmuş,basitleştirmiş.İmax izlerken hareketli sahneleri ağzım açık izledim(özellikle legolas lı sahneler),HFR3D ile izlerken aynı etkiyi yapmadı.

• Big-Long-Pink-Strong kullanıcısına yanıt
    Hala 24 fps görüyor diyorsun. İnsanları yanlış bilgilendirme.

• hawloo kullanıcısına yanıt
    Güzümüz saniyede yaklaşık 25 kare görür. Bu gördüğümüz karenin gözümüzdeki sarı leke üzerinde 40 milisaniye kalmasından kaynaklanır.

Bir konu hakkında 0 bilgiyle senin kadar zorlayanı görmedim.Yaz google a bir araştır bakiyim,muhalefet olmadan önce.

0-3 yaş 380p 23 fps

7-10 yaş 480p 23 fps

15-20 yaş 576p 24 fps

20-25 yaş 720p 24 fps

25 yaş ve üzeri 1080p 24 fps
  • Big-Long-Pink-Strong kullanıcısına yanıt
    480, 360p nedir ya.

70 yaşına gelenlerde 144p 2fps

• 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.