Şimdi Ara

The Hobbit: The Battle of the Five Armies || Extended Edt. Çıktı! (237. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.837
Cevap
39
Favori
126.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tauriel'in sonuyla ilgili bir şey var mı peki ? birde bilbo trollerın hazınesını alıyordu gerı donerken onu koyacalardı sozde extended versiyonuna.
  • Şu ana kadar çıkan extended sürümde o sahnelerin hiçbiri yok. Bir nevi ufak tefek uzatma yapmışlar. youtube kanalında thewhitetree türkçe altyazılı eklemiş bölümleri izleyebilirsiniz.
  • Extended bluray torrente ne zaman düşer acaba
  • Kesilmıs sahneleri paylasabilecek bir babayigit varmi yurt internetiyle izlenmiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mojotr kullanıcısına yanıt
    Kısaca

Cüce ve Elf'lerin kısa süreli de olsa kapışması.
    Bir kaç Gladriel skill'i
    Yine cücülerin savaş arabası ile savaştığı sahneler.
    Thorin, fili ve kili cenaze töreni -Dain'in tahta çıkışı
    Dol Guldur Ak divan üyelerinin savaşlarının uzatılmış hali.
    Radagast ile Gandalf arasında ki bazı diyaloglar ve radagastın asasını gandalfa vermesi. (lotr'daki gandalfın asası radagastın asası ile aynı. En azından filmde aynı kitapta nasıldır bilmiyorum)
    Bir kaç troll ve dev yaratıkların saçmalamaları.
    Thranduil ve Dain'in savaş esnasındaki sahneleri (orc lara karşı)
    Bard (Ozan) ın evden düşüş sahnesi.
    Thronin keçi ile kuzgun tepesine doğru giderkenki bir kaç orku biçmesi.
    Legolas atladığı yarasa ile 100 lerce orku yarasaya ters tutunuyorken biçmesi
    Gandalfın elinde ki yüzük (Dol guldur sahnesinin başlangıcında zorla alınmaya çalışılan 3 elf yüzüğünden birisi olan ateş yüzüğü)
    Beorn (deri değiştiren) bir kaç ekleme sahne.
    Alfrid ölüm sahnesi.

Sanırım hepsi bu kadar hatırlayamadıklarım olabilir

Bu arada bir yerde görmüştüm ama onu extented da dahi bulamadım. Gandalf dol guldur da kayıp palantirlerden birini buluyor ve eline alırken bir fotoğrafı vardı. Set fotoğrafı değil filmden bir kesit. Onu bulan birisi bana pm den ulaşabilir mi.

• 2-3 kasım çıkış tarihi. Şu an da izlenilebilir düzeyde paylaşımları mevcut internet üzerinde.
  • Tauriel ile ilgili değişen ya da eklenen hiç bir sahne yok. Bahsi geçen troll hazinesinden de hiç kesit yok extented versiyonunda.

Benim hala merak ettiğim o kayıp palantir mevzusu. O neden yok ???
  • Ben normal sinema versiyonunda çıkarılmış olup extented versiyonuna koyulmamış olan tek sahne yakaladım oda Dainin yokuş aşağı indikten sonra Thranduil ona 'tıpkı kuzeni gibi deli bu da'' tarzı bi cümlesi var dı o yok mesela extented da. Yanlış hatırlamıyorsam Elrond'un (sahneye giriş sözü 'senin öl kalman gerekirdi'' sözü de çıkarılmış. Bu ikisini fark ettim şu anlık. Yanlışım varsa düzeltin ??
  • ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz sahne ;

Dol guldur sahnesi. Görüntüde ki ork da normal bir orc ama boyutu ve yapısı itibariyle Gundabad soyundan geliyor gibi duruyor. Sahne ise normal versiyondaki Galadrielin büyü yaparak yok ettiği orc dan başkası değil. Sahnedeki görevi ise Gandalf'ın elinde ki üç elf yüzüğünden biri olan ateş yüzüğünü gandalfın elinden koparıp sauron'a teslim etmek. (Thrain e yapıldığı gibi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaskülistAdam

Tauriel ile ilgili değişen ya da eklenen hiç bir sahne yok. Bahsi geçen troll hazinesinden de hiç kesit yok extented versiyonunda.

Benim hala merak ettiğim o kayıp palantir mevzusu. O neden yok ???

Hocam bazı sahneler extented bile olmuyor direk iptal olan sahneler oluyor mesela benim ilk sahnede hicbir sekilde bilmedigim sahneler vardı bi arkadas paylasmisti birkac yil once o sahnelerde eklense ilk uclemenin her filmi 7 8 saat ourdu sanırim keske paylasilanlari kaydetseydim simdi bulamiyorum :(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mojotr kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam galiba benim bahsettiğim kayıp palantir de iptal olan sahnelerin arasında. Halbu ki lotr ile bağlantıyı en sağlam kuracak materyallerden biri olabilirdi. Merak etmeyin o iptal olan sahneleride toplarlar kullanılabilir olan sahneleri bu işin üstadı olan ''fanlar'' birleştirip yayınlarlar bir seneye. Bazı filmlerde yapıyolardı böyle şeyler. Lotr da varmıydı böyle şeyler bilmiyorum. Mesela şu an lotr r.o.k extentedlarda böyle fan eklemesi yapılan sahne var mı merak ettim doğrusu. Yoksa extented halimi 4 saat o filmin ? Bilen varsa aydınlatabilir mi.
  • Serinin son filmini bir çok soru işaretiyle birlikte yarım yamalak bitirdiler bu hikayede böyle bitti ancak lotr ve hobbit serisine ciddi bir rakip geliyor world of warcraft orta dünyanın yeni efsanesi olmaya aday.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 26 Ekim 2015; 19:36:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam hiç biri ilkinin yerini tutmaz. Warcraft dediğiniz yanlış bilmiyorsam bilgisyar temelli bir oyun. Yani kitabı yok. Ama dediğim gibi bilgim yok. Eğer doğru biliyorsam da kitabı olmayan oyun temelli filmler sadece oyunu seven kişiler tarafından sevilir beğenilir. Yayılmasını ya da patlama yapmasını beklemek hata olur.

Şöyle bir düşüncem var ; eğer ki lotr ya da hobbit ya da her ikisi birden tekrar başka bir yönetmen tarafından (bkz: Christopher Nolan gibi) ve eski havayı daha da iyi seyirciye aktarabilirse ancak adından söz ettirebilir. O bile kesin yada büyük ihtimal diyemeyiz çünkü çoğu izleyici ilk seriyi izledikten sonra aynı filmi tekrar başkası çeksede izlemiyor.

Batman örneği mesela yıllar öncesinde çekildi ama tam anlamıyla dark night serisi ile (Christoper Nolan yapımı) gerçek anlamda ''yükselişe'' geçti. Demem o ki aynı başarıyı ya da daha fazlasını bile yapmak başarmak mümkün ama bunun için bile aradan en az 8-10 yıl geçmesi gerekir ki mevcut izleyiciler bilie orta dünya ürününü izlesin.

Toparlamak gerekirse. İzleyip izleyebileceğimiz en iyi orta dünya ürünleri. Bundan sonra çıkacak olan eserler (yakın zamanda çıkacak olanlar) ya aslını yüceltecek, ya da zaten onlardan daha vasat olacağı için gündeme bile gelmeyeceklerdir.

İllada orta dünya ile ilgili bir şeyler izlemek isteyenler youtube a ''The Hunt For Gollum'' yazsınlar. 40 dk olması lazım. Kısa film. Her şeyiyle hobbit ve lotr arasını anlatıyor. Ve gerçek oyuncular ile çekilmiş sadece müzikler orjinal değil. 5000 $ bütçe ile de böyle yapımlar ortaya çıkabiliyomuş demek ki diye sorarlar adama.

Hatta linkte vereyim..

https://www.youtube.com/watch?v=VaakJk9vR7U

Edit: Link eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.M.G -- 26 Ekim 2015; 20:10:40 >

• Wow'un karakter kitlesi geniş farklı bir dünyası var iyi değerlendirilirse baya bir malzeme çıkar aslında tutulup tutulmaması kurguya ve kaliteli oyunculuğa bağlı ben tutacağını düşünüyorum baş rolde johnny depp oynayabileceğini söylüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 26 Ekim 2015; 20:53:03 >
  • hep 4-5 gb lik var extended olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 27 Ekim 2015; 16:56:41 >
  • 1080p bluray malum yere hala gelmemiş. Ne zaman gelcek bu yaw.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaFaKTR3

1080p bluray malum yere hala gelmemiş. Ne zaman gelcek bu yaw.

BluRay'i çıkmadığı için. Şu an çıkmış olan WEB-DL sürümüdür. Bluray kasım ayı içerisinde çıkacaktır.
  • All Father kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler dostum.

• Şu konuyu her yukarıda gördüğümde sinirlerim zıplıyor. hevesle extended bekleyen insanlar bile var. eru göstermesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oroborus -- 27 Ekim 2015; 23:29:22 >
  • altyazı dosyasını nerden indirebilirim acaba internette bulamadım
  • 
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.