Şimdi Ara

The Hobbit: The Battle of the Five Armies || Extended Edt. Çıktı! (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.837
Cevap
39
Favori
126.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • isim bu kadar iddaalı olunca bu savaş sahnesinin en azından pelennor çayırları savaşı kadar güzel olmasını bekliyorum
  • Filmin ismi güzel olmuş ama ne bileyim There and Back Again'in anlamı büyüktü keşke 4 film olsa da 4.filmin adı olsa... Bazı arkadaşlar 4.filmi istemiyor ama bu seride bitince başka bir orta dünya filmi olmayacak. Bence ne kadar uzarsa o kadar iyi olur sonuçta Peter Jackson yapıyor tamam eklemeler filan yapıyor orjinal hikayeye ama şu ana kadar çıkan 6 filmden birini bile çok vasat bulan biri var mı sanmıyorum. Adam orta dünyayı perdeye çok iyi yansıtıyor işte izlerken gram sıkılmıyorum. Keşke Tolkien'in irili ufaklı her hikayesi için bir film çekse...
  • Lithium kullanıcısına yanıt
    Şu ana kadar çıkan film sayısı 5 değilmi ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AVSEQ01.DAT

Şu ana kadar çıkan film sayısı 5 değilmi ya

Doğru 5 tane yanlış yazmışımda asıl konuya odaklanın napacaksınız sayısını

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fast_Tortuga

Yahu 300 sayfalık kitap 4 part halinde film çekmek nedir yahu. Zaten sonuna ne kaldı ki. Herkes devamını biliyor neler olacağını en azından çünkü toplasan 100 sayfa var yada yok e peki bu filmi 3 saaten 2 film yapmak bence bozar 3 film de bitmeli bence artık.

Katılmaktayım sonu 2 filme bölmek demek kitapta olmayan daha fazla hayali senaryo ve olmayan karakterleri doldurmaya devam demek. Minicik kitaptan zaten yeterince film çıktı bari son film dolu dolu final olsun
  • Lithium kullanıcısına yanıt
    Asıl konuya bende katılıyorum hocam. Finali 2 ye değil 8 e bölse daha çok memnun olurum yani. Orta dünya gerçekten bir başka.

• Hobbit filminin 3 seri olarak çekilmesi bile baslı basına bi olaydı.Eklemeler falan yaparak iyi kötü kurtardı ama son filmide 2 part olarak cıkartırsa bu yüzsüzlükten açgözlülükten başka bir şey olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lovekrand

Buradaki five armies hangi ordular ? Bu filmin ne kadari savaş la alakali ??

Cüce,İnsan,Elfler vs Goblin ve Warglar
  • ağır spoiler var filminle ilgili bakmayın

uyarı bakmayın hevesiniz kaçar

thorin ölecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The SATANİST -- 26 Nisan 2014; 10:06:17 >

• http://www.ipetitions.com/petition/from-the-fans-of-thorin-to-peter-jackson-we-would/
    Böyle bir şey de var..
  • BrainJack kullanıcısına yanıt
    senaryoyu değiştiremez tolkienle kavga çıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: call of cthulhu

Bilemiyorum doğrusu.
    2. filmde Kili ile Tauriel dillere destan bir aşk yaşıyorlar. Kitapta ne aşk var ne Tauriel...
    Peter Reiz'den her şey beklenebilir.
  • BrainJack kullanıcısına yanıt

evet hobbithte 300 deyim o bölümde taruileri bırak legolas bile yok o göl kasabası çok alakasız çekilmiş
  • Eski zamanların hatrına... Yavaş yavaş havaya girmek gerek..

• quote:

Senaryoyu zaten baya bi değiştirdi,
    Azog karakteri filmde olmamalıydı, daha önceleri Dain tarafından öldürülmüş olması, Thorin'le hiç dövüşmemiş olması gerekirdi.Sauron vs. Gandalf saçmalığını da yaptı.
    Daha birçok belli başlı değişilik yaptı adam filmde.Zaten film haklarını J.R.R. Tolkien çok önceleri satmasaydı, Christopher Tolkien kesinlikle satmazdı.Yüzüklerin Efendisi'nin filmine bile çok olumsuz eleştirilerde bulunmuştu.Zaten PJ'nin başka Orta Dünya filmi çekememesinin nedenide Christopher Tolkien, Silmarillion ve geri kalan tüm kitapları o çıkardı ve şimdi de film haklarını satmıyor.Satıcağınada pek sanmıyorum.

Thorin'i öldürmezse ama aşırı tepki alır dışarıdan orası ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fingolfin. -- 26 Nisan 2014; 15:36:57 >

• Fingolfin. kullanıcısına yanıt

hobbiti okurken ayağından vurulmuyor kiliydi sanırsam hatta legolas yok hatta göl kasabası sahnesi bile farklı anlatılmış yani baya bir değişiklik var christopher tolkien satmamakla iyi eder telif haklarını
  • pj'nin artık orta dünya evreni'ne saygısı kaldığını düşünmüyorum gözünü para bürümüş
  • quote:

hobbiti okurken ayağından vurulmuyor kiliydi sanırsam hatta legolas yok hatta göl kasabası sahnesi bile farklı anlatılmış yani baya bir değişiklik var christopher tolkien satmamakla iyi eder telif haklarını

Çok fazla değişiklik var yav, filmleri izlerken baya sinirlerim bozulmuştu benim.
    Azanulbizar savaşını yanlış göstermesi, Dol Guldur'da olayların bambaşka bi hal alması falan bunlar çok büyük, gidişatı etkileyecek ve saçma değişilikler

Lotr'da da değişiklikler var ama onlar gidişata bu kadar etki edicek şeyler değildi, hatta bazıarı olaya epiklik falan katmıştı ama burda olayları iyice sarpa sardırdı PJ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fingolfin. -- 26 Nisan 2014; 16:37:59 >

• pj senoryoyu yazarken kitabı okuyanların beğeneceğinden çok aa bu film de neymiş diye izleyenlerin beğenmesi için yazıyor gibi geliyor ama bilemiyorum
  • Kitabını hiç okumadım, yalnız filmleri çok beğendim, hobbit 3 u çok merak ediyorum, o ejderha göl kenarındaki insanların anasını ağlatacak, bu kesin galiba, sonrası ne olur bilemem. o cücelerin atası da zamanında altın servet stoğu yapmış, belasını bulmuştu, bu cücelerin de sonu yaş gibi,hobbit ejderhadan kaçmaya çalışırken, cücelerin lideri karşısına çıktı kılıç çıkardı, taşı filan sordu, hobbit can derdine düşmüş peşinde ejderha, ne bileyim soğudum ben cücelerin başındaki lavuktan, ejderha da onun aleyhinde birseyler anlatmıştı hobbit e hatırladığım kadarı ile, tabi yanlış olabilir tam hatırlamıyorum.Cücelerin sonunu yaş görüyorum ben.
    Neyse kitap filan devamını anlatmayın da merak edelim, hele ne olacak.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.