Şimdi Ara

The Expanse │ Amazon (2015) 6.Sezon EP-06 - FİNAL VE SON (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
505
Cevap
14
Favori
22.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

mesajı görmek için tıklayın.
    Dizinin bitiriş şekilleri diziye yakışmadı. İnaros yani belt, dünya ve marsın barışıp birlik olması ancak yan hikaye olurdu. Sonrasında proto molekül ana hikayesi üzerinden gitselerdi efsaneler arasında olurdu şuan kestane değil tabi ki ama yakışmadı ve dünya kadar soru işareti kaldı.
  • çok erken bitirdiler.

çoğu konunun altı boş kaldı.

3-4 bölümdür dizilerin başında gösterdikleri Leconia gezegeni ve bu gezegendeki hayvanların yetenekleri vb. nihayete ermedi.

protomolekül ne oldu, geçitler açıldığında ilk gittikleri gezegendeki dev yapılar başka bir medeniyete aitti ve protomolekül ile savaşmıştı.

bunlar ne olacak, bir sürü şeyin ucu açık kaldı...

belki bir kaç sene sonra yeni bir oyuncu kadrosuyla The Expanse 6.sezon 6.bölümden 300 sene sonra deyip

yeniden başlarlar.... çünkü alt yapısı var, devam edebilirler....

• adolf1 kullanıcısına yanıt

Çok sağlam film seriside olur

3 filmlik seri yapsalar ne güzel olur ama

• konuların çoğu havada kaldı resmen aceleye getirilmiş final izledik 10 bölüm neden çekmemişler

• Atmin kullanıcısına yanıt

Kitap da böyle bitiyor, farklı bir şey anlatmadılar. Sadece Lakonya tarafına yazık oldu. Bir sonraki kitap 30 yıl kadar sonraya gidiyor zaten, buradaki değişikliklerin etkileri ne olmuş orada gösteriyorlar.

• Final sezonu hayal kırıklığı oldu benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tommy Shelby -- 20 Ocak 2022; 0:37:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi türllü başlayamadığım sezona an itibariyle giriş yaptım... şükür.

• Bu dizi şimdi bitti mi? Bildiğiniz yarım yamalak kaldı böyle.  

Sezon genel olarak güzeldi. Özellikle son bölüm gayet başarılıydı ancak böyle yarım bırakıp geçmiş sezonları es geçerek bitirmeleri saçmalık olmuş.

• Sonraki kitap 30 yıl sonrasında geçtiği için çekimlerine başlanırsa ancak yeni bir proje adı altında olabilir diye düşünüyorum. Mevcut ekip zaten hikaye akışı gereği rol alamaz yeni projede.

• Son sezon ve özellikle son bölümdeki Interstellar tonlarındaki soundtrack dikkatinizi çekti mi ? Cuk oturmuş, Hans Zimmer uzay filmlerinin genel soundlarını bulmuş resmen 

Bitince bir tuhaf hissetmedim değil açıkçası, günümüz sinema ve tv showlarında bu kalitede yapım bulunmuyor. Uzay filmleri aşerenler için bulunmaz nimetdi.

• Ayrton Senna da Silva kullanıcısına yanıt

Bu kalitede yapım bulmak zor + olarak uzay konusuna girersek gerçekten nimet nimet.

Uzay sahneleri çoğu filmden bile daha iyi olabilir Expanse.

• Seriyi 2. Kez bitirdim.
    İlki altyazılı, ikincisi dublajlı.
    Açıkçası dublajı beğendim.
    Diziye dublaj ayrı bir tat kattı diyebilirim. Gerçekten usta seslendirme sanatçılarımız var. Karaktere göre sesler tam oturmuş bence.
    Ayrıca Laconia olayını tam çözemedim. Bir kaynak veya açıklama gönderebilecek varsa rica ederim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • İkinci sezonun beşinci bölümü muazzamdı. Sezon finali gibi bir bölümdü. Tüylerim diken diken bitirdim bölümü. İmdb'den baktım şimdi, serinin de en yüksek puan alan bölümü olarak görünüyor.

• Zebercet kullanıcısına yanıt

Birinci kitabın sonu aslında o bölüm. Dizinin iki kırılma noktası var.Birincisi o bölüm diğeri ise 3.sezonun sonu. The Expanse asıl o zaman başlıyor diyebiliriz.

• Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Laconia olayı aslında şu.Marco ile işbirliği yapıp protomolekülü kaçıran marslılar bu gezegende protomolekülü kullanarak orada yine protomolekülün yaratıcılarının bıraktığı eski teknolojik yapıları canlandırıp kendi amaçları için kullanmaya çalışıyorlar. Orada bulunan köpek benzeri yaratıklar bir şekilde protomolekül ile bağlantılı. Ölen çocuğu canlandırdıklarında çocuk kız kardeşine bakarken matrix gibi garip şekiller görüyor. Bunu 4.sezonda protomolekül millerin james’e bakarken gördüğü şeyler ile aynı olduğunu görebiliyoruz. Normalde dizi devam etseydi Laconialıların bu teknoloji kullanarak halkaya saldırmasını izleyecektik.Kitap öyle devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grimaniel -- 22 Mart 2022; 3:6:26 >

• Grimaniel kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    Demek ki kitaptan devam etmek lazım.
    Dizinin devamı hangi kitap acaba?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • scorpman kullanıcısına yanıt

Persepolis Rising olması lazım.

• Dizi şahesermiş başlar sarmamıştı günde 2 bölüm izliyorum ilk sezonu zorla izlemeye çalışın dizi akıyor mübarek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzlediğim en iyi dizilerden biri. Epey uzun bir sürece yayarak izlemiştim bitmesin diye. Bunu izledikten sonra Battlestar Galactica izleyeyim dedim ama zerre kadar sarmadı, üçüncü sınıf pembe dizi gibi geldi.

• Zebercet kullanıcısına yanıt

Son yıllarda Expanse kadar iyi bir sci-fi gelmedi kesinlikle, ancak Battlestar Galactica çok farklı bir seviyede olağanüstü bir yapımdır, türünün bence en iyisi. Expanse'i ben de çok severek izledim ama BSG'nin yanında esamesi dahi okunmaz, mutlaka izleyin.

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.